+ Konuyu Yanıtla
1 den 6´e kadar toplam 6 ileti bulundu.

Konu: 7 Günlük Rapor

7 Günlük Rapor Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İSTANBUL, Turkey.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı 7 Günlük Rapor

Sevgili arkadaşlar başımdan gecen komik bir o kadarda ders alınması gereken bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum .

2003 yılı ocak ayında şirketimize ait web sayfasının hizmet veren firma tarafından kapatıldığını öğrendim ve hemen hizmet almış olduğumuz şirketin yetkilisini kendisi arkadaşımız olur aradım sayfanın kapalı olduğunu müşterilerin arayarak haber verdiğini söyledim kendisinin şirketi başkasına devrettiğini ve o kişilerle görüşmem gerektiğini söyledi , kendisi daha önce şirketi devreciğini tarafımıza söylememişti sayfamızı biran önce açılması için arkadaşımıza ricada bulunduk teknik bir sorun sandık öncelikle ancak iki , üç gün geçmesine rağmen sayfa açılmayınca tekrar konuştuk gene bir sonuç yok ve bize bir telefon numarası verdi istanbul bağcılarda bir web ve hosting şirketi hiç tanımıyorum artık bu kişilerin bizim hosting işimizi yapacaklarını sorunu onlarla çözmem gerektiğini söyledi ve aradım karşıma çıkan kişi ye web sayfamızın kapalı olduğunu söyleyerek kendimi tanıttım , bir bakayım dedi ve borcunuzdan dolayı sayfanız kapatılmış dedi şaşırdım çünkü bir yıllık hosting ödememezi iki ay önce yapmıştık ve kendisinin şirketi yeni devraldığını ödeme yapmamamız durumunda sayfanın açılmayacağını söyledi neyse ben tekrar arkadaşımı aradım ödeme sorunu var bizden tekrar bir yıllık hosting ücreti isteniyor dedim ilgilenmedi ve parayı yatırın yoksa açmazlar artık benim şirketle bir ilişkim yok diyerek bizi başından savdı . konu buraya kadar basit bir ödeme problemi ödeme yapılmadığı için hizmet durdurulma olayı dikkat.
    neyse tamam tekrar ödeyelim nerdeyse beş gündür kapalı olan sayfamız hemem açılsın istedik ve bir ertesi gün bağcılarda bulunan web hosting şirketiyle tekrar konuştum ve kendisine şirket bilgilerimizi vererek bir fatura kesmesini ve ödemenin aynı gün muhasebe tarafından yapılacağını söyledim ok dedi ve faturasını keserek tarafımıza faksladı ancak tarafımıza fatura geldikten sonra web sayfamızın adresini girince şöyle bir ibare gözükmeye başladı bu alan adı satılıktır . çok şaşırdık şirketimize ait bir alan adı nasıl satıla bilir alan adı bizim üzerimize kayıtlı konunun uzmanı bir arkadaşımıza sorduk alan adımız satılık diye girdi baktı web alan adının bundan üç ay önce 2 yılık süresi dolmuş ve bizim hostink şirketi aynı zamanda web sayfamızı host eden arkadaşımız sayfayı kendi üzerine registır etmiş ve daha sonrada şirketi bağcılarda bulunan birisine devrettiğini söyleyerek bizi ona yönlendiriyor buraya kadar umarım konuyu anlamışsınızdır , basit bir üc kağıtçılık hemde tanıdığımızı sandığımız birisi tarafından neyse biz hemen tekrar arkadaşımızı aradık (ückağıtcı ) sayfamız satılığa çıktı ne dir bu rezillik ve şirket sayfası senin üzerine alan adı registır edilmiş neden bize bilgi vermeden böyle birşey yaptın tabi açıklama yok ben şirketi devrettim gidin onlarla konuşun kendisinin okulda olduğunu akşam saat 19.30 da şirketini sattığı kişilerin ofisinde olacağını söyledi ve bizimde oraya gelmemizi konuyu orada çöze bileceğimizi söyledi ben bu arada tekrar şirketi yeni alan arkadaşı aradım sayfamızın satılık olduğu yazıyor 83.000 tl lik faturayı ödediğimiz taktirde sayfamız açılacakmı diye sordum evet açılır ama sizin daha ödeyeceğiniz çok fatura var deyince biz nasıl bir üç kağıtçılık yapıldığını anladık , abim ,ben ve ortağım bağcılara doğru yola cıktık konuyu Halidelim diye ofislerini uzun aramaların sonucunda bulduk bitirim hane içeriye yanlızca ben girdim ve şirket sahibi ile konuşmaya başladık arkadaşımızı cepten aradım 10 dk kadar oradayım dedi konuyu uzatmayayım sitemizi geri vermek için tam 10.000 $ istedi şaka gibi asla vermem dedim site senin olsun hadi güle güle dedim ve çıkarken bana şunları söyledi bizim işimiz bu biz bu işten ekmek yiyoruz biz senden bu parayı her türlü alırız dedi konuş madan dışarı çıktım abim ve ortağımı arabanın içinde duruyorlardı arabaya bindim olayı anlattım ve arkadaşımızı aradım neden böyle birşey yaptığını sordum ofise geldim buraya gelin konuşalım dedi gene ben çıktım tek başıma dış kapının zilini çaldım kapı açılmadı ve yukardan 6 , 7 adam aşağıya inerek etrafımı sardı ve bu çocuğu dövmüşsün bunun hesabını biz sana sorarız diyerek bağırmaya başladılar o arada arabada oturan abim ve ortağım koşarak yanıma geldiler ne olduğunu anlayamadık bu arada şirketi satın alan çocuk bilgi sayarlarımı kırdın beni yaraladınız bunun hesabını vereceksiniz diye bağırmaya başladı çok şaşırdık bu arada arkadaşımız sandığımız adam neden böyle bir şey yaptınız diye bağırmaya başladı biz şok geçiriyoruz tabi küfürler hakaretler biz arabamıza binerek orayı terlettik ertesi gün bir hafta sonra karakoldan bir polis geldi bağcılarda savcılığından şu kişiyi dövüp ofisindeki bilgisayarları kırmışsınız gelip ifade vereceksiniz karakola gittik ve ifade verdik . konu mahkemeye intikal etti şu anda yargılanıyoruz , şirketi devralan kişi dayaktan ötürü 7 günlük rapor almış böyle bir dayak yok hatta kavga bile yok , ofisindeki bilgisayarları kırmışız zararını istiyor . ilk duruşmaya girdik olanları anlatacağım .
    böyle bir şeyin başımıza gelmiş olması bizi dehşete düşürdü .kimseye güvenmeyin
    aman dikkat

