2007 yılı içerisinde 6 ay kullanılmış bir motosikleti ikinci el olarak aldım. malı iki yıl garanti belgeli faturalı olarak aldım. aldıktan 2 ay sonra krank arızası nedeniyle servise verdim. garantiden değişeceğini ancak bir hafta süreceğini söylediler. ancak aralık 2007 teslim ettiğim motosikletimi mart 2008 alabildim. bu süre içinde motosikleti getiren firmaya noter kanalıyla 30 iş gününü geçirdiklerine ve seçimlik haklarımdan 0 ayıpsız bir motosikleti tarafıma vermelerini istediğim bir ihbarname yolladım. ancak bana ne yazılı nede sözlü cevap verdiler. işimin yoğunluğu nedeniyle mahkemeye başvuramadım. mart ayında motosikletin hazır olduğunu gelip almamı söylediler. lanet olsun dedim ve aldım. ancak 100 km. gitmeden tekrar aynı arızayı verdi motosikletim. ve tekrar servise teslim ettim. 10 gündür de serviste bekletiliyor. bu sefer kesin kararlıyım mahkemeye gitmeye. elimde servis kabul formu tarihli imzalı kaşeli, servis teslim formu tarihli imzalı kaşeli, noter kalalıyla gönderilmiş ihbarname, ihbarnamenin firmaya teslim edildiğine dair belge, değişen parçaların garantiden değiştiğine dair belge ve sarf malzeme adı altında benden talep edilen 110 ytl'lik bir fatura var. 90 gündür serviste motorum. sizce davayı kazanabilir miyim?
ayrıca kamu görevlisiyim temmuzda İstanbul'dan Kıbrıs'a tayin olma durumuum var. hemen bu hafta dava sürecini başlatsam yetişir mi dava süreci. yakın zamanda cevap yazarsanız sevineceğim. şimdiden teşekkürler....