Sn.Avukatlarımızdan şöyle bir istirhamım var.

25 yıllık evli birisiyim.
Evi geçimini sağlamakla mükellef olarak bir günden diğerine sorumluluklarını katiyyen aksatmamış olan ve buna son derece özen gösteren birisiyim.

Benim eşim, fazlasıyla "gayrı medeni" bulduğum ve benim evde olduğum saatlerde beni cezalandırmak niyetiyle ,bilmem kaçıncı defa -ben diyeyim 30;siz deyin kırk- 1 haftadan 2 aya kadar değişen sürelerle,odasına çekiliyor ve yeme-içme gibi hizmetler başta olmak üzere hiç bir görevini yerine getirmiyor.
En sonuncu eyleminin üzerinden 40 gün geçti, ve hala devam ediyor.
Ben ise artık pes ettim.

"İstisnasız olarak" şimdiye kadar vukua gelen her hadisede ortamı normale çevirmek için gayret sarf eden ben oldum.Durumun düzeleceğinden ümidim de kalmadı.

Eşim çalışmıyor ve ev hanımlığı dışında bir mesleği de yok.

Boşanmadan medet ummayan ve çaresiz biri olarak benim sorularım şöyle:

Bildiğim kadarıyla aile hukukunda tüm aile bireylerinin evlilik birliğinin sürdürülmesine bilgileri,becerileri ve güçleri oranında katkı sunmaları gerekiyor.

Benim verdiğim örnekte bu gerçekleşmediğine göre;
1-Boşanma davası açarsam durum nasıl seyreder;hukuk yolları beni bu cendereden kurtarır mı? Bu dava karşı tarafın nafaka talebine karşı anlaşmalı bir dava olmayacaktır.

2-Açıkçası bana layık görülen muamele neticesinde,nafaka taleplerini kesinlikle karşılamama gibi bir yola başvurmak istiyorum.

2-"Kol kırılır yen içinde" misali kimselere de bir şey aksettirmiyorum.
Alt komşu zaman,zaman yaptığımız münakaşaları mutlaka duyuyordur.
Durumdan haberdar olan komşularımız da var,fakat tanıklık etmeyeceklerinden eminim.
Bu şartlar altında bu durum nasıl kanıtlanır.
Yani,eve kamera mı yerleştirmek gerekiyor !
Ya da,resimlermi çekmek gerekiyor,ki öyleyse neyin resmini çekebilirim ki,
üstelik eşimin lehine,başta ailesi yalancı tanıklık yapabileceğini dahi düşünüyorum.

ÇBiliyorum çok uzun oldu ama ilgilenen bir arkadaş olursa minnettar kalacağım.

Peşinen teşekkür ederim.
Sevgilerim ve en derin saygılarımla,

adnankor@gmail.com