+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123
21 den 30´e kadar toplam 30 ileti bulundu.
    İletiler
    146
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Aldatmanın tespiti için telefon dinleme yapılabilir mi?

Alıntı alperhan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Zina suç teşkil etmediği için telefon dinleme ve mesaj takibi istenmiyor
    Evet malesef öyle ama ben akıllık edip telefon mesajlarını eşimin yalvarma özürdileme beni dövdüğü için pişman olduğuna dair mesajlarını silmedim ohhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh olsun şimdi fitil fitil burnundan getiricem sefam olsun :o

Hukuki NET Güncel Haber

Aldatmanın tespiti için telefon dinleme yapılabilir mi? konulu yargıtay kararı ara
    Aldatmanın tespiti için telefon dinleme yapılabilir mi? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    173
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı zeus1907 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    geçmişe yönelik msj kaydını almak için savcılığa direk başvuru kabul olurmu??
    konu hakkında bilgi alabilirmiyim???

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhabalar...boşa yormayalım kendimizi..size daha yeni olan bir olayı anlatayım..
    bende eşimin başkası ile olan GSM mesajlarını e-maillerini yakaladım. mahkemeye verdim. boşanma davası devam ediyor. Mahkemeden gsm operatörlerinden her ikisine ait telefon görüşme kayıtlarını (içerik değil sadece tarih saat kontör bilgileri), her ikisine ait GSM Telefonu baz istasyon irtibat bilgilerini, Türk Telekomdan ev ve iş tellerinden görüşme bilgilerini (yine içerik değil sadece tarih saat kontör bilgileri) istedik. Telekomünikasyon Kurumuna müzekkere yazıldı, gelen cevap ancak ağır ceza ve benzeri suçlarda bu tür bilgiler verilebiliyormuş, aile mahkemelerine bu bilgiler verilemiyormuş.
    yani artık telekomünikasyon kurumuna yapılıyor bu talepler, ve artık unutun haberleşme trafiğimesaj detayları görüşme ayrıntıları falan alamıyorsunuz.
    önerim eşinizle ilgili şüpheniz varsa ne yapın edin sizina dınıza kayıtlı faturalı bir hattı kullanmasını sağlayın. en azındna fatura detayını kişisel olarak istersinizde delil olur. (ben öyle yaptım)
    e-mail falanda hak getire o bilgilerede ulaşamıyorsunuz, ben gibi yapın bilgisayarına (artık kaç tane varsa) keylogger lar yükleyin. hiç olmazxsa bazı bilgilere kendiniz ulaşın.
    böylece ne yapmış olacaksınız. kendi delilinizi kendiniz toplayacaksınız. özel hayata dair deliller ancak özel hayatın içinden çekilip alınabilir değilmi, ses cihazı ile dinleme yapsanız aile mahkemesinde lehinize delil ( o da hakimin takdirinde) diğer mahkemelerde aleyhinize delil (tazminat ödetirler), fotoğraf çekseniz, telefon dinleseniz, e-mailine girseniz, bilgisayarına müdahale etseniz yine aile mahkemesinde lehinize delil ( o da hakimin takdirinde) diğer mahkemelerde aleyhinize delil (tazminat ödetirler),
    bir başkası.. oldu ya yakaladınız sadakatsizliğini, hesap sordunuz, bunu neden yaptın bu ne terbiyesizlik vs. dediniz, hatta o sinirle o size sizde ona vurdunuz (1 er tokat) sonra yine o hırsla karakola adli tıp a ve mahkemeye düştünüz, efendim aldatma sadakatsizlikmiş suç değil kusurmuş o nedenle tahrik altında sinirlendim bağırdım hatta vurdum diyemezsiniz.. zira tahrik yok.. eee suçu birde eşe karşı işliyorsunuz ya cezanız % 50 artıyor.. başıma geldi biliyorum. karşılıklı 1 er tokat ve hakaretin bedeli 3000 + 1500 YTL..oda iyi halden falan yıtıyorsunuz.
    şimdi sevgili hukukçu arkadaşlar...elimizi vijdanımıza koyalım düşünelim.. sadakatsizlik suç değil, aldatma suç değil kusur, zina suç değil kusur. dolayısı ile hiç bir cezai yaptırımı yok, erkek yada kadın sadakatsizlik, aldatma, zina olgusunu ispatlamak istiyor araştırılması gereken alanı gösteriyor ama yasa hayır ordan bilgi olmaz burdan delil gelmez diyerek önünüzü kapatıyor, haklı olduğunuz konuda birde iftira attı iddiası ile tazminat ödüyorsunuz, yetmiyor bir dünya da para cezası.. sizce adalet tecelli ediyormu...
    insanların kendi adalat mekanizmalarını uygulamalarının yanlış olduğunu bağırıyoruz. töre cinayetlerine karşı çıkıyoruz..sorarım size..
    kadın yada erkek, aldatacak, sadakatsizlik yapacak, yuvayı dağıtacak, parayı malı mülkü çocukları perişan edecek hatta kadınsa nafaka alacak..sonra bu iffetsiz hayatı korkusu olmadan yaptırımı olmadan devam ettirecek.. adalat nerede sizce... söylermisiniz aldatılan sadakatsizliğe uğrayan kişi hakkını hangi kapıda arayacak.. kime başvuracak.. sizce İlah-i adalatimi bekleyecek yoksa adaleti kendi bildiği şekildemi tecelli ettirecek....buyrun işte size 100 puanlık uzman sorusu.. yada tez konusu..
    Konu Abdullah Yaman tarafından (03-04-2008 Saat 18:26:13 ) de değiştirilmiştir. Sebep: valla imla hataları vardı abi...

