Hayırlı günler dilerim öncelikle adaletimiz için kendini bu işe adamış herkese saygılarımı sunarak konuya girmek istiyorum. Ben konuyu özetleyip sizden yardım bekleyen maddi durumu olmayan evlilik yolunda olup bir çok dert ve sıkıntıyla uğraşan öğrenci bir vatandaşım. Bana yardımcı olabilecek ağabeylerime ve ablalarıma verebileceğim bir tek duamdır. M.S.K.Ü'de hala okumaktayım son sınıf öğrencisiyim normal şartlar da bu sene okulum bitmesi gerekiyordu lakin nişanlımın babasının cezaevine girmesiyle maddi durumu hiç olmayan ailesinde annesine bakacak kimse olmadığı için okulumu bırakıp Bileciğe gelmek durumunda kaldım. Burada zaman kaybetmeden nişanlımla beraber çalışabileceğim bir iş ararken eski yapmış olduğum işi buldum TermaCity Hotel bünyesinde iletişim ofisi reklam ve tanıtım Bilecik acentesin de
(Acente kişisel) Acente Sahibinin Asistanı olarak Sektör lugatında Line Manager Asistance (bölge müdür yardımcısı) işe başladım nişanlım da çağrı merkezi ve tanıtım personeli olarak işe başladı. Görüşmeler doğrultusunda bana bazı vaatlerde bulunuldu benden de iş için bazı şeyler istendi. Ben elimden geldiğince benim vaat ettiğim her şeyi Allah'a şükür yaptım. Yaklaşık 3.5 ay hiç para alamadık ben ve nişanlım, sürekli geçiştirilerek bugün yarın, bugün yarın diyerek oyalandık. Oturmuş olduğum evin masraflarını kira, elektrik, su, doğal gaz ve haftalık erzak olmak üzere şirket karşılayacak diye anlaştık. Allah razı olsun iyi kötü, az çok erzak alındı hakka geçmem evimin ilk ay kira ödemesi geldiğinde beni geçiştirdi sayın patronumuz 20 gün sonra ikinci kira gelmek üzereyken evin sadece ama sadece tek kirasını ödedi diğer faturalar ise birikmeye başladı ve ödenmedi. Doğal olarak eşimde bende kendisinin emrinde çalıştığımız için para alamayınca öylece kaldı. Evde kayınvalidem varken, baldızlarım gelirken elektriklerimiz kesildi yaklaşık 10 gün karanlıkta kaldık tabi sonra sırasıyla doğal gaz kesildi mecburen patlatmak zorunda kaldım evde kaynanam ve eşim var elimden bir şey gelmiyor. En son patronumuza yalvarıyordum evin borçlarını öde kendi üstüne olan şirket evlerini ödüyorsun beni mağdur etme diye para yarın gelecek bugün gelecek diyerek yine geçiştirildik. Geçenlerde gelip saati söküp gitmişler doğal olarak. Çalışmaya devam ettik ümitsizce gurbetteyim borçlarım var çıkamıyorum işten alacağımı almadan öylece çalıştırıldık. Bir gün personelleri dışarıya anket yaptırmaya çıkarttırdılar merkezde biri nişanlım olmak ama nişanlıma anket yaptırmıyorum tabi birde bayan personelime zabıtalar laubali bir şekilde muduriyete gelin de sizin bir ifadenizi alalım demişler bende çıldırdım ve zabıtalara abi problem nedir ben yardımcı olayım dediğim de karşında devlet memuru var sen kim oluyorsun bize hesap soruyorsun diyerek bir anda 10 zabıtanın sözlü tacizine ve tahriklerine maruz kaldım buda ayrı bir konu ben memur arkadaşların bu tepkisinden dolayı en doğal hakkım olarak adaletimize başvurdum eşimin anket yapmadığı görgü şahitleri ve kameralar tarafından görülüyor. Delil olarak Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe yazıp şikayetçi olduk zabıtalardan tabi ki bu durum beni çok incittiği için Bimer ve Cimere de başvuru yaptım. Bunun üstüne zabıtalar 2 gün sonra iş yerime gidip açık adresimi sorup tehditler savurarak patronuma bu çocuğu buradan kovacaksın yoksa kapına kilit vururum demişler. Banada ya bu köyünü güdersin yada bu şehirden gidersin gibi kelimeler kullanmışlardı. Sonuç olarak işten eşimle beraber çıkarıldık. Patronuma zabıtalar işlem yapacaklarmış, patronum beni arayarak dert yanıp, Bu saatten sonra
Herkes kendi başının çaresine baksın diyerek bana yada eve 1₺ bile ödememiştir çok kötü durumdayım bana yardımcı hukuksal yönde yol gösterebilecek büyüklerimin ellerinden öper dualarımızı eksik etmeyiz. Zaman ayırıp okuduysanız Allah razı olsun.