Trafik kazasında; sürücü olarak ben ve yolcu olarakda avukat bir arkadaş var.
Olay marmaris ve dalaman yol güzergahında oluyor, ben otelde muhasebeci olarak çalışmaktaydım, şirketin marmaris mahkemesindeki duruşması için istanbuldan avukat arkadaş geldi, bende duruşma sonrası avukat arkadaşı dalaman havaalanına götürmek üzere şirket aracı ile yola çıktık, yaklaşık olarak karşılıklı geliş -gidiş olan yolda 40 km yol gittikten sonra yaklaşık 200m önde sağda park halinde bulunan arac yola çıkmak istedi , sellektör yapınca tekrar sağa doğru yoldan çıktı, ben hızımı biraz yavaşlattım, araç tekrar yola çıktı ve sol tarafta köy yol ayrımına , dönmeye kararsızlık içerisinde sola - sağa gitti geldi, arkadan benim geldiğimi bildiğinden sağda durur gibi yaptı tam ben hızlanıp kendisini geçmek istediğimde aniden yola çıktı çarpmaktan başka hiçbirşey yapamadığımdan mecburiyetten çarptık arka sol köşeden. Sonuçta trafik kaza tutanaklarında ben tali kusurlu karşı taraf asli kusurlu ve araçı kullanan şahsın yeterli ehliyeti yoktu, avukat arkadaş bizi haklı gördüğü için şikayetçi olma dedi ve olmadık, hasarımızı kasko karşıladı, kazada karşı araç da bulunan sürücünün eşinin ayağı kırılmış biz sonradan öğrendik ve şikayetçi olmuş, sonuç olarak duruşmasına katılmadığım dava kararında benim taksirle yaralama suçu ile 112 gün karşılığı günlüğü 20.00-ytlden 2.240- ytl para çezası ve sürücü belgemin 3 ay süre ile geri alınmasına karar verilmiş. karşı taraf asli kusurlu ve ehliyeti olmadığı halde beraat ediyor. ve ben temyize başvurdum .
Değerli büyüklerimden ne kadar doğru yapıp , yapmadığımı en kötü sonuçun ne olabileceğini öğrenmek isterim, saygılar.