+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.

Konu: Kızımın velayetini almalıyım

Kızımın velayetini almalıyım Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Kızımın velayetini almalıyım

Sn; Avukat arkadaslar
    Oncelikle bu konuya cevap yazma nezaketini gosteren butun avukat olsun olmasın madur arkadaslara tesekkur ederim.
    Forumda cok uzun sure dolasmama ragmen benzer bir durum ve bu konu ile ilgili her hangi bir cozum konusunda bir yaziya rastlamadim.

Olay hakkında bilgi sahibi olmanız acisindan taraflarin profilleri hakkında bilgi vermek istiyorum.
    Erkek: Universite mezunu ulusal bir ozel sirkette yonetici . Evine ilgili alakali sadik . Yogun calisma kosullari altinda bile butun zamanını ailesi ile geciren biri.
    Kadın: Lise mezunu , meslegi olmayan , calısmayan, ev kadını.

Olay akısı:
    Erkek ve kadn birbirlerini cok severek evlenmisler aralarındaki 13 yas olan yas farkını aradan gecen bu zaman icerisinde hic onemsememisler ve su anda evliliklerinin 6 yilina girmis bulunmaktalar. Bu sure zarfinda bir kız cocugu sahibi olmuslar ve onuda herkesin parmakla gosterecegi ilgi ve sevgi zengini bir cocuk olarak yetistirmislerdir.

erkek ;2007 agustos ayı icinde esinin ailesinin de maddi durumunun yetersiz olmamasi nedeni ile esini ve cocugunu ailesi ile birlikte tatile gondermis kendisi yogun is temposu nedeni ile onlara katılamamıstır. Bu tatil zarfinda esi kaldigi oteldeki bir animatorden etkilenmis ve onunla gorusmeye tatil den dondukten sonrada devam etmistir. Erkek esindeki huzursuzlukları farkederek onunla bu konuyu gorusmus ve esi 3. kisi ile olan yakınlasmasını itiraf etmistir. Erkek bunun gecici bir durum oldugunu dusunerek ona biraz zaman tanimiz ve bu tanidig sure zarfinda esi ile olan cinsel munasebetini askıya almıstır. Bu sure icinde esinin tatilde kaldigi oteldeki yakınlasma yasadigi erkek arkadasinin bayan arkadasini da evinde misafir etmistir. Esi buna da itiraz etmedigi gibi o insan ile esinin tekrar bir araya gelmesi nin 3 sahsin goruslerini etkileyecegi ve bu olayın kapanacagi yonunde dusunmeye devam etmistir. Bu olay ekim ayında meydana gelmis ve bu sure zarfinda kadın 3. sahisla telefon ve sms ile gorusmeye devam etmistir. Yuz yuze gorustukleir konusunda erkegin supheleri olmus ama bunu ispat etmek mumkun degildir. Bu supheye sebep olacak olay aralık ayında yasanmıs ve yasanan tartisma neticesinde erkek kadına bir tokat atmistir. Kadin bu olay karsisinda darp raporu alarak siddet ve tecavuz suclamasi ile yargı yoluna gitmis. yargılama sonucunda erkegin olayların akısı ile ilgili olan ifadesinde kadın hic bir seye itiraz etmemis ve kayıtlara bu sekilde gecilmistir. Savcinin sorularina verdigi cevaplar ile tecavuz suclamasi dusmus ve savcilik tarafindan erkegin olayı kabul etmesi nedeni ile 500 ytl para cezasi ile sonuclanmistir. Bu yargilama surecinde savcinin kayıtlara . Kadının bosanma surecinde avantaj elde etmek icin bu yola basvurdugu ibaresi kayıtlara gecilmistir. daha sonra kadının bosanma talebi gundeme gelmis ve erkek bosanma taraftari olmadigini dile getirmistir. Erkek bu sure zarfinda evinin ve esinin butun maddi ihtiyaclarini karsilamaya devam etmis cinse ihtiyaclari dısında butun konularda ona destek olmustur. esinin okul masrafları (universitede okuması icin tesvik ettigi icin okudugu okulun masraflari ni karsilamaya devam ediyor ) butun gıda ve giyim masraflari iletisim giderleri dahl olmak uzere butun masraflar evin tek para kazanan ferdi olan erkek tarafından karsılanıyor.
    Kadının bosanma gerekcesi ise sadece artık erkege olan ilgisinin azalmasıdır.
    hala kocasını sevdigini ama birlikte mutlu olmasının artık mumkun olmadıgını soyleyerek bosanma talebinde bulunmaktadir.
    Erkek bosanmayı istememektedir cunku ailesini ve esini hala cok sevmektedir.
    Yasanan olaylarda ise esinin kesin bir ihanetini ispat edemedigi icin buna da inanmamayı kolay yol olarak secmistir.
    cocugun durumu : 3 yasina girmek uzere olan kız cocugunun durumu ise bu olayların hic birisini farketmeden onun yanında son derece mutlu bir aile tablosu cizilerek hissettirilmemistir. Bu konuda kadın ve erkek ikiside son derece ozverili davranmaktadir.

