+ Konuyu Yanıtla
6 / 6 Sayfa İlkİlk 123456
51 den 60´e kadar toplam 60 ileti bulundu.
    Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: "İnternette Sansür" mü, "İnternette Koruma Tedbirleri" mi?

Alıntı ateizmorg rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Emrah Bey,
    Ama ilk yazdığım mesajdan itibaret çeşitli üyeleriniz, hatta bazı yöneticilerinizin tepkisine maruz kaldım, söylediklerim yüzünden falan değil, sadece nick'im ve temsil ettiğim site yüzünden. Konuşmak istediklerim, danışmak istediklerim ikinci plana düştü, ateistliğim odak noktası oluverdi.
    Ama ben bu sitenin içyüzünü çoktan anladım.
    Tayyip'in hukukçularının sitesi burası belli ki.
    97 gazeteciyi içeride tutan, bütün emekli askerleri rahatsız eden, İlker Başbuğ'u bile tutuklayan, hatta Kemal Kılıçdaroğlu için bile soruşturma açan hukukçuların veya onların arkadaşlarının, ya da benzerlerinin sitesi burası muhtemelen.
    Ben bir nick seçmedim.
    İsmim ve soyismim açık ve net.
    Sizin ateizmorg şeklindeki "reklam niyetindeki" nickinize, site kurallarına aykırı olmasına rağmen, sırf cevap hakkınızı kullanabilmeniz için izin verdik.
    Danışmak istediklerinizin ikinci plana düşmesi, nickinizin birinci planda kalması gayet doğal değil mi? Neden sizden başka kimse dini inancını veyahut inançsızlığını nick olarak seçmemiş? Dinsizliğinizden övünmek ve bunu reklam aracı olarak kullanmak garip.

Sitemizin içyüzünü nasıl anladınız? Bunu detaylıca, delillerinizle açıklayın ki, soyut iddialarınız iftira olmaktan çıksın. Yoksa ateizmorg şeklindeki nickinizi iftiracıorg şeklinde değiştirin.

Süreniz başladı. Makul süre içerisinde ispatlayın veyahut 11 yıllık (!) yazarlığınıza sitemiz kapsamında son vereceğim.

Hukuki NET Güncel Haber

"İnternette Sansür" mü, "İnternette Koruma Tedbirleri" mi? konulu yargıtay kararı ara
    "İnternette Sansür" mü, "İnternette Koruma Tedbirleri" mi? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tepki yüzünden geri adım attılar da onun için. Amaçlanan şekilde yapılsaydı, sansürün alası olacaktı o uygulama.

Bizim gibilerin şikayetleri ve yakınmaları sonuç verdi demekki.

Ama sizler baştan istenen şekilde yapılsaydı bile sineye çekecektiniz muhtemelen. Çünkü bu forum başlığının açılması ve burada savunulanlar çok daha eskiye dayanıyor. İlk mesajdan itibaren tarihlere dikkat ederek mesajlara bakılırsa ne demek istediğim anlaşılacak.
    Neden şikayet ettiniz? Kime ne şikayet ettiniz şu ana kadar?
    Nasıl bir somut uygulama içerisine girdiniz sansürü kaldırmak adına?
    Yalnızca ateizmle ilgili sitelerde "sansüre karşıyız" mı yazdınız?
    Türkiye'de yaşayanları küçümseyeceğinize, soruyorum. SİZ NE YAPTINIZ?

Nerede
    New York
    İletiler
    38
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Emrah Yavuzcan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Neden şikayet ettiniz? Kime ne şikayet ettiniz şu ana kadar?
    Nasıl bir somut uygulama içerisine girdiniz sansürü kaldırmak adına?
    Yalnızca ateizmle ilgili sitelerde "sansüre karşıyız" mı yazdınız?
    Türkiye'de yaşayanları küçümseyeceğinize, soruyorum. SİZ NE YAPTINIZ?
    Ben kişisel olarak ne yaptığım konusunda size hesap vermek zorunda değilim. Evet, size garip gelebilir ama yurtdışında yaşamama rağmen ben de yaptım birşeyler. Hem ifade benim gibiler diyor. Onca büyük yürüyüşler oldu, gösteriler oldu, yazıldı, çizildi, daha neler yapılsın. Benim gibiler deyince sadece ateistleri mi anlıyorsunuz yoksa? O kadar mı taktınız bu ateistlik konusuna? Ben, benim gibiler derken laikler ve Atatürkçüleri kastediyorum.

Nerede
    New York
    İletiler
    38
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sizin ateizmorg şeklindeki "reklam niyetindeki" nickinize, site kurallarına aykırı olmasına rağmen, sırf cevap hakkınızı kullanabilmeniz için izin verdik.
    Danışmak istediklerinizin ikinci plana düşmesi, nickinizin birinci planda kalması gayet doğal değil mi?
    Neden doğal olsun? Birisi "hindu" diye, "bahai" diye, "budist" diye, vs bir mahlas alıp yazıyor olsa, söylediklerinden çok neyi temsil ettiğine mi takacaksınız kafayı?

Hem ateizm nasıl hem tepkiye sebep oluyor, hem de reklam niteliğinde oluyor ki? Tepki çeken, nefret unsuru olan birşey, nasıl reklam olur?

Ne derece önyargılı olduğunuzun farkında mısınız beyefendi?

Ben o rumuzu sitenin ve benzerlerinin hukuki sorunlarını tartışmak için seçmiştim. Hay seçmez olaydım. Bir ateizm dedi tutturdu herkes. Başka şey tartışılmaz oldu.

Bir de doğal görüyorsunuz bu tepkiyi. Kusura bakmayın ama sizin zihniyetiniz belli kardeşim. Sonra da nereden anladınız sitenin içyüzünü diyorsunuz. Bunun için müneccim olmaya gerek var mı? Herşey gayet açık. Bir yönetici sizsiniz, bir diğeri önceki yazışma yüzünden bana saldıranlarla birlikte bana da birkaç gün ceza veren kişi.

Hele ki siz bu hükümetin getirmeye çalıştığı o sansür uygulamalarını falan savundunuz. Benim kanıtlayacak neyim kalmış ki burada?

Süreniz başladı. Makul süre içerisinde ispatlayın veyahut 11 yıllık (!) yazarlığınıza sitemiz kapsamında son vereceğim.
    Benim bu sitede yazamayacağım zaten baştan belli olmuştu. Zaten o yüzden yazmayı da kesmiştim. Tek döndüğüm yer bu başlık oldu, o da daha önce yazdığım bazı şeylere cevap yazılıp bana cevap hakkı doğrudu için.

Siz zahmet etmeyin ben zaten bu siteye yazmayı çoktan kestim diyeceğim demesine ama, daha iyisi, siz sonlandırın benim üyeliğimi de, içiniz rahat etsin.

Tek talebim, ondan sonra şu ana kadar yazdıklarıma cevap hakkı doğmasına engel olun. Bir hukukçu olan sizden, en azından bu kadar bir adaleti bekleme hakkım olmalı, değil mi?
    Konu ateizmorg tarafından (19-02-2012 Saat 00:52:00 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hele ki siz bu hükümetin getirmeye çalıştığı o sansür uygulamalarını falan savundunuz. Benim kanıtlayacak neyim kalmış ki burada?

Tek talebim, ondan sonra şu ana kadar yazdıklarıma cevap hakkı doğmasına engel olun. Bir hukukçu olan sizden, en azından bu kadar bir adaleti bekleme hakkım olmalı, değil mi?
    Konuyu açan kişi olarak, "internette sansür mü? internette koruma tedbirleri mi?" şeklinde başlık atarak, 2007 yılında koruma tedbirlerini sansürle kıyaslamıştım. Bir hukukçu olarak konunun irdelenmesini istemiş ve elimden geldiğince sorulara cevap aramışım.

Ceza hukukundaki koruma tedbirleri şunlardır:
    a)Yalnız Hakimin Yetkisinde Olan Koruma Tedbirleri:Zorla getirme,tutuklama,gaipler hakkında zorla getirme, tanıklar hakkında zorlama hapsi,duruşmaların disiplini için alınan tedbirler.
    b)İstisnaen Savcının ve Kolluğun Yetkili Olduğu Koruma Tedbirleri:El koyma,arama,gecikmesin de sakınca olan haller.
    c)Kolluğun Yetkili Olduğu Koruma Tedbirleri:Olay yerinde görevini yapmalarını engelleyen kişileri tutuklayabilirler.