Nerede
    izmir
    İletiler
    35
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

By dardayım nasıl yani telefon dökümleri gelmiyomu konuyu açarmısınız. sitedeki avukatlar yer zaman saat gibi bilgilerin gelebileceğini söylüyorlar

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    515
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn, alperen..,

sıkıntı yaşadığınız konu ne? eşiniz boşanmaya açıkça karşı mı çıkıyor???
    iletilerinizde bu net değil...
    zira sizin temel isteğiniz boşanmak değil mi?
    bunun için hafiyeliğe vs. lüzum var mı?
    eşiniz ile uzlaşın,,, astarı yüzünü aşan bir ıspat arzusu ile hareket etmeniz size en fazla belli bir miktar tazminat ve ilaveten bir miktar da tatmin sağlar.
    ya hayatınızdan geçen zaman??? sürece hakim olan/olacak psikolojik tsunamiler??

ıspat??? suça konu bir vaka da öncelik taşıyan unsurdur.
    sizin sorununuz suçu aydınlatmaya yönelik delil temini sıkıntısına bir dedektif edası hatta zekası ile çözüm ve senaryo üretme haline dönüşmeden,,,bin türlü
    delil bile bulsanız, bunların size neyi sağlayacağı noktasına odaklanın...
    zira,,,bin türlü delil dahi bulsanız adli mercilerden talebiniz ancak ve ancak
    boşanmak olacaktır.
    zina her şart altında dahi gerçekleşse yasal manada suç değil, sadece ve sadece nikah mukavelesini ihlaldir. Üstelik bu ihlale karşı da tasarruf yine size aittir, ya nikah mukavelesini sonlandırırsınız, ya da devam edersiniz, öğrendikten 6 ay içinde zaten bu konu ile ilgili adli mercilere boşanma talebiyle müracaat etmemiş iseniz,,,ihlale konu olayı tolere etmiş addedileceksiniz.
    yani herşey yine ve yeniden başlayacak,,,bu kere son altı ay içinde elde edilmiş deliller yaratmak için mücadele edeceksiniz...
    peki ne için??
    sahiden eşinize boşanmak istediğinizi hiç beyan ettiniz mi?
    Ettiniz ise karşı mı çıktı?

Sanırım uzlaşmak ve anlaşarak boşanmak gibi bir alternatifi dikkate almıyorsunuz...
    Ama asıl dikkate değer alternatif bu...

