ben 85 1 tertip askerlliğimi siirt il jandarma komutanlıgında yaparken01.12.2005 tarihinde bana verilen görevi nöbetci ast subayla birlikte müsvette evrakların yakarken atesten bir patlama sonucunda sag gözümden yaralandım.ilk mudahalem 3 komando tugayında yapıldı,oradan diyarbakır asker hast geldim yaklasık 20 gun tedavi gördükten sonra sag göz kunt tramvası teshisiyle 1 ay hava degişimine gonderildim,neticesinde sag gozumde tramvaya baglı katarak olusmustur.bu ameliyatı olmak ıcın tekrar diyarbakır asker hast basvurdum ve ameliyat için hast yattım,sag gozumden tramva sonucunda olusan katarak almak için ameliyat olurken GÖZ DOKTORU ANESTEZİYİ İYİ YAPMADIGI İÇİN GÖZ KASLARIMA VE GÖZUME ZARAR VERDİİ.AMELİYAT MASASINDA BENİ BIRAKARAK BASHEKİMİ CAGIRDI PANIKLE BENİ AMBULANS UCAKLA GATA ANKARAYA GÖNDERİLDİM.TEDAVİM ORADA DEVAM ETTİ KOR OLMAKTAN KURTULDUM TEKRAR 1 AY HAVA DEGİŞİMİ ALDIM VE GÖZLUK KULLANARAK HAYATIMA DEVAM EDİYORUM
ÖNCELİKLE SORMAK İSTEDİĞİ SORULAR
1-MADDİ TAZMINAT DAVASI ACABİLRMİYİM
2-ZAMAN ASIMINA UGRAMIS İSE BASKA YONTEMİ VAR MI
3 DOKTORA TAZMINAT DAVASI ACABILIRMIYIM
4 OLAY ILE ILGILI ASKERİ SAVCILIKTAN BANA OLAYIN DAVA KONUSU OLUP OLMADIGINI BİLDİRİ GELMEDİ
5 TOPLADIGIM MUSVETTE EVRAKLARININ ICINE PATLAYABILECEK BIR CISIM VEYA BASKA BIR SEYIN OLMASI BİR İHMAL BULUNUR MU?BOLUK KOMUTANI VE ALAY KOMUTANI HAKKINDA DAVA ACABILIR MIYIM
İLGİLENEN KISILERE SİMDİDEN TESEKKURLER