+ Konuyu Yanıtla
1 / 9 Sayfa 123456789 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 81 ileti bulundu.

Konu: Öğretmenin Öğrencilere Hakaret Etmesi

Öğretmenin Öğrencilere Hakaret Etmesi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    303
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Question Öğretmenin Öğrencilere Hakaret Etmesi

Ben çocuğumun bugün bana anlatmış olduğu konu ile ilgili bilgi almak istiyorum.
    Vereceğiniz bilgileri ayrıca okul aile birliğine ileteceğim.
    Okulun bir branj öğretmeni (lise) tarafından öğrenciler sürekli küfür içeren hakaretlere mağruz kalıyorlar.Ayrıca müfredata uymadığı ,daha doğrusu sağlık sorunları nedeniyle sürekli sevk alma durumundan uyamadığı halde öğrencilerden konulara hakim olmalarını beklemekte.Birde kendini savunmak isteyenleri kendisine karşı gelmekle suçlayıp ,öğretmenlik statüsünü kötüye kullanarak,karnelerinde zayıf vererek sınıfta bırakmakla tehdit ediyormuş.

Böyle bir durumda öğrenciler veya veliler ne yapabilirler?
    Biliyorsunuz böyle durumlarda yanlış adımlar atılırsa öğrenci/veli-öğretmen /kurum zorlukları yaşanır.
    Zaman zaman insanlar haklarını aramaktansa susmayı yeğliyorlar bu sebepden.

Teşekkürler

Hukuki NET Güncel Haber

Öğretmenin Öğrencilere Hakaret Etmesi konulu yargıtay kararı ara
    Öğretmenin Öğrencilere Hakaret Etmesi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Öğretmenin öğrencilere hakaret etmesi....

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayet dilekçesi vermelisiniz.Dilekçede ne kadar çok velinin imzası olursa o kadar iyi olur.Bu gibi şeylerde sayı, ciddiye alınmada daha etkili olabiliyor ne yazık ki!Başvurunuz o öğretmen hakkında soruşturma başlatılmasını sağlayabilir.Hakaret hususunda birşey yapmayı düşünüyorsanız ise adli yargıya başvurmalısınız.

İletiler
    303
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Stj. Av. OSL rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayet dilekçesi vermelisiniz.Dilekçede ne kadar çok velinin imzası olursa o kadar iyi olur.Bu gibi şeylerde sayı, ciddiye alınmada daha etkili olabiliyor ne yazık ki!Başvurunuz o öğretmen hakkında soruşturma başlatılmasını sağlayabilir.Hakaret hususunda birşey yapmayı düşünüyorsanız ise adli yargıya başvurmalısınız.
    Yanıtınız için teşekkürler.Diğer velilerimizede bildireceğim .

Nerede
    Bursa
    İletiler
    2.153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı marita rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Yanıtınız için teşekkürler.Diğer velilerimizede bildireceğim .
    Sayın Marita,

Acaba sorunun öğretmende değil de aslında kendi çocuğunuz ve arkadaşlarında olabileceğini hiç düşündünüz mü? Muhtemelen bu durum hiç aklınıza gelmedi değil mi? Sadece çocuğunuzun anlattıklarıyla yetindiniz, kendi kendinize hüküm kurarak hemen öğretmeni suçladınız. Keşke mümkün olsa da burada bir de o öğretmenin ağzından dinlesek olayları.

Sayın Marita, olaylara at gözlüğüyle bakarsanız sadece burnunuzun gösterdiği 90 derecelik yönü görürsünüz. Şu at gözlüklerini çıkartın, çevrenize şöyle 360 derecelik bir açıyla bakın bakalım neler göreceksiniz? Bir silindire kuş bakışı bakan kişi bir daire gördüğünü, cepheden bakan ise dikdörtgen gördüğünü söyleyecektir. Aslında baktıkları silindirdir, bunu da ancak perspekiften bakarak görebilirsiniz. Hiç okula gidip de o öğretmenle konuşmayı denediniz mi? Eminim ki denemediniz.

Peki eğitim hakkında ne biliyorsunuz? Muhtemelen hiç bir şey. Peki okullarda özellikle de liselerde disiplin sorununun şehrin bazı bölgelerindeki bazı okullarda had safhada olduğunu biliyor musunuz? Yine haberiniz yok değil mi? Peki ben biraz size anlatayım da haberiniz olsun bu konulardan.

Okullarda disiplinsizlik had safhada. Öğrencinin öğretmene saygısı kalmamış, bir sınıfta birkaç sorunlu öğrenci oldu mu yetiyor zaten. Öğretmen o sınıfta ders işleyemiyor, görevini yapamamanın ezikliği içerisinde. Birçok öğretmen, özellikle bayan öğretmenler sakinleştiri, yatıştırıcı ilaç kullanmak zorunda kalıyor. Çünkü derste öğretmene yapmadığını bırakmıyorlar, öğretmen çaresiz, öğrenci davranışlarını değerlendirme ve disiplin kurulları görevlerini yapamıyor. Hatta bazı okullarda polis bile bazı öğrencilerle başa çıkamıyor. Öğrenciler ders esnasında cep telefonlarıyla çektikleri görüntüleri "öğretmen nasıl madara edilir" başlığıyla youtube'da yayınlıyorlar. Bu olumsuzluklara karşı çıkan öğretmenler bizzat, telefonla, maillerle tehdit ediliyor, dövülüyor, bıçaklanıyorlar. Araçları varsa çiziliyor, tahrip ediliyor.

Sayın Marita, siz hiç dersin ortasında ağlayarak sınıfı terkeden bayan öğretmen gördünüz mü? Eminim ki görmediniz. Peki Türkiye'de uyuşturucu kullanma yaşının 12 ye düştüğünü duydunuz mu ve bunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Onu da bilmediğinize eminim.

Çocuklar sorunlu! Özellikle de sizin gibi parçalanmış ailelerden gelen çocuklar daha da sorunlu. Size tavsiyem; bu öğretmeni Milli Eğitime şikayet etmeden önce kendi çocuğunuzu bir psikologa götürmenizdir. Saygılarımla,
    Konu Devrim Sinan Karavelioğlu tarafından (15-12-2007 Saat 00:15:29 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    303
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Karavelioğlu,

Siz herşeyden eminsiniz bakıyorum.Öğretmenmisiniz acaba?Peki bundan eminmisiniz?
    Tüm yazdıklarınızı çok iyi biliyorum,bundanda emin olun.İsterseniz forumları size bırakalım,soru sormayalım,haklarımızı aramayalım,kendi kendinize soru sorun ve cevaplayın.Nasıl olur?

Özellikle de sizin gibi parçalanmış ailelerden gelen çocuklar daha da sorunlu. Size tavsiyem; bu öğretmeni Milli Eğitime şikayet etmeden önce kendi çocuğunuzu bir psikologa götürmenizdir.

Bu cümlenizi hakaret olarak alıyorum.
    Sizin ailenizin bir gün parçalanmayacağından eminmisiniz peki????

Türkiyedeki okul-öğretmen-öğrenci-veli konularını sizden çok daha iyi bildiğimden zaten bu forumda soru soruyorum.
    Veli olmanın dışında,okul aile birliğindeyim,bir çok öğretmen arkadaşım yine aynı okulda bulunuyorlar ve okul müdürü tanıdık ve akraba mevcuttur.
    Yeterlimi?
    Benim yazdıklarım ne tek taraflı dinleme sonucudur,ne önyargıdan oluşuyor,nede bulunduğum ailevi durumumuzdan ileri gelen hassasiyetden üretilmiştir.Ayrıca şikayet eder/etmeyiz size soracak degiliz.Henüz öyle bir durum yok.Hakkımı ararkende sizin gibilere soracak değilim.

Ben çocuklarının sözüyle hareket eden velilerden olmadım olmamda,bilginize.
    Olsaydım çocuklarıma-sadece defterini unuttuğu için- atılmış olan tokatların hesabını sorardım.Sizi bilmem,ama benim çocuklarım öğretmenlerine herzaman saygılı olmak zorundadırlar,zamana uymak sözkonusu olamaz.
    Bunun yanı sıra öğretmen olmak ,yüzlerce çocukla başetmek her ne kadar kolay olmasada,bu mesleği kendi özgür iradesiyle seçmiştir.Her mesleğin zorlukları var.Başkalarını suçlamak işin kolyına kaçmaktır.Diğer forumda "ÜSTÜN DÖKMEN" yazısını okuyun isterseniz.

Benim size tavsiyem burda özetlenerek yazılmış olan sorulardan hayali senaryolar üretmeden ve septisizme kapılmadan ,herhangi bir paranoyak cümle kurmamanız.Çocuğumdan önce sizin bir psikoloğa görünmenizde fayda var.Eminim.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kavga etmek yerine konuyu tartışsak,birbirimizi kırıcı cümlelerden kaçınsak,sizce de daha güzel olmaz mı arkadaşlar.Lütfen.

İletiler
    303
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kavga etmek yerine konuyu tartışsak,birbirimizi kırıcı cümlelerden kaçınsak,sizce de daha güzel olmaz mı arkadaşlar.Lütfen.
    Haklısınız sayın kırcalı,
    forumlarda bu şekilde yazmak istemezdim.Ne yazıkki bazen "Hukuksever" olmak
    adil olmayı beraberinde getirmiyor.Haklarını öğrenmek ve gerektiğinde uygulamak en doğal hakkımız olduğunu anlamaları gerekir insanlarımızın.
    Bu konularda önyargılı davranan kişiler hukukun hak arama yolu olduğunu ve eğer bir haksızlık varsa ortada ,doğru yönde gerçekleri araştırarak karar verileceğini bilmiyor demektir.Birşey sorulduysa eğer hemen yargısız ınfaz yapılmış gibi yanıt verilmez.

Diğer aile forumunda hakkını aramak isteyen bir kişiye "kimbilir ne yaptında,kocan seni dövmüş,aldatmış,boşamış.birde karşı tarafı düşünmek lazım" demek ne kadar yersizse,bu yanıtımla bunu dile getirmek istedim.

Burdaki forum mahkeme ortamı değilki,hemen bazı kişiler savunma gardı alıyorlar.

Kusuruma bakmayın belirtmeliydim düşüncelerimi.

Saygılar

Nerede
    Bursa
    İletiler
    2.153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Kırcalı,

Güzel yazmışsınız da şimdi burada hukuk, eğitim, psikoloji nosyonlarına sahip birisi olarak bu kişiyle ben neyi tartışacağım, neyin kavgasını yapacağım?

Karşımızdaki kişinin üslubuna, Türkçe'yi kullanma yeteneğine, yazım kurallarına ne derece uyduğuna bakarak zaten eğitim düzeyi hakkında kabaca bir fikir sahibi olabiliyoruz.

Bunun yanında kendisinin sorununu çözmek adına üşenmeyip daha önceki iletilerini hassasiyetle gözden geçirerek eşinden ayrıldığı bilgisine ulaşıp, parçalanmış ailelerden gelen çocukların daha sorunlu olduğu, çocuğunu bir psikoloğa götürmesi gerektiği bilgisini vermemizi de kendisine yapılmış bir "hakaret" olarak algılıyor! Teşekkür edeceği yerde..

İşte size daha önceki iletilerinden noktasına dokunulmamış bir alıntı;

Eşim yurtdışında başka bir bayanla gayrı resmi evlilik yaptı.şuan boşanma davası açmış bulunuyor.Daha önce manevi tazminat ve çocuklara aylık döviz bazında nafaka istediğim için dava açmaktan vazgeçmişti.3-4 aydır herhangi bir maddi yardımda bulunmuyor.Çocuklar talep etmesi üzere,sadece biraz manevi ilgi (bugüne kadar ben ve çocuklar önem taşımadı) gösterme çabasındaydı,ama yüzeysel ve israr etmeden ve gelirim olmamasına rağmen benden istemelerini söyledi.Birlikte olmak istemelerine rağmen,gelip çocuklarla ilgilenmedi.Görüşmelerini yasakladım,çocuklar etkilendiği için ilgisizliğinden.Uzatmanın faydası olmadığından talepte bulunmayacağımı bildirince tekrar dava açma kararı almış ve açtı.bu arada çocukların yanında hiçbir maddi yardımda bulunmayacağını ve üzerine herhangi bir şey kayıtlı olmayacağından,nafaka bile talep edemeyeceğimi söyledi.
    18 yıldır evliyim,çalışmıyorum ve sosyal güvencem yok.

Ailenin çeşitli nedenlerle dağılması, boşanma, hastalık ve ölüm gibi, çocukları suça iten, onları arkadaşlarına, öğretmenlerine saldırgan bir tutum içerisine sokan etmenler arasındadır. Bu parçalanma belki de çocuğun ileriki yaşlarda suça itilmesinde etken olur.

Çocuklar boşanma sürecindeki, gerilimlerden zarar görmektedir. Boşanma olayları sonucunda düzensiz aile ortaya çıkmakta ve bazı çocuklar suça yönelmektedir. Suç işlemeyenler ise topluma küskünlük içinde ve hüzünlü bir yaşam sürdürmektedir. Eşlerin boşanması çocukların sorunları artmaktadır. Boşanmadan sonra çocukların ana babaları ile ilişkileri iyi gitmemektedir. Anne ile yaşayan çocukların pek azı babaları ile düzenli ilişki kurmaktadır. Bazı babalar, eşlerinden ayrıldıktan sonra çocuklarla ilişkilerini yeterince sürdürememektedirler. Hatta çocukların nafaka parasını da ödemek istememektedirler.

Baba sevgisi de anne sevgisi kadar çocuğun ruhsal gelişiminde önemli bir yer tutmaktadır. Babadan ilgi ve sevgi görmeyen çocuklarda güvensizlik, saldırganlık, özsaygısını yitirme, terkedilmişlik duyguları gelişmektedir. Annenin baba rolünü almasıyla, çocuklarla ilişki sağlıklı olamamaktadır. Yapılan araştırmalar, boşanmış aile çocuklarında ruhsal uyumsuzluk oranının yüksek olduğunu göstermektedir. Bu uyumsuzlukların en önemlileri saldırganlık, ruhsal çökkünlük, okul başarısızlığı, suçluluk ve çeşitli davranış bozukluklarıdır.

Şimdi yapılan bu araştırma ve bilimsel veriler ışığı altında kendisine yapılan, çocuğunu bir psikoloğa göstermesi önerimiz önyargılı, paranoyak, yargısız infaz, hakaret edici boyutta olarak nitelendirilebilir mi? Ben ne kendisini ne de öğrencilere hakaret ettiği iddia edilen öğretmeni tanırım. Eğitimin günlük olağan akışı içerisinde bir öğretmenin öğrencilerini dövmesi ya da onlara hakaret etmesi düşünülemez. Eğer bunlar doğruysa, ya o öğretmende ya da öğrencilerde bir sorun var demektir. Ben bu düşünceden hareketle olayı sosyolojik boyutuyla ele alarak yazdığım şekildeki yargıya ulaştım.

Boşanma, her iki eş için de en büyük psikolojik travma nedenidir. Bu durumdan çocuk da fazlasıyla nasibini almaktadır. Bunu sadece ben değil uzman psikologlar da belirtmektedirler. Bu bağlamda yukarıda altı çizili bölümdeki ifadesini de göz önüne alarak sadece çocuğun değil kendisinin de uzman bir psikiyatristten yardım alması gerektiğini düşünüyorum. Şüphesiz bunları yazarken kendisine hakaret etme gibi bir amacım yoktur. Ancak üzülerek belirteyim ki, yazısında kendisi bunu bana farklı bir amaçla söylüyor, işin içerisine benim ailemi ve çocuklarımı karıştırıyor. Çok merak ediyorsa açıklayayım; ben hiç evlenmedim ve doğal olarak da çocuğum yoktur. Bizde nedense "bir dahiliyeciye görünün" sözü sıradan kabul edilirken nedendir bilinmez "bir psikiyatra görünün" sözü aşağılama, hakaret olarak alınır.

Bir sorunu nedeniyle hukuk sitesine ileti yazan, bunu bilimsel bir şekilde irdeleyip kendi yaşantısı yoluyla edindiği bilgilerin de ışığı altında iyi niyetle yanıtlamaya çalışan kişiye karşı böylesine bir tavır takınan kişi artık benim muhatabım değildir. Bu nedenle bu konu üzerinde artık bir tek satır dahi yazmak istemiyorum. Karşı tarafın bu yazıma da aynı üslup ve tavır içerisinde cevap vereceği olasıdır. Konuyu, ilgilenen üyelerimizin takdirlerine bırakıyorum. Saygılarımla,
    Devrim Sinan KARAVELİOĞLU
    Konu Devrim Sinan Karavelioğlu tarafından (16-12-2007 Saat 11:24:55 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı karavelioglu rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Kırcalı,

Güzel yazmışsınız da şimdi burada hukuk, eğitim, psikoloji nosyonlarına sahip birisi olarak bu kişiyle ben neyi tartışacağım, neyin kavgasını yapacağım?

Karşımızdaki kişinin üslubuna, Türkçe'yi kullanma yeteneğine, yazım kurallarına ne derece uyduğuna bakarak zaten eğitim düzeyi hakkında kabaca bir fikir sahibi olabiliyoruz.

Bunun yanında kendisinin sorununu çözmek adına üşenmeyip daha önceki iletilerini hassasiyetle gözden geçirerek eşinden ayrıldığı bilgisine ulaşıp, parçalanmış ailelerden gelen çocukların daha sorunlu olduğu, çocuğunu bir psikoloğa götürmesi gerektiği bilgisini vermemizi de kendisine yapılmış bir "hakaret" olarak algılıyor! Teşekkür edeceği yerde..

İşte size daha önceki iletilerinden noktasına dokunulmamış bir alıntı;

Eşim yurtdışında başka bir bayanla gayrı resmi evlilik yaptı.şuan boşanma davası açmış bulunuyor.Daha önce manevi tazminat ve çocuklara aylık döviz bazında nafaka istediğim için dava açmaktan vazgeçmişti.3-4 aydır herhangi bir maddi yardımda bulunmuyor.Çocuklar talep etmesi üzere,sadece biraz manevi ilgi (bugüne kadar ben ve çocuklar önem taşımadı) gösterme çabasındaydı,ama yüzeysel ve israr etmeden ve gelirim olmamasına rağmen benden istemelerini söyledi.Birlikte olmak istemelerine rağmen,gelip çocuklarla ilgilenmedi.Görüşmelerini yasakladım,çocuklar etkilendiği için ilgisizliğinden.Uzatmanın faydası olmadığından talepte bulunmayacağımı bildirince tekrar dava açma kararı almış ve açtı.bu arada çocukların yanında hiçbir maddi yardımda bulunmayacağını ve üzerine herhangi bir şey kayıtlı olmayacağından,nafaka bile talep edemeyeceğimi söyledi.
    18 yıldır evliyim,çalışmıyorum ve sosyal güvencem yok.

Ailenin çeşitli nedenlerle dağılması, boşanma, hastalık ve ölüm gibi, çocukları suça iten, onları arkadaşlarına, öğretmenlerine saldırgan bir tutum içerisine sokan etmenler arasındadır. Bu parçalanma belki de çocuğun ileriki yaşlarda suça itilmesinde etken olur.

Çocuklar boşanma sürecindeki, gerilimlerden zarar görmektedir. Boşanma olayları sonucunda düzensiz aile ortaya çıkmakta ve bazı çocuklar suça yönelmektedir. Suç işlemeyenler ise topluma küskünlük içinde ve hüzünlü bir yaşam sürdürmektedir. Eşlerin boşanması çocukların sorunları artmaktadır. Boşanmadan sonra çocukların ana babaları ile ilişkileri iyi gitmemektedir. Anne ile yaşayan çocukların pek azı babaları ile düzenli ilişki kurmaktadır. Bazı babalar, eşlerinden ayrıldıktan sonra çocuklarla ilişkilerini yeterince sürdürememektedirler. Hatta çocukların nafaka parasını da ödemek istememektedirler.

Baba sevgisi de anne sevgisi kadar çocuğun ruhsal gelişiminde önemli bir yer tutmaktadır. Babadan ilgi ve sevgi görmeyen çocuklarda güvensizlik, saldırganlık, özsaygısını yitirme, terkedilmişlik duyguları gelişmektedir. Annenin baba rolünü almasıyla, çocuklarla ilişki sağlıklı olamamaktadır. Yapılan araştırmalar, boşanmış aile çocuklarında ruhsal uyumsuzluk oranının yüksek olduğunu göstermektedir. Bu uyumsuzlukların en önemlileri saldırganlık, ruhsal çökkünlük, okul başarısızlığı, suçluluk ve çeşitli davranış bozukluklarıdır.

Şimdi yapılan bu araştırma ve bilimsel veriler ışığı altında kendisine yapılan, çocuğunu bir psikoloğa göstermesi önerimiz önyargılı, paranoyak, yargısız infaz, hakaret edici boyutta olarak nitelendirilebilir mi? Ben ne kendisini ne de öğrencilere hakaret ettiği iddia edilen öğretmeni tanırım. Eğitimin günlük olağan akışı içerisinde bir öğretmenin öğrencilerini dövmesi ya da onlara hakaret etmesi düşünülemez. Eğer bunlar doğruysa, ya o öğretmende ya da öğrencilerde bir sorun var demektir. Ben bu düşünceden hareketle olayı sosyolojik boyutuyla ele alarak yazdığım şekildeki yargıya ulaştım.

Boşanma, her iki eş için de en büyük psikolojik travma nedenidir. Bu durumdan çocuk da fazlasıyla nasibini almaktadır. Bunu sadece ben değil uzman psikologlar da belirtmektedirler. Bu bağlamda yukarıda altı çizili bölümdeki ifadesini de göz önüne alarak sadece çocuğun değil kendisinin de uzman bir psikiyatristten yardım alması gerektiğini düşünüyorum. Şüphesiz bunları yazarken kendisine hakaret etme gibi bir amacım yoktur. Ancak üzülerek belirteyim ki, yazısında kendisi bunu bana farklı bir amaçla söylüyor, işin içerisine benim ailemi ve çocuklarımı karıştırıyor. Çok merak ediyorsa açıklayayım; ben hiç evlenmedim ve doğal olarak da çocuğum yoktur. Bizde nedense "bir dahiliyeciye görünün" sözü sıradan kabul edilirken nedendir bilinmez "bir psikiyatra görünün" sözü aşağılama, hakaret olarak alınır.

Bir sorunu nedeniyle hukuk sitesine ileti yazan, bunu bilimsel bir şekilde irdeleyip kendi yaşantısı yoluyla edindiği bilgilerin de ışığı altında iyi niyetle yanıtlamaya çalışan kişiye karşı böylesine bir tavır takınan kişi artık benim muhatabım değildir. Bu nedenle bu konu üzerinde artık bir tek satır dahi yazmak istemiyorum. Karşı tarafın bu yazıma da aynı üslup ve tavır içerisinde cevap vereceği olasıdır. Konuyu, ilgilenen üyelerimizin takdirlerine bırakıyorum. Saygılarımla,
    Devrim Sinan KARAVELİOĞLU
    Hanımefendiler, Beyefendiler!
    Böyle bir iyi niyet ve kalite karşısında eksikliğimi hissetmek bile huzur veriyor; zira kendimi geliştirmem gerekliliği ile göstereceğim çaba bireysel gelişmelere; dolayısıyla toplumsal gelişmelere sebep olur inancıyla ümitleniyorum.Üslup ve hitabetinizi muhatap kabul edebilir miyim? Teşekkür ederim.Saygılarımla.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aramıza hoşgeldiniz.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 9 Sayfa 123456789 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php31141-ogretmenin-ogrencilere-Hakaret-Etmesipage8

öğretmen öğrenciye hakaret edebilir mi

öğretmenin öğrenciye hakaret etmesi

öğrenciye hakaret etmenin cezasıöğrenciye hakaretin cezasıöğrenciye hakaret eden öğretmenin cezasıogrenciye hakaretöğretmen öğrenciye hakaret ederseöğretmenin öğrenciye hakaret etmesinin cezasıhttps:www.hukuki.netshowthread.php31141-ogretmenin-ogrencilere-Hakaret-Etmesipage6ogretmenin ogrenciye hakaret etmesiöğretmenin hakaret etmesiöğretmenler nereye şikayet edilirhttp:www.hukuki.netshowthread.php31141-ogretmenin-ogrencilere-Hakaret-Etmesihttps:www.hukuki.netshowthread.php31141-ogretmenin-ogrencilere-Hakaret-Etmesipage2bir öğretmenin öğrenciye hakaret etmesinin cezasıogrenciye hakaretin cezasiöğrenciye hakaretöğretmeni nereye şikayet edebilirimöğretmen nasıl şikayet ediliröğretmeni nasıl şikayet edebilirimogretmenin ogrenciye kufur etmesiogretmen sinifta ogrencisine hakaret etme hakki varmiöğrenci öğretmeni nasıl şikayet edebilirhakaret eden ogretmen
Forum