+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 23 ileti bulundu.

Konu: Dialoglar... :)

Dialoglar... :) Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    584
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Dialoglar... :)

Dialogları farklı farklı başlıklarda eklersem çok anlamlı olmayacak. Birazdan eklendiğinde görülecektir. Önce başlık direkt mi açılacak yoksa onaylanacak mı önce onu görmem lazım

Hukuki NET Güncel Haber

Dialoglar... :) konulu yargıtay kararı ara
    Dialoglar... :) konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    584
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı 1- Dialoglar.. :)

(Bu dialoglar bir sitede karşılıklı olarak yazılmaya devam edilmekte olup ben onlardan sevdiklerimi aslında buraya aktarıyorum..Bakarsınız burda da sevilir ve krallığa katılmak isteyenler bile çıkabilir...

Asya Pasifik Dumuristan Krallığı

Evet burda bir krallık kurdum arkadaşlar.. Kral değil ama kraliçe benim!)))

Burda kişi ve kahramanlar, olaylar gerçek yaşamla uzaktan yakından ilgili olmayıp( bu işin numarası siz öyle sanın ama adet olmuş öyle demem lazım, acayip taşlıycam hiciv yapcam burda) kimse üstüne alınmasın))

Neyse üstümüze düşen vazifeyi de yaptık ve artık yola çıktık..

Burda kimler var..Bir kere burası Krallık başlığıdır. Burda Totaliter rejim işler. Demokrasi falan yoktur. Kraliçe kafasına göre yasalar koyar, bozar, yazar, atar, kelle vurur gerekirse affeder(çok zorr beeeaahhhhh hiç bekleme) ..Netekim herşey objektif değil subjektiftir..

Burda yani başlığa girdiğiniz anda unvanınız değişir ona göre..

Bayan iseniz prenses, kontes, sultan, vs ne istiyorsanız o olursunuz..erkeseniz ise lord, kont, paşa vs.. artık ne olmak istiyorsanız.. ancak kraliçe benim , kral ise bizim efendidir ama onun bu taraklarda bezi yoktur habire oturur ders çalışır ondan bize hayır yoktur. krallık makamı reserve dür kimse kendine kral falan demesin, vurdururum kellenizi ona göreeeeeeeeee)

evet... günlük olaylara yasal ofsayta düşmeden hicivle tepki koymak ancak böyle çatlak bir diyarda güvenli bir şekilde mümkündür.. onun için yahu deli mi ne?? demeyinnn hayal dünyanızı çalıştırın..hadiiii çekilebülürsünüz...

Alya Sultan, Birsen Sultan... krallığa bekleniyorsunuz.. Görev dağılımı yapcaz daha.. Gerçi başka bir ülkeden saray soytarısını çoktannnnnnnnnnnnnnnnn buldum ben ama,kehh kehh kehhhhhh yine de demokrasi olmasa da arada bir danışmak iyidir yaw !

İletiler
    584
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı 2-Dialoglar.. :)

Önce kurallar diyelim..

Asya Pasifik Dumuristan Krallığında herkese yer vardır. Günlük olaylara hiciv yaparken isim belirtmek yasaktır..İsim belirtenin kellesi vurulur ya da Sibiryaya sürülür. Olmadı ona akşam yemeğinde tatlı yasağı vardır Bilineeeeeeeeee!!!

Siyaset konuşmanın da bir adabı vardır, öyle usturuplu yazılmalıdır ki hiciv anlaşılsın Kelle sağlam kalsın

Siberalemde bıraktığımız her iz, yazdığımız her yazı ebediyete bizimle intikal edecektir, içimizden fışkırıp da şu sayfaya geçti ise artık bizüm değildür topluma mal olmuştur. Ona göre..Yarın öbürgün Krallığın Tedrisat Başkanlığından Van Gölü eşrafından Demir-Çelik Paşa ^-^hakkında yazdığınız bir yazı başınıza bela olsu istemiyorsanız iki kere düşünüp ona göre yazın..Ya da Yandaki ülkenin Baş veziri Recebullah Tayyeddin pek doğan hakkında yazdığınız yazıya istinaden pek muterem validenizi alıp lütfen buralardan uzaklaşınız denirse valla ben karışmam Bilineeeeeeeeeee

Tamam şimdi BOLES e bakıcam yine.. sonra bir ara teşrif ederim.. Tamam üleynnn dağalın artık..!

(10.05.2008)

İletiler
    584
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı 3-Dialoglar.. :)

Asya Pasifik Dumuristan Krallığında bir gece vakti...

