Anket Sonuçlarını Göster: Özel üniversitelerde hukuk

Oylayanlar
153. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • EVET DOĞRU BULUYORUM

56 36,60%
  • HAYIR DOĞRU BULMUYORUM

91 59,48%
  • ÇEKİMSERİM

6 3,92%
Kilitli Konu
17 / 18 Sayfa İlkİlk ... 789101112131415161718 SonSon
161 den 170´e kadar toplam 176 ileti bulundu.

Konu: Özel üniversitelerde hukuk

Özel üniversitelerde hukuk Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın efecan, iyi yapmışsınız, Koç'ta okuduğunuzu tekrarlamanıza gerek yok. Yazdığımı anlamamışsınız, küçümseme olayını tenkit eder nitelikte yazımı tekrar okuyunuz.

Hukuki NET Güncel Haber

Özel üniversitelerde hukuk konulu yargıtay kararı ara
    Özel üniversitelerde hukuk konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    New Zealand.
    İletiler
    153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sistemi sorgulamaktan bu kadar uzak, sırf nefsi müdafaa güdüsüyle hareket eden, karşısındakini yok sayan bu nesilden umudumu bu forumu izledikçe yitirdiğimi düşünüyorum.

Nerede
    ankara, çankaya, Turkey.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

öncelikle özel üniversitede hukuk eğitimini doğru bulmuyorum ben gecemi gündüzüme katıp hukuk fakültesini kazandım arkadaşım ise derslerde lak lak ile zor bela geçti ve oda şimdi özel bi üniversitede parasıyla hukuk okuyo bence bu adaletli değil

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    89
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Gel beraber düşünelim evladım (bana kızmayın babanız yaşındayım, siz de benim evladım yaşındasınız, emekli bir öğretmen olduğumu da söyleyeyim de hoşgörün beni) ; sence özel üniversiteler mi bu adaletsizliği doğurdu yoksa eğitimi ticarete , eğitim yuvalarını ticarethaneye , eğitmenleri tüccara dönüştüren çarpık ve menfaatçi eğitim sistemimi mi doğurdu. Özel üniversiteye gidebilecek durumda olsan ve devlet okuluna puanın yetmeseydi özel üniversiteye gider miydin gitmezmiydin? Şimdi bu özel üniversiteyi tercih eden yavrucakların ne günahı var bir kez daha düşün? Arkadaşım dediğin kişi hakkında böyle bir yorumu yapmana daha da çok üzüldüm, ah be yavrum size arkadaşlık kavramını da öğretememişler, kahroluyorum...

Sayın izmirli, sizinle aynı umutsuzluğu üzülerek paylaşıyorum

Nerede
    Isparta, Turkey.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Merhabalar ben aranıza yeni katıldım.
    Bu sene cok sukur iyi bir puan aldım yani hukuk fakultelerine girmek için yeterli. Tabi bi maraton da o zaman basladı o mu bu mu? Ama buna da sevinmemek elde değil o kadar fazla ve nitelikli hukuk fakultelerimiz varki secim yapmak gercekten zor oldu. Nitekim kararı Yeditepe hukuk burslu bolumunde kıldık. Bu karardakı en buyuk etken tabi buyuklerımız ve hukuk okuyan arkadaslarımız daha iyi bilirler, dil ogretimi oldu. Ayrıca arastırmalarımızda artık devlet unilerindekı profların vakıf unilerine gectigini ogrendik ama mutlaka ki egitimin devlet unilerindeki duzeye ve istanbul ankara gazi dokuz eylul marmara .. unilerindeki saygınlıga ulasmadıgını gorduk.
    Aslında ben acıkcası İstanbul universitesi ve yeditepe universitesi arasında kaldım. Cok gidip geldim, iki üninin de kendi acısında pozitif yanları vardı. Belki egitim koklu ve turkiyedeki en iyi hukuklar arasında olan istanbul üniversitesinde daha iyiydi ancak dil ogretimi yoktu ve karsılastırdıgımızda yeditepe diger ozellikler acısından daha guzel geldi.
    Tabiki konumuz burda bu degil ozur diliyorum ama paylaşmak istedim benim nacizane fikrim devlet unileri duzeyine henuz ulasamadılarsa da vakıf unileri 4-5 sene sonra bence daha fazla onem kazanacaktır.
    Ancak tabi bursluların 336 minumumla girdigi aynı bolume diger 90 kişinin minumum 276 puanla girmesi cok celişkili bunun belli sartlara kavusması gerektigini dusunuyorum ama bi taraftan da sonucta o dusuk puanla giren arkadaslarımız da calısmak zorunda ve lisedeki gibi yata yata derslerden gecemezler onlar da calısıp kendini geliştirmek yetiştirmek zorundalar ancak o zaman mezun olabilirler diye dusunuyorum yine de dusuncem herkesin kendi bir yolu cizgisi var. varsın onlar oyle olsun herkes kendi yoluna bakmalı diyorum ne oldum degil ne olacagım demeli bence belki gun gelir o 276lik arkadaslarımız bizden daha yuksek yerlere gelebilirler..

Nerede
    mersin, Turkey.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Her özelde okuyan hukuk öğrencisini aynı kefeye koymak kesinlikle yanlış bir düşünce. Bu kesinlikle o bireyin kendisini geliştirmesiyle alakalı olup okuldaki eğitimin teorik olduğu unutulmamalı,uygulamanın asıl okul bittikten sonra başlıcağı bilinen bir gerçektir.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

özel üniversitede okuyan birkaç arkadaşım var. hocalarının isimlerini sorduğumda benim kitaplarını okuduğum profesörlerin birçoğu özel üniversitelerde görev yapıyor. Ama nedense adli ve idari yargı sınavlarında bir başarı göremiyoruz. avukatlık sınavı ile birlikte bu üniversitelerdeki eğitimin daha kontrollü bir şekilde yürütüleceğine inanmaktayım.bunu da önümüzdeki yıllar içinde göreceğimizi umuyorum.

parası olan okusun ama kimse parasıyla sınıf geçmesin. kimse kusurabakmasın ama bi avukatlık sınavı yoktu o da özel üniversiteler yüzünden geldi.

