+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 12 ileti bulundu.

Konu: Telefon sapığı

Telefon sapığı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Telefon sapığı

Merhabalar;
    benim erkek arkadaşımı bir numara devamlı arıyor ve rahatsız ediyordu. Dolayısıyla erkek arkadaşım da küfür edip kapatıyordu.Daha sonra gizli numara engellemeyi öğrendik ve artık görünen numaradan aranıyor.Arayan kişi daha önce erkek arkadaşımın tanbıdığı birisi ancak ismini bilmiyoruz çünkü internet ortamında tanışılmış.Hattın kimin üstüne kayıtlı olduğunu öğrendik ama erkek adına kayıtlı ve kuzeni olduğunu söylüyor ancak kuzeninin adını bilmemiz hiçbir işe yaramıyor.Bu kişi erkek arkadaşımı sürekli arıyor hatta son zamanlarda erkek arkadaşımdan-hiç görüşmedikleri halde-hamile olduğunu söylüyor.Arayan kişi(sapık)bir dakika içinde 40 yalan uydurabilmeye müsait bir kişi.Asıl sormak istediğim erkek arkadaşım Samsun'dan Ankara'ya yerni taşındı ama kaydını buraya aldırmadı.İkameti hala Samsun'da görünüyor.Sizden istediğim neredeki savcılığa başvurması gerekiyor? Savcılığa başvururken herhangi bir ücret ödemesi yapılıyormu ve daha sonra şikayetci olmamız ve dava açılması halinde bizim avukat tutmamız gerekiyor mu?Kısaca bir telefon sapığına hak ettiği cezayı hukuk önünde verdirmek için ödememiz gereken meblağ çok mudur?

Not:ikimizde işsisiz

Hukuki NET Güncel Haber

Telefon sapığı konulu yargıtay kararı ara
    Telefon sapığı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Ankara
    İletiler
    1.526
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Telefon sapığı

Alıntı q1w2e3 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sizden istediğim neredeki savcılığa başvurması gerekiyor? Savcılığa başvururken herhangi bir ücret ödemesi yapılıyormu ve daha sonra şikayetci olmamız ve dava açılması halinde bizim avukat tutmamız gerekiyor mu?Kısaca bir telefon sapığına hak ettiği cezayı hukuk önünde verdirmek için ödememiz gereken meblağ çok mudur?
    Merhabalar..

Erkek arkadasiniz bulundugu yerdeki Cumhuriyet Savciligi'na suc duyurusunda bulunabilirsiniz,bu basvuruyu bir dilekce ile yapmalisiniz,basvuruda bulunurken herhangi bir ucret odemeniz gerekmedigi gibi kamu davasi acilabilmesi icin de boyle bir ucret odemenize gerek yoktur..Ancak kendinizi acilan davada bir avukata temsil ettirmek istiyorsaniz,avukatiniza ucret odemeniz gerekecektir..

Saygilarimla.

Nerede
    Denizli
    İletiler
    50
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Siz bulunduğunuz yerdeki Savcılığa başvurun. Bunun için ücret ödenmesi gerekmez. Dinleme kararı aldırıp önce kişiyi tespit ettirin. Kişiler her türlü davayı kendileri takip edebilirler. Avukatla takip ,işlerin hukuki düzen içinde işlemesini ve bir çok prosödürü sizin yerinize avukatın üstlenmesini sağlar.

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

gecen sene mart ayına kadar uzun süre bilmediğim bi sahıs tarafından sürekli rahatsız ediliyordum en sonunda özel numaraları acmamamla beraber görünen numaradan aradı telefonda bana aile küfürler etti ve ben savcılıga verdim takipsizlik kararı geldi bende itiraz ettim sahıs bulunmuş ve suçunu kabul etmişdi mahkemede karşılaşdık sonrasında ailesi ve kendi uzlaşmak istedi beyefendinin durumuna üzülmüşdüm uzlaşmayı düşünüyordum ancak sonrasında uzlaşmayı talep eden insanlar kaba tavırlar sergileyerek zaten bişey yapamasıın 6 ay ceza alıcam o da ertelenicek tazminat davası içinde zamanın gecdi gibi yorumlara döndü zaten ceza davası sürüyor ben bu arkadasa elimdeki mesajlarıda baz alarak tazminat davası acmak istiorum sizce bu mümkünmüdür neler yapabilirim cvp verirseniz çok sevinirim

Nerede
    Kayseri
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Yok Böyle Bir Sapik

ÖZELLİKLE RİCA EDİYORUM TAMAMINI DİKKATLE OKUYUN. ÖRNEK TEŞKİL EDEBİLECEK BİR DAVA.

