+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 24 ileti bulundu.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Yabancı ülke vatandaşlığına geçtikten sonra askerlik sorunu?

Konu onemli cevap verebilecek olan varsa lutfen konya bir goz atin ..

Hukuki NET Güncel Haber

Yabancı ülke vatandaşlığına geçtikten sonra askerlik sorunu? konulu yargıtay kararı ara
    Yabancı ülke vatandaşlığına geçtikten sonra askerlik sorunu? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Aydin Fransa rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Epey merak edilen bir konu olmasi lazim fakat henuz bir cevap alamadim ilginc !
    Alıntı Mike68 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba arkadaslar,

yeni askeri yonetmelik yrururluge girmeden once vatandasliktan cikmak icin basvurdum. Tabiiki reddedildi cunku karar yururlukten sonra verildi.

Sorun soyle gelisti: bedelli askerlik icin basvurdum ilk taksitimi odedim ve 1 aylik gorevi yerine getirdim.Sonra hayli maddi sorunlar yasamaya basladim ve kacak durumuna dusmemek icin vatandasliktan cikma talebinde bulundum.
    Red kararindan sonra sorun daha da buyumus oldu.

Konsolosluktan aldigim bilgiye gore +/- 8000 euro odemek zorundayim ve tekrar bir ay askerlik gorevi yapmak zorundayim.
    maalesef bu miktari odemem mumkun degil.

Bu soruna cozum bilen arkadaslar lutfen cevap versin
    Iyi günler Kardesim malesef Mucize olaraktan yepyeni bir kanun cikmadiktan sonra konsolosluk ne diyorsa odur baska bir altarnativ malesef yoktur,ödeyeceksin bu vatan borcunu. ben coklarini taniyorum yani 38 yas önceden TC.vatandasligindan cikipta alman vatandasligini aldilar ve sadece askere gitmemek parasindan yirtmak icin malesef bizler miliyetcilik düsündügümüz icin ve sadece aklimiz fikrimiz vatanimizda oldugu icin ve dogru dürüst ister makamlarimizdan olsun ister konsolosluklarimizdan olsun bilgilendirmedigimiz icin,yani yazili olaraktan diyorum,bence askerlikm bizim ömür boyu boynumuzun borcudur,ama keskem amasiz egersiz konusabilsek,yazisabilsek,derim,bence ömür boyu borclandirsinlar,derim.ve böyleliklen.herkez zamani geldigi zaman borcunu öder gider,tabiki durumlarina göre insallah sizi bu sekilde,birazcikta olsun aydinlata,bildiysem ne mutlu bana,ve ne mutlu türküm diyene.bizim türkiyemiz ve insanlarimiz bu görevimizi yerine getirdigi icin vardir ve var olacagiz Allahin iziniylen. Zamanlamayi yerine getiremedigin icin Ceza alabilirsin ama iste o ödedigin paralar yanmamasi lazim,neden bana kalirsa gecte ödense bizim türkiyemize her zaman para paradir parasiz bir sey olmadigina göre her zaman lazim olur.hic gelmemektense,gecte gelmesi önemlidir bence.cünkü neden akmasa bile damlar,ve damlaya damlaya göl olur.vatanimiz icin canimiz feda,ben sana samimi icimden kalbimde söyleyeyim.kendi ihtiyacimdan fazla madi durumum olsun her zaman vermeye yani bahsis yapmaya hazirim her zaman.bunu böyle bilin.ama hakikatdan.cogularinin durumlari yok.yani madi yönden.yoksa neden bu hallere düssünler,ve öbür türlüleride var adamlar resmen askerlikten kaciyorlar.bilmek bile istemiyorlar.biz biliyoruzki bizim Askerlerimiz sayesinde bizler variz ve rahat uyuyabiliyoruz.
    neyse bunlarin cogunu sizde benim kadar biliyorsunuzdur,ve eninde sonunda haledecegiz.ne pahasina olursa olsun.ve bakin öbür yandan yürdumuzdaki mehmetciklerimiz daha 20 yas baharindaki askerlerimiz gerekirse canlarinla ödüyorlar vatan görevlerini,ve bizim parayla yaptigimiz katkilarda o sehit ailelerine ve TSK.icin kalkinmak icin katkida bulunuyoruz ve bulunmak zorundayiz nasil biz 20 yasinda görevimizi yerine getirmek zorundaysak manevi yönden,madi yöndende görevimizi ölünceye kadar getirmek zorundayiz.saygilar selamlar.islerinde basarilar diliyorum.ve baska bir sorunuzda olursa memnuniyetle sorabilirsiniz.

