+ Konuyu Yanıtla
1 den 6´e kadar toplam 6 ileti bulundu.

Konu: Alkışlar size Ceviz Kabuğu'nu kaldırdınız

Alkışlar size Ceviz Kabuğu'nu kaldırdınız Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Afyonkarahisar
    İletiler
    2.022
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Alkışlar size Ceviz Kabuğu'nu kaldırdınız

gECE UYKUSUZ KALMAYA RAZI OLDUĞUMUZ CEVİZ KABUĞUNU YAYINDAN KALDIRANLARI ALKIŞLIYORUM

Dolandırıcılar baş tacı!

TRT''yi dolandırmaktan hüküm giyen Mehmet Ali Birand''ın TV''lerde program yapmaya devam ederken, kaliteli ve etkili programlarıyla eğilip bükülmeden vatan ve millet için yayın yapan usta gazeteci Hulki Cevizoğlu''nun AKP zoruyla susturulması, herkesi isyan ettirdi.

Gazetemizi arayan pek çok kişi, "TV''lerde boy gösterenler ortadayken, Ceviz Kabuğu''nun susturulması çok acı" diyerek tepki gösterdi. Star tv''nin AKP kontrolündeki TMSF''nin eline geçmesinden sonra çeşitli zorluklar çıkarılarak susturulmak istenen, programı geç saatlere atılan, zorunlu izinler verilen Hulki Cevizoğlu ise, kanun dışı bir şekilde programına son verilmesini, "Ülkemizde objektif yayıncılık giderek zorlaşıyor.

Her ne kadar çağdaşlık ve demokratlık nutukları atılsa da ilkeli gazetecilere mesleki alanları daraltılıyor" diye konuştu. Millet sesine sahip çıkıyor Türkiye AKP iktidarının eleştirilere karşı tahammülsüzlüğünü bir kez daha gördü.

Usta gazeteci yazar Hulki Cevizoğlu tarafından ahazırlanan ''Ceviz Kabuğu Programı''nın AKP hükümeti tarafından el konulup idare edilen Star televizyonu tarafından yayından kaldırılması büyük bir tepkiyle karşılandı.

TRT''yi dolandırmaktan hükümlülerin, banka hortumcularının AKP iktidarına övgüler düzerek, çeşitli kanal ve gazetelerde boy gösterirken, Türkiye Cumhuriyeti''nin üniter devlet yapısını savunan, tavizsiz ve tarafsız yayınlarıyla halkın sesi olan Hulki Cevizoğlu''nun Ceviz Kabuğu programının yayından sebep gösterilmeden kaldırılması, bir çok soruyu akıllara getiriyor.

Cevizoğlu''nun programının yayından kaldırlmasına tepki gösteren vatandaşların, Devlet Bakanı Abdüllatif Şener''in telefon, belgegeçer ve elektronik postasını kilitlediği belirtiliyor.

Şener''in gelen vatandaş tepkisi karşısında bir açıklama yapması bekleniyor.

Öte yandan Cevizoğlu''nun programının yayından kaldırılması AKP üst yönetimi tarafından olumlu karşılandığı iddia ediliyor.

Bıçak soksan gövdeme, sıcacık kanım damlar/ Gir de bir bak ülkeme, başsız başsız adamlar#8230;

Hukuki NET Güncel Haber

Alkışlar size Ceviz Kabuğu'nu kaldırdınız konulu yargıtay kararı ara
    Alkışlar size Ceviz Kabuğu'nu kaldırdınız konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    erzurum, Türkiye.
    İletiler
    48
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sayın alisankay gerçekten çok şaşırmadım.Biz türkiye de yaşıyoruz.nice gazeteci yazar birşeyler uğruna susturuldu.İnşallah ceviz kabuğu programı tekar yayına girer.

Bir ülkede, kısa boylu insanlar uzun gölgeler veriyorlarsa, orada güneş batıyor demektir...

Nerede
    erzurum, Türkiye.
    İletiler
    48
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sayın alisankay gerçekten çok şaşırmadım.Biz türkiye de yaşıyoruz.nice gazeteci yazar birşeyler uğruna susturuldu.İnşallah ceviz kabuğu programı tekar yayına girer.

Bir ülkede, kısa boylu insanlar uzun gölgeler veriyorlarsa, orada güneş batıyor demektir...

Nerede
    Afyonkarahisar
    İletiler
    2.022
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

O program daha öncede yayından kaldırılmıştı.AKP starı alır almaz.Daha sonra ise siyasi gündem olmadı , sadece toprak satışı ile ilgili konuda tarım bakanı çıktı televizyonda.Her önüne geleni susturmaya çalışan bir hükümet mi var karşımızda? Hükümete ne dokundu bilmiyorum.Ama o saate rağmen gerçekten entellektüel kesimlerin, prof.doc.öğretim gör.avukat.hakim, gazeteci gibi pekçok aydın kişinin izlediği ve geniş bir izleyici kitlesi olan bu programın ne amaçla yayından kaldırıldığını çok merak ediyorum

Bıçak soksan gövdeme, sıcacık kanım damlar/ Gir de bir bak ülkeme, başsız başsız adamlar…

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

gerçekten de beklenen bir sonuçtu.Yanlış hatırlamıyorsam H.Cevizoğlu da bir yazısında bu endişesini dile getirmişti. Cevizoğlu'nun son zamanlarda Yeniçağ Gazetesinde yazmaya başlamasının da rolü olduğu düşünülebilir.Bu iktidarın en önemli hasmı, şimdiye kadar tanık olduğumuz uygulamalara bakılırsa milliyetçi kesimdir. Kamu kurumlarında en çok baskıya ve haksız ve adaletsiz uygulamalara maruz kalanlar bunlardır.Ki bu davranış modeli hiç de nedensiz ve mantıksız değil. Ancak acaba milliyetçi kesim buna karşı ne yapıyor veya ne yapmalı? işte bu sorunun somut cevabı hala açıklığa kavuşamadı.Kendi içlerindeki mücadeleyi sona erdirebilirlerse bu soruya da cevap bulacaklar. Bunun için yeterli insan kaynağı ve donanıma da sahipler. Zaten iktidarın korkusu da bu yüzdendir.
    İktidar uygulamalarına bakıldığında pek çok ulusal değerin yok edilmeye çalışıldığı görülüyor. En somut örneği Kıbrıs meselesi olarak karşımıza çıkıyor.

Bu günkü Akşam Gazetesinde Korkut Özal ( ki gerek ANAP'ı ve gerekse AKP' yi dolayısıyla ülkeyi yöneten unvansız yöneticilerin başında gelen isimlerin en önemlisidir), Turgut Özal'ın da RTE' nin de Hz. Ali'nin Devlet Adamına Öğütler kitabıyla büyüdüğünü söylemiş. Gazete bunu Hz.Ali'nin kitabı iki lider yarattı manşetiyle veriyor.
    Bu iki liderin de uygulamalarına bakıldığında ya Hz.Ali yanlış şeyler söylüyor( ki imkansız bir şey) ya da bu iki lider okuduğunu anlamıyor veya işlerine geldiği gibi yorumlayıp uyguluyorlar.
    İşte Hz.Ali' nin kitabındaki öğütler

Hiddetine, gadabına (öfkene), eline ve diline hakim ol

Sakın halkından uzun müddet uzak veya saklı durma

Halka sevgi ve merhamet besle

Alçak gönüllü ve ölçülü ol

Denetime önem ver

Hiçbir işi ihmal etme

Sana helal olmayan şeylerde nefsine karşı sıkı dur

Hiçbir cezalandırman için katiyen sevinme. Sakın 'ben tam bir kudret sahibiyim, emrederim, itaat ederler' deme

Etrafındakilerden, ileri gelenlerinden ve akrabalarından hiçbirine katiyen toprak (devlet elindeki bütün imkanlardan yararlanma hakkı) verme

Adaletten katiyen ayrılma. Böyle yapmazsan zulmetmiş olursun

İnsanlar hakkındaki bütün kin düğümlerini çöz. Seni intikama doğru sürükleyecek iplerin hepsini kes. Sence açıklık kazanmayan şeylerin tümü hakkında anlamamış görün. Şunu bunu gammazlayanların sözüne sakın çarçabuk inanma

Alkışa ve yersiz övgüye müsamaha etmek insanı büyüklenmeye sevk eder ve kibire yaklaştırır. Sakın insanların iyisiyle kötüsü senin yanında bir olmasın.

Askerlerinin başına öyle birini geçir ki, Allah'a, Resulüne ve devlet başkanına karşı sence hepsinden daha bağlı ve sadık, kalbi hepsinden temiz ve aklı başında olmak itibariyle hepsinden üstün bulunsun.

(Adliye ve hakimler hakkında) Halk arasında hüküm vermek için öyle birisini seç ki, hatasında ısrar etmesin, hakkı gördüğü an döneceği yerde dili tutulup kalmasın, hiçbir zaman tamah ettiği bir menfaatin kaybolacağı gibi bir endişeye düşmesin.

Sakın şahsi yakınlık veya tesir altında kalarak hiçbir kimseye vazife tevdi etme

Memleketin imarına sarfedeceğin emek, vergi toplamaya harcayacağın himmet ve gayretten fazla olmalı

Ticaret ve zanaatle uğraşanlar vardır ki, bunların bir kısmı oturduğu yerde çalışır, bir kısmı şuraya buraya mal götürür, bir kısmı da elinin emeğiyle geçinir. Bunların hepsine iyi muamele et.

Yetimleri ve yaşlı bulunduğu halde hiçbir çaresi olmayan kimselerin geçimini üzerine al

İhtiyaç sahipleri için sırf kendileriyle meşgul olacağın zaman ve mekan ayır.

Düşmanla aranızda bir sözleşme akdettiysen, yahut ona karşı bir taahhüdün varsa yapılan sözleşmeye riayette bulun, ahdini yerine getir. Verdiğin sözü muhafaza için icap ederse hayatını bile feda et.

Bunlara kim yanlış diyebilir ki?

Vakit çok geç olmadan bu iktidardan ama daha da önemlisi bu zihniyetten kurtulmak artık bir zarurettir.

ceteris paribus

Nerede
    Afyonkarahisar
    İletiler
    2.022
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

DEĞERLİ İZLEYİCİLERİM,

ÜLKEMİZDE, NE YAZIK Kİ, OBJEKTİF YAYINCILIK YAPMAK GİDEREK ZORLAŞIYOR.

HER NE KADAR AVRUPA BİRLİĞİ VE ÇAĞDAŞLIK, DEMOKRATLIK NUTUKLARI ATILSA DA DÜRÜST, YANSIZ(AMA ÜLKESİNİ GÖZETEN), HUKUK VE GAZETECİLİK İLKELERİNE BAĞLI GAZETECİLERİN MESLEKLERİNİ SÜRDÜRMELERİ İÇİN ALAN DARALTILIYOR. KORKARIM BİR SÜRE SONRA, SİZLERE GERÇEKLERİ SÖYLEMEK İÇİN DAHİ KİMSE KALMAYABİLECEK.

BU KONUDAKİ DÜŞÜNCELERİMİ YENİÇAĞ GAZETESİ'NDE OKUYABİLİRSİNİZ. (ÜLKEMİZE SAHİP ÇIKAN YAYINLAR YAPTIKLARI İÇİN YENİÇAĞ'I KUTLUYORUM.)

BU SAYFADA, KISACA GELİŞEN OLAYLARI SİZLERE SUNMAK İSTİYORUM. BÖYLECE, SİZLERDEN GELEN ÇOK SAYIDAKİ SORUYA DA YANIT VERMİŞ OLACAĞIM.

DURUM ŞUDUR: STAR TV. İLE YILBAŞINDA, 31 ARALIK 2004'E KADAR GEÇERLİ BİR SÖZLEŞME İMZALAMIŞTIK. BU KISA SÖZLEŞMEDE, CEVİZ KABUĞU'NUN HER CUMA SAAT 23.15'DE BAŞLATILMASI, YAZ TATİLİNİN EN ÇOK 3 HAFTA İLE SINIRLI OLMASI VE BENİM GÖRÜŞÜMÜN DE ALINMASI KOŞULLARI VARDI. BUNLARA UYULMAMASI DURUMUNDA İSE KURUM TAZMİNAT ÖDEYECEKTİ.

BİLDİĞİNİZ GİBİ, STAR TV.'NİN YÖNETİMİ TMSF'YE(TASARRUF MEVDUATI SİGORTA FONU) YANİ DEVLETE GEÇİNCE, SÖZLEŞMEMİZ SÜREKLİ İHLAL EDİLDİ. HEPSİNE CANLI YAYIN OLDUĞU İÇİN SİZLER TANIKSINIZ. CEVİZ KABUĞU BIRAKIN 23.15'İ, YARIM SAAT, 40 DAKİKA HATTA 1,5 SAAT GECİKMEYLE YAYINA SOKULDU. EN FAZLA 3 HAFTA OLMASI GEREKEN YAZ TATİLİ, BANA SORULMADAN BAŞLATILDI VE ÜSTELİK 6 HAFTA SÜRDÜRÜLDÜ.

TÜM BU GELİŞMELER SÜRERKEN, YAYINCI KURULUŞA NOTER'DEN YASAL İHTARNAMELER GÖNDEREREK SÖZLEŞMEYE UYMALARI ÇAĞRISINDA BULUNDUM. ÇALIŞMAK İSTEMİYORLARSA, TAZMİNAT ÖDEYEREK SÖZLEŞMEYİ FESH ETME HAKLARI VARDI. BENİM DE... ANCAK BEN SİZLERİN KARŞISINDA DAHA ÇOK OLABİLMEK İÇİN YASAL HAKKIMI KORUMAYA ÇALIŞIRKEN, BAĞRIMA TAŞ BASTIM VE SÖZLEŞME DIŞI GEÇ SAATLERDE, GECEYARILARINDAN SONRA EKRANA ÇIKTIM. GÖREVİMİ DE İYİ YAPTIĞIMA İNANIYORUM.

SONUNDA SÖZLEŞME STAR TV YÖNETİMİ TARAFINDAN FESH EDİLDİ. ANCAK TAZMİNAT DA ÖDENMEDİ.

BÖYLECE, ÖNCELERİ GEÇ SAATLERE ATILAN CEVİZ KABUĞU, ZORLA TATİLE ÇIKARILAN VE UZUN SÜRE TATİLDE TUTULAN CEVİZ KABUĞU ARTIK HİÇ STAR'DA OLMAYACAK.

SİZLERE BU ZORUNLU BİLGİLERİ VERİRKEN, BUNDAN SONRA BİZİMLE İLGİLİ HABERLERİ YENİÇAĞ GAZETESİ(yenicaggazetesi.com.tr) VE BU KÖŞEDEN TAKİP EDEBİLECEĞİNİZİ DUYURMAK İSTEDİM.

GÖSTERDİĞİNİZ İÇTEN DESTEĞE BİR KEZ DAHA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM.

BU ÜLKE HEPİMİZİN, ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

SAYGILARIMLA.

HULKİ CEVİZOĞLU

Bıçak soksan gövdeme, sıcacık kanım damlar/ Gir de bir bak ülkeme, başsız başsız adamlar…

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: