Merhaba;

Anlatacağım olay yaklaşık 1 aydır ailemizi bertaraf eti diyebilirim. Bir kamu kuruluşunda şube müd. olan kayınpederim yine aynı kurumda çalışan hizmetlinin tecavüz iftirası ile şu anda gözaltında. Biz olayı derinlemesine araştırdık ve altında yerel siyasi olaylar döndüğünü fark ettik. Savcılık iddianamesine göre kayınpederim bu kızı evde kimse yokken gece yarısı arayıp eve davet ediyor. Bulaşıklarımı yıkar mısın? diyerek eve çağırdığı kız iel birer bira içtikten sonra kıza birlikte olmayı teklif ediyor. Kız ; " nasıl olur efendim siz benim babam yerindesiniz" diyor . Daha sonra yine iddiaya göre kayınpederim kızı zorla sürükleyip tecavüz ediyor. Kızın ifadesine göre tecavüzden sonra kayınpederim onu mesleğini kaybetmekle tehdit ediyor. Bu olaylar gece yarısı kızın eve saat 24:00 ila 01:00 arasında gelmesiyle başlıyor. Hiçbir tel. kaydı bu saatlerde görünmüyor. Olayın geçtiği mekan ve bölge çok tenha ve sessiz bir ortam. Olayı ne gören ne de duyan var. Kızın daha önceden başka insanlara karşı aynı tutumla iftiralar attığı biliniyor. Ancak bu olaylar emniyete intikal etmiş olmalarına rağmen herhangi bir kayıt yok. Kız normal bir kız değil. Bölgede adı sanı ve namı hiç iyi olmayan bir kız. Kayınpederim kıza devamlı surette maddi konularda tavsiyelerde bulunan ve bu konuda cep telefonu ile sık sık uyaran bir insan. Turkcell ve Avea dan kayıtlar geldi. Bu bağlamda iddia edilen olayın belirtilen tarihte bir görüşme olmamasına rağmen o tarihten sonraki dönemlerde sık sık görüşme olmuş. Ama dediğim gibi sadece kıza yanlış hareketlerinden dolayı uyarı niteliğinde aramalar.
Tel görüşmeleri tek başına delil teşkil edebilir mi?

Dava şu anda dosya tamamlanmadığı için görüşülmedi. Ağır ceza mahkemesine svek edilmiş bir durumda bekliyoruz. Bütün bölge halkı olayı biliyor ve kayınpederimin nasıl iyi bir insan olduğu konusunda, böyle bir olaya kati suretle karışmamış olduğuna ve bunun kesinlikle bir komplo olduğu konusunda hem fikirler.

Ailemiz perişan durumda, ceza evine görüşmeye gittiğim de dayanamadım, eşim ve annesi ve diğer kardeşleri psikolojik olarak bitmiş durumda. Olay bu çirkin iftirayı gerçekleştiren kişiler tarfından ülke genelinde yazılı görsel ve elektronik ortamlarda abartılarak ve kayınpederimin resimleri boy boy basılarak dağıtılmış durumda. Eğer bana bilgi verirseniz çok sevinirim.

Dediğim gibi cep telefonu görüşme kayıtları yani sadece tarih ve saat bilgileri tek başına delil teşkil eder mi?

Kız adli tıp'a gönderildi ve avukatımızdan aldığımız bilgiye göre kızın olayın gerçekleşip gerçekleşmediği ile ilgili olarak farkındalığının yeterli görülmemesi bizim açımızdan aleyhte bir durum mudur? Şöyle ki; kız 3 senelik bir devlet memurudur. Yani kuruma girerken sağlam raporu almıştır. Ayrıca başından bir evlilik geçmiştir. Yine bir kız evlenirken devlet onda zeka geriliği görürse izin vermiyo bildiğim kadarıyla.
Adli tıp ne gibi kararlar veriyor?

Sayın hukukçular konu hakkında tecrübelerinizi ve yorumlarınızı anlatırsanız minnettar kalacağız.