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs down Re: Yabancı ülke vatandaşlığına geçtikten sonra askerlik sorunu?

Cameli bey;Bu platformun bilgi sahibi olmak icin kullanildigini zannediyordum ,bilgisi olmayanlarin dusunmeden aklina ilk geleni soyledigi bir forum oldugunu bilmiyordum. Sayenizde ogrendim...Bize ders vermek yerine olani -biteni iyi irdeleyip biraz daha dusunmenizi tavsiye ederim....Sizi uzecek bir kac ornek:1- Askerlikten "yirtmak" icin komsu yunanistana 6 ay 1 sene futbol veya basketbol oynamaya gidenlerden haberiniz varmi ?....2- Askerlikten "yirtmak" icin cocuklarini yurtdisina "okumaya veya calismaya"gonderen zenginlerden veya politikacilardan haberiniz varmi ?...3-Konsolosluklarda, iltica karti olanlara (cogu PKK Sempatizani ) kisilere normal isci sitatusunde pasaport duzenlendiginden (FRANSA'da) haberiniz varmi ?....4- Turk devletinin ,vatandaslarimizin Alman vatandasligina gecmeleri icin Almanya'daki konsolosluklarda her turlu yardimi yaptigini ,vatandaslarimizi tesvik ettigini ,askerlik sorununundan ve vatandasliktan cikmakta (sadece Almanya'da)kimseye problem yapmadigindan haberiniz varmi ?...vs.vs.vs...ACTIRMA KUTUYU , SOYLETME KOTUYU sayet bunlari biliyorsaniz ,onlara karsi ne yaptiniz ? Benim sahsima ait ne gibi problemlerim oldugu konusunda bir fikir sahibimisiniz? KONUSMAK GUMUSSE, SUKUT ALTINDIR. Bilmediginiz konularda bosa ahkam kesmeyiniz.Maalesef ayar aleti yok ! Kimin daha yurtsever oldugunu olcmek icin.... Bukadar sert olmak istemezdim..Neyse ,,,Saygilar
    Konu Aydin Fransa tarafından (25-05-2008 Saat 19:37:14 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

hiç bir bilgim yok...
    Konu adtujvn tarafından (08-11-2008 Saat 21:44:26 ) de değiştirilmiştir. Sebep: a

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Aydin Fransa rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Cok uzun zamandir (28 yil)Fransa'da yasiyorum,Fransa vatandasiyim.Turkiyede askerligimi yapmadim,"bana ozel sebeplerden dolayi" yapmayida dusunmuyorum.Turkiye ile gonul bagi haric hic bir iliskim kalmadi...Son cikan vatandaslik yasasiyla askerligini yapmamis olanlar T.C vatandasligindan cikamiyorlar--- Sorum; "Bir Fransiz vatandasi" olarak Turkiye'ye tatil amaciyla gelirsem herhangi bir problemle karsilasirmiyim....? Cevabiniz icin tesekkurler.
    Sen Fransız vatandaşı değilsin ki sen Fransa Ve Türkiye vatandaşısın, senin Fransa vatandaşı olmadna önceki insan haklarından yararlanma sebebin TC vatandaşı olmandır ve vatana olan bir borcun var, bu borcu ödemek zorundasın...

Sana özel sebepler diyorsun ama sana avrupada yaşayan PKK sempatizanımısın diye sorarlar!

Böyle bir şey olsa ilk seni yetkili makamlara şikayet edecek olan ben olurdum...

İletiler
    75
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı mehmetusta rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sen Fransız vatandaşı değilsin ki sen Fransa Ve Türkiye vatandaşısın, senin Fransa vatandaşı olmadna önceki insan haklarından yararlanma sebebin TC vatandaşı olmandır ve vatana olan bir borcun var, bu borcu ödemek zorundasın...
    Ortada vatan borcu varsa, bu borc her vatandasa esit sekilde uygulanmali. 38 yasin altindaki erkekler ve hangi yasta olursa olsun kadinlar rahatlikla T.C. vatandasligindan askerlik yapmadan cikabilmektedir. Onlarin askerlik gibi bir vatan borcu yoksa, 38 yasin uzerindeki bir erkeginde askerlik borcu olmamalirdir. Bunun aksini iddia etmek Anayasanin 10. maddesinin ihlali olur.

Saygilar.

