Selamun Aleykum.

02 Temmuz 08 tarih'inde alkol almistim ...
2 Kutu Bira Bir tane'de yarim icmistim.

son yudum'u ceker cekmez yola ciktim. ve ekip ile karsilastim.
Denetleme vardi sanirim. amir'ler ve siviller olmak uzere 7-8 kisi kadar varlar idi..

Ehliyet Ruhsat sordu ve gosterdim.
alkol var mi dedi, ve var yanitini verdim.
kenara cekin dedi.

ilk olarak sigorta sordu. 3. ay'in 08'inde odenmis olarak gordu en sonki sigorta tarih'ini... En az 05. Ay'in 08'i olmasi gerekiyor dedi, yoksa aracinizi baglayacagiz dedi. yatirdigimi hatirliyorum, biraz aradiktan sonra buldum ...

Ehliyet'ime tutanak tuttu, ve tuttuktan sonra alkol muayenesine girdim. 0.56 promil cikarak islem'e tabii tuttu. 480 YTL Odemeli ve 6 Ay Ehliyet'ime El koyma cezasi uyguladi ... anlattigimin harici baska hicbirsey sorulmadi... islem o kadar hizliydi ki, daha alkol muayene'sine girmeden tutanak tutuldu...

ve ben 22 Agustos 08'de Askere Gidecegim...

Ehliyet'ime el koymalari Askerligimde sofor olmak istedigime dair bana bir engel olur mu, veya asker'e gidecegim diyerek silus'u gosterdigim'de, ehliyet'imi geri alabilme sans'ina sahip olabilir miyim ogrenmek istiyorum... (Para cezasi Henuz Odenecek, ve Duyduguma Gore de, erken odeme dahil'inde indirim'e tabii tutuluyormus)

Bana Bu Konuda fikir danismanligi yapabilir ve yorum yazabilirseniz, cok sevinirim.

simdiden tesekkur ediyorum...