Özel bir işletme sahibiyim. Çok uzun zamandan beri bir bayan tarafından rahatsız ediliyorum. Bu rahatsızlıklardan dolayı sene 2000'den beri başlatılmış hukuki işlemlerim oldu. 2000, 2002 ve 2006 yıllarında savcılığa şikayetlerim, 2007 ve 2008 yıllarında 3 defa da işyerime gelip polis zoru ile işyerimden çıkarttığım için, 1 defa da arabama binip polis zoru ile arabadan indirdiğim için açılmış davalar oldu. Ancak hiçbirinden netice alamadım. Hepsi kovuşturmaya gerek olmadığı gerekçesi ile reddedildi. Hatta her defasında bir erkek olarak bir bayandan şikayetçi olduğum için müracaatta bulunduğum karakollarda, savcılıklarda ilk aşamada çok ciddi ithamlarla karşılaştım. Ancak yaşanan olayları ve şikayetçi olduğum kişiyi tanımalarının ardından bu önyargıları bana acımaktan ibaret olarak kaldı.

Yaklaşık 8 yıldır süren bu duruma hiçbir şekilde bir çözüm bulamadım. Rahatsızlık o durumda ki, rahatsızlığımın başladığı tarihten itibaren yaşadığım şehri, 5 defa iş yerimi, 2 defa son yaşadığım şehirdeki ev adresimi, sayısız defalar cep ve ev telefonumu değiştirmiş olmama rağmen bu rahatsızlıktan kurtulamadım.

En son olaylarda "Kovuşturmaya gerekçe görülmediği" kararına itiraz ettiğim için dava tekrar gündeme alındı. 2007 yılı 12. ayda işyerime gelerek verdiği rahatsızlıktan dolayı açılan hakaret ve tehdit davası neticesinde, 28.03.2007 tarihinde Sulh Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada rahatsızlık ve hakaretten dolayı 87 gün, 90 gün, tehditden dolayı da 6 ay olmak üzere hüküm giydi. 87 ve 90 gün olan cezalar paraya çevrildi. 6 aylık ceza paraya çevirilmedi. Fakat ilk sabıkası olduğundan dolayı ertelendi.
    Ancak bu aşamadan sonra rahatsızlıkların şiddeti daha da artmaya başladı. Kesinlikle mübalağa olmamaksızın ev, iş ve cep telefonuma yüzlerce cevapsız çağrı ve yüzlerce sms alıyorum. Bu defa aldığı cezaların sorumlusu olarak beni gördüğünden dolayı, benimle ilgisi bulunan, benimle aynı soyadı taşıyan herkesi arayarak rahatsız etmeye başladı. Rahatsız edilen yakınlarımın da açtığı 3 ayrı dava şu an devam ediyor ancak henüz hiçbir duruşması olmadı. Araştırma aşamasında.

Rahtasızlık veren kişi, iyi bir üniversiteden mezun. Bir bankada çalışıyordu ve bu olayların akabinde bankadan ihraç edildi. Avukatıma ve savcılara psikolojik durumunun bozuk olduğunu dile getirmeme rağmen bu konuda da bir işlem yapılmış değil.

Şu an davayı takip eden avukatıma defalarca durumu iletmeme rağmen rahatsızlık halimde herhangi bir değişiklik yok. Rahatsızlığım şiddetle devam ediyor.

Bu dava ile ilgili yardımcı olabileceğini düşündüğüm birçok kişi ile görüşmeme, rahatsızlık veren şahsın anne, baba ve yakınları ile dahi irtibata geçip rahatsızlığımı dile getirmeme rağmen hiçbir neticeye ulaşamadım. Bu sapığı yok sayıp evlenmeyi düşünmüşsem de, evlenmeyi düşündüğüm kişi ve ailesine verdiği rahatsızlıklardan dolayı evlilik olayı gerçekleşmeden kapandı.
    Bu konuda yardımcı olabilecek yol gösterebilecek herkesin yardımına şiddetle ihtiyacım var. Akıl akıldan üstündür. Mutlaka bu konuda daha tecrübeli hukukçular bana yol gösterecektir. Yardımcı olabilecek herkesden yardım bekliyorum. Her türlü bilgi ve belgeyi kendilerine sunabileceğimi de eklemek isterim. Umarım bu forum bana bir çözüm yolu açar.