Hukuki NET Güncel Haber

7 Günlük Rapor konulu yargıtay kararı ara
    7 Günlük Rapor konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    New Zealand.
    İletiler
    153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

bazen böyle bir ülkede yaşıyor olmaktan dolayı ümitsizliğe düşüyorum. Rapor veren doktoru şikayet etsenize,

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    687
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayin colombo,

Anladigim kadari ile, olayda Adli Tabip tarafindan alinan rapor yedi günlük oldugundan, hakkinizda kamu dâvâsi açilmistir. Bildigim kadari ile, darpta bes günlük raporda kamu dâvâsi açilmamaktadir. Suna dayanarak söylüyorum: Geçmis yillarda, ev baskininda (haneye tecavüzde) karsilikli darp ve müessir fiil vardi. Adli Tabip, sadece beser gün rapor vermis olup, savci, sahsi dâvâ açma hakki sakli kalmak kaydiyla, tâkipsizlik karari vermisti.

Sizin olayda tabi bir de darp disinda etmenler de mevcuttur. isin kötüsü, alacakli ve hakli oldugunuz bir konuda üstelik de iftiraya ugramis bulunmaktaniz. Üzerinize atili suçtan beraât edebilmeniz için, taniklarinizin ifâdeleri de önemli rol oynayacaktir. Ayrica; anlattiginiz olay sunu gösteriyor ki, ihtilâf yasadiginiz kisilerin yanina mutlaka tanikla ve de her bakimdan temkinli gitmek gerekmektedir.

Kanaatimce siz de karsi sikâyette bulunmalisiniz ve bu suç ihbâri ile ilgili dosyanizin mahkemeye celbini ve gerekirse her iki dosyanin birlikte görülmesini tâlep etmelisiniz. Ayrica;kamu dâvâsi olmasi sebebiile, müdafii (savunma avukati) tâlebinde de bulunun. C.M.U.K.ilgili madde geregi, bir veya birden fazla savunma avukati (ücretsiz) tâyini istemek hakkiniz vardir. Devlet size ücretsiz vekil tâyin edecektir.

Sizin de dolandiriciliktan ve iftira nedeni ile sikâyetin yanisira, alacak konusunu da ayrieten yasal yollarla çözmeniz gerekecektir. Geçmis olsun.

Nerede
    İSTANBUL, Turkey.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sn zara
    öncelikle göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederim , ilk duruşmaya girdik , hakkımızda savcılığa suç duyurusunda bulunan kişi savcıya vermiş olduğu ifadeden farklı bir ifade verdi , savcıya yapılan suçlamada kendisine bıçakla saldırıldığını ve bıçağın rasgele savrularak kendisinin yaralandığını ve bunuda hastane raporunda kendisinin kesici bir aletle yaralandığını söyleyerek rapor almış ancak hakim karşısında vermiş olduğu ifade çok farklı oldu kimsenin kendisine bıçakla saldırmadığını ancak ofisinde bulunan tornavidanın alınarak kendisine karşı kullanıldığını söyledi hakim üç dört kere sordu emin misin bıçak yokmuydu diye evet eminim dedi peki daha önceki ifadende ..... kişinin arkacebinden çıkardığı bıçağı sana sallayarak yaraladağını söylemişsin dedi bu olay doğrumu dedi hayır bıçak yoktu dedi ofisimizde bulunan tornavida ile yaralandım elimde çizikler oluştu dedi kim seni yaraladı peki diye sordu bilmiyorum hatırlamıyorum dedi o arada avukatımız rapora itiraz etti şikayetcinin almış olduğu raporda kesici bir aletle yaralandığı ibaresi mevcut ozaman ropara itiraz ediyoruz tornavida delici bir alettir kesici bir alet deyildir dedi , şikayetci ye hakim sordu ifaden de ofisindeki bilgisayarların kırıldığını söylemişsi,n toplam değeri nedir dedi bu kırılan bilgisayarların 2-3 milyar civarında dedi peki ofise iki kere geldiklerini söylüyorsun ilk geldiklerinde seni dövedüler ,yaraladılar ve ofisini dağıttılar polisi aramadınmı ozaman dedi aradım evet dedi yarım saat sonra tekrar geldiklerini söylüyorsun geldiklerinde polis gelmemişmiydi ozamana kadar dedi hayır gelmemişti dedi hakim garip dedi peki ikinci kez geldiklerinde kaç dk kaldılar orada dedi 20 dk felan dedi genemi gelmemişti polis o arada diye sordu evet gelmemişti dedi ne zaman geldi polis diye sordu onlar gittikten sonra diye cevap verdi . hakim bey ikinci celsede başka tanıkların dinlenmesi için haziran ayına erteledi . son durum bu sizce ne olur dava uzuyacak gibi .
    saygılarımla

