+ Konuyu Yanıtla
1 den 8´e kadar toplam 8 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  İletiler
  5
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı TCK madde 141/1

  olay tarhinde bi markette nbir kac parca ürün alınmıstır,aldıgı malların parası kasaya ödenmedençıkısa yöneldiği,bu sırada marketin sorumlu personeli tarafından durduruldugu ve posetin icinden cıkan ürünlerin markete ait old tespit edilmistir bunu üzerine emniyet görevlilerine haber verdikleri:
  süphlinin alınan beyanınsa suclamayı kabul etmediği ,emniyet ifadesinde ise tüm malların bir kısmını baska bir marketten yaptıgı fisinide attıgı beyan ettiği halde,daha sonra alınan ifadesinde ise tüm malları yakalndıgı marketten aldıgını,parasını ödeyecegi sırada market görevlilerinin kendisini yakaladıgını beyan ettiği ,süphelinin üzerine atılı hırsızlık sucunu islediği ancak oluşa göre eylemin tesebbüs asamasında kaldıgı anlasılmakla:
  süphelinin acık yargılanmasının yapılarak eylemine uyan tck nın 141/1 , 35 maddeleri geregince cezalandırılmasına
  süpheli hakkında tck nun 53 maddesinde yazılı tedbirlerin uygulanmasına
  süphelinin göz altında gecirdiği sürelerin verilcek cezadan tck nun 63, maddesi geregince mahsubuna karar verilmesini kanun adına talep ve iddia olunur

  simdi olayı anlatmak istiorum.annem bundan bir kac ay önce girdiği agır bunalımdan (kaardesinin katilinin milletvekili olması) dolayı ne yaptıgını bilmiodu.cok köklü ve iyi bi aileyiz maddi olarak da normal standart bi aileyiz.o sırada böle bi olay gerceklesmis gercekten annemle uykularımız kacıo.aileden hickimse bilmio saklamak zorundayız hareket alanlarım cok kısıtılı.annem bu sekilde yakalandıktan sonra emniyette yanlıs kimlik beyan etmis kimliği yanında olmadıgından dolayı korkusundan.emniyette verdiği ifade 1, ifadesidir.2, ifade avukat belirtmis ve savcının yanına birlikte girmislerdir.bana olabilecek ihtimalleri sylemeniz mümkünmü
  bunları yazarken ellerim titriyor aynı sekilde anneminde psikolojisi baya kötü zaten 15 yıla yakındır psikolojik tedaviler görüo ve ilac kullanıo.bu olaydan sonra bir cok psikiyatriye gittik birlikte.bu ilk kez yapılmıs ve son oldu.lütfen bana yardım edin neler yapabilecegimize dair.avukatımız artık yok anlasmamız sadece savcı önüne cıkıncaya kadarmıs.simdi ise 4 milyar dava icin istiolar.standart bi aileyiz biz kaldıramayız o kadarını. o yüzden sizin bilgilerinize cok ihtiyacım var.bu olay sadece annem ve benim bilioruz
  iyi günler,cevaplarınız icin simdiden tesekkürler  Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)

  Hukuki NET Güncel Haber

  TCK madde 141/1 konulu yargıtay kararı ara
  TCK madde 141/1 konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Sep 2007
  Nerede
  KONYA
  İletiler
  203
  Dilekçeler Sözleşmeler
  1
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: TCK madde 141/1

  Annenizin, fiili işlemiş olmasına rağmen fiili işlediği anda davranışlarını kontrol etme ve idrak yeteneğine haiz olmadığı ya da olamayacağı ispatlanır ise ceza almaz veya daha az bir ceza alır. Bunun için ise annenizin kullanmış olduğu ilaçların reçetesi, hastane ve muayene kayıtlarını ve de tanıkları delil olarak sunabilirsiniz.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  İletiler
  5
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: TCK madde 141/1

  peki hapis cezası alırmı

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Jul 2003
  İletiler
  5.459
  Blog yazıları
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: TCK madde 141/1

  Sayın altavista, avukatlık ücretini ödeyememekten dolayı "ücretsiz avukat buldum gayesiyle" yardım talep ediyorsanız yanlış yerdesiniz.

  Hukuki bilgi verebiliriz fakat, nasıl davranmanız gerektiği hakkında görüş bildiremeyiz. http://www.hukuki.net/forum/showthread.php?t=8391 linkini okuyunuz.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  İletiler
  5
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: TCK madde 141/1

  hayır amacım o değil sadece bir bütün olarak karsımıza neler cıkar mahkemede onu ögrenebilmek ?

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  İletiler
  5
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: TCK madde 141/1

  karsımıza neler cıkabilir hapis cezası alabilirmi annem ?ne tür durumlarla karsı karsıya kalırız.anneme mahkeme icin kagıt geldiğini söyleyemedim bile henüz mahkeme subat ayındaymıs.suan tüm sorumlulugu ve agırlıgı üstümde tasıyorum.anneme söylersem simdiden psikolojisi normalde zaten iyi değil daha kötü olacak diye korkuorum.hergün hukuk sayfalarına girip bakıyorum maddelere ama örneklerini bulamadım.biiyorum bu olay yüz kızartıcı bir suc kimse ble bi olay icinde olmak istemez her ne olrsa olsun psikolojisi kötü bile olsa bu olayın yapılmasını haklı duruma gecirmez.gercekten uykularım kacıo annemi hapse atarlarmı bi saniye bile ondan uak kalmak benim icin cok acı.kücücük bir cocuk gibidir o.oralara dayanamaz.lütfen bana neler cıkar karsımıza yardım edin bilgilerinize dayanarak nasıl sonuclanır mahkeme,olasılıklar nelerdir lütfen..cok ihtiyacım var bilgilerinize

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Sep 2007
  Nerede
  Eskişehir
  İletiler
  209
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: TCK madde 141/1

  TCK Madde 141 - (1) Zilyedinin rızası olmadan başkasına ait taşınır bir malı, kendisine veya başkasına bir yarar sağlamak maksadıyla bulunduğu yerden alan kimseye bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası verilir.

  TCK Madde 35 - (1) Kişi, işlemeyi kastettiği bir suçu elverişli hareketlerle doğrudan doğruya icraya başlayıp da elinde olmayan nedenlerle tamamlayamaz ise teşebbüsten dolayı sorumlu tutulur.

  (2) Suça teşebbüs hâlinde fail, meydana gelen zarar veya tehlikenin ağırlığına göre, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası yerine onüç yıldan yirmi yıla kadar, müebbet hapis cezası yerine dokuz yıldan onbeş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Diğer hâllerde verilecek cezanın dörtte birinden dörtte üçüne kadarı indirilir.

  TCK Madde 32 - (1) Akıl hastalığı nedeniyle, işlediği fiilin hukukî anlam ve sonuçlarını algılayamayan veya bu fiille ilgili olarak davranışlarını yönlendirme yeteneği önemli derecede azalmış olan kişiye ceza verilmez. Ancak, bu kişiler hakkında güvenlik tedbirine hükmolunur.

  (2) Birinci fıkrada yazılı derecede olmamakla birlikte işlediği fiille ilgili olarak davranışlarını yönlendirme yeteneği azalmış olan kişiye, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası yerine yirmibeş yıl, müebbet hapis cezası yerine yirmi yıl hapis cezası verilir. Diğer hâllerde verilecek ceza, altıda birden fazla olmamak üzere indirilebilir. Mahkûm olunan ceza, süresi aynı olmak koşuluyla, kısmen veya tamamen, akıl hastalarına özgü güvenlik tedbiri olarak da uygulanabilir.
  Sayın altavista; anneniz muhtemelen hapis cezası almayacaktır. Mahkemeye annenizin akıl hastalığı ile ilgili sağlık raporunu beyan ediniz. Akıl sağlığının derecesine göre cezadan indirim yapılacak, belki de ceza verilmeyecektir.

  Ancak olayı detaylıca raporlarla, ifadelerle inceleyemediğimiz için burada bizim söylediklerimiz sadece tavsiye niteliğindedir. Yani anlattıklarınıza göre akıl sağlığı bozuk olan anneniz kim bilir; mahkemece-adli tıpça akli dengesi yerinde görülecek ve hapis cezası alacaktır. Bunun için bir avukatla görüşün. Maddi durumunuz yerinde değilse talebiniz üzerine CMK gereğince size bir müdafi atanacaktır. Gerekli bilgiyi forumumuzda bulabilirsiniz.

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  İletiler
  5
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: TCK madde 141/1

  iyide annem akıl hastası değilki sadece yogun psikolojik sorunları var .yukarıda ilk basta yazdıklarım mahkeme tarafından gönderilen kagıtt yazılanlar.
  ya bnm anlamay calıstıgım sey hapis cezası alma imkanıı varmıdır.sonucta ilk ve son olay psikolojik olarak cok kötü oldugu bir dönem.tesebbüs asamasında kalmıs.para cezasıyla falan kurtulma imaknı varmıdır?
  ayrıca efexor ve xanax gibi ilaclar kullanıo bunları mahkemeye sunmak yarar getirirmi?
  maddi durumumuz standart orta halli.ancak bir avukatın istediği parayı bir anda cıkarabilecek kadarda iyi değil bu durmda cmk dan avukat talep etme hakkımız varmı
  Konu altavista tarafından (10-12-2007 Saat 13:51:58 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. Yanıt: 1
  Son İleti: 01-05-2014, 19:57:56
 2. 37. madde ve icra iflas kanunu 68. madde ile ilgili?
  Yazan: meraklıüye Forum: Kat Mülkiyeti Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 14-12-2011, 22:45:36
 3. Bakaya suçu ve TCK 53. madde, ASCK 63. Madde
  Yazan: peremoglu Forum: Askerlik Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 05-02-2010, 10:38:11
 4. Yanıt: 0
  Son İleti: 22-10-2008, 13:47:34
 5. Madde 22 ve Madde 24'göre kıdem tazminatı
  Yazan: hu79 Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 11-06-2007, 23:35:03

Bu sayfada bulunan kavramlar:

tck 1411

tck 141

1411 madde

türk ceza kanunun 1411

tck 1411 maddesiturk ceza kanunun 1411 531 maddesi nedirtck 1411-ahttp:www.hukuki.netshowthread.php30907-TCK-madde-141-1tck madde 141CK: 1411türk ceza kanunu 1411 53tck 1411-b1411 tcktck 141. madde nedirtck 141 1 maddesi141 1tck 203 141141.1 yasa141 .maddeden ceza cikarmitck 141 1tck141tck1411 nedirturk ceza kanunun 141 madde*141*1# huyvietnamobile141.1 madde
Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  Hukuk Blog |  2016 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi | 
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2016 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
Hukuki.Net sunucusu yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN teknolojisi kullanmaktadır.
Reklam Alanları: Sitenin 2016 yılı reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.