El ayak çekilmiş, Kraliçenin küçük Sultan-ı Yegahı Prensesin üstü özenle tekrar örtülmüş ve sarılarak uyuduğu kılıçları yataktan bir bir atılmıştı. Bu neee bu sefere giderken aradığım altın kakmalı kılıcın burda ne işi var??? Hadi makyaj malzemelerini ve parfümlerimi kurtaramadım da artık sefer aletlerim de mi burdan çıkıyor yaw!!!! Diğer sultanlar gibi oyuncak ayısıyla uyuması gereken bu küçük sultana bir haller olmuş kılıçlarıyla ve dün aldığı madalyası ile uyur olmuştu II. Balkan Cebir ve Topoloji Savaşından yorgun argın dönen Kral da TV de Pars Narko Terörü izlerken uyuyup kalınca Kraliçe, saray balkonuna serdiği çamaşırları bir bir toplayıp katlayıp ardından da bakalım Asya Pasifik Dumuristan Krallığında neler oldu diyip serverdan bağlandı. Yahu Krallığın serverı yavaş mı çalışıyor diyip bir iki mırıldandıktan sonra defterine "yarın bilgi işlemcinin kellesi vurulacak unutma " notunu aldıktan sonra krallığa kimler uğramış diye bir bakındı..

İmparatoriçe Sevcan Sultan bize deve yüküyle hedaayeler yollamış hımmmmm dedi..)

Bakın bakalım ne yollamış?
    --Kraliçem 2 deveden tütsü çıktı, 2 deveden bitki çayı , kalan 2 deveden de seminer notları çıktı bir de not yazmış ben eğitimdeyim siz başınızın çaresine bakın diyor)))

---Canım İmparatoriçem benim))) Bilirim çok vefalıdır, Tezzzz bitki çayı ocağa konulaaaaaaa ve dört bir alemeee pişirile ve dağıtılaaaaaaaa, bir bardak da buraya yollanaaaaaaaaaaa...

---Peki Kraliçammm (İçinden: şunu bağırıp söylemese sanki duymayacaz, alt tarafı 1 bardak bitki çayı istiyor yawwww)

---Mırıldanmaaaaaaaaaa Kraliçeye mırıldanılmaz.. Hadiiiiiiiiiiiii, yaylannnnnnnnnnnnn..Yaw Mısır seferinden bula bula bu köleyi bulduk, bir dahakine Mısırdan köle getirisek nooluyum!!!!

---

Nerde kaldık ..Tamam, kimler gelmiş Dumuristan a onlara bakıyorduk..

Hımmmmmmmmmm Namzet-İ Valide Kontes Ayşenur Sultan gelmiş)) Tezzzzz bizim dadı kadına haber verin, kontese yardım için hazırlansın. Asya Pasifik Dumuristan Krallığı İnternational Hospital Doğum Servisinde yerini de hazır edin ayrıca mutfağa haber iletin lohusa şerbeti stoklarımız ne durumda, bilelim

(14.05.2008)

İletiler
    584
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı 4- Dialoglar.. :)

--Kralıçammmmmmmm

--Heeee ne diyosun ? Bir rahat yok yaw şurda Dumuristan Heralt Trübin okuyoruz görmüyor musun??
    Yan ülkede parti kapatılacakmış, bir demokrasimiz olamadı ki şöyle ağzımızın tadıyla biz de kapatamadık şunlardan...!!

--(Bu da sırf hava yaw, gazata işteeeeeeeee, Allah bilir arasına Hafta sonu dergisi falan koyup okuyodur- helecan olsun deyiiiii)
    --Kralıçammmmmmmmmmm Asya Pasifik Dumuristan Eğitim-Öğretim- Yürütümden sorumlu Çelik Bilek Paşa sizi görmek istermiş. 5 Desten kalan çocuklar sınıfı geçecek, Kraliçe dilerse şunu 10 ders yapsak diyor. Görüşecek misiniz???

---Offfffffffff offfffffffffffffff çağır gelsin..

----EEEE Söyle çelik bilek paşa, sizin oranın kedilerinden ne haber? gölünüzde canavar kaldı mı? yoksa takviye yapalım. olmadı bizim soytarıyı yollayalım)) Boyansın süslensin işinize yarar Bu arada Eğitimi çok bi güzel halletmişsiniz tebrik ederim..

---Sağolun Kraliçemmm , aslında daha büyük procelerim var, 5 dersten zayıf alan çocuklarımızın sınıf geçmeleri iyi olacak hatta dün üstünüze afiyet ishal olmuş helada otururken aklıma bunu neden 10 a çıkarmıyoruz diye parlak bir fikir geldi. Dumuristan a 5 az gelir izin verin artık 10 dersten zayıf alanlara takdir verelim.. Ne dersiniz???

---Git bu fikrin üstünde düşün gel, olgunlaşsın öyle konuşalım demir çelik bilek paşa..

---Peki afbuyrun, hela ne tarafta?

:o :o :o

İletiler
    584
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı 5- Dialoglar.. :)

Asya Pasifik Dumuristan Akademisi BOLES sınavı da geçti ,artık beklemedeyiz dedi Kraliçe içinden.. Biraz oturup makale çalışmak lazım ama Dumuristanın işi gücü bitiyor mu ki canımmm Dumur-Psikoeğitim ve Bilimum Dumur-Kuş Gribi çalışmaları var daha.. Daha "Nüfus Planlaması yapmayın her eve 3 -5-8 çocuk kampayası " yapılacak.. offf offfff... Bizim de 2 ekisiğimiz var. dur not alıyım unutmayayım :" ilk fırsatta 2 çocuk doğurulacak ve açık kapanacak.. mümkünse seri olsun zamanım yok"

Ayrıca daha Birsen Sultan için yazı da yazmak lazım. Kraliçe mıraliçe dinlemez sanal manal yolar valla adamı..

----Nöbetçilerrrrrrrrrrrr gelin buraya..

----Buyrunnnn haşmetmeap..

---Deve yüküyle hediye yollanacak..Söylediklerimi hazır edin. İmparatoriçe ile Birsen Sultana ceeeesssttt yapacaz. 5 deve yükü et hazır edin. Mangallık olacak ..Adrese teslim, kargo ücretini bana yazın. Hafta sonu ellerinde olsun, tamam bu onları bir hafta sonu idare eder

14.05.2008

İletiler
    584
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı 6- Dialoglar.. :)

Eyvahhhhhhhhhhhhhhhhhh Birsen Sultan da gelmiş. Tez kırmızı halılar yayılaaaaaaaaaaaa...

---Fekat Kralıçammmmmmm bu sultan hoplaya zıplaya geliyor halıyı bi türlü tutturamıyoruz. :-\Biz ne tarafa sersek o öbür tarafa zıplıyooooooooooooo...!!!

---Mısırlı Köle sen hiç konuşma ,git dediğimi yap. Daha senden hesap soracam ben..

--Ne oldu kine?!!!

---Bu Maliyattan sorumlu Suakıtan Paşaya kim verdi bu cari açık emrini bakıyım?

---Ehhh ıgggg mıggggg..şeyyy..bennnnnnnnnnn..

--Sennn haaaaaaaaaaaaaa!!!Sana Asya Pasifik Dumuristan Krallığının işlerine karışma emirleri ben vercem demedim mi???

---Amannnnnnnnn kralıçammm, yaw sonra da sen verirsin noolmuş yaw, aramızda o kadar hukuk da mı yokkk?

----Heyttttttttttttttt bre densizzzzzzzzzzzzz!!! Köleeeliğini bil. Yaw ben niye bula bula seni buldum mısır seferinde haaa.. Kafamı hangi taşa vursam??

----Kralıçammmm ne kızdın yaw o kadar??

---Ne kızmıycam? Cari açıkları kapatmak için sarayın altındaki terzi melahate naylon iplikle diktirin açık kapanır ,kalanı da capon capon yapıştırıcısıylan yapıştırın gitsin demnişsinnn!!!!

---E tabii aklın yolu bir??

--Senin aklın yolu bir de Suakıtan Paşa bunu nasıl uyguladı yaw onu aklım almıyor!! Fellik fellik terzi melahati kovalıyordu dışarda.. DİK ŞU CARİ AÇIĞI DİYE.. hayır kadıncağız eteğime yapıştı, kralıçam valla hangi iplik tutar bilsem dikecem de bilmiyorum ,bunu naylon iplik tutmaz diye iki gözü iki çeşme ağlıyodu!!!

Dumuristan dumuristan olalı böyle eziyet görmedi, yaw))

Neyse siz karşılayın gelenleri, Katibinin boynunu vurdurmuş birsen sultana bir katip paketleyin hediye edin pek bi makbule geçer..Valide -i Namzet Kontes Ayşenur Sultana da sofra donatın, neye aşeriyorsa masada kuş sütü eksik olmasın.. gerekirse kuşları sağın ben geliyorum İmparatoriçenin yeğenine hazineden hediye kotarın ayrıca eğitim bursu verin, atamalarını yaparaız bilahare.. 3 yaşına gelsinler veririz kontesle imparatoriçenin bebelere birer bakanlık Nasıl olsa herkes yapıyo yaw))

İletiler
    584
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı 7- Dialoglar.. :)

Asya Pasifik Dumuristan Krallığından Basın Açıklaması..
    Krallığa gülme vergisi koydum Ona göre

----------------------------------------------------------------------

Etme karliçem vergiler belimizi büktü

----------------------------------------------------------------------

Kontesim, Prensesim validem sultanım)) sizi vergiden muaf tuttum hadi bu kıyağımı unutmayın

Asya Pasifik Dumuristan Krallığından acil macil açıklama!
    Krallık gülme vergisini halktan toplarken muafiyet belgesi gösterenlere ilişmeyin.. Hiştttt nöbetçiiiii şu kaskını düzelt, obsesiflere ayıp olmasın..

