Birikmiş mtv vergisinden dolayı vergi dairesi aracımın trafikteki dosyasına yakalamalı hacizli şerhi koydurmuş.Ve trafikte seyir halinde aracımı trafik polisleri bağladılar.Bunun üzerine aracımın bağlı olduğu vergi dairesine gittim.Aracım bağlandığından dolayı anlaşma yapılamayacağını ve ödenmemiş motorlu taşıt vergi borçlarımı ödediğim zaman aracımı alabileceğimi söylediler.
Fakat olayı internetten araştırdığımda şöyle bir haber buldum.

Antalya'da vergi borcundan dolayı hacizli araç sayısının 11 bini aştığı, merkezi İstanbul'da bulunan bir inşaat şirketi sahibinin Jaguar marka otomobiline de vergi borcu nedeniyle Antalya'da el konulduğu öğrenildi.

Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü AA muhabirine yaptığı açıklamada, Antalya ve ilçelerinde vergi borcu bulunan mükelleflerinin haciz edilen araçlarının sayısının Ağustos sonu itibariyle 11 bin 842'e ulaştığını bildirdi. Bu araçlardan 3 bin 500'ü hakkında yakalama emri çıkarıldığını belirten Sütçü, yılbaşından bu yana otomobil ve diğer araçları haczedilen vergi mükelleflerinden 10 milyon YTL tahsil edildiğini kaydetti.

Sütçü, haczedilen otomobillerin sahiplerinin 9 milyon 200 bin YTL'lik vergi borcuna karşılık 'kısmi kaydi haciz' işlemi konulduğunu ifade eden Sütçü, ''Kısmi kaydi hacizli uygulama yapılınca, mükellef otomobilini, aracını satamıyor'' dedi.

Vergi borcu bulunan hacizli 114 aracın satışından 800 bin YTL tahsil edildiğini ifade eden Sütçü, Antalya'da vergi borcu nedeniyle hacizli otomobillerin yüzde 89'unun da satışa hazır olduğunu kaydetti.

Jaguara da El Konuldu

Bu arada merkezi İstanbul'da bulunan ve 110 bin YTL vergi borcu bulunan bir inşaat şirketi sahibine ait ''Jaguar'' marka otomobiline de Kalekapısı Vergi Dairesi tarafından el konuldu. Otomobil sahibinin taksitlendirme yaparak vergi borcunu ödeyeceği taahhüdünde bulunduğu, ilk taksitini de Ekim ayından itibaren ödeyeceğini bildirdiği belirtildi.

(AA)


Gerçekten tek çıkar yolum hepsini ödeyerek aracımı kurtarmakmı yoksa anlaşma yapılabilirmi?Aydınlatırsanız sevinirim.