ilgilenen herkese şimdiden teşekkür ediyorum.
    Konu oztemurat tarafından (04-05-2008 Saat 13:36:20 ) de değiştirilmiştir. Sebep: İmla hatalarında düzeltme

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Yok Böyle Bir Sapik

Oztemurat adlı üyenin yaşadığı rahatsızlığı şirket olarak bizlerde yaşıyoruz. Telefon sapığı hakkında açılmış davada hapis cezası aldıktan sonra Almanya'ya yerleşti. Her sabah güne hiç susmayan telefon sapığının tacizi ile başlıyoruz. 40 çalışanın olduğu şirkette telefonlara bakmak bizim için bir kabus gibi. Sapığın tüm bilgileri elimizde olmasına rağmen elimizde birşey gelmiyor. Nüfus kütüğünün bulunduğu, belediye, valilik, emniyet müdürlüğü ve kaymakamlığın web sitelerine de rahatsızlığımızı bildiren mail attık ama bu konuda herhangi bir bilgi alamadık. Anlayacağınız şiketimizin kadrolu sapığı hergün saatlerce telefon başında biz çalışanları huzursuz etmek için kusursuz bir şekilde arıyor.

İletiler
    1.468
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

@oztemurat

eğer sizi sürekli adınız dan buluyorsa

mahkemeye başvurup adınızla soyadınızı yada sadece adınızı yada sadece soyadınızı değiştirilmesini talep edebilirsiniz

gerekçe olarak da bu dava örneklerini gösterebilirsiniz.

Nerede
    ankara
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

cumhuriyet savcılıgına yapacagınız şikayet dilekçenizle sonuca ulaşırsınız

Nerede
    izmir
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Telefon sapığı

Merhaba,
    Saygıdeğer hukuki.net üyeleri; Kız arkadaşımı bir kişi devamlı rahatsız ediyor ve numara değiştirsekte değiştirdiğimiz numarayı bulup kız arkadaşımı rahatsız etmeye devam ediyor. Kişinin bir çok kimlik bilgisi elimizde mevcut durumda doğum yeri anne adı baba adı soyadı vs gibi.. çünki bu şahıs kız arkadaşımın babasının en yakın arkadaşının oğlu. Kız arkaşım bu olayı defalarca babasına anlatmasına rağmen, oda arkadaşına anlatıp oğlu için bişeyler yapmasını söylemesine rağmen bu olay 3 yıla yakındır bu şekilde devam ediyor ve ben bu şahsın ceza almasını istiyorum. Nereye ne şekilde şikayette bulunup nasıl bir yol izleyeceğimi forumdaki yazıların bir kısmından öğrenmiş bulunmaktayım. Ancak kesin bir ceza alırmı ve alırsa nasıl bir ceza alır bunu öğrenmek istiyorum. Bu olay için bir avukat tutmam gerekirmi maddi durumum pek el vermediğinden dolayı avukat gerekli olursa devlet bana BARO dan avukat tayin edermi ? Kız arkadaşımla beraber Kayseride bulunmaktayız, ben İzmir kız arkadaşım Tokatta ikamet etmekte, bizim neredeki savcılığa başvuruda bulunmamız gerekmekte.. İlgilnirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum, saygılarımla...

Nerede
    Ankara
    İletiler
    580
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Telefon sapığı

kız arkadaşınız bulunduğu şehirde karakola, savcılığa gidip şikayetçi olabilir. elinizdeki kimlik bilgilerinide -eğer operatör yardımıyla öğrenmişseniz- dilekçenize ekleyebilirsiniz.
    karşı taraf hapis cezası almaz ancak bir ceza alır. baro bu suç için şikayetçi tarafa avukat tayin etmiyor.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

telefon sapigini savciliga vermek

telefon sapıklığı cezası nedir

telefon sapiklarina verilen ceza

telefon sapığı şikayet

telefon sapığı şikayet etmehttp:www.hukuki.netshowthread.php33777-Telefon-sapigitelefon sapıklarına verilen cezalarTelefon saptelefon sapikligi cezasitelefon sapıklarıtelefon sapıklarını şikayettelefon sapıklarını şikayet etmetelefon sapiklaritelefon sapigitelefon sapıklığının cezası nedirpolisler telefon sapiklarinatelefon sapıklığı savcılıktelefon sapıkları şikayetTelefon sapıklarını nasıl şikayet ederiztelefon sapikliginin cezasi nedirtelefon sapigina cezatelefon sapigi sikayettelefon sapigi savciliktelefon sapikligitelefon sapikliginin cezasi
Forum