Merhaba,çok güzel bir site emek veren herkese teşekkürler..
Yakıtla ilgili tüm başlıkları okudum fakat durumumla örtüşen bir yazı bulamadığım için yardım isteme gereği duydum;
18 Şubatta kira kontratı imzalayarak 28 Şubatta taşındım,taşındığım tarihten itibaren 10 gün süresince yakıt bittiği gerekçesiyle kalorifer yanmadı,sonrasında tonu 330 dolardan 4 ton kömür alındı.
Binada eylülden başlayarak 7 ay boyunca 100 dolar,mart ayında 150 dolar olmak üzere toplam 850 dolar yakıt aidatı tahsil ediliyormuş.Israrla 250 dolar vermem gerektiğini söylüyorlar.Bense sözleşme yaptığım 18 şubattan itibaren hesaplama yapılması gerektiğini,çok soğuk olan aralık-ocak aylarında daha çok kömür yakılacağını söyleyerek yakmadığım kömürün tarafımdan tahsil edilmeye çalışılmasına karşı olduğumu ve ben taşındıktan sonra alınan 4 ton kömürden payıma düşeni ödeyebileceğimi söylüyorum.18 daireden daire başına 75 dolara yakın bir para düşüyor.
Bu durumda yöneticinin belirttiği şekilde aydan aya toplanan parayı,artı istedikleri 100 doları mı vermem gerekir yoksa hukuki açıdan benim yaklaşımım mı doğru?
Yardımcı olursanız minnettar kalırım.