+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 5´e kadar toplam 12 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Feb 2008
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Telefon sapığı

  Merhabalar;
  benim erkek arkadaşımı bir numara devamlı arıyor ve rahatsız ediyordu. Dolayısıyla erkek arkadaşım da küfür edip kapatıyordu.Daha sonra gizli numara engellemeyi öğrendik ve artık görünen numaradan aranıyor.Arayan kişi daha önce erkek arkadaşımın tanbıdığı birisi ancak ismini bilmiyoruz çünkü internet ortamında tanışılmış.Hattın kimin üstüne kayıtlı olduğunu öğrendik ama erkek adına kayıtlı ve kuzeni olduğunu söylüyor ancak kuzeninin adını bilmemiz hiçbir işe yaramıyor.Bu kişi erkek arkadaşımı sürekli arıyor hatta son zamanlarda erkek arkadaşımdan-hiç görüşmedikleri halde-hamile olduğunu söylüyor.Arayan kişi(sapık)bir dakika içinde 40 yalan uydurabilmeye müsait bir kişi.Asıl sormak istediğim erkek arkadaşım Samsun'dan Ankara'ya yerni taşındı ama kaydını buraya aldırmadı.İkameti hala Samsun'da görünüyor.Sizden istediğim neredeki savcılığa başvurması gerekiyor? Savcılığa başvururken herhangi bir ücret ödemesi yapılıyormu ve daha sonra şikayetci olmamız ve dava açılması halinde bizim avukat tutmamız gerekiyor mu?Kısaca bir telefon sapığına hak ettiği cezayı hukuk önünde verdirmek için ödememiz gereken meblağ çok mudur?


  Not:ikimizde işsisiz  Hukuki NET Güncel Haber


  Telefon sapığı konulu yargıtay kararı ara
  Telefon sapığı konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Feb 2007
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  1.526
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Telefon sapığı

  Alıntı q1w2e3 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Sizden istediğim neredeki savcılığa başvurması gerekiyor? Savcılığa başvururken herhangi bir ücret ödemesi yapılıyormu ve daha sonra şikayetci olmamız ve dava açılması halinde bizim avukat tutmamız gerekiyor mu?Kısaca bir telefon sapığına hak ettiği cezayı hukuk önünde verdirmek için ödememiz gereken meblağ çok mudur?
  Merhabalar..

  Erkek arkadasiniz bulundugu yerdeki Cumhuriyet Savciligi'na suc duyurusunda bulunabilirsiniz,bu basvuruyu bir dilekce ile yapmalisiniz,basvuruda bulunurken herhangi bir ucret odemeniz gerekmedigi gibi kamu davasi acilabilmesi icin de boyle bir ucret odemenize gerek yoktur..Ancak kendinizi acilan davada bir avukata temsil ettirmek istiyorsaniz,avukatiniza ucret odemeniz gerekecektir..

  Saygilarimla.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Sep 2007
  Nerede
  Denizli
  İletiler
  50
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Telefon sapığı

  Siz bulunduğunuz yerdeki Savcılığa başvurun. Bunun için ücret ödenmesi gerekmez. Dinleme kararı aldırıp önce kişiyi tespit ettirin. Kişiler her türlü davayı kendileri takip edebilirler. Avukatla takip ,işlerin hukuki düzen içinde işlemesini ve bir çok prosödürü sizin yerinize avukatın üstlenmesini sağlar.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Apr 2008
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Telefon sapığı

  gecen sene mart ayına kadar uzun süre bilmediğim bi sahıs tarafından sürekli rahatsız ediliyordum en sonunda özel numaraları acmamamla beraber görünen numaradan aradı telefonda bana aile küfürler etti ve ben savcılıga verdim takipsizlik kararı geldi bende itiraz ettim sahıs bulunmuş ve suçunu kabul etmişdi mahkemede karşılaşdık sonrasında ailesi ve kendi uzlaşmak istedi beyefendinin durumuna üzülmüşdüm uzlaşmayı düşünüyordum ancak sonrasında uzlaşmayı talep eden insanlar kaba tavırlar sergileyerek zaten bişey yapamasıın 6 ay ceza alıcam o da ertelenicek tazminat davası içinde zamanın gecdi gibi yorumlara döndü zaten ceza davası sürüyor ben bu arkadasa elimdeki mesajlarıda baz alarak tazminat davası acmak istiorum sizce bu mümkünmüdür neler yapabilirim cvp verirseniz çok sevinirim

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  May 2008
  Nerede
  Kayseri
  İletiler
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Yok Böyle Bir Sapik

  ÖZELLİKLE RİCA EDİYORUM TAMAMINI DİKKATLE OKUYUN. ÖRNEK TEŞKİL EDEBİLECEK BİR DAVA.

  Özel bir işletme sahibiyim. Çok uzun zamandan beri bir bayan tarafından rahatsız ediliyorum. Bu rahatsızlıklardan dolayı sene 2000'den beri başlatılmış hukuki işlemlerim oldu. 2000, 2002 ve 2006 yıllarında savcılığa şikayetlerim, 2007 ve 2008 yıllarında 3 defa da işyerime gelip polis zoru ile işyerimden çıkarttığım için, 1 defa da arabama binip polis zoru ile arabadan indirdiğim için açılmış davalar oldu. Ancak hiçbirinden netice alamadım. Hepsi kovuşturmaya gerek olmadığı gerekçesi ile reddedildi. Hatta her defasında bir erkek olarak bir bayandan şikayetçi olduğum için müracaatta bulunduğum karakollarda, savcılıklarda ilk aşamada çok ciddi ithamlarla karşılaştım. Ancak yaşanan olayları ve şikayetçi olduğum kişiyi tanımalarının ardından bu önyargıları bana acımaktan ibaret olarak kaldı.

