+ Konuyu Yanıtla
1 den 10´e kadar toplam 10 ileti bulundu.

Konu: Cep Telefonu Kayıtları ve Tehdit

Cep Telefonu Kayıtları ve Tehdit Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs down Cep Telefonu Kayıtları ve Tehdit

Merhaba,
    27 yaşımdayım ve Üç yıl önce üniversitede benimle aynı yaşta olan bir bayanla arkadaşlığa başladık. Bu arkadaşlığımız zamanla ilerledi ve geleceğe dair planlar yapmaya başladık. Gayet seviyeli bir ilişkimiz vardı. Evlenmeye karar verdik kendi aramızda.O başka bi şehirde olduğu için telefonla görüşüyorduk genelde. Sonuçta bir zamanlar evlenmeyi düşündüğüm birisiydi ve ara sıra özel konulardan da bahsettiğimiz oluyordu. Ancak bir süre sonra ben, belki de iyiden iyiye tanımaya başladığım içindir, onunla evlenerek beraber bir hayat geçiremeyeceğim kanısına vardım. Onu da kırmamak için daha az görüşmek istediğimi falan söyledim. 9 ay önce kısa dönem olarak askere gittim. Askerde iken görüşmedik.Askerden geleli üç ay oldu. Ben artık kesinlikle onunla bu arkadaşlığı devam ettirmek dahi istemiyorum. Ancak kendisiyle görüşmediğim takdirde "seni herkese rezil ederim" benzeri sözler söylüyor. Hatta kendi telefonundan benimle ilgili olan geçmiş telefon kayıtları çıktı olarak çıkarttırdığını söylüyor. Sorum şu:

1) Telefonda yapılan kayıtlara ulaşmak bu kadar kolay mı?
    2) Bu kayıtlar metin şeklinde mi oluyor yoksa sadece numara ve görüşme saati şeklinde mi oluyor? Ya da ses olarak ta kayıt edilebiliyor mu?
    3) Bu şahıs dediğini yaptığı takdirde ben onun hakkında hukuki olarak nasıl bir yol izlemeliyim.

Hesabını vermeyeceğim hiçbir konuşmam ya da mesajım yok. Ama bunların bu şekilde kullanılmasını da kabul edemiyorum.

Anlattığım konuyla ilgili arama yaptım ama çelişkili yazılar okudum. Bu nedenle tekrar sorma ihtiyacı hissettim. İlginize Teşekkür ederim...

Hukuki NET Güncel Haber

Cep Telefonu Kayıtları ve Tehdit konulu yargıtay kararı ara
    Cep Telefonu Kayıtları ve Tehdit konulu hukuk haber
    Konu bumbum01 tarafından (23-12-2007 Saat 23:53:19 ) de değiştirilmiştir. Sebep: yazım hatası

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Ankara
    İletiler
    1.607
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Cep Telefonu Kayıtları ve Tehdit...

Bu kayıtlara ancak mahkeme kararıyla ulaşılabiliyor.O nedenle endişelenmeyin.

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Unhappy Re: Cep Telefonu Kayıtları ve Tehdit...

Alıntı c_selin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İlginize çok teşekür ederim Hanımefendi.

Yalnız bi şey daha merak ediyorum.

Acaba bu kayıtlara mahkeme kararıyla ulaşılmışsa, benim haberim olmadan bu olabilir mi? Ya da GSM operatörleri her isteyene kendi
    hattıyla ilgili detaylı döküman verebilir mi?

Bunları da öğrenirsem en azından içim rahat edecek.

Söylemeden geçemeyeceğim. Bu yaptığınız hizmetten dolayı da çok takdir edilecek bir iş. Herkesin sorununa vakit ayırıp yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. Teşekkürler...
    Konu bumbum01 tarafından (24-12-2007 Saat 16:56:22 ) de değiştirilmiştir. Sebep: yazım hatası

Nerede
    Eskişehir
    İletiler
    209
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı bumbum01 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İlginize çok teşekür ederim Hanımefendi.

Yalnız bi şey daha merak ediyorum.

Acaba bu kayıtlara mahkeme kararıyla ulaşılmışsa, benim haberim olmadan bu olabilir mi? Ya da GSM operatörleri her isteyene kendi attıyla ilgili detaylı döküman verebilir mi?

Bunları da öğrenirsem en azından içim rahat edecek.

Söylemeden geçemeyeceğim. Bu yaptığınız hizmetten dolayı da çok takdir edilecek bir iş. Herkesin sorununa vakit ayırıp yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. Teşekkürler...
    Sadece belli suçlarda telefonun dinlenilmesi kararı çıkmaktadır. Eğer bir cinayet zanlısı yada uyuşturucu satıcısı değilseniz yüksek ihtimalle telefonlarınız güvenlidir.
    Zaten kişilerin "Telefonumu dinleyin, ileride aleyhte delil olarak kullanabilirim" deme yetkisi yoktur. Bu arada söz konusu kayıtlar gün saat şeklinde yazılı olarak tutulmaktadır.

Sonuç olarak öyle hrhangi bir telefon konuşma kaydı tutamaz. İçiniz rahat olsun.
    Konu Oğuzhan Dayar tarafından (24-12-2007 Saat 13:14:05 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Smile özel numaradan rahatsızlık

Merhaba sitenize yeni üye oldum. Arkadaşlara verdiğiniz öneri ve süreçleri çok güzel buldum.
    Beni de özel numaradan biri arıyor ve küfürle taciz ediyor bu konuda ne yapabilirim? Savcılığa verirsem kişi bulunur ve onunla yüzleştirilir miyim?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: özel numaradan rahatsızlık

Cep telefonunuzdan aranıyorsanız,gizli çağrıları kabul etmeme seçeneğini kullanabilirsiniz.
    Savcılığa şikayet dilekçesi verebilirsiniz.Uygun görülürse telefonunuz takibe alınır,sizi arayanların listesi dökülür ve arayan numaraları tanıyıp tanımadığınız sorulur.Tanımadığınız numaralar hakkında şikayette bulunabilirsiniz.

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Question Re: Cep Telefonu Kayıtları ve Tehdit...

Alıntı Oğuzhan Dayar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sadece belli suçlarda telefonun dinlenilmesi kararı çıkmaktadır. Eğer bir cinayet zanlısı yada uyuşturucu satıcısı değilseniz yüksek ihtimalle telefonlarınız güvenlidir.
    Zaten kişilerin "Telefonumu dinleyin, ileride aleyhte delil olarak kullanabilirim" deme yetkisi yoktur. Bu arada söz konusu kayıtlar gün saat şeklinde yazılı olarak tutulmaktadır.

Sonuç olarak öyle hrhangi bir telefon konuşma kaydı tutamaz. İçiniz rahat olsun.
    Oğuzhan Bey, ilginiz için teşekkür ederim. Gerçekten de aydınlatıcı bilgiler vermişsiniz, sağolun. Olay konunun başında anlattığım gibi. Uyuşturucu veya cinayetle bağlantılı değil Bir Selçuk Ünv. mezunu olarak size başarılar diliyorum

Ben cevabımı aldım ama bu tip konular gördüğüm kadarıyla çok gündeme geliyor.
    Yine de diğer hukukçu arkadaşlarımda konu hakkında yorum ve bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim. Teşekkür ediyorum...

Nerede
    Ankara
    İletiler
    1.607
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ancak şöyle bir olasılık olabilir.Karşı taraf hukuka aykırı yollardan(örneğin,görüşmeleri bir ses kayıt cihazına keydetmek yoluyla) kayıt altına almışsa ve bunları ifşa ederse bu durumda da giz alanına saldırı olarak ele alınıp kişilik hakkının korunması kapsamında değerlendirilir.

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Cep Telefonu Kayıtları ve Tehdit...

Alıntı Av.Selin Çam rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ayşe hanım ve değerli arkadaşlarım,
    Bilgileriniz için Teşekkürler
    Sizlere daha yeni arkadaşımın başına gelmiş bir olayla ilgili danışmak istiyorum.

Lütfen sonuna kadar okumanızı rica ediyorumDikkatilece dinleyeceğinizi umuyorum. Çünkü bilgilerinize çok ama çok ihtiyacımız var.
    Olay hala devam etmekte ve bir şey yapamadık.Duyduktan sonra şoka girdim.

Okulunu yeni bitirmiş ve sözleşmeli hemşire olarak üniversite hastanesinde göreve yeni başlamış bir bayan arkadaşım yine başka bir hemşire tarafından bir erkek arkadaşla tanıştırılarak görüşmesi sağlanıyor.
    Erkek uzun süre kıza iyi davranıyor.
    (Arkadaşımın bayağı saf olduğuna söyleyince karar verdim)
    Sonrasında muhabbet filan derken kızdan para istemeye başlıyor.Telefon görüşmeleri, mesajlar, internet,MSN yüz yüz görüşmeler..... ama birebir yaşanmış bir ilişki yok.
    Daha sonraları tehditlerle birlikte kızın 2 adet kredi kartını, daha sonraları maaş kartına kadar alıyor ve hala kartların tamamı aynı kişide duruyor(Öğrendikten sonra daha bir işlem yapamadık).
    Bu arada kız ailesine ve tanıdıklarını bir şey diyemiyor.Sonrasın kıza 20.000 TL kredi ye başvurduyor.
    Bankadan bu miktar için olumlu sonuç gelmiyor. Erkeğe bunu söylüyor ve erkek bankacı ile konuşarak onaylattırıyor.(Bu tarafının bilgisini daha net alamadım.hangi kişi vs.)
    20.000 TL'i erkek alıyor. Tehditler hala devam ediyor.
    Tehditler:
    *Aileni öldürüm.(Kızın evini,işyerini biliyor)
    (Kızın ailesi bu tür konularda çok hassas. Babası böyle bir olay yaşadını bilse feci bir şe olacağına eminin.Bende 2-3 aydır kızda bir değişikler olduğunun, bir şeyleri sakladının düşünüyordum. Sürekli bir sıkıntın var öylemiyorsun diyordum)
    *Hastaneye gelip senin yüzüne kezzap dökerim,
    *Seni öldürürüm.
    *Seni rezil ederim. ve buna venzer bir çok tehdit.

Erkeğin siciline polis tanıdık yardımıyla ulaştık.
    Erkeğin asker kaçağı olduğu, darp, yaralama vs. olaylardan sabıkası olduğu bilgisine ulaştık.

Çete olayı olma ihtimalide olabilir diye düşünüyoruz.
    Daha önce bu ve benzeri bir vaka ile karşılaştınızmı.

Kız için artık her şeyden vazgeçtik psikolojsi aşırı şekilde bozuldu sürekli kontrol ediyorum.

Sn. Arzu Hanım ve Değerli Arkadaşlar
    Bundan sonrası için nasıl yapalım ve neler yapabiliriz.
    Değerli bilgilerinize çok ihtiyacımız olduğunu tekrar yenilemek istiyorum.

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Cep Telefonu Kayıtları ve Tehdit

Alıntı Av.Selin Çam rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ayşe hanım ve değerli arkadaşlarım,
    Bilgileriniz için Teşekkürler
    Sizlere daha yeni arkadaşımın başına gelmiş bir olayla ilgili danışmak istiyorum.

Lütfen sonuna kadar okumanızı rica ediyorumDikkatilece dinleyeceğinizi umuyorum. Çünkü bilgilerinize çok ama çok ihtiyacımız var.
    Olay hala devam etmekte ve bir şey yapamadık.Duyduktan sonra şoka girdim.

Okulunu yeni bitirmiş ve sözleşmeli hemşire olarak üniversite hastanesinde göreve yeni başlamış bir bayan arkadaşım yine başka bir hemşire tarafından bir erkek arkadaşla tanıştırılarak görüşmesi sağlanıyor.
    Erkek uzun süre kıza iyi davranıyor.
    (Arkadaşımın bayağı saf olduğuna söyleyince karar verdim)
    Sonrasında muhabbet filan derken kızdan para istemeye başlıyor.Telefon görüşmeleri, mesajlar, internet,MSN yüz yüz görüşmeler..... ama birebir yaşanmış bir ilişki yok.
    Daha sonraları tehditlerle birlikte kızın 2 adet kredi kartını, daha sonraları maaş kartına kadar alıyor ve hala kartların tamamı aynı kişide duruyor(Öğrendikten sonra daha bir işlem yapamadık).
    Bu arada kız ailesine ve tanıdıklarını bir şey diyemiyor.Sonrasın kıza 20.000 TL kredi ye başvurduyor.
    Bankadan bu miktar için olumlu sonuç gelmiyor. Erkeğe bunu söylüyor ve erkek bankacı ile konuşarak onaylattırıyor.(Bu tarafının bilgisini daha net alamadım.hangi kişi vs.)
    20.000 TL'i erkek alıyor. Tehditler hala devam ediyor.
    Tehditler:
    *Aileni öldürüm.(Kızın evini,işyerini biliyor)
    (Kızın ailesi bu tür konularda çok hassas. Babası böyle bir olay yaşadını bilse feci bir şe olacağına eminin.Bende 2-3 aydır kızda bir değişikler olduğunun, bir şeyleri sakladının düşünüyordum. Sürekli bir sıkıntın var öylemiyorsun diyordum)
    *Hastaneye gelip senin yüzüne kezzap dökerim,
    *Seni öldürürüm.
    *Seni rezil ederim. ve buna venzer bir çok tehdit.

Erkeğin siciline polis tanıdık yardımıyla ulaştık.
    Erkeğin asker kaçağı olduğu, darp, yaralama vs. olaylardan sabıkası olduğu bilgisine ulaştık.

Çete olayı olma ihtimalide olabilir diye düşünüyoruz.
    Daha önce bu ve benzeri bir vaka ile karşılaştınızmı.

Kız için artık her şeyden vazgeçtik psikolojsi aşırı şekilde bozuldu sürekli kontrol ediyorum.

Sn. Arzu Hanım ve Değerli Arkadaşlar
    Bundan sonrası için nasıl yapalım ve neler yapabiliriz.
    Değerli bilgilerinize çok ihtiyacımız olduğunu tekrar yenilemek istiyorum.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

cep telefonu konuşma kayıtları nasıl alınır

telefon arama kayıtlarını bulma

telefon kayıtlarına ulaşmak

arama kayıtlarını bulma

telefon kayıtlarına ulaşma

telefon konuşma kayıtları nasıl alınır

telefon kayıtlarını bulma

cep telefonu yapilan konusma kayitlari

telefon gorusme kayitlari nasil cikarilirtelefon kayitlarina ulasmacep telefonu görüşme kayıtları nasıltelefona arama kayitlarini nasil alirimcep telefonu konuşma kayıtlarına ulaşmaeski tarihe ait cep telefon kayitlaricepten arama kayitlarieski konusma kayitlarini nasil yok ederim www.hukuki.nettelefon konuşma içeriği nasıl alınırtelefon konuşma kayıtları nelerdirtelefonun kayitlarini bulmanin yolutelefon görüşmelerini bulmatehtit de telefon gorusmesicep telefonu arama kayıtlarıbir kişinin telefon kayıtlarına ulaşmaGEÇMİŞ DÖNEM TELEFON KAYITLARItelefon görüşme kaydı nasıl alınır
Forum