Anket Sonuçlarını Göster: İLK ÖĞR. İŞ HUK. VE SOS. GÜVENLİK DERSİ OLMALI MI?

Oylayanlar
211. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • İHSGB İLK ÖĞRETİMDE ZORUNLU DERS OLMALI

90 42,65%
  • İHSGB İLK ÖĞRETİMDE SEÇMELİ DERS OLMALI

17 8,06%
  • İHSGB İLK ÖĞRETİMDE GEREKSİZ BİR DERSTİR

12 5,69%
  • İHSGB ORTA ÖĞRETİMDE OLMALI(LİSE)

79 37,44%
  • İHSGB DE NEDİR HİÇ GEREK YOK

13 6,16%
+ Konuyu Yanıtla
3 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 47 ileti bulundu.
    Nerede
    kayseri, Turkey.
    İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sevgili Zara sizin mesleki çalışmalarınızı ve insanlara buradan yardımcı olma çabalarınızı takdir ediyor gizli bir hayranlık duyuyorum.ve fakat bu saldırgan alaycı yaklaşımınızı anlamakta zorlanıyorum......

O iletimden yapmış olduğunuz alıntılarda Sait Faik ABASIYANIK tan öykünmeler var....Fikri yorgunluğa gelince sevgili bebişim e bir gönderme var....

Ben her zaman fikirlerimin arkasında durur ve bu uğurda ölümü dahi göze alacak kararlılığı gösteririm sevgili Zara ..O yüzden bu tür alaycı yaklaşımlarınızı gülerek karşılıyorum..Biraz daha ciddiyet...

Hukuki NET Güncel Haber

İlk Öğretimde İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik dersi olmalı mı? konulu yargıtay kararı ara
    İlk Öğretimde İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik dersi olmalı mı? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    kayseri, Turkey.
    İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

(ahkam kestiğimiz ) sayın zara

yanlış alıntılamayınız.sözcüğü cımbızlayınca farklı anlam yükleniyor.yapmayınız.akşamları da ağa evinden bağlanan üyeler yok mu demek istiyorsunuz.? o zaman herkes sabaha kadar büroda kalıyor.orda yatıp kalkıyor..evde çoluk çocuk özlemiyor mu? sayın zara..lütfen ciddiyet.

Nerede
    adana, kozan, Turkey.
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sayın zkeskin'e bir sorum olacak
    ben sanırım tam olarak anlıyamadım
    acaba yeminizi bozmanızın sebebi ben mi oluyorum
    yoksa bu anket konusumu
    buna bir açıklıklık getirmenizi rica ediyorum!
    son olarak söylemek istediğim
    ki
    bunu daha öncede söyledim
    burada ilköğretim öğrencisinden bahsediliyor
    yani mini mini çocuklarımızdan
    ve verilmek istenen ders iş ve sosyal güvenlik hukuku
    yüzeysel olarak anayasamız değil
    eğer hala kendimi anlatamadıysam ben kendimi suçlarım

ama sizde birkez daha düşünün lütfen

Nerede
    kayseri, Turkey.
    İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sevgili kardeşim bebişim

yeminimi bozdum.yazmamak üzere bu siteye kendi kendime verdiğim bir sözdü.ben aylardır belki de abartısız yıllardır düşündüğüm bir konu hakkında fikirlerimi buraya yazdım ve bir anket düzenledim.
    sevgili bebişim ilkokul demiyoruz dikkat ediniz ilk öğretim diyoruz .ilköğretim 8 yıldır.ve o ilk öğretimde bir yabancı dil eğitimi zorunludur. 4. sınıfta başlar ve 8. sınıfa kadar devam eder.benim 8. sınıfa giden kazık kadar bir oğlum var ve okuldan çıktığı zaman doğruca doğal gaz tesisatı işinde çırak olarak çalıştığı işine gidiyor.bunlar hayatın gerçekleri.bu çocuk ilköğretim öğrencisi ve pekde mini mini bir şey değil.herif benim jiletlerimi kullanıyor ve 5-6 kez traş olduğum jiletlerim onun sakalına değdiği an köreliyor sevgili bebişim...işten çıkınca da kız peşinde koşuyorlarmış.annesi öyle söylüyor ...yani bana bunları yazdırdınız... oğlumun -ki bu 3 numaradır- resmini de buraya koyayım istersen.yakışıklı sarışın ve mavi gözlüdür.ben ilköğretimde çalışma hayatı ve iş hukuku ile ilgili ders olsun derken 6-7-ve 8.sınıflar için kastetmiştim.mini mini birinciler için değil.bilmem anlatabildim mi?