  Yaklaşık 8 yıldır süren bu duruma hiçbir şekilde bir çözüm bulamadım. Rahatsızlık o durumda ki, rahatsızlığımın başladığı tarihten itibaren yaşadığım şehri, 5 defa iş yerimi, 2 defa son yaşadığım şehirdeki ev adresimi, sayısız defalar cep ve ev telefonumu değiştirmiş olmama rağmen bu rahatsızlıktan kurtulamadım.

  En son olaylarda "Kovuşturmaya gerekçe görülmediği" kararına itiraz ettiğim için dava tekrar gündeme alındı. 2007 yılı 12. ayda işyerime gelerek verdiği rahatsızlıktan dolayı açılan hakaret ve tehdit davası neticesinde, 28.03.2007 tarihinde Sulh Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada rahatsızlık ve hakaretten dolayı 87 gün, 90 gün, tehditden dolayı da 6 ay olmak üzere hüküm giydi. 87 ve 90 gün olan cezalar paraya çevrildi. 6 aylık ceza paraya çevirilmedi. Fakat ilk sabıkası olduğundan dolayı ertelendi.
  Ancak bu aşamadan sonra rahatsızlıkların şiddeti daha da artmaya başladı. Kesinlikle mübalağa olmamaksızın ev, iş ve cep telefonuma yüzlerce cevapsız çağrı ve yüzlerce sms alıyorum. Bu defa aldığı cezaların sorumlusu olarak beni gördüğünden dolayı, benimle ilgisi bulunan, benimle aynı soyadı taşıyan herkesi arayarak rahatsız etmeye başladı. Rahatsız edilen yakınlarımın da açtığı 3 ayrı dava şu an devam ediyor ancak henüz hiçbir duruşması olmadı. Araştırma aşamasında.

  Rahtasızlık veren kişi, iyi bir üniversiteden mezun. Bir bankada çalışıyordu ve bu olayların akabinde bankadan ihraç edildi. Avukatıma ve savcılara psikolojik durumunun bozuk olduğunu dile getirmeme rağmen bu konuda da bir işlem yapılmış değil.

  Şu an davayı takip eden avukatıma defalarca durumu iletmeme rağmen rahatsızlık halimde herhangi bir değişiklik yok. Rahatsızlığım şiddetle devam ediyor.

  Bu dava ile ilgili yardımcı olabileceğini düşündüğüm birçok kişi ile görüşmeme, rahatsızlık veren şahsın anne, baba ve yakınları ile dahi irtibata geçip rahatsızlığımı dile getirmeme rağmen hiçbir neticeye ulaşamadım. Bu sapığı yok sayıp evlenmeyi düşünmüşsem de, evlenmeyi düşündüğüm kişi ve ailesine verdiği rahatsızlıklardan dolayı evlilik olayı gerçekleşmeden kapandı.
  Bu konuda yardımcı olabilecek yol gösterebilecek herkesin yardımına şiddetle ihtiyacım var. Akıl akıldan üstündür. Mutlaka bu konuda daha tecrübeli hukukçular bana yol gösterecektir. Yardımcı olabilecek herkesden yardım bekliyorum. Her türlü bilgi ve belgeyi kendilerine sunabileceğimi de eklemek isterim. Umarım bu forum bana bir çözüm yolu açar.

  ilgilenen herkese şimdiden teşekkür ediyorum.
  Konu oztemurat tarafından (04-05-2008 Saat 13:36:20 ) de değiştirilmiştir. Sebep: İmla hatalarında düzeltme

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Benzer Konular :

 1. Telefon sapığı...
  Yazan: serra123 Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 20-05-2015, 16:35:20
 2. Telefon sapığı
  Yazan: Leuzy Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 18-09-2014, 11:50:05
 3. Telefon sapığı
  Yazan: nilara Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 23
  Son İleti: 03-07-2013, 09:43:08
 4. Telefon sapığı
  Yazan: SEASHORE Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 07-08-2007, 00:15:17
 5. Telefon sapığı hakkında
  Yazan: Onur000 Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 11-01-2007, 13:18:42

Bu sayfada bulunan kavramlar:

telefon sapigini savciliga vermek

telefon sapıklığı cezası nedir

telefon sapığı şikayet

telefon sapiklarina verilen cezatelefon sapığı şikayet etmehttp:www.hukuki.netshowthread.php33777-Telefon-sapigitelefon sapıklarına verilen cezalarTelefon saptelefon sapıklarını şikayettelefon sapikligi cezasitelefon sapıklarını şikayet etmetelefon sapıklarıtelefon sapiklaritelefon sapıklığının cezası nedirtelefon sapıklığı savcılıktelefon sapigi sikayetTelefon sapıklarını nasıl şikayet ederiztelefon sapigina cezatelefon sapıkları şikayettelefon sapikligitelefon sapıklığı şikayettelefon sapikliginin cezasi nedirtelefon sapıklığı şikayet dilekçesitelefon sapığını savcılığa şikayettelefon sapikligi savcilikta hangi birime sikayet edilir
Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  Hukuk Blog |  2016 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  ISP Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikoloğum |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Sanal Turk |  Satılık Düşecek Domainler |  Playbarn Levent |  Terapi  |  Kral |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Online Muhasebe Programı |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  icralık arabalar  | 
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2016 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
Hukuki.Net sunucusu yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN teknolojisi kullanmaktadır.
Reklam Alanları: Sitenin 2016 yılı reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.