2 .Yöneldikleri Kişilere Göre Tedbirler :
    a) Sanığa Yönelik Tedbirler:Tutuklama,yakalama,zorla getirme,müşahede için getirme,üst arama.
    b) Tanığa Yönelik Tedbirler:Zorlama hapsi ve zorla getirme.
    c) Olayla İlgili Üçüncü Kişiler İçin Başvurulan Tedbirler:El koyma ve arama.

İnternet alemindeki koruma tedbirlerinin, gerçek hayattaki koruma tedbirlerinden çok daha farklı olmadığını düşünüyorum. Burada koruma tedbirlerine "sansürcü" diyerek dışlamak ve konu hakkında çözüm getirme kaygısından uzaklaşmanın bize bir faydası olmadığını düşünüyorum. Bu tedbirler neden bu kadar ağır, madem "koruma" tedbiri, neden yalnızca korumakla kalmayıp, aynı anda ceza vermekte? Bir hukuk sitesinde tartışılması gereken hususlar bunlardır.

Nickinize takmış değilim. Fakat bir internet sitesinin adresini nick olarak seçmek, tanıtım yapmak veya reklam yapmak anlamına gelir ki, sitemizde bu hareket yasak olup, nickinizin değiştirilmesi gerekir. Ayrımcı veyahut saygısız değilim fakat "ne diyor bu avukat yahu?" şeklindeki cevabınız, forumu bu noktaya getirmiştir. Buyrun devam edin.

Nerede
    Türkiye
    İletiler
    1.574
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Neden doğal olsun? Birisi "hindu" diye, "bahai" diye, "budist" diye, vs bir mahlas alıp yazıyor olsa, söylediklerinden çok neyi temsil ettiğine mi takacaksınız kafayı?

Hem ateizm nasıl hem tepkiye sebep oluyor, hem de reklam niteliğinde oluyor ki? Tepki çeken, nefret unsuru olan birşey, nasıl reklam olur?

Ne derece önyargılı olduğunuzun farkında mısınız beyefendi?

Ben o rumuzu sitenin ve benzerlerinin hukuki sorunlarını tartışmak için seçmiştim. Hay seçmez olaydım. Bir ateizm dedi tutturdu herkes. Başka şey tartışılmaz oldu.

Bir de doğal görüyorsunuz bu tepkiyi. Kusura bakmayın ama sizin zihniyetiniz belli kardeşim. Sonra da nereden anladınız sitenin içyüzünü diyorsunuz. Bunun için müneccim olmaya gerek var mı? Herşey gayet açık. Bir yönetici sizsiniz, bir diğeri önceki yazışma yüzünden bana saldıranlarla birlikte bana da birkaç gün ceza veren kişi.

Benim bu sitede yazamayacağım zaten baştan belli olmuştu. Zaten o yüzden yazmayı da kesmiştim. Tek döndüğüm yer bu başlık oldu, o da daha önce yazdığım bazı şeylere cevap yazılıp bana cevap hakkı doğrudu için.

Siz zahmet etmeyin ben zaten bu siteye yazmayı çoktan kestim diyeceğim demesine ama, daha iyisi, siz sonlandırın benim üyeliğimi de, içiniz rahat etsin.

Slm
    Ben Müslümorg diye başlayacaktımki jilet intihar çağrışım vaz geçtim
    Kişinin kendini ifade ve düşünce özgürlüğü çerçevesinde söz gümüşse sukut altındır sözünü benimseyip.....
    Şaka bir yana ben vatandaş olarak kanun koyucunun iyi niyetli olduğuna inanırım inanıyorum.
    Bazan durup dururkende aklıma gelir bu masallar ilk okulda okumuştum bir adamla bir ayı dost olmuş her nedense yorgunlukla bir ağaç gölgesinde uykuya dalmış adam, bir sinekte yüzüne konmuş adamcağızı rahatsı ediyormuş dostu ayı bu durama dayanamamış ve pençesine geçen bir kaya parçası ile sineği öldürmüş.
    Yasa hakkındaki düşünceme gelince resmi gazetede yayınlanmasa diyeceğimi sanıyorsanız yanılıyorsunuz bence çok yerinde bir yasa suç oranlarındaki artışın bu sebebi suçluluğu ispat edilene kadar suçluların serbestçe dolaşmalarıdır (tedbir almak lazım) dolaşırken de suç işliyorlar her ne kadar masumiyet esas olsa da elbet diyecek bir pardonumuz bulunur. Bence pozitif olmak lazım sonuçta idam cezası kalktı ne demiş atalarımız cana geleceğine siteme gelsin.

Nerede
    Sofia
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba Emrah Bey.

Sizden bir konuda bilgi almak istiyorum. Geçen sene isim tescilini üzerine almış olduğum www.haramzadeler.com 16,03 tarihinden itibaren 5651 nolu kanun uyarınca idari tedbir konularak durdurulduğunu gördüm. Web sitenin içinde hukuka aykırı bir konu bulunmadığı gibi yaklaşık 8 aydır kullanılmayan ve atıl olarak duran bir sitedir.

Fakat şuan Türkiye gündeminde olan ve sosyal paylaşım ağlarında çeşitli ses kayıtları yayınlayan ''haramzadeler333' isimli kullanıcılara olan isim benzerliğinden dolayı sitemin kapatıldığını düşünüyorum. Çünkü söylediğim gibi 8 aydır hiç bir şekilde veri girişi çıkışı olmayan ve içinde herhangi bir hukuka karşı hiç bir şey bulunmayan sitemin kapatılması tamamen hukuksuzdur. Bununla ilgili TİB bir dilekçe ile başvuru yapıp bu yanlışlığın düzeltilmesini istedim. Ama düzeltilmediği takdirde nasıl bir yol izlemeliyim ? Neler yapabilirim ?

Cevabınız için çok teşekkür ederim

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: "İnternette Sansür" mü, "İnternette Koruma Tedbirleri" mi?

Uğradığınız zarar için devlet aleyhinde tazminat davası açabilirsiniz. Avukatınıza başvurmanizda yarar var.

Nerede
    Sofia
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: "İnternette Sansür" mü, "İnternette Koruma Tedbirleri" mi?

Yapıyorum. Teşekkür ediyorum ilginiz için

Nerede
    mersin
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Üniversite öğrencisiyim. aynı fakültede olan bir öğrenci öğrenci işlerinde işe girip otomasyon sistemine sızarak kendi arkadaslarini ve benim notlarımızı yükseltmek ile suclaniyor onunla birlikte on on beş kişi savcılığa verilecekmis para verip yaptırdığımız söyleniyor ama kesinlikle böyle bişey yok Savcılık soruşturması henüz başlamadı Okula gittiğimizde hocalar tehdit ediyor siz bu okuldan mezun olmayı unutun falan diyorlar. Bizim hapse atılmamızı istiyorlar örgüt bile olmuşsunuz dediler Ben böyle bir suç işlemedim notları yükselenlerden sadece bir kişi arkadaşımdi.oda böyle bişey den haberi olmadığını söylemiş . sisteme verilmiş bir zarar yok. ortada örgüt te yok amayine de korkuyorum. Beklentinden yüksek not alıp söylememişsin sen de suçlun diyorlar .lütfen okuyup yardımcı olun bu durumda benim ne yapmam gerek sucsuz olduğumu anlamaları için ve notumun yükseldigini görüp soylemedigim için ceza alır mıyım

+ Konuyu Yanıtla
6 / 6 Sayfa İlkİlk 123456

Bu sayfada bulunan kavramlar:

idari tedbir ne demek

koruma tedbiri ne demek

idari tedbir nedir

internet koruma tedbiri

idari tedbir nasıl kaldırılır

internette idari tedbir ne demek

koruma tedbiri nedir

koruma tedbiri internet sitesi

idari tedbir ne demektir

internet koruma tedbiri ne demekinternette idari tedbir nasil kaldirilirinternet idari tedbir nasıl kaldırılır telefonemrah tuzel statuslarinternete tedbir korumakoruma tedbiri internetinternette koruma tedbiri nedirnesine com koruma tedbirikoruma tedbiri ne anlama gelirinternet sitesine tedbir kararikoruma tedbiri olan sitelere girmekinternet için tedbiridare tedbir sözcük anlamıinternet siteksine idari tedbir kaldırmaidari tedbir kararı nedirsansur tanimi
Forum