Anket Sonuçlarını Göster: Özel üniversitelerde hukuk

Oylayanlar
153. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • EVET DOĞRU BULUYORUM

56 36,60%
  • HAYIR DOĞRU BULMUYORUM

91 59,48%
  • ÇEKİMSERİM

6 3,92%
Kilitli Konu
12 / 18 Sayfa İlkİlk ... 23456789101112131415161718 SonSon
111 den 120´e kadar toplam 176 ileti bulundu.

Konu: Özel üniversitelerde hukuk

Özel üniversitelerde hukuk Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul, Turkey.
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Öncelikle tanımadığınız birine "sen" diye hitap etmemenizi rica ediyorum.Seviyeli muhabbetten kastım biraz da bu idi.Ayrıca her okulun konforlu olmasını ben de en az sizin kadar isterim.Doğru bu devletin görevi, ancak gördüğünüz gibi kendi okuluna ödenek ayırmayıp özel okullara teşvik yasası çıkaran bir hükümetimiz var.Ayrıca devletin ne halde olduğu da malum.Özel yazıp yazmamamı da sadece bir örnek olarak verdim.Tabii ki sizi ilgilendirmez.O şekilde düşünülürse siz de beni ilgilendirmezsiniz, sizinle bu tartışmaya girmek dahi anlamsız olur.Bireyci düşünmemek gerekir.Bağcı konusuna gelince; özele giden arkadaşları kırmak istemem.Bunlar sadece benim düşüncelerim.Herkes yaptığı işlerde özgürdür.Fikir belirtmek de belirtene mahsustur.Özel okuyan arkadaşlarımla bir polemiğe girmek istemem.Benim laflarım dediğim gibi PATAVATSIZ yazılar yazan arkadaşlara idi.Onların da kim olduğunu bu yazıları okuyan herkes anlamıştır.

"siz çok AKILLI şeyler yazdınız özelde okuyanları küçümseyerek

özele gidenler devlettekilere laf atıyormuş ???? nasıl bi laf bu??"

Cümlelerine gelince...Özele gidenler devlettekilere laf atıyor konusunda; eğer daha önce yazılanlara ve "Ankara'dan İsyanbul'dan mezun olanlar" ile ilgili küçük düşürücü sözlere bakarsanız sanırım cevabınızı alırsınız.Özelde okuyanları küçümsemek gibi bir amacım yok.Ben insanları küçümsemem küçümseyenleri de sevmem.Ancak yazdıklarımın AKIL"C"I olduğunu düşünüyorum.Bunları yazarken mantıklı dayanaklarım var çünkü.15 milyar verip özele giden arkadaşlar da sizin mantığınızla düşünürsem eğer "BENİ İLGİLENDİRMEZ!".Ancak böyle düşünmüyorum.Onların da kendilerine göre gerekçeleri vardır.Ben dediğiniz gibi birini de hiç tanımadım.

"isteklerimiz mantığa dayalı ve sonu lehimize olan sonuçlar doğurmalı ki bir yere varabilelim"

Cümlenize de kesinlikle katılıyorum. Cevabınız için teşekkür ederim.

SEVİYELİ sohbetler dilerim hukukçu arkadaşlarım ve büyüklerim...

Hukuki NET Güncel Haber

Özel üniversitelerde hukuk konulu yargıtay kararı ara
    Özel üniversitelerde hukuk konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Karabük, Safranbolu, Turkey.
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Öncelikle tanımadığınız birine "sen" diye hitap etmemenizi rica ediyorum.Seviyeli muhabbetten kastım biraz da bu idi.Ayrıca her okulun konforlu olmasını ben de en az sizin kadar isterim.Doğru bu devletin görevi, ancak gördüğünüz gibi kendi okuluna ödenek ayırmayıp özel okullara teşvik yasası çıkaran bir hükümetimiz var.Ayrıca devletin ne halde olduğu da malum.Özel yazıp yazmamamı da sadece bir örnek olarak verdim.Tabii ki sizi ilgilendirmez.O şekilde düşünülürse siz de beni ilgilendirmezsiniz, sizinle bu tartışmaya girmek dahi anlamsız olur.Bireyci düşünmemek gerekir.Bağcı konusuna gelince; özele giden arkadaşları kırmak istemem.Bunlar sadece benim düşüncelerim.Herkes yaptığı işlerde özgürdür.Fikir belirtmek de belirtene mahsustur.Özel okuyan arkadaşlarımla bir polemiğe girmek istemem.Benim laflarım dediğim gibi PATAVATSIZ yazılar yazan arkadaşlara idi.Onların da kim olduğunu bu yazıları okuyan herkes anlamıştır.