İletiler
    88
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Telekomünikasyon Yoluyla Yapılan İletişimin Denetlenmesi

İletişimin tespiti, dinlenmesi ve kayda alınması
    Madde 135 – (1) (Değişik birinci cümle: 25/5/2005 – 5353/17 md.) Bir suç dolayısıyla yapılan soruşturma ve kovuşturmada, suç işlendiğine ilişkin kuvvetli şüphe sebeplerinin varlığı ve başka suretle delil elde edilmesi imkânının bulunmaması durumunda, hâkim veya gecikmesinde sakınca bulunan hallerde Cumhuriyet savcısının kararıyla şüpheli veya sanığın telekomünikasyon yoluyla iletişimi tespit edilebilir, dinlenebilir, kayda alınabilir ve sinyal bilgileri değerlendirilebilir.Cumhuriyet savcısı kararını derhâl hâkimin onayına sunar ve hâkim, kararını en geç yirmidört saat içinde verir. Sürenin dolması veya hâkim tarafından aksine karar verilmesi halinde tedbir Cumhuriyet savcısı tarafından derhâl kaldırılır.
    (2) Şüpheli veya sanığın tanıklıktan çekinebilecek kişilerle arasındaki iletişimi kayda alınamaz. Kayda alma gerçekleştikten sonra bu durumun anlaşılması hâlinde, alınan kayıtlar derhâl yok edilir. (1)
    (3) Birinci fıkra hükmüne göre verilen kararda, yüklenen suçun türü, hakkında tedbir uygulanacak kişinin kimliği, iletişim aracının türü, telefon numarası veya iletişim bağlantısını tespite imkân veren kodu, tedbirin türü, kapsamı ve süresi belirtilir. Tedbir kararı en çok üç ay için verilebilir; bu süre, bir defa daha uzatılabilir. (Ek cümle: 25/5/2005 – 5353/17 md.) Ancak, örgütün faaliyeti çerçevesinde işlenen suçlarla ilgili olarak gerekli görülmesi halinde, hâkim bir aydan fazla olmamak üzere sürenin müteaddit defalar uzatılmasına karar verebilir.
    (4) Şüpheli veya sanığın yakalanabilmesi için, (…) (1) mobil telefonun yeri, hâkim veya gecikmesinde sakınca bulunan hallerde Cumhuriyet savcısının kararına istinaden tespit edilebilir. Bu hususa ilişkin olarak verilen kararda, (…) (1) mobil telefon numarası ve tespit işleminin süresi belirtilir. Tespit işlemi en çok üç ay için yapılabilir; bu süre, bir defa daha uzatılabilir.
    (5) Bu madde hükümlerine göre alınan karar ve yapılan işlemler, tedbir süresince gizli tutulur.
    (6) Bu madde kapsamında dinleme, kayda alma ve sinyal bilgilerinin değerlendirilmesine ilişkin hükümler ancak aşağıda sayılan suçlarla ilgili olarak uygulanabilir: (1)
    a) Türk Ceza Kanununda yer alan;
    1. Göçmen kaçakçılığı ve insan ticareti (madde 79, 80),
    2. Kasten öldürme (madde 81, 82, 83),
    3. İşkence (madde 94, 95),
    4. Cinsel saldırı (birinci fıkra hariç, madde 102),
    5. Çocukların cinsel istismarı (madde 103),
    6. Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti (madde 188 ),
    7. Parada sahtecilik (madde 197),
    8. Suç işlemek amacıyla örgüt kurma (iki, yedi ve sekizinci fıkralar hariç, madde 220),
    9. (Ek: 25/5/2005 – 5353/17 md.) Fuhuş (madde 227, fıkra 3), (1)
    10. İhaleye fesat karıştırma (madde 235), (1)
    11. Rüşvet (madde 252), (1)
    12. Suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama (madde 282), (1)
    13. Silahlı örgüt (madde 314) veya bu örgütlere silah sağlama (madde 315), (1)
    14. Devlet Sırlarına Karşı Suçlar ve Casusluk (madde 328, 329, 330, 331, 333, 334, 335, 336, 337) suçları. (1)

Eşten şüphelenme bu maddede sayılmadığından eşinizin telefonunu dinletemezsiniz.Ayrıca elinizde kesin deliller olmadan yanlış düşüncelere kapılmayınız.Hepimiz insanız ve hepimiz hata yapabiliriz, ama bu demek değilki eşim beni aldatıyor, kaldıki aile birliğini sona erdirmek kolay önemli olan zor olanı başarmak.