Biraz eğlenelim saray soytarısını çağırın gelsin. Neydi şunun adı..Dalin, Malin, Kolin, ...Unuttum yaww.... :o

Hadin ben Proteryan ve Lejyonerleri alıp yan krallığı yağmalamaya gidiyorum..Akşama dönerim, Kurufasulye pilav yapın..Çamaşırları toplayın ha bir de damacana su söyleyin gelsin..

Şu kırmızı halıyı da kaldırın artık yawwwwwwwwwww...bu kaçtır takılıp düşüyorum, bu kraliçe tuvaletinin spor modelleri yok mu yaaa!!! ızgın:

İletiler
    584
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı 8- Dialoglar.. :)

Asya Pasifik Dumuristan Krallığında yeni bir gün başlamış, horozların ötmesiyle uyanan halk işlerine saraylarına gelmişlerdi..

--Yahuuuu bu ne kadar çok imza böyleeeeeeee? Bas imzayı bas imzayı bitmiyo beee.. Şuna bak yine bir izin teskeresi.. Yine bir sevk kağaadı..Yaw kimden izin aldı bu halk hasta olmak için? Yaz kızım not al: Bundan sonra Dumuristan da çalışan işgücü hasta olmadan 3 gün önce haber verecek. Başka türlü sevk,izin falan yok arkadaş!

-- nÖBetttçiiiiiiiiiii!!!! gel evladım...
    --emredin Kraliçem..
    --nerde benim bu mısırlı köle ? . hıııı bak miğfer yine yamulmuş, düzelt şunu düzelttttt... aaa ben de obsesif olcam yaw bu gidişleee... tamam dönerken de bana bi kahve kap gel nescafe 3 ü bir arada olsun..Bilgi işleme yeni paşa atanacak öncekinin kellesini vurdurmuştum bak onu da halledeyim bugün.. çok yavaş yine çok yavaşşşşşş!!!!

-----
    hımmmmmm bugün pek bi çok kabul varmış sarayda.. nassıı yetişilecek yaw bunlaraaaaaaa???
    --- kraliçammmmmm kralıçammmmmmmmmm
    ---nee başımın belası neeeeeeeeeeeeee?
    ---kraliçammmm bir grup asker gelir ellerinde beyaz bayrakkkk...pek bi kalabalıklar valla ben korktum..
    --işim gücüm var öğren gel neymiş dertleri..yoksa dün yağmaladığım krallığın askerleri mi..onlarsa ben yokum uydur bişiyler işte.. kraliçe elizabethle tavla oynuyo falan de..
    --tamam kralıçammm ,zar tutma yine ama..
    ----çekilllllllllllllllllllllllll, boyun boynun devrilsin, atacam ben bu mısırlı köleyi ama sigortalarını yeni ödedim yaw..

---kralıçammm derler ki: yan ülkenin kraliçesi akşama çay içmeye gelcek miş müsait misiniz diye soruyor..
    ---yahuuuuuuu bu hep böyleydi zaten, kraliçe eğitim programı maliyet-fayda analizi dersinden de çakmıştı zaten ..yaw bi mail at ne biliyim telefon et, telgraf çek ne diye dökersin o kadar askeri yola ..cık cık cık.. hiç ekonomik diil vallaa..

---neyse söyle gelsin tamam akşama gelirken pasta börek bişiyler yapsın gelsin sarayda iş çok yapamam valla bişiy..
    ( bak yine yağmur başladı, sarayın camları daha yeni silinmişti yine leke olacak ufffffffffffff ufffffffffffffffffffff..)

15.05.2008

İletiler
    584
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı 9-Dialoglar.. :)

İmparatoriçem bizim bu mısırlı köleyi versem bana beddua edersin sen.. öyle bi dili uzun öyle bir malın gözü ki sorma..

----Yaaa kralıçammmmm çok kötüsün ama ..bak ağlıcam ..
    ---iyi madem bişiy demedik sen de adam gibi laf dinle o zaman.. bak yine ortalığı karıştırmışsın, iş kanunu yapın diye haber salmıştım asya pasifik dumuristan meclisine.. adamlar işçiyi 1 mayıstan beter gazlamışlar sankim.. sen mi dedin öyle yapın diye..?

---kralıçammmmmm yaw sen hiç adam olmayacan.. işçi ne kine, patronları çoğaltalım her eve bir patron..haydeeeeeeeeeeee...e-laa-lemmm ne der-se de--sinnnn hadeeee hadeeee hadeeeeeeeeeeee...

---hade hadeee bırak oynamayı da kahveleri getir bak imparatoriçe bekliyo,hiç acımaz söylemedi deme..

15.05.2008

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: