Merhabalar,
25.10.07 tarihinde bir ev satın aldım.Evi aile dostu zannettiğimiz bir emlakçı önerdi ve ev sahibinin telefon numarasını vererek “Bir ev var, telefon numarasını vereyim gidip bakın beğenirseniz alırsınız” demiştir.Aradaki tüm irtibatı kendim sağladım kendi arabamla gidip evi gördüm, almaya karar verdim. Ben çok rahat bir şekilde emlakçıyı aradan çıkarabilecek olmama rağmen dostluğumuz binaen 650 YTL emlakçıya verdim.Tapudaki işleri de mesaimden izin alarak kendim hallettim.Satıcıya kaparo verirken alım satım anlaşması imzaladık.Daha sonra komisyondan kalan miktarı ödemem gerektiğini yoksa sözleşmeyi işleme sokacağını söyledi.Ben böyle bir duruma kızdığımı belirterek ödemeyi yapmadım.
Ve emlakçı avukat aracılığıyla ödeme emri çıkartmıştır.
1)Satış sözleşmesindeki satıcı hanesindeki imza ev sahibine değil kayınpederine aittir.
2)Emlakçı sözleşmeyi avukata verirken sözleşmede boş kalan yerleri( tarih, kendi imzasını ve ilk ismini) farklı bir kalemle sonradan eklemiştir(hakeza tarihi hatalı yazmıştır).
3)Emlakçı evi hiç görmemiştir, gezdirmemiştir, evde banka ipoteği olduğunu söylememiştir, evle ilgili bizi bilgilendirmemiştir.
Bu durumda çıkan ödeme emrine itiraz edeceğim.Bu şartlarda sonuç ne olur.Emlakçının komisyon talebi için yükümlülükleri nelerdir.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.