Vakıflar Bölge müdürlüğünden kiralanmış olan bir evi resmi olarak devir aldım ancak
eve yerleşmek için gittiğimde içinde 3. şahıslar olduğunu öğrendim. Resmi evraklarımı ibraz ederek evimi terk etmelerini söyledim. Ancak bana hakaret ile karşılık verdikleri gibi evi boşalmayacaklarını ve kimsenin onları çıkaramayacağını söylediler. Ben vakıflar bölge müdürlüğüne bir dilekçe ile durumu iletip yerin boşaltılarak tarafıma teslim edilmesini ve mağduriyetimin giderilmesini istedim. Ancak vakıflar beni kaymakamlığa yöneltip 3091 sayılı kanun uygulanmasını talep etmemi istedi. Kaymakamlığa dilekçe verdim ve 3091 sayılı kanun uygulanarak yerimi boşaltıp bana teslim etmelerini talep ettim. Tespit için randevu verdiler ve tebliğ ettiler. Yere tespite gittiğimizde işgalciler 2 yıldır orada oturduklarını ve elektirik ,su parası ödediklerini söylediler.

Ben yeri devir alırken 1.5 yıllık birikmiş kira borcunu ödedim ve 5 aydır yerin kirasını ödüyorum. Ancak kaymakamlık yeri boşaltmıyor. Vakıflarda birşey yapmıyor
Ben ne yapmalıyım. Fikri olan varmı?