Hepinize iyi günler benim sorunum şu eğer bir fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim zira askeri cezakanunu hakkında detaylı bir bilgi bulamıyorum

Ben 2006 senesinde askerliğimi yapmak için birliğime teslim oldum acemilikten sonra ilgili birliğime teslim oldum askerliğimin 3. ayında dahiliyeye sevk edilip kilo fazlalığından yönetmeliğin 33/c maddesi gereğince 6 ay hava değişimi aldım hava değişimi süremin sonunda sağlık muayene kontrol anlamında smk hükmü vardı izinimin sonunda evimin bulunduğu askerlik şubesinden aynı ildeki asker hastanesine sevk aldım fakat hastanedek doktor kilom hala aynı olduğu halde bana hava değişimi yada çürük veremeyeceğini ilk raporu hangi hastaneden aldıysam oraya gitmem gerektiğini söyledi bu arada hemen söyleyeyim boyum 185 kilo ise 130 olarak raporumda geçiyordu ailevi durumumun ve maddi imkansızlıklar yüzünden birliğime gidemediğim için firarım verilip askeri mahkemede izin tecavüzünden dosyam açılmış , 16 ay sonra ben kendi isteğim ve imkanlarımla birliğime gidip teslim oldum tabi doğal olarak tutuklanıp askeri mahkemeye sevk edildim ,

Askeri savcılık ifademi aldı ,ben halen kilo fazlalığı sorunumun devam ettiğini bu sebeble askeri hastaneye sevkimi ve askerliğe elverişli olup olmadığımın tespiti istedim .savcılık tutuksuz yargılanmama karar verip birliğime derhal askeri hastaneye sevk edilip askerliğe elverişli olup olmadığımın tespitini istedi ben askeri hastanede 7 gün kaldım ve sonunda bana 33/c den tekrar 6 ay hava değişimi verildi.

sonuç olarak merak ettiğim hususlar şunlardır ...

1 ) ilk aldığım rapor ve şuanki raporum sonucunda suç tarihinde askerliğe elverişli olmadığımın ispatı sayılıp dava düşürülümü ?

2)yada bu hava değişimi raporum çürük hükmü taşımadığından gıyabımda yargılanıp izin tecavüzünden hüküm giyermiyim ?

3)sonuç olarak askerliğe elverişli olup olmadığımın tespiti için 5 senelik hava değişimi süresinin sonuna kadar davam devam edip sonunda çürük alırsam mı sonuçlanır saygılarımla