2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 14´e kadar toplam 14 ileti bulundu.
  1. #11
    Kayıt Tarihi
    Mar 2007
    Nerede
    Ankara
    İletiler
    1.607
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

    Tanımlı Re: Terbiyesiz demek hakaret sayılır mı?

    Her somut olaya göre tanık,vs.. delillere bavurularak mahkemece bunun değerlendirmesi yapılır.


  2. #12
    Kayıt Tarihi
    Sep 2007
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

    Tanımlı Re: Terbiyesiz demek hakaret sayılır mı?

    Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Benim sormak istediğim tazminat ise şöyle. Ben bu olaydan çok etkilendim ve olaydan 5 gün sonra olay nedeni ile psikiyatri uzmanından 1 hafta istirahat raporu aldım ve 3 aydır psikiyatrik ilaç tedavim devam etmekte. Şayet ben hakaret davasını kazanırsam bu psikiyatrik etkilenmem nedeni ile tazminat alabilirmiyim.
    Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

  3. #13
    Kayıt Tarihi
    Jun 2007
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.044
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

    Tanımlı Re: Terbiyesiz demek hakaret sayılır mı?

    Alıntı pamukkaleli rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Benim sormak istediğim tazminat ise şöyle. Ben bu olaydan çok etkilendim ve olaydan 5 gün sonra olay nedeni ile psikiyatri uzmanından 1 hafta istirahat raporu aldım ve 3 aydır psikiyatrik ilaç tedavim devam etmekte. Şayet ben hakaret davasını kazanırsam bu psikiyatrik etkilenmem nedeni ile tazminat alabilirmiyim.
    Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
    818 sayılı Borçlar Kanunu'nun 49. maddesine göre manevi tazminat talep edebilirsiniz. Tazminat alıp alamayacağınızı ya da ne kadar alacağınızı takdir edecek olan mahkemedir.

  4. #14
    Kayıt Tarihi
    Mar 2007
    Nerede
    Samsun
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

    Tanımlı Re: Terbiyesiz demek hakaret sayılır mı?

    Değerli Hukukçu arkadaşlar, bir ilçede haber sitesi editörüyüm. Yaşadığım şehirdeki şehir kulübü başkanının Türkiye'de ünlü bir spor adamına küfür ve hakaret etmesi sonucu bir yazı yazdım. Yazımda da: yazının üst kısmında olayı anlattıktan sonra kim bu terbiyesiz merak ediyorsunuz değil mi? diyerek alt paragrafta da ismini yazdım. Olay bir gün sonra ödül töreninde ilçede yankılandı. Ünlü şahıstan kaymakam, Belediye Başkanı hatta törene gelen başsavcı özür diledi.
    Mİsafire hakareti yapan şahıs tekzip gönderdi yayınladık. Kaldı ki tekzip yazısında açıkça olayın öyle olmadığını beyan edip bizi yalanladı. Sonra da bizi yalan haber ve tehditten mahkemeye verdi.

    Savcı şahitleri dinledi ve yeminli ifadelerle şahısın Ünlü şahısa hakaret yaptığı kesinleşti ve yalan haber yaptı iddiasını kabul etmeyip o başlıktan dava açmadı ama terbiyesiz dediğim için hakaretten dava açtı.
    Yakında mahkeme var.
    Ben yazılarımda kavram kargaşası olmaması için sözlüğe çok takılan bir kişiyim. Sözlükte terbiyesiz kelimesinin anlamı: toplum kurallarına aykırı davranan kişidir. Şahıs, misafirin başından şapkasını çıkarmasını istemiş sonrasında da hakaret ve sinkaflı söz kullanmıştır. Ben o kelimeyi yerinde kullandığımı düşünüyorum. Kibar insanın terbiyesizlik yapan birine söyleyeceği en itinalı söz terbiyesiz değil midir? Ünlü kişinin karşısında mahup bir duruma düştük ve şehrimizden büyük bir üzüntü ile gitmiştir.

    Haberi yapma sebebim kamu vicdanını rahatlatmak, ünlü şahısa karşı bir şeyler yapabilmek üzüntümüzü belirtmek, o kişinin yaptığının da yanında kalmamasını sağlamaktır.
    Bu durumda TCK'nın 129. maddesi işe yaramaz mı? Haksız fiil nedeniyle hakaret.
    Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.
    Yargıtay'da terbiyesiz kelimesinden dolayı beraat verilmiş bir karar olduğu söyleniyor. Bunu bulmak mümkün mü?
    Ayrıca Yargıtay 4. Ceza dairesi bir kararında basın somut bir delil üzerinden haber ve yorum yazarken abartı ve kışkırtma yapar şeklinde bir karar ermişti. Tantan-Özkan tartışması sonucu. Bunun bana bir faydası olur mu?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Benzer Konular :

  1. Hakaret sayılır mı?
    Yazan: Bunlari-yasadim Forum: Ceza Hukuku
    Yanıt: 12
    Son İleti: 14-06-2014, 19:57:06
  2. Görev başında hakaret sayılır mı ?
    Yazan: sevilayakgül Forum: Kamu Hukuku
    Yanıt: 3
    Son İleti: 09-04-2014, 15:40:09
  3. Ukala demek hakaret midir?
    Yazan: MOXEN Forum: Ceza Hukuku
    Yanıt: 6
    Son İleti: 01-09-2010, 00:59:48
  4. Yargıtay; Hâkime canım demek hakaret
    Yazan: Av.Duygu Tekay Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
    Yanıt: 7
    Son İleti: 11-03-2008, 13:55:09
  5. Şerefsizler demek hakaret midir?
    Yazan: meyyal. Forum: Bilişim Hukuku
    Yanıt: 13
    Son İleti: 30-11-2007, 16:42:15

Bu sayfada bulunan kavramlar:

terbiyesiz ne demek

terbiyesiz hakaret midir

terbiyesiz demenin cezası hukukta nedirküstah kelimesi hakaret miterbiyesiz demek hakaret miterbiyesiz kelimesi hakaret mi yargıtay kararlarıyobaz terbiyesiz dinsiz yargıtay kararları gereği hakaret sayılır mısözlü hakaretin cezasıterbiyesiz hakaret satılırmıişyerinde terbiyesiz hakaret sayılır mıneler hakaret sayılırhakaret sayılan kelimelerrezil hakaret miterbiyesiz demek hakaret midirözel güvenliğe terbiyesiz demekhakaret suçu sayılan sözler
Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

  • Yeni konu açma yetkiniz yok
  • Konuya cevap verme yetkiniz yok
  • Dosya ekleme yetkisi yok
  • İleti düzenleme yetkisi yok
  •  



Hukuk Blog |  2014 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  ISP Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikoloğum |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Sanal Turk |  Satılık Düşecek Domainler |  Playbarn Levent |  Kral | 
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2011-2014 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
Hukuki.Net sunucusu yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN teknolojisi kullanmaktadır.
Reklam Alanları: Sitenin 2011-2014 yılı reklam pazarlaması MEDYACİN İletişim Reklam Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından yapılmakta olup, reklam talepleri için Medyacin Ltd. Şti. ile iletişim kurmanız rica olunur.