Merhaba arkadaşlar

Askari ücret olan maaşımın 1/4 ne kredi kartı borcundan dolayı haciz gelmişti hiç bir işlem yapmadım.Daha sonra ikinci uyarı geldi bu sefer işyerinede problem çıkaracak gibi.İş yerimde bu tip işlere ben bakıyorum ama ne yapıcağımı bilmiyorum gönderilen kağıt yeterince acık değil daha önceden tecrübe etmiş özellilkle avukat arkadaşlar ne yol izleyeceğimi söylerseniz çok sevinirim.Gönderdikleri yazı aşağıda
Eğer dilekçe yazmam gerekicekse örneğini yollayabilirmisiniz.Şimdiden ilgilenenlere teşekkürler

T.C. KADİKÖY 3.İCRA MÜD.

Dosyamız borçlusu xxxx xxx hakkında gönderilen maaş haciz tezkeresi şirket çalışanı xxx xxx 'e x tarihte tebliğ edilmiş olmasına rağmen bugüne kadar borçlunun maaşına haciz uygulandığına yönelik herhangi bir yanıt gelmediği gibi herhangi bi kesintide dosyamıza gönderilmemiştir.iş bu haciz tezkeremize cevap verilmediği takdirde cezai şirket yapılacağı ihtar olunur.

yukarı da adı soyadı ile borç miktarı yazılı kişinin iş bu borcundan dolayı tarafınızdan ödenmekte olan aylık veya ücretin 1/4 ile ikramiye vb. borçlu lehine tahakkuk etmiş veya edecek ödemelerin tamamının haczine kara verilmiştir.

karar gereği ( alacağın tamamın tahsil edildiği tarafımıza bildirilene kadar ) kesintilerin dosyamıza yatırılması ve İ.İ.K 355.maddesi gereğince 7 gün içerisinde bilgi verilmesi

yakarıdaki madde hükmüne riyayet etmemiş olanların kesmedikleri yada ilk vasıta ile göndermedikleri para ayrıca mahkemeden hüküm alınmasına gerek kalmaksızın icra dairesince İ.İ.K 356.maddesi gereğince maaaşlarından veya sair mallarından alınacağı

Bilgi verilmediği,yanlış bilgi veya yanıltıcı bilgi verildiği takdirde İ.İ.K 357 maddesi gereğince sorumlular hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulacağı , verilen bilgilerin doğruluk derecesinin de kontrol edileceği önemle tebliğ ve rica olunur.