Nerede
    istanbul, şişli, Turkey.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sevgili arkadaşlarım!Sizin özel üniversiteler hakkınıda yazdıklarınızı büyük bir üzüntüyle okudum ve dayanamayıp yazmaya karar verdim... ilk önce şunu demek istiyorum özel üniversitelerde okuyanlarında en az devlet üniversitelerinde okuyanlar kadar HUKUKÇUYUZ deme hakkına sahiptirler...devlet üniversitelerde verilen hukukla ilgili derslerin hemen hepsini özel üniversitelerde de verilmekte ve bu bölüme giren üniversitedeki öğrencilerin de bu derslerden geçme (en az C ile) zorunluluğu vardır...Yani devlet üniversitelerinden mezun olanlar daha bilgili yada özel üniversitelerdeki dersler daha basıt değildir...Özel üniversitelere girişteki kolaylık hukuk fakülteden çıkış yani mezun olma kolaylığı anlamına gelmez zira okuldan başarıssızlık yüzünden okuldan atılan öğrenciler bulunmaktadır...Biz;devlet üniversiteden mezun olanlar HUKUKÇUYUZ,onlar:özel üniversiteden mezun olanlar hukukçu diğildir demek ilerde adeleti temsil edecek biz hukukçulara herkese eşit davranya ant içmiş bizlere,yargılamadan eşit olmayan bir şekilde karar vermemizi engellemeli oysaki siz özel üniversiteden mezun olmuş HUKUKÇU arkadaşlarımı şimdiden üzücü sözlerle dışlamaktasınız ... Lütfen bu sözleri geri alınız.... Üniversite sınavı sonucunda özel üniversiteyi kazanmış ve ordan mezun olmuş bir hukuk fakültesi öğrencisine siz hukukçu değilsiniz diyemezsiniz...Universite sınavı 3 saatlik bir değerlendirmedir ancak ileride iyi bir HUKUKÇU olup olmadığını değerlendirebilecek bir sınav değildir!!!!!iyi günler dilerim

Nerede
    istanbul, şişli, Turkey.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sevgili arkadaşlarım!Sizin özel üniversiteler hakkınıda yazdıklarınızı büyük bir üzüntüyle okudum ve dayanamayıp yazmaya karar verdim... ilk önce şunu demek istiyorum özel üniversitelerde okuyanlarında en az devlet üniversitelerinde okuyanlar kadar HUKUKÇUYUZ deme hakkına sahiptirler...devlet üniversitelerde verilen hukukla ilgili derslerin hemen hepsini özel üniversitelerde de verilmekte ve bu bölüme giren üniversitedeki öğrencilerin de bu derslerden geçme (en az C ile) zorunluluğu vardır...Yani devlet üniversitelerinden mezun olanlar daha bilgili yada özel üniversitelerdeki dersler daha basıt değildir...Özel üniversitelere girişteki kolaylık hukuk fakülteden çıkış yani mezun olma kolaylığı anlamına gelmez zira okuldan başarıssızlık yüzünden okuldan atılan öğrenciler bulunmaktadır...Biz;devlet üniversiteden mezun olanlar HUKUKÇUYUZ,onlar:özel üniversiteden mezun olanlar hukukçu diğildir demek ilerde adeleti temsil edecek biz hukukçulara herkese eşit davranya ant içmiş bizlere,yargılamadan eşit olmayan bir şekilde karar vermemizi engellemeli oysaki siz özel üniversiteden mezun olmuş HUKUKÇU arkadaşlarımı şimdiden üzücü sözlerle dışlamaktasınız ... Lütfen bu sözleri geri alınız.... Üniversite sınavı sonucunda özel üniversiteyi kazanmış ve ordan mezun olmuş bir hukuk fakültesi öğrencisine siz hukukçu değilsiniz diyemezsiniz...Universite sınavı 3 saatlik bir değerlendirmedir ancak ileride iyi bir HUKUKÇU olup olmadığını değerlendirebilecek bir sınav değildir!!!!!iyi günler dilerim

Nerede
    adana, Turkey.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Merhabalar; ben meslek lisesi çıkışlıyımve neyseki özel üniversiteler varki oraya girebildim(yoksa katsayı adaletsizliği yüzünden hukuk okuma şansım olmayacaktı).Özel üniv. mezunu olmak istemedim nedeni ise bu olumsuz bakış açılarıydı ve ikinci sınıfta devle üniv. yatay geçiş yaptım.ortalamam 92 idi ve beş devlet üniv. başvurumu kabul etti.Şuan nerdemiyim?Bir taşra üniversitesindeyim...aynı zamanda devlet memuru olduğum için tayin yaptıramadım gitmek istediğim yerlere..Devam zorunluluğu yok ama ben derslere girerek öğrenmek istedim hukuku...şimdi çok pişmanım geçiş yaptığıma.çünkü şuan devlet üniv.nin okuduğum özel üniversiteden tek farkı ödediğim paraymış.Prof. düzeyinde akademisyen bile yok.Şunuda farkettim özeldeyken bunlar nasıl hukukçu olacak diye baktığım öğrenciler vardı, devlet üniv. ise bunlar nasıl girebilmiş hukuka dediğim öğrenciler var.

Kilitli Konu
17 / 18 Sayfa İlkİlk ... 789101112131415161718 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

universtelerdki is imkanlari

Forum