"siz çok AKILLI şeyler yazdınız özelde okuyanları küçümseyerek

özele gidenler devlettekilere laf atıyormuş ???? nasıl bi laf bu??"

Cümlelerine gelince...Özele gidenler devlettekilere laf atıyor konusunda; eğer daha önce yazılanlara ve "Ankara'dan İsyanbul'dan mezun olanlar" ile ilgili küçük düşürücü sözlere bakarsanız sanırım cevabınızı alırsınız.Özelde okuyanları küçümsemek gibi bir amacım yok.Ben insanları küçümsemem küçümseyenleri de sevmem.Ancak yazdıklarımın AKIL"C"I olduğunu düşünüyorum.Bunları yazarken mantıklı dayanaklarım var çünkü.15 milyar verip özele giden arkadaşlar da sizin mantığınızla düşünürsem eğer "BENİ İLGİLENDİRMEZ!".Ancak böyle düşünmüyorum.Onların da kendilerine göre gerekçeleri vardır.Ben dediğiniz gibi birini de hiç tanımadım.

"isteklerimiz mantığa dayalı ve sonu lehimize olan sonuçlar doğurmalı ki bir yere varabilelim"

Cümlenize de kesinlikle katılıyorum. Cevabınız için teşekkür ederim.

SEVİYELİ sohbetler dilerim hukukçu arkadaşlarım ve büyüklerim...

Ekleyen: diq4gen*-*12/12/2005*:* 00:15:26
    ben de tşk ederim sayın dik4gen beyefendi/hanımefendi(bilemiyorum cinsi)

önceki açıklamalar o şahısların düzeysizliğinden bence, ama onlar seviyesizleşti diye bizler de seviyesizleşecek değiliz , aksine onları görmezden gelip kendi -nezaket kuralları çerçevesinde- düşüncelerimizi savunmaktır.

nezaket konusunda ise haklısınız sizler nasıl isterseniz sizlere öyle hitap ederim(alışık değilim o yuzden ellerimden sen kelimesi çıkıyo, mazur görün artık )

SAYGILARIMLA

Nerede
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ...(anılarımızı tazeleyelim)