Bir bosanma durumunda kadının kendi ayaklari uzerinde durması mumkun degildir. Ailesi ile birrlikte 2 +1 evin icinde kendisi ve cocuk dahil olmak uzere 5 kisi yasamak durumundadir. Esimin annesi ozel bir sektorde cay servisi elemanı babasi ise vasifsiz iscidir. hala o ailde ki 3 fert olan esimin kız kardesi de bir tekstil firmasında vasifli isci olarak calısmaktadir. evin toplam geliri ise erkegin maddi gelirinden daha az oldugu ispat edilebilir.

Erkegin durumu: İyi bir gelire sahip cocuga iyi bir egitimi gerek aile ici gerekse orgun ogrenim programlarinda verebilecek guctedir. Cocuga ayir bir yasam alanı saglayabilir. Tek handikapı erkegin yogun calısma neticesinde mesai saatleri dısında ancak cocukla ilgilenebilecek olmasıdır. Bu zaman olası bir kres gibi kurumlarin mesai saatleri bitiminin yaklasık 1 saat sonrasidir.

Avukat arkadaslara sorum su: Nafaka veya tazminat onemli degil bunu karsilarim fakat ben kızımın velayetini istiyorum. Bunu almam icin nasıl bir yol izlemeliyim. Kızım bu arada 3 yasindan gun aldi ve dava su anda acilmadi esimin ne zaman dava acacagini bilemiyorum ama bu hafta icinde acacagini dusunuyorum. lutfen bana yardimci olun.

Hukuki NET Güncel Haber

Kızımın velayetini almalıyım konulu yargıtay kararı ara
    Kızımın velayetini almalıyım konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.042
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: kızımın velayetini almalıyım

Hakim çocuğun velayetini hangi tarafa vermesi gerektiği şeklinde ki problemi çözerken, salt çocuğun menfaatini düşünecektir. Önemli olan çocuğun hangi tarafta rahat edeceğidir. Çocuk verilmeyen taraf çocuğun ibade ve iaşesi için "iştirak nafakası" ödeyecektir. Sizin handikap ınız çocuğun 3 yaşında olmasıdır. Bu yaştaki çocuk anne bakım ve şefkatine daha fazla muhtaç olduğu için, muhtemelen velayet anneye verilecek ve boşanma kararında da sizin çocuk ile olacak şahsi münasebetleriniz ayrıntılı olaralk düzenlenecektir. Bütün bunlara rağmen yine de hükmü veren mahkeme olacaktır. Kaldı ki yargı kararını vermeden olasılıklar üzerinden konuşmanın risk taşıdığıda gerçektir.
    Kolaylıklar Dilerim.

Nerede
    İstanbul, Türkiye
    İletiler
    777
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Mehmet Bey'e katılmakla beraber şunu da söylemek isterim ki;
    Velayet konusunda karar verilirken ilk düşünülecek olan, çocuğun sağlık, eğitim ve ahlak yönünden gelişimidir. Yaşı gereği, çocuk anne ilgi ve bakımına muhtaçtır. Ancak, eşinizin başka bir erkekle ilişkisi olduğunu, halen yüzyüze görüştüklerini, uygunsuz bir yaşam tarzı olduğunu, bunun çocuğun gelişimi, psikolojisi ve ahlaki gelişiminde olumsuzluklara yol açacağını ispat etmeniz halinde velayet konusunda bir şansınız olabilir. İlk yapmanız gereken, eşinizin ilişkisini ispata yarayan delilleri toprlamak. Saygılarımla,

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tabii bir diğer ihtimal de anlaşmalı boşanma.
    Eşiniz bu davada kusurlu görünüyor. Çekişmeli bir boşanma sonucunda nafaka veya tazminat alabilmesi mümkün görünmüyor. Ancak çocuğun velayetini ve çocuk için iştirak nafakası alabilir.