Nerede
    adana, kozan, Turkey.
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

size diyecek kelime bulamıyorum vallahi
    Allah bağışlasın ne diyelim
    İnşallah istediğiniz gibi bir evlat olur
    neyse zkeskin bey ben ilköğretimin ne demek olduğunu biliyorum!!'
    belki bir hukuçu değilim ama bu bahsedilen dersi bende gördüm
    elbetteki herkes için yararlı bir ders olur ama
    bu dersden önce öğretilmesi gereken başka şeyler de var diye düşünüyorum
    ee benim düşüncem bu
    ve sizin düşüncenizede saygı gösteriyorum
    aynı zamanda aynı şeyide sizden beklemiyor değilim
    mesleğinizde başarılar diliyorum efendim..

Nerede
    kayseri, Turkey.
    İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

SAYFALAR KAYIP MI?

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Ben sırayla kontrol ettim sayfalar yerli yerinde duruyor )
    Son iki-üç iletimde bazı üyelerimizin imzasına takmış durumdayım bende )) Mutlaka o imza ile ilgili bir iki kelam etmem gerek diye düşünüyorum.
    Bu formu okurkende bebişim_01 in tanıtıcı imzası gözüme takıldı 'Bizi Bizden Koru tanrım! 'mistik düşüncede bir ÇİN atasözünün uyarlanmışı çinliler o tapınakları zamanında kişileri eğitirken kişiye zarar verebilecek en büyük etkenin kendisi olduğunu ve insanın şeytanını içinde gezdirdiğini düşünerek ' tanrı seni senden korusun' dermiş yani tanrı senin senin şeytan yanından korusunda kötülükte yapma kötülüklerede bulaşma... Sayın bebişim_01 de bunu daha genele yayarak herhalde yaşadığımız ülkeyide düşünerek dahada açmış ama söz güzel )
    Formla ilgili bakarsak anladığım kadarıyla herkes aynı fikri biraz değişik savunuyor. Hukuk ağırlıklı kişiler kendi okudukları dersle kıyaslayınca haklı olarak tepki veriyorlar konunu ağırlığına bazı arkadaşlarımızda ilköğretim çağını sadece ilkokul 1-2-3 gibi görüyor. Temel kavramlar olarak bu dersin 'vatandaşlık bilgisi veya hayat bilgisi ' dersi içerisinde eskiden orta okul demilen şimdiki ilk okulun 6- 7-8 . sınıflarından birisinde okutulmasında yarar olduğunu düşünüyorum ben. Ama asla hukukçu arkadaşlarımızın şerh koyduğu gibi o ağırlıkta ve sıkıcılıkta değil eğlendirici öğretici.. Çocuklar çalışan herkesin halihazırdaki kanunlara göre bir sosyal güvenlik kuruluşuna üye olması gerektiğini bilse kötü mü olur ? Böylece belki sigortasız çalışırsan gel devri sona erer ...

Nerede
    kayseri, Turkey.
    İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

AYNEN ÖYLE SAYIN COMODORE.
    AŞAĞIDAKİ LİNKLERDE BULUNAN BAŞLIKTAKİ İLETİLERİ İNCELERSENİZ NE İÇİN MÜCADELE VERDİĞİMİ ANLARSINIZ.HUKUKÇU ARKADAŞLARIN TAVRI HER HOROZ KENDİ ÇÖPLÜĞÜNDE ÖTER MANTIĞI.ÖNERİMİN YANLIŞ VE YALAN-HAKSIZ BİR YANI BULUNMAMAKTA.SAFİYANE BİR ÖNERİ DE DEĞİLDİR.HALİSANE NAÇİZ DÜŞÜNCE VE ÖNERİLERİMDİR.BİR MANTIK TEMELİNE DAYANMAKTADIR.ÜLKEMİZDE MAALESEF NE İŞVERENLERİMİZ NE DE İŞGÖRENLERİMİZ HAK VE HUKUKLARINI BİLMEMEKTEDİR.TÜRKİYE 1919 YILINDA KURULAN VE 1936 YILINDA ÜYE OLDUĞUMUZ İLO (ULUSLARARASI ÇALIŞMA ÖRGÜTÜ)İLE YÜZE YAKIN ANLAŞMA YAPMIŞTIR.ANLAŞMADAN KASIT BU ULUSLARARASI NORMLARI KABUL EDİYORUM VE ÜLKEMDE ASGARİ DÜZEYDE BU NORMLARI UYGULAYACAĞIMI KABUL VE TAAHHÜT EDİYORUM DEMEKTİR.(!!!)