İnanamıyorum...Bu ülkede ne kadar da boş hukuk fakültesi bitirdiğini zanneden varmış...Öncelikle kendisini yüksekte gören tüm hukukçu geçinenlere şunu söylemeliyim ki Türkiye de özel üniversite yok!VAKIF üniversitesi var...Gelelim Öss başarısına...Ben Öss de 180 tm puanı aldım ama kesinlikle devlet üniversitesi tercih etmedim ayrıca okulumda benden daha yüksek puanlarla giriş yapan arkadaşlarım var..Ne başarısından bahsediyorsunuz siz?İstanbul Ticaret Üniversitesinde okuyorum burslu olarak ve bununla gurur duyuyorum...Devlet üniversitelerinde eğitimin bittiği bir gerçektir...Okulumuzda en nitelikli prof.lar eğitim vermektedir...Ve derslerin ardından da pratik çalışmalar yapılmaktadır...Elbetteki vakıf üniversitelerindeki öğrencilerde çok emek veriyorlar ve her ne kadar kabul etmek istemeseniz de devlet üniversitesindeki öğrencilerden çok daha iyi eğitim alıyoruz...Daha çok bilgilenmeniz dileğiyle....
    Vakıf Üniversitelerini eleştirirken nasıl davranılıyorsa ben de aynı şekilde konuya yaklaştım...Ne ekerseniz onu biçersiniz...Sevgi ekerseniz sevgi biçersiniz,zehir ekersiniz zehir biçersiniz...Vakıf üniversitelerini acımasızca boş eleştirilere boğanlara nasıl hak verirsiniz? Böyle birşey mümkün mü? Ayrıca lütfen araştırmalarınızı dikkatli yapınız! Kendi üniversitem için konuşacak olursam her yıl ücretler TL üzerinden alınıyor Dolar veya Euro değil...Size şurada hak veriyorum ki konuya biraz sert yaklaştım...Ancak şu konu başlığına birkez daha bakar mısınız?Size şu soruyu yöneltemk istiyorum.Bir Devlet Hastanesine gittiğiniz de mi iyi tedavi olursunuz,yoksa bir özel hastaneye gittiğinizde mitedaviniz tam olarak gerçekleşir?Daha fazla söze lüzum yok...Zaten sorduğum soru apaçık herşeyi tek bir cevapta özetliyor...Saygılarımla..
    Sn Fırat,devlet üniversitelerinden hakim savcı çıkacak ise pek tabiidir ki vakıf üniversitelerinden de hakim savcı çıkacak...Ayrıca son yıllarda devlet üniversitelerinin hakimlik savcılık sınavlarında da başarıları düşmektedir...Bence Vakıf üniversitelerini eleştireceğiniz zamanı devlet üniversitelerinde ne tür değişiklikler yapılırsa eğitim düzelebilir sorusuna cevaplar,çözümler üretmekle geçirebilirsiniz...Merak etmeyin ben ve benim gibi öğrenciler vakıf üniversitesinde çok iyi bir eğitim alıyoruz artık bunun tartışmasını yaparak zaman harcamayınız! Ayrıca asıl karşısındakini aşağılayıcı tavırlarda bulunanın siz olduğunu düşünüyorum...Takdir edersiniz ki Zanaat kelimesinin manasını bilmememe imkan yok.Bilemiyorum anlatabildim mi? Siz de kendinize iyi davranın...
    PINAR 84'ün yazısı

görüşleri gayet net dobra dobra yazmış, gerçekleri yazmış... saygılar

Nerede
    adana, seyhan, Turkey.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sn:4jjustice ...
    Eğer yazımı bir daha anlayarak okursan orda ne demek istediğimi çok daha iyi anlıyacağını umuyorum ama ben yinede senin merak edip anlayamadığın noktalara açık getireyim.. Böyle bir tartışma ayıp dedim çünkü ortada faydalı bir nokta yok..Şuan tartışılan sadece özel üniversiteler mi.? Devlet üniversitelerimi..? Bense adalet sistemimizde öncelikli çok daha önemli ve büyük sorunlar varken bu tür konuları tartışmak AYIP dedim ve arkasındayım..Aklı Başında konu derken neyi kastettiğimi umarım bu sefer anlamışsındır..Biz avukatların Sistemle ilgili birçok sorunlarımız var ve eğer bunları çözemez ve oluruna bırakırsak şimdilik öğrencisiniz fakat geleceğin genç hukukçuları olarak sizlerde bunlarla uğraşmak zorunda kalacaksınız..Okulunda sorunların olduğunu yazmışsın.. Okulundaki sorunlarının çözüm platformu burası değil..burdaki herşey geneledir..ve herkeste burda kendine pay çıkartır..şuan ki tartışmada tekrar söylüyorum.. Faydadan çok zarar verecek..Hepimiz sonuçta hukukçuyuz..Amacımız insanlara hizmet..aramızda ayrımımız yok olmalı.. özelimizde yok devletimiz de.. bizler hukukçularız ve omuz omuza verip çözümler üretmeliyiz.. umarım düşüncelerimi anlamışsın arkadaşım...

Sn. Demirefendi,'özel üniversitelerde hukuk diye tartışmak kusura bakmayın büyük AYIP' demişsiniz ama tartışılanlar hakarete varmadığı sürece neden ayıp olsun ki?bir de aklı başında konular seçin demişsiniz ama 'aklı başında' ile neyi kastediyorsunuz ki?bana kalırsa bu konu da son derece 'aklı başında'en şu an bir vakıf üniversitesinde burslu olarak okumaktayım ve bazı sorunlarım var bunları dile getirmek ve diğer arkadaşlarımın fikirlerinden yararlanmak(yani tartışmak) neden acayip oluyor anlamadım gitti

Nerede
    İstanbul, Turkey.
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Bu forumda

""" Şunu hiçbir zaman unutmayalım!!! :

''yargıtay da çetelerle ilişkiye girenler, yolsuzluk yapanlar, Ankara veye İstanbul hukuk mezunudur...

ÖZEL hukuk mezunu değil, DEĞİİİİİİİİL!!!.... siz devlette okuyanlar ahlakınızı düzeltin önce...!!! """

gibi saçma sapan yazılar yazılmış.Umarım bir daha böyle şeylerle karşılaşmayız.Size katılıyorum bunlar o şahısların düzeysizliğidir, onlar seviyesizleşti diye biz de seviyesizleşecek değiliz.Nezaket kurallarına gelince, eğer hukuk fakültesini kazanırsanız bu şekilde konuşulacak ortamlara alışık olmanız gerekir bence, bu sizin yararınıza olur.Yoksa biz de sen'li ben'li ve gayet matrak şekilde konuşabiliyoruz gerçek hayatta.[|)]Ancak burada muhattap olduğumuz insanların önemini bildiğimizden bu şekilde konuşmayı yeğliyoruz. Sevgiyle kalın...Fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

Can Doğan IŞIK

Nerede
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sinir anında söylenmiş sözlerdir daha önceden herkesten özür diledim YİNE DİLERİM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

daha fazla polemik yaratmak istemiyorum

saygılarımla

Denizhan Ağyaroğlu

Nerede
    sivas, Turkey.
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

neden özel üniversitelerle devlet üniversilerin arasında bir ayrım yapılır hiç anlamıyorum. devlet üniversitelerinde okuyanlar bi hakısızlık mı yaratıldığını düşünüyorlar?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

vakıf üniversitesinde okuyan biri olarak aldığım eğitimden çok memnunum.
    ankara üniversitesinde 300 kişinin dinlemeye çalıştığı değerli hocaları 60 kişilik sınıflarda 10-15 öğrenciyle dinliyorum.karşılıklı tartışabiliyorum.derse girip not alıp çıkmıyorum sadece.bunlar bana göre benim avantajlarım.
    dezavantajlarım ise ankara mezunu olmadığım için muazzam bir derece yapmazsam özel sektör harici bir yere gelemiyorum.
    tanıdığım yoksa stajda zorluk çekiyorum.

"sütçü imam iktisata giremeyen gitmiş hukuk diploması almış" tabiri de yanlış.zira boğaziçi mat. mezunu da var,dicle matematik de.
    biri microsoftta çalışır,diğeri özel ders verir ilkokul talebelerine.

ankara hukukta vb. okuyan bir kişi de biz vakıf üni. dekilerden bir adım öndedir diploma,referans açısından.
    illa bir ayıklama yapılacaksa en doğrusu yetersiz fakülteleri kapatmak ve adam akıllı bir avukatlık sınavı koymaktır.böylece vakıfta eğitim almayanı da,devlete girdikten sonra yan gelip yatanı da ayıklarız.

Nerede
    İstanbul, Turkey.
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Adam akıllı avukatlık sınavı konusunda katılıyorum.Bu çürük elmaları ayıklayacak, öğrencilere de belli bir seviyeye gelme zorunluluğu getirecektir.Gelemeyenlerde ellerinde diploma gezerler artık...

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    4.244
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sinir anında söylenmiş sözlerdir daha önceden herkesten özür diledim YİNE DİLERİM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

daha fazla polemik yaratmak istemiyorum

saygılarımla

Denizhan Ağyaroğlu

Ekleyen: denizhan_aga - 12/12/2005 : 16:56:23
    özür dilediniz şimdi de özre konu iletiyi düzeltiniz lütfen

Kilitli Konu
12 / 18 Sayfa İlkİlk ... 23456789101112131415161718 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

universtelerdki is imkanlari

Forum