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    687
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayin colombo,

Pesinen belirtmeliyim ki, cezâ dâvâlari, özellikle de bir kaç tanik varsa, bir buçuk veya iki yil sürebillir. Taniklar çagrildigi halde mahkemeye gelmezlerse durusma bir daha ertelenir, Taniklar yine gelmezse durusma tekrar ertelenir. Bu defa da taniklardan bazilari gelmemisse, polis marifeti ile getirilmek üzere yeniden ertelenir vs.vs. Bazen de taniklarin ifâdeleri arasinda çeliski varsa, bu çeliskinin giderilmesi için, re'sen veya taraflarin tâlebi üzerine, taniklar TEKRAR çagrilirlar.

Bazi dâvâlar ise, bütün taniklar ifâde vermis ve söz konusu iddianin da varit olmadigi kesinlikle anlasilmissa, çabuk sonuçlanmaktadir. Daha önce de belirttigim gibi; dâvânida tanik ifâdeleri (tanik ifâdeleri arasinda çeliski bulunmasi, müstekinin çeliskili ifâdeleri, vb.)çok öenmli rol oynayacaktir.

Anlattiginiz olaylar çerçevesinde, dâvânizda üzerinize atili suçtan beraât edeceginizi düsünüyorum. Bir kerre, sikâyetçinin çeliskili ifâde vermesi, önce biçakla yaralama seklinde ifâde vermesi, daha sonra ise tornavida ile yaralandigini belirtmesi, kezâ, yaralanma olayinin nasil meydana geldigini hatirlamamasi, buna karsi doktor raporunda da kesici aletle yaralamadan söz edilmis olmasi, ofise iki kerre gelindigi halde, polisin gelmemis olmasi (!), vs. vs.; tüm bu ÇELiSKiLi olgular, söz konusu olayin gerçek olmadigini, daha dogru bir deyisle, (ortada bir suç varsa bile, bu suçun sizin tarafinizdan islendigine dair YETERLi VE KESiN DELiL ELDE EDiLEMEDiGiNi,) açikça göstermektedir. Nitekim Hâkimin de, defalarca ayni sorulari yöneltmis olmasi ve durumu garipsedigini de belirtmis olmasi, simdiden kanaat sahibi oldugunu göstermektedir.

Basiniza gelen bu üzücü ve ibret verici olay ve özellikle de, bu sahislarin (" BiZiM iSiMiZ BU. BiZ BU iSTEN EKMEK YiYORUZ. BiZ SENDEN BU PARAYi HER TÜRLÜ ALiRiZ") (!) ifâdeleri, (-ki, bana göre, bu cümle açik tehdit unsuru içerdiginden, ayrica suçtur-) profesyonel dolandiricilarla muhatap oldugunuzu; bu göstermelik suç ihbarinin da, sizi sindirmek için uygulanan basit, ama hiç de iyi planlanamamis(!) bir entrika oldugunu düsünüyorum. Bunlari da bence, bagimsiz olarak suç ve dâvâ tâkibi konusu haline getirmeniz ve de açilan bu kâmu dâvâsinda da, (asil ihtilâf konusunun bu oldugunu, ve de, asil müstekinin ve magdurun siz oldugunuzu) savunmanizda belirtmeniz gerektigi görüsündeyim.

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

selam öncelikle geçmiş olsun derim bu ülkede herşey olur şaşırmadım
    çünkü aynı konu bir arkadaşında başına geldi hosting firması alan yerini daha fazla satmak için siteyi kapatmış site hata veriyor demiş tabiki sonunda o hostingi değiştirmiş bir senelik para boşa gitti böyle kişiler çok bunların önlemi alınması lazım

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

7 gunluk rapor

Yedi gunluk rapor

7 gunluk rapor kim oder

7 gun ceza rapor olayinda aliniyor mu

darp edildikten ucgun sonra rapor almak okurmu

7 gunluk rapora ne kadar adli ceza gelir

bir hafta gecmis darp raporu nasil alinir

Forum