2 sene önce hakkımda açılan bir bilişim suçu davasında bana ulaşılamadığı ve ifadem alınamadığı için hakkımda yakalama emri çıkarılmış. TUİK'e kayıtlı adresim jandarma bölgesi olduğu için 2 kez jandarma gelip beni sormuş. Ancak ben o adreste değilim. Dava İstanbul 3. Sulh da açılmış, ben bugün arayıp Sultanahmetteki adliyeyi sordum. Benim yakalamam varmış, ifadem alınacakmış vs vs. Dosya numaram 2007/*** , duruşma günüm belli dedim. Kadın da duruşma günü gel ifadeni ver dedi. Dedim o güne daha 40 gün var, jandarma durmadan rahatsızlık verecek. Kaçan yok, gelip nereye vereceksem oraya ifade vereyim. Kalemdeki kadın o zaman yarın gelin verin ifadenizi dedi. Tabi garanti vermiyor ifademin alınıp alınmayacağına. Hakimin keyfine göre herşey.

Şimdi ben yarın ifademi versem ne kadar sürede jandarmadan yakalama emri kaydım silinir? Duruşma gününe kadar jandarma zırt pırt olmadığım adrese gelir durur mu? TUİK'ten adresi başka yere alsam jandarma kendini günceller mi? Yoksa ısrarla bi kapı bulduk diye o adrestekileri rahatsız eder mi? Kısacası özgürce gidip ifade vereceğim halde yakalama emrinin kalkmaması gibi bir durum olabilir mi?