Çocuğun velayeti karşılığında kadına belli bir nafaka vererek aranızda bir boşanma protokolü yapabileceğinizi düşünüyorum.

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn; av aslı yazici;
    esimin halen gorustugu konusunda bir kanıtım olmadigi gibi elimde kanıtım da olsa kızımın gelisimi ve ilerde esimin kızım la olan gorusmelerinde kızımın psikolojisini olumsuz engelleyecegini dusundugum bu olayda ; her ne kadar cok cirkin bir davranıs olsada fevri davranıp daha sonra tamiri cok zor olan durumlarin olusmasını engellemek gerektigini dusunuyorum. burada kisisel egolarimin on plana cıkması ve buna gore davrandigimda kızımın daha fazla zarar gorecegini dusundugum icin. bosanma davasini da henuz acmayisimin nedeni de budur. fakat esim bosanma davasini acacagii dusunuyorum ve bu konuda gorusmeleri oldugunu biliyorum. kızımın yasının kucuk oldugunu biliyorum . fakat daha once bu konu ile yakında ilgili bir davada itiraz edilmemis ve 3. sahisla ilgisi konusunda itiraz etmemis ve kayıtlara bu sekilde gecmistir. bunun dısında elimde bir delil olmadigi gibi delil toplamak icinde ugrasacagimi sanmiyorum. bu olayın taraflarin cirkinlesmesini engelleyecek tek cozumunun anlasma yoluna gitmek oldugunu diger avukat arkadaslarimiz da belirtmisler. fakat her iki taraf da cocugu istemektedir ve iki tarafda bunu pazarlik malzemesi olarak kullanmayı dusunmemektedir. kızımın yasının minimum kac olması gerektigi konusunda ortalama bir sınır varmıdır. bu sure boyunca bu davanın uzamasını bosanmayi istemiyorum diyerek uzatabilirim cunku ortada siddetli bir gecimsizlik ve ekonomik problemler yoktur. ve esimin bosanma sebebi konusunda ne gosterecegini bilmiyorum. ben hali hazirda kızımın bu yasinda mahkeme tarafindan bana verilmyecegini biliyorum belki okul caginda olsa velayetini bana verebilirler. fakat su anda almam icin bir ispat gereksinimi dısında ne olabilir bu konuda fikri olan butun arkadaslarin fikirlerine ihtiyacim var. tesekkur ederim.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sayin Yakay; sizinle benzer durumda bir babayim eger gelisme kaydedebilirseniz ya da kaybederseniz haberlesmek ve tecrubelerimizi paylasmak isterim biraz ozel ve hassas bir konu olmasi itibari ile buradan afise olmak istemiyorum

saygilar

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın yakay sayın murat tahsin.. Bu yaşdaki çocuklar anneye veriliyor. Çok umutlu olmayın. Anne velayetten vazgeçmediği sürece velayet size verilmeyecektir.

Sayın yakay yaşadıklarınızı anlıyorum. Sizin yaşadıklarınızdan daha ağırını yaşadım. İspat ve delil anlamında daha fazlasına sahip olmama rağmen, halen çocuklarımın velayeti annelerinde. Bırakın hakimi; gelen sosyal hizmet uzmanına 4 saat dil dökmeme rağmen, o bile görüşünü velayetin annede kalması yönünde kullandı. Kaldı ki çocuklardan birisi 18 diğeri 9 yaşında.
    Anlaşmalı boşanma yolunu deneyin. Ancak bir yandan da size yapılmış bir haksızlık var. Elinizde yeteri kadar delil (sms / telefon görüşme trafiği / e-mail gibi) varsa davanızın arkasında durun. Mücadele edin. Ailenizi kurtarmak için çaba sarfetmenizi anlıyorum. Ama artık çok zor görünüyor. Hiç bir şey eskisi gibi olmaz. Olsa da dikiş tutmaz. Ayn-i ile vaki, tecrübe ile sabit..
    Mantıklı düşünün, hayallerinizi hevesinizi kırmak istemem. Ama eşiniz sizden uzaklaşmış, kopmuş, hiç bir kadın beyninde bir sevgiyi bitirmeden bir başkasına yelken açmaz. Davanızı sadakatsizlik ve buna bağlı güven bunalımı ve şiddetli geçimsizlik nedenleri ile açın. Darp davanızdaki dosyanızı da delil listesine ekleyin. İlgili GSM operatöründen telefon kayıtlarını, sms trafiğini istetin. O animatörü de kendi tanığınız olarak belirtin. Adam inkar edecektir. Ama inkarı bile işinize yarayacaktır. Sıkıştığınız yerde benden destek alın. Size taktikleri vereyim. Başarı kesin. Ben yaptım oldu.