AMA MAALESEF EN SON 2004 YILI 11. AYINDA İMZALANAN ANLAŞMALARA ÜLKEMEİZ UYMADI UYAMADI..O NORMLARI KABUL ETMEK BAŞKA UYGULAMAK BAŞKADIR.İŞTE BUGÜN KARŞI KARŞIYA KALDIĞIMIZ AB DAYATMALARI DA UZUN YILLARDIR UYMADIĞIZ ANLAŞMALAR VE UYGULAMADIĞIMIZ ASGARİ DÜNYA ÇALIŞMA ÇALIŞTIRMA NORMLARININ UYGULANABLİRLİĞİ TEMELİNDE ŞEKİLLENİYOR.GEÇMİŞİMİZ MAALESEF YAPTIĞIMIZ ANLAŞMALARA UYMAMA VE UYGULAMADAKİ ZAAFİYETLER NEDENİYLE LEKELİ.BU YÜZDEN AB UYGULAMAYI BİR GÖRELİM BAKALIM DİYOR.SERMAYENİN OLUŞMASI VE TOPARLANARAK ULUSLARARASI DÜZEYDE ULUSAL BİR SERMAYE HALİNE GELMESİ İÇİN YILLARCA SİYASİLERİMİZ YÖNETİCİLERİMİZ BU ULUSLARARASI NORMLARI İHMAL ETTİLER,UYGULAMADILAR UYGULATMADILAR.ARTIK BIÇAK KEMİĞE DAYANDI.ÜRETİM VE BÖLÜŞÜM ARASINDAKİ DENGESİZLİK BİR HAYLİ BOZULDU.MAKAS NÜFUSUN %5 LİK KISMINI GELİRİN %35 İNİ ELDE ETMESİYLE YOKSUL KESİMLER ALEYHİNE BİR HAYLİ AÇILDI.İŞTE TAMDA BURADA ULUSLARARASI SERMAYE BU DENGESİZLİĞİN NÜFUSUN ÇOĞUNLUĞUNUN TÜKETİMDEKİ PAYININ YÜZDESEL OLARAK DÜŞMESİ İLE EKONOMİNİN VE ÜRETİMİN TIKANMA NOKTASINA GELMESİYLE MÜDAHALE GEREĞİ DUYDU.BURADA DEMOKRATİKLEŞME ,GELİRİN ADALETLİ PAYLAŞIMI VE ÜRETENLERİN TÜKETİMDEKİ YÜZDESEL PAYLARININ YENİDEN YÜKSELTİLMESİ İLE SİSTEMİN DENGEYE GETİRİLMESİ ÇABALARI HIZ KAZANDI.BU SÜREÇTE EĞİTİMİN ROLÜ İNKAR EDİLEMEZ BİR ŞEKİLDE SU YÜZÜNE ÇIKTI..ARTIK YÖNETENLER ESKİSİ GİBİ YÖNETEMEZ HALE GELDİLER..KÖLELİK DEVRİ KAPANDI...KÖYLÜLERİN KASABAYA GELEREK İSTİDA YAZDIRMALARI GÜNLERİ SONA ERDİ.ARTIK ÜNİVERSİTELERİMİZDEN MEZUN HUKUKÇULAR PIRIL PIRIL GENÇLER VAR..BU TOPRAĞIN BU COĞRAFYANIN İNSANI ARTIK OKUMAK GEÇMİŞİ BİLMEK GELECEĞİ YORUMLAMAK DURUMUNDA ..BUNU İÇİNDE EĞİTİME EĞİTİME EĞİTİME İHTİYAÇ VAR...HÖRT LE ZÖRTLE VURMAKLA KIRMAKLA KORKUTMAKLA İNSAN ÇALIŞTIRMA DÖNEMİ KAPANDI ARTIK.SENDİKALARI YASAKLAYAN ANLAYIŞ BU GÜN SENDİKALAŞMAYI TEŞVİK EDİYOR.AMA DİYORKİ BENİM KONTROLÜMDE OL...AB YASALARI BU DENLİ SENDİKASIZLAŞMAYI KABUL ETMİYOR...SİZLER ABARTMIŞSINIZ BİRAZ ..BÖYLE OLMAZ HİZAYA GELİN BİRAZ SERBESTLEŞİN 12 EYLÜL MANTALİTESİNİ VE KORKULARINI BİR TARAFA ATIN..İNSANLAR EZİLMİŞ PERİŞAN OLMUŞ DENGELER BOZULMUŞ..BU DENGELERİ YENİDEN OLUŞTURUN ONDAN SONRA GELİN GÖRÜŞELİM DİYORLAR...HUKUKÇU ARKADAŞLAR HASBELKEDER GÖRÜŞ BELİRTTİLER KİMİ YARIM AĞIZ ONAYLADI KİMİ İSTEMEZÜK ÇEKTİ.. SAĞOLSUNLAR BEN AYDIN OKUMUŞ İNSANLAR DİNAMİK TARTIŞMA PLATFORMLARI DİYE DÜŞÜNCELERİMİ BURADA AÇTIM..İLGİLİ İLGİSİZ BİLGİLİ BİLGİSİZ BİR YIĞIN ARKADAŞ İLETİLERİMİ ACIMASIZCA ELEŞTİRDİ..KİMİ HUKUĞU ÇOCUK OYUNCAĞI ETMEKLE SUÇLADI KİMİ DALGA GEÇTİ..SAĞOLSUNLAR..BU YİNE DE BİR DÜŞÜNCELERİ OLDUĞUNU GÖSTERİR.KENDİLERİNE BİR KEZ DAHA TEŞEKKÜR EDERİM..