İletiler
    67
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

alptis: yazın 2007'ye ait. artık zaten Türk pasaportunu işlemek için talep etmiyorlar. sadece bulgar pasaportu ile giriş çıkış yapabiliyorsun. Sadece bir yıl içinde 3 aydan fazla Türkiye'de kalamadığın için Nüfus cuzdanı isteyeceklerdir.
    Bu durumda Türkiye'de bir yıl içinde 3 aydan fazla kaldığınızda ya cezayı ödeyeceksiniz yada nüfus cuzdanınızı verip yakalanacaksınız.

Ama daha önceden bu duruma düştüyseniz zaten yabancı isminiz ile Türk pasaportunuz ilişkilendirilmiştir ve yakalanabilirsiniz.

alptis yazısına cevap olarak bilgilendirme amaçlıdır.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Yabancı ülke vatandaşlığına geçtikten sonra askerlik sorunu?

merhabalar.yeni konu açamıyorum o yüzden bölümde en ilişkili konu başlığı bu olduğu için buraya sorumu yazmak istiyorum.
    seneye yurt dışına çıkacağım ve tc vatandaşlığından çıkıp kaldığım ülkenin vatandaşlığına geçmek istiyorum.kaldğım ülkenin vatandaşlığına geçtiğimde bana yeni bir kimlik veriliecekmi?eğer veriliyorsa tc vatandaşlığından çıktıktan sonra türkiyeye girişlerimde bir sorun olurmu?(gbt'de askeri suçlardan dolayı olan aramalar görülüyormu?)
    teşekkürler

Nerede
    wurzburg
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Yabancı ülke vatandaşlığına geçtikten sonra askerlik sorunu?

slm arkadaslar,siteyi tesaduf eseri gordum,yazilarinizi harfiyen okudum ve sizlerin yuregine bir nebze olsada su serpmek istedim.Ben 40 yasinda cifte vatandasim.Askerlik malumunuz bendede ayni sorun demicem cunki cifte vatandaslarda sorun teskil etmiyor,yalnizca dusunduruyordu "acaba"diyordum.Turkiyeye giriste herhangi bir sorun yasarmiyim diye.Aslinda mantigimizi biraz zorladigimizda cifte vatandaslarin hicbir sorun yasamayacagini pekala anlariz.Nitekim alman pass,imla Turkiye,ye Ataturk Havalimanina indim ama bende bi heyecan sormayin:-)gumruk polisine sadece alman kimligimi uzattim ve bana girdi damgali kucuk kagit parcasini kimligimle birlikte bana geri verdi.Arkadaslar mantik dedik degilmi,egerki ikinci bir vatanin pasaportunu tasiyor iseniz o ulkenin pasaportu ile giris cikis yapin,aksi takdirde basiniz agriyabilir.Yabanci pasaportla giris yaptiysaniz ve sizin asker kacagi oldugunu bilseler dahi yasal islem yapamiyorlar,cunki yabanci uyruklu muamelesi goruyorsunuz.Unutmayin sinir kapilarinda 2 giris mevcut yabancilar ve yerliler.Korkmaniza gerek yok yakalasalardi beni alikoyarlardi.:-)Saygilar...

Nerede
    wurzburg
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Cevap: Yabancı ülke vatandaşlığına geçtikten sonra askerlik sorunu?

Arkadaslar bir konuya daha dikkatinizi cekmek istiyorum,aranizda bazi arkadaslarim konuyu milliyetcilige dayandiriyorlar,cok yanlis hic kimse kimsenin icini bilemez ve anlayamaz,kirasini dahi odeyemeyen inanlarimiz mevcut hayat kimimize guluyor kimimizede aglatiyor,egerki milliyetcilik akiminiz bu kadar kabarmis ise acin bir dernek askerligini yapamamis mali zorluklar ceken vatandaslarimiza yardim kampanyalari baslatin.yani,,Ben ki milliyetciligime toz kondurmayan ve kardesimin mardin mazi daglarinda tim cavuslugu yapmis tezkeresinden sonra 1 yil psikolojik tedavisi gorulmus gazimin de agabeyisiyim.Lutfen onyargili davranmayalim,askerligini yapamayanlarida yadirgamayalim...Saygilarimla..

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

hem Turkiye hemde Azerbaycan vatandasligi olan adam nerde askerlik yapmalidir

fransiz vatandasi askerlik

bulgaristanda askerlik yapan tc be yapar mı www.hukuki.net

fransiz kimlikle giris cikis

fransiz vatandasliginda sorulan sorular

Forum