Nerede
    izmir
    İletiler
    35
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sayın padelt benim sorum şu aldatmayı ispat için cep telefonu dökümlerini mahkemede kullanılmak üzere Telekonimikasyon Başkanlığından (tarih saat şeklinde) alınabilir ve delil olarak sunulabilirmi. birde eline geçirdiği msn dökümü var onuda kullanabilirmi yada nasıl sonuçlanır arkadaşlar bilen varmı
    cevaplarınız iin teşekkürler

İletiler
    88
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

tuana 648,
    İlgini ispatlamk kaydıyla saat tarih şeklinde dökümlerini alabilirsin, msn vb. gibi şeylerde mahkemede delil olarak kullanılabilir ama kesin delil teşkil etmez.Ayrıca tekrarlamakta fayda var, boşanmak konusunda eğer yüzde yüz haklı olduğuna inanıyorsan mesele yok boşan ama en ufak bir şüphen varsa ileriki yaşamında mutlaka bunun geri dönülmez bir şekilde ızdırabını duyarsın.

Nerede
    izmir
    İletiler
    35
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sayın padelt benim öğrenmek istediğim birçok forumda da söz konusu olan ve avukatların bile alınır alınmaz şeklinde çelişkili ifadelerle cevapladıkları, eşin cep dökümleri geriye dönük alınabilir veya alınamaz [B](arayan aranan numara tarih, saat ) şeklindeki tartışmalara önemli ve kesin bir cevap vermiş olan by dardayımdan bunu öğrenmek istiyorum bu kadar kesin mi yada dardayım ın durumumu farklı olduğu için mahkemece eşinin telefon kayıtlarını (aranan numara tarih saat şeklinde ) istemesi ret edildi.
    padelt bey sizde diyorsunuzki alırsınız ispat için istenir mahkemeye sunulur delil niteliği taşır. ben yine çeliştim. doğrusu by dardayım alınmıyor diyor
    by dardayımda tekrar bizi aydınlatırmısınız bu konuda sayın padelt sizinde yorumlarınızı bekliyorum
    benimde eşimden şüphelerim var cebindede sevgilisi ile mesajlaştığı msn kayıtına ilişkin bir sayfa buldum bunu ne derece kullanırım ispat niteliği nedir? Ayrıca cep telefonunun dökümlerinide mahkemece isteyip (aranan numaralar tarih saat şeklinde) delil olarak sunamazmıyım. görüştüklerinden eminim
    Cevaplarınız için teşekkürler.
    Konu tuana648 tarafından (05-05-2008 Saat 22:49:44 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

En güzeli arkadaşlar eşinizi alın karşınıza konuşun ve uzlaşmaya gidip tek celsede bitirin bu işi. Ama bu benim durumum için geçerli. Ben öyle yapıyorum. Ancak durumunuz farklı ise öncelikle şüphelerinizi somut gerçeklere dayandırın ki sonradan pişmanlık duymayın...

iyi günler herkese..

Yaşasın bekarlık

+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123

Bu sayfada bulunan kavramlar:

esimin telefonunu savcilikta dinletebilirmiyim

telefon dinleme talebi

savcılıktan telefon dinleme

savcılık telefon dinleme

savcılık telefon dinleme dilekçesi

hukuki telefon dinleme

esimin telefonunu dinlemek suc mu

aldatmada telefon dinletme

telefon dinlenmesi savcılık

boşanma davası telefon dinleme

telefon dinleme hangi davalarda yapilir

telefon kapaliyken dinlenirmi

savcılıkta telefon dinlenmesi

bosanma davasinda telefon dinleme

bosanma davalarinda telefon kayitlari dinlenirmi

telefon kapaliyken dinlenebilirmi

telefon dinletme savciliga nasil veriliyo

bosanmalarda telefon dinlenirmi

hangi sartlarda esin telefonu savciliga dinleme basvurusu site:www.hukuki.net

telefon dinlemelerinde mesajlar okunuyor mu

birini dinlemek suç mualdatma tespiti için telefon dinlemeboşanma davasında telefon dinlenmesitelefon dinlettirme dava edilir miaile mahkemesinde telefon kayıtları www.hukuki.net
Forum