Tabii tüm bunları avukatınızla birlikte yapın.

Bu arada şunu diyebilirsiniz. "Ama 3 yaşındaki kızım annesi hakkındaki bu gerçeği öğrenirse ben ne yaparım. beni kötü baba olarakmı tanıyacak." Emin olun siz zaten şu andan itibaren kötü babasınız. Boşandığınız günden itibaren hakkınızda akla gelebilecek ve gelmeyecek tüm kötü tanımlamalar yakıştırmalar size yafta olacak. Forumdaki EYS (Ebeveyne Yabancılaştırma Sendromu) ile ilgili yazıları okuyun anlayacaksınız. Mutlu evliliğini bir kaç günlük yaz aşkı (!) yaşadığı bir animatör için hemde çirkin iddialarla yıkan birisi emin olun hakkınızda kızınıza da sizi tanıyanlara da ne iftiralarla anlatacak sizi. Nereden biliyorsun diyeceksiniz. Kocasının kendisine tecavüz ettiği iddiası ile şikayetçi olan birinden beklenecek en net davranış biçimidir de oradan biliyorum.

Yarın birgün çocuğunuz olayları sorgulayacak yaşa geldiğinde (ki annenin dolduruşları ile bunu yapmayacak sorgulamayacaktır, nasılsa suçlu olduğunuza sonuna kadar inanacaktır yavrucak) hasbel kader size "bu evlilik neden bitti" sorusunu soracak olursa ne yanıt vereceksiniz. hem bu soruyu o çocuk öyle yumuşak da sormayacak size.. Çünki yıllar boyunca bu evliliği bitiren kişi olarak, kötü adam olarak siz lanse edileceksiniz. Çocuğunuz size karşı ciddi bir önyargı ile dolu olacak. Babasız geçen yılların hesabını çok sert soracaktır. Ona anlatılacak olan AİLE kavramı ile içinde yaşadığı örtüşmeyecek, aileyi bir bacağı eksik masa gibi görecektir. Okuduğu tüm kitaplarda, masallarda, hikayelerde baba müşvik ve sevecen ailenin reisi iken, kendi ailesinde bunu göremeyecek, koruyup kollayan babanın aileden kopuşu farklı anlatılacak, aileyi yıkan kişi olarak siz gösterileceksiniz. Şimdi "benim eşim böyle davranmaz" da diyebilirsiniz. Emin olun yapacaktır.

Kızınıza gerçekleri anlatamayacaksınız, zira size kulaklarını tıkayacaktır. Velevki anlattınız şu soruyu sorarsa size ne yanıt vereceksiniz.. " Baba hadi ben çocuktum küçüktüm aklım ermiyordu, madem böyle gayri ahlaki ve onursuzca bir şeyler yaşandı, neden hakkımı sen aramadın, bana sahip çıkmadın, almak için uğraşmadın, sessiz sedasız giderek beni böyle bir onursuzluğun gölgesinde yaşamaya nasıl mahkum ettin, hiçmi vicdanın sızlamadı" bunu bir düşünün.

Bir de şunu düşünün.. hanımefendi sadakatsizlik yapacak, aileyi yıkacak, yuvayı dağıtacak, çocuğu alacak, velayeti alacak, nafaka ve hatta tazminat alacak, özgür kalacak, yeni ilişkilere yelken açacak, siz buna sessiz kalarak izin verdiğiniz için sponsor, nafaka ve tazminat ödeyerek te finansör olacaksınız...
    Şimdi... iki kere düşünme zamanı.. Yazdıklarım acı ama ne yazık ki bu ülkede boşanmanın / sadakatsizliğin / doğru adam olmanın bedeli bu..
    Geçmiş olsun..
    Konu Abdullah Yaman tarafından (20-04-2009 Saat 08:33:53 ) de değiştirilmiştir.
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

İletiler
    94
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı dardayım rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın yakay sayın murat tahsin.. Bu yaşdaki çocuklar anneye veriliyor. Çok umutlu olmayın. Anne velayetten vazgeçmediği sürece velayet size verilmeyecektir.