ŞİMDİ LİNLERİ İNCELEYİNİZ..BİRİ BİR İŞVEREN BİR DİĞERİ TEKNİK BİR ELEMAN..KENDİLERİNİ TENZİH EDERİM AMACIM ONLARI BURADA AFİŞE ETMEK DEĞİL SADECE DÜŞÜNCELERİMİ DESTEKLEYİCİ ÖRNEKLER OLMASI AÇISINDAN KANIT OLARAK BELİRTİYORUM.ZİRA EĞİTİMSİZLİK VE BİLİNÇSİZLİK ARTIK TAHAMMÜL EDİLEMEZ HALE GELDİ.

https://www.hukuki.net/topic.asp?TOPIC_ID=6152
    https://www.hukuki.net/topic.asp?TOPIC_ID=6189

Nerede
    Ankara, Yenimahalle, Turkey.
    İletiler
    2.490
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Allah aşkına ilköğretim okullarından bahsedioruz,14,15 yaşındaki çocuklara tarih,coğrafya,matematik bile zor öğretilirken hukuk fakültelerinde 4.sınıfta verilen iş hukukundan,sosyal güvenlik hukukundan filan sözediosunus![xx(]bence çocuklar o ders anlatılırken uyurlar ve rüyalarında okuldan sonra internet cafede oynayacakları kauntır sıtrayk,half layfı filan görürler:DYani ülkemizde bütün hukuk meseleleri bitti,bütün yetişkinlere sosyal güvenliklerini nasıl sağlıyacaınızı öğrettiniz,sıra çoluk çocua kaldı[?]

Nerede
    kayseri, Turkey.
    İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

USTAM SESLENDİ UZAKTAN ....
    OĞLUM TAKIMLARI GETİR.!

Elim sanata düşer usta
    Dilim küfre, yüreğim acıya
    Ölüm hep bana
    Bana mı düşer usta?

Sevda ne yana düşer usta
    Hicran ne yana
    Yalnızlık hep bana
    Bana mı düşer usta?

Gurbet ne yana düşer usta
    Sıla ne yana
    Hasret hep bana
    Bana mı düşer usta?

SEVGİLİ FORUM ARKADAŞIM:

BU GÜNKÜ KUŞAĞA ÖĞRETEMEDİK....DERDİMİZ GELECEK KUŞAKLARIN YARINLARINI KURTARIP GÜVENCEYE ALMAK..DAHA BİLİNÇLİ DAHA EĞİTİMLİ BİR KUŞAK YETİŞMESİNİ SAĞLAMAK...
    SANIRIM TÜM DOĞAN BÜYÜYEN VE ÖLEN İNSANLAR KONTER STRAYK VE HALF LAYF OYNAMIYOR FAKAT YAŞAMIN BİR YERİNDE BİR ŞEKİLDE SSK LI , BAĞKURLU VEYA EMEKLİ SANDIĞILI OLUYOR YANILMIYORSAM SANIRSAM...DOLAYISIYLA KONTER STRAYKTANDA HALF LAYFTAN DA ÖNEMLİDİR SOSYAL GÜVENLİK .....SAYGILAR.....

+ Konuyu Yanıtla
3 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: