Anket Sonuçlarını Göster: Özel üniversitelerde hukuk

Oylayanlar
153. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • EVET DOĞRU BULUYORUM

56 36,60%
  • HAYIR DOĞRU BULMUYORUM

91 59,48%
  • ÇEKİMSERİM

6 3,92%
Kilitli Konu
6 / 18 Sayfa İlkİlk 12345678910111213141516 ... SonSon
51 den 60´e kadar toplam 176 ileti bulundu.

Konu: Özel üniversitelerde hukuk

Özel üniversitelerde hukuk Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

SAYIN PINAR84

Size bundan sonraki yaşamınızda başarılar dilerim.....

Hukuki NET Güncel Haber

Özel üniversitelerde hukuk konulu yargıtay kararı ara
    Özel üniversitelerde hukuk konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul, maltepe, Turkey.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

söylenebilecek yüzlerce sözü bir kenara bırakıp, bu tartışmaya *bence* son noktayı koyan Pınar84'e bize vakıf üniversitesi ile özel üniversite arasındaki farkı öğrettiği ;

ve özel üniversitedeki öğrencilerin tartışmanın başından beri adeta yakınılan tavırlarını AYNEN SERGİLEYEREK !! BİZE VAKIF ÜNİVERSİTESİ -DEVLET ÜNİVERSİTESİ FARKINI BİZZAT YAŞATTIĞI İÇİN teşekkürü bir borç biliyorum....

ve...genç bir avukat olarak şunu idrak ediyorum ki bir devlet üniversitesini * özel* kılan verdiği hukuk bilgisinden ziyade öğrencide oluşturduğu HUKUK VE HUKUKÇULUK KÜLTÜRÜ dür,

ve hukukçuluk SAYGIN ve SAYGILI OLMAYI gerektirir.

Saygılarımla..

Nerede
    ankara, keçiören, Turkey.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Hukuk fakültesine kaç puanla girersek girelim hukuk eğitimine hepimiz aynı noktadan başlıyoruz. Hangi üniversiteden olduğumuz önemli değil, önemli olan iyi donanımlı bir hukukçu olarak mezun olabilmektir.

Nerede
    istanbul, bakırköy, Turkey.
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

ben liseden sayısal öğrencisi olarak mezun olmuştum ve ileriye dönük fikirlerimin henüz sağlıklı bir şekilde oluşmaya başlamadığı dönemde seçmiş olduğum sayısal bölümü benim şuan kıbrısta hukuk okuyor olmama neden oldu.öss sınavından aldığım puan ile itü inşaat mühendisliğine girebiliyordum fakat idealim olan hukuk fakültesini okuyabilmek için bir özel üniversiteye gittim,hemde ülkemin dişına çıkarak.haa,şu gün itibariyle okulumdan ve almakta bulunduğum eğitimden dolayı çok memnun ve mutluyum.ayrıca değerli arkadaşlarıma şunuda belirtmek istiyorum benim üniversitemde ders geçmek devlet üniversitelerinin bir çoğundan daha zor,çünkü unutmayınki bizler o okula para akıtıyoruz(her ne kadar ben burslu okuyor olsamda)fazladan okuyacağımız her sene okul için kardır.devlet üniversitelerinin endeğerli hocaları,bölüm başkanları ve dekanları üniversitemizde hoca olarak bulunuyorlar,buda bi öğrenci eğerki iyi bir eğitim almak ve kendini geliştirmek istiyorsa bulunmaz bir fırsattır.herkes öncelikle kendine güvensin arkadaşlar.eğer sen başarılı isen ve iyi bir donanıma sahip isen bunu dile getirmene bile gerek yoktur,çünkü zaten hakettiğin değeri meslek hayatında bulacak ve alacaksın.nitekim en nihayetinde şunu belirtmek istiyorum;bütün meslektaşlarım lütfen bir konu hakkında düşüncelerini dile getirirken ithamda bulundukları kurumun varolan ve olabilecek bütün mensuplarını göz önünde bulundursunlar.saygılarımla...

Nerede
    istanbul, Turkey.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Ben bilgi üniversitesinde hukuk okumaktayım. ve çok memnunum ve doğru karar verdiğimi düşünmekteyim.

Arkadaşlar isim isteyen bir üniversite (ister vakıf ister devler) eğitim kalitesini yüksek tutmak zorundadır.
    Vakıf üniversitesinde okumayan arkadaşların bu konuya önyargıyla yaklaştığını düşünüyorum. İsim yapmak isteyen bir vakıf üniversitesi eğitim hayatında belli bir ölçüyü korumak zorundadır. Bilgi Koç Ve Yeditepe gibi önde gelen vakıf üniversiteleri birçok bölümünden daha çok hukuk fakültesi ile ilgilenmekte ve daha çok yatırım yapmaktadır.
    Bu arada burslu okuyan bir öğrenci olduğumu hatırlatmak isterim(sırf negatif düşünceleri silmek için bu konudaki.)

Ben aldığım öss sonucuyla devlet üniversitelerinin hepsine girebilmekteydim. Size neden Bilgiyi seçtiğimi anlatmak isterim bu bu konudaki düşünceleriniz içinde yardımcı olacaktır.

Arkaşlar öğrenen öğrencidir çabalamayan kimseyi ister devlet ister vakıf hiçbir üniverisite geçirmez. Benim okulumda derslerden geçme oranı yüzde 40 ile yüzde 50 yi geçmemektedir. Bun bence bilenin geçtiğini gösteren sayısal bir sonuçtur.

Şunu kabul etmek gerekir ki modern dünyada eğitim paraya dayanmaktadır. Bugün Harvard üniversitesinin hukuk eğitimini tartışamayız değil mi arkadaşlar bununla birlikte harvardda eğitim görmek için gerçekten yüklü bir miktarda para harcamak zorunda oldugunuzu gözden kaçırmayın(bu bir örnek sadece)

Yani para harcarsan eğitim kötüdür parayla satın alınır diye birşey yok.
    Artık eğitim sistemleri bile globalleşmekte. Yabancı dil bilmeden farklı bir kültürle tanışmadan varolan dünyada yer edinebilmek nitelikli bir insan olabilmek çok zor. Ben vakıf üniversitelerin imkanlarından faydanalarak AB toplantılarına(Brükselde models of EU) ve Hollandaya Models of UN gitme şansı yakaladım.

Ayrıca Erasmus programıyla seneye Sorbonne gibi bir hukuk fakültesinde eğitim görme şansım olacak.

Bunları bir devlet üniversitesinde elde edemessiniz demiyorum ama bir vakıf üniversitesinde bu imkanları sağlamakla yükümlüdür okul bu yüzden daha kolay ulaşma şansına sahip olursunuz.

Ama şunu söliyim beyler ister devlet ister vakıf kimse birşeyleri çabalamadan elde etmiyor. Vakıf üniversitesinde okuyan paralı çocukların kantınde eğlenecekleri vakitleri ders çalışarak harcadıklarına şahit oldum. Lütfen hiçbir emeği küçümsemeyelim. Herkes kendisine ait bir amaçla bu okullarda okumakta.

Ve yetkin olmayan insanlar içinde hiç merak etmeyin ister vakıf ister devlet olsun bu insanlar hayatta mutlaka elenecektir. Unutmayın sadece en iyiler tutunur. Dünyanın kuraluı bu .

Saygılar ...

Nerede
    istanbul, Turkey.
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

özel bir okulda hukuk fakultesinde okuyorum ve neden bize bu kadar düşmansınız anlamıyorum!!!!emin olun girmek daha kolay olabilir fakat bitirmek devlet okullarına nazaran daha zor çünkü sırf daha fazla para almak için şartlar zorlaştırılıyor

Nerede
    istanbul, erenköy, Turkey.
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

ben marmara hukukvson sınıftayım.kım ne derse desın ozel unıversıteler su ankı durumlarıyla devlet unıversıtelerınden daha yı durumdadır ve daha ıyı bır egıtım vermektedır.eger arastırırsanız goreceksınız kı okudugunuz okuldakı butun hocalar ozel unıversıtelere gıtmektedır.su ankı emperyalıst duzunde bunun olması son derece dogal ve kacınılmazdır.ozellıkle ankara hukuk fakultesındekı arkadasların kendını elıt bır hukukcu tabakası ılan etmesı son derece yanlıştır.begenılmeyen ozel hukuk unıversıtelerının yurtdısı bağlantıları bızım unıversıtelerden daha ıyıdır.ve ılerde 10 yıl sonra ıngılızce bılmeyen avukatalr vasat olmaya mahkumdur.bu gecegı kabul edelım ve.onları baltalamak yerını aramıza kabul edelım.sevgılerımle...

Nerede
    New Zealand.
    İletiler
    153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

ŞU SORUYU BİR DAHA SORSAK DA TARTIŞMAYI DOĞRU ZEMİNE OTURTSAK DİYORUM....

Anket Sorusu:
    ÖZEL ÜNİVERSİTELERDE HUKUK EĞİTİMİNİ DOĞRU BULUYORMUSUNUZ ?

Nerede
    istanbul, Turkey.
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

özel üniversitelerde ders veren hocaların birçogu devlet üniversitesin de de ders veriyor ve devlet üviversitesi kökenli bu durumda devlet üniversiteleri ile özel üniversiteler arasındaki eğitim farkını hangi mantıkla tartışıyoruz acaba merak ediyorum????

Nerede
    İzmir, şirinyer, Turkey.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Öncelikle özel üniversitelere dostluk düşmanlık konularına girmeyeceğim çünkü işin içine sempati-antipati kavramları girerse objektiflik ortadan kalkacaktır. Dolayısıyle Özel üniversiteler düşmanlık besleyen yazarları (yada tam tersi) objektif bulmuyorum.
    Ben Bahçeşehir Üniversitei Hukuk Fakültesi Mezunuyum ve şu anda Avukatlık stajımı yapmaktayım. Hukuk fakültelerine yeni giren yada girecek olan arkadaşlara neden bu yolu seçtiğimi, bana artılarını ve eksilerini anlatmak isterim:
    Öss'ye girdiğim yıl İstanbul; maramara gibi bir çok üniversitenin Hukuk Fakültesine girmeye yetecek puanım olduğu halde Bahçeşehir Burslu Hukuk Bölümünü tercih ettim. tabi ki Üniversite seçmek şaka değil, hayatımı etkileyecek bir karar olduğu için bu tercihi uzun araştırmalar sonucu yaptım. Herkes türkiyede klasik ve pratiği dayalı olmayan hukuk eğitiminden şikayet edilirdi. Oysa Bahçeşehir'de İngilizce Hukuk eğitimi de almak mümkündü (tabi uluslararası derslerde) bunun yanında "legal english" dersi ile hukuki ingilizcesine de hakim olabileceğiniz vaad ediliyordu. üniveritenin içinde bulunan farazi mahkeme salonunda yapılacak olan derslerde teoriyi de öğrenebileceğimizi, geniş seçimlik derslerle ilgi alanımızı genişletebileceğimizi öğrendim. Araştırma yaptığım sırada araştırma görevlileri yanında bir çok değerli prof. bile bana seve seve bilgi verdiler. SONUÇTA; bu üniversiteyi sectim ve hazırlığı benim gibi atlayan 22 kişi arasından okulu 4 senede bitirebilen 8öğrenciden biri oldum. Bu öğrencilerin 7'si benim gibi burslu sadece 1'i burssuzdu. (eger parayla mezun olunabilseydi emin olun geri kalan 16 kişi de olurdu) Mezun olduktan sonra da her zaman hocalarımız ve okulumuz bize desteği sürdürdü ve çoğu arkadaşım benim gibi çok değerli hukuk bürolarında stajlarına başladılar, bir kaçı ise akademik kariyer yolunu seçtiler. Hocalarla iletişimim her zaman devam ediyor. 8kişilik bir sınıfta hocalardan çekinmeden son derece interaktif bir hukuk eğitimi aldım. bu durum mezuniyet sonrasında da değişmedi, bize çekinmeden telefonlarını, eposta adreslerini veren hocalarımız hala her konuda bize yardımcı olmaya devam ediyorlar. ayrıca bu interaktif eğitim sayesinde kendimize güvenimiz, insanlarla iletişimimiz inanılmaz arttı. farazi mahkeme dersi sayesinde stajına başlayan çoğu arkadaşıma nazaran pratik konusunda daha tecrübeliyiz. Seçmelik dersler de inanılmaz işimize yarıyor. kendi adıma örnek vermek gerekirse 4. sınıfta seçtiğim arkeoloji ve eski eser hukuku dersinde öğrendiklerim geçen gün yanında çalıştığım avukata gelen bir davada karşıma çıktı, çok bakir bir alan olduğu için benim bu konuda eğitim almış olmam çok işime yaradı.
    Bir çok üniversite öğretim görevlisi bulmakta zorlanırken biz Türkiye'nin en Ünlü Proflarından ders aldık. Süheyl Batum, Feridun Yenisey, Cumhur Özakman, Emin Cem Kahyaoğlu, Eser Karakaş, Aziz Can Tuncay, Özer seliçi, Gökhan Antalya, Mücahit Tanverdi, Cemal Bali Akal, Hatice Özdemir Kocasakal, Joti Kohli, Yüksel Yalova, Ediz Hun, Haluk Perk, Selahattin Keyman, Bülent Tahiroğlu, Ali Sirmen... Bunlardan sadece bir kısmı...

Forumda yazan çoğu arkadaşıma tavsiyem nasıl ben devlet üniversitelerini tanımadan yorum yapmıyorsam, devlet üniversitelerini tanımadan, bilen birinden yada birmezunundan dinlemeden haksız şekilde eleştirmemeleri ve bu yolla üniversitelerin hukuk fakültelerine yenigirecek arkadaşları yanlış yönlendirmemeleridir.

Kilitli Konu
6 / 18 Sayfa İlkİlk 12345678910111213141516 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

universtelerdki is imkanlari

Forum