Sayın yakay yaşadıklarınızı anlıyorum. Sizin yaşadıklarınızdan daha ağırını yaşadım. İspat ve delil anlamında daha fazlasına sahip olmama rağmen, halen çocuklarımın velayeti annelerinde. Bırakın hakimi gelen sosyal hizmet uzmanına 4 saat dil dökmeme rağmen, o bile görüşünü velayetin annede kalması yönünde kullandı. Kaldı ki çocuklardan birisi 18 diğeri 9 yaşında.
    Anlaşmalı boşanma yolunu deneyin. Ancak bir yandan da size yapılmış bir haksızlık var. Elinizde yeteri kadar delil (sms / telefon görüşme trafiği / e-mail gibi) varsa davanızın arkasında durun. Mücadele edin. Ailenizi kurtarmak için çaba sarfetmenizi anlıyorum. Ama artık çok zor görünüyor. Hiç birşey eskisi gibi olmaz. Olsa da dikiş tutmaz. Ayn-i ile vaki, tecrübe ile sabit..
    Mantıklı düşünün, hayallerinizi hevesinizi kırmak istemem. Ama eşiniz sizden uzaklaşmış, kopmuş, hiç bir kadın beyninde bir sevgiyi bitirmeden bir başkasına yelken açmaz. Davanızı sadakatsizlik ve buna bağlı güven bunalımı ve şiddetli geçimsizlik nedenleri ile açın. Darp davanızdaki dosyanızı da delil listesine ekleyin. İlgili GSM operatöründen telefon kayıtlarını, sms trafiğini istetin. O animatörü de kendi tanığınız olarak belirtin. Adam inkar edecektir. Ama inkarı bile işinize yarayacaktır. Sıkıştığınız yerde benden destek alın. Size taktikleri vereyim. Başarı kesin. Ben yaptım oldu.
    Tabii tüm bunları avukatınızla birlikte yapın.

Bu arada şunu diyebilirsiniz. "Ama 3 yaşındaki kızım annesi hakkındaki bu gerçeği öğrenirse ben ne yaparım. beni kötü baba olarakmı tanıyacak."
    Emin olun siz zaten şu andan itibaren kötü babasınız. Boşandığınız günden itibaren hakkınızda akla gelebilecek ve gelmeyecek tüm kötü tanımlamalar yakıştırmalar size yafta olacak. Forumdaki EYS (Ebeveyne Yabancılaştırma Sendromu) ile ilgili yazıları okuyun anlayacaksınız. Mutlu evliliğini bir kaç günlük yaz aşkı (!) yaşadığı bir animatör için hemde çirkin iddialarla yıkan birisi emin olun hakkınızda kızınıza da sizi tanıyanlara da ne iftiralarla anlatacak sizi. Nereden biliyorsun diyeceksiniz. Kocasının kendisine tecavüz ettiği iddiası ile şikayetçi olan birinden beklenecek en net davranış biçimidir de oradan biliyorum.

Yarın birgün çocuğunuz olayları sorgulayacak yaşa geldiğinde (ki annenin dolduruşları ile bunu yapmayacak sorgulamayacaktır nasılsa suçlu olduğunuza sonuna kadar inanacaktır yavrucak) hasbel kader size "bu evlilik neden bitti" sorusunu soracak olursa ne yanıt vereceksiniz. hem bu soruyu o çocuk öyle yumuşak da sormayacak size.. Çünki yıllar boyunca bu evliliği bitiren kişi olarak, kötü adam olarak siz lanse edileceksiniz. Çocuğunuz size karşı ciddi bir önyargı ile dolu olacak. Ona anlatılacak olan AİLE kavramı ile içinde yaşadığı örtüşmeyecek, okuduğu tüm kitaplarda, masallarda, hikayelerde baba müşvik ve sevecen ailenin reisi iken, kendi ailesinde bunu göremeyecek, koruyup kollayan babanın aileden kopuşu farklı anlatılacak, aileyi yıkan kişi olarak siz gösterileceksiniz. Şimdi "benim eşim böyle davranmaz" da diyebilirsiniz. Emin olun yapacaktır.
    Kızınıza gerçekleri anlatamayacaksınız, zira size kulaklarını tıkayacaktır. Velevki anlattınız şu soruyu sorarsa size ne yanıt vereceksiniz.. " Baba hadi ben çocuktum küçüktüm aklım ermiyordu, madem böyle gayri ahlaki ve onursuzca bir şeyler yaşandı, neden hakkımı sen aramadın, bana sahip çıkmadın, almak için uğraşmadın, sessiz sedasız giderek beni böyle bir onursuzluğun gölgesinde yaşamaya nasıl mahkum ettin, hiçmi vicdanın sızlamadı" bunu bir düşünün.
    Bir de şunu düşünün.. hanımefendi sadakatsizlik yapacak, aileyi yıkacak, yuvayı dağıtacak, çocuğu alacak, velayeti alacak, nafaka ve hatta tazminat alacak, özgür kalacak, yeni ilişkilere yelken açacak, siz buna sessiz kalarak izin verdiğiniz için sponsor, nafaka ve tazminat ödeyerek te finansör olacaksınız...
    Şimdi... iki kere düşünme zamanı.. Yazdıklarım acı ama ne yazık ki bu ülkede boşanmanın / sadakatsizliğin / doğru adam olmanın bedeli bu..
    Geçmiş olsun..
    Merhaba dardayım.Geçen hafta 4.duruşmam oldu avukatım csm dökümünü isteyecekti fakat cevap dilekçesi verirken dökümü istemediğini söyledi bu aşamadan sonra birşey çıkmaz dedi bende anlayamadım nedenini ispat edemedim hala sadece şahitler konuştu sık ve gizli tlf.görüşmesi yaptığını vs acaba hakim debirşeyler oluşmuşmudur. Ben avukat değişmiştim.10 yaşındaki oğlumu ara karara rağmen göremiyorum 11 aydır 3 kez gördüm o da mahkeme zamanları.Çocuk istemiyor diyor dün bendeydi öyle mutlu idiki anlatamam giderken zor gitti annesine.Anne baskı uyguluyor.Belki hakim velayeti bana verebilir düşüncesiyle pedagog istemedim.Dava sürerkenmi pedag istesem yoksa velayet anneye verilirse yine bana göstermezse çocuğa baskı yaparsa velayet davası açıp pedagog mu istesem daha etkili olur.Yarında ceza davamız var anneye karşı savcılık tarafından açılan 113/A dan .

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı aykan99 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba dardayım.Geçen hafta 4.duruşmam oldu avukatım csm dökümünü isteyecekti fakat cevap dilekçesi verirken dökümü istemediğini söyledi bu aşamadan sonra birşey çıkmaz dedi bende anlayamadım nedenini ispat edemedim hala sadece şahitler konuştu sık ve gizli tlf.görüşmesi yaptığını vs acaba hakim debirşeyler oluşmuşmudur. Ben avukat değişmiştim.10 yaşındaki oğlumu ara karara rağmen göremiyorum 11 aydır 3 kez gördüm o da mahkeme zamanları.Çocuk istemiyor diyor dün bendeydi öyle mutlu idiki anlatamam giderken zor gitti annesine.Anne baskı uyguluyor.Belki hakim velayeti bana verebilir düşüncesiyle pedagog istemedim.Dava sürerkenmi pedag istesem yoksa velayet anneye verilirse yine bana göstermezse çocuğa baskı yaparsa velayet davası açıp pedagog mu istesem daha etkili olur.Yarında ceza davamız var anneye karşı savcılık tarafından açılan 113/A dan .
    Avukatınız üzerinde baskı kurun. Mutlaka istesin GSM dökümlerini. Hakime söylesin duruşmada bu telefon trafiği bilgilerine ihtiyaç vardır diye. Benim 8 nci duruşmada bile müzekkere yazılabiliyorsa ilgili kuruluşlara sizinkinde de yazılabilmelidir. Ayrıca sosyal hizmet uzmanı da isteyin.Ayrı bir dava zaten zor ve uzun bir süreç demek. Hazır devam eden davanız içinde bunu talep edebilirsiniz.
    Konu Abdullah Yaman tarafından (20-04-2009 Saat 10:08:27 ) de değiştirilmiştir.
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

pedagog nelere bakar

velayet davasında pedagog

velayette pedagog raporu

pedigog velayette kimin evine bakar

boşanma davasında pedagogvelayet davası pedagog raporuvelayette pedagog eve ne zaman gelirboşanmada pedagog raporueve gelen pedagogvelayet davasinda ewe gelen pedegog nelere bakarpedagog raporubosanmada pedagog neye bakarpedagog neye bakarvelayet davalarinda pedagogeve gelen pedegog eve gelen Pedagog neye bakarpedagog raporunda iftiraeve cocuk icin gelen pedagog neye bakarvelayet icin eve gelen uzman nelere bakarvelayet icin eve gelen uzmandenetim serbestligindeki birine kiz cocugu velayevelayette pedagog eve nezaman gelirpedagog raporu nedirvelayeti kaybetme nedenlericocuk pedegog neye bakar
Forum