+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.

Konu: Boşanma ve velayet

Boşanma ve velayet Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Istanbul, Bakırköy, Turkey.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Boşanma ve velayet

ben hic bu konu hakkında bilgi sahibi degilim. eşimle 2000 yılında evlendim 2,5 yasında bir oglum var fakat artık evde hıc huzurlu degilim ve bosanmak istiyorum. oturdugumuz ev kira fakat dava acmam icin oncelikle evinimi degistirmem gerekiyor. ayrıca oda oglunu almak istiyor bende ve bu konuda gercekten zorluk cıkaracak. seninle bosanırım ama oglum bende kalıcak diye sart kosuyor. fakat ben benimle yasamasını istiyorum. ne yapmam gerektigi hakkında hic bir fikrim yok lutfen bana yardım edin ve dogru bir sekilde hareket etmemi saglayın. son olarak boyle bir dava bana ucret olarak ne kadara mal olur.

Hukuki NET Güncel Haber

Boşanma ve velayet konulu yargıtay kararı ara
    Boşanma ve velayet konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Bosanmak için evinizi degistirmenize gerek yok.

Velayet konusunda anlasma saglayamadiginiza göre anlasmali bosanma davasi açamazsiniz.

Bu durumda, evlilik birliginin temelden sarsilmasi nedeniyle bosanma davasi açabilir, bu davada velayet de dahil tüm haklarinizi talep edebilirsiniz. Nafaka ve tazminat talebinizin kabulü, kusurunuzun olmamasi ya da esinizin kusurundan az olmasi ve bu durumun ispatina baglidir.

Ücretler konusunda görüşeceğiniz avukata danisiniz, maddi durumunuz avukata vekalet vermeye elverisli degil ise bulundugunuz yer Adli Yardim Bürosuna basvurunuz, gerekli arastirmadan sonra sartlariniz uygunsa Baro sizin için bir avukat görevlendirecektir.

Saygilar...

Nerede
    Istanbul, Bakırköy, Turkey.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Unhappy Boşanma ve velayet

bosanmak ıcın esıme dava acmak ıstıyorum ama sahsi olarak herhangı bır dılekce ornegı bulamadım.. lutfen bana ornek teskıl edebılecek bır dılekce ornegı verebılırmısınız.. bu arada esımın bosanmak ıstedıgımden haberı yok cunku zorluk cıkarabılır 2 sene oncede ıstemıstım ama yapamamıstım belkı degısır dıye.ıkı tane (bırı 4 yas bırı 6 aylık ) cocugum var. onları bakacak maddı gelırım var 15 yıldır bır sırkette calsııyorum ve su an yonetıcılık yapıyorum.velayet konusunda sorun yasarmıyım. lutfen nasıl nezaman ve nereye hangı evraklar ıle basvurmam gerektıgı hakkında bılgı verırmısınız.( bakırkoy ıcesınde oturuyorum) yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkurler.. ılk defa mahkemeye gıdecegım ıcın hıc bır bılgım yok ayrıntılı bılgı verırsenız sevınırım. 7 yıllık evliyim.
    Konu candy2003 tarafından (31-08-2007 Saat 17:57:35 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    245
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: boşanma ve velayet

Alıntı candy2003 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    bosanmak ıcın esıme dava acmak ıstıyorum ama sahsi olarak herhangı bır dılekce ornegı bulamadım.. lutfen bana ornek teskıl edebılecek bır dılekce ornegı verebılırmısınız.. bu arada esımın bosanmak ıstedıgımden haberı yok ıkı tane (bırı 4 yas bırı 6 aylık ) cocugum var. onları bakacak maddı gelırım var 15 yıldır bır sırkette calsııyorum ve su an yonetıcılık yapıyorum.velayet konusunda sorun yasarmıyım. lutfen nasıl nezaman ve nereye hangı evraklar ıle basvurmam gerektıgı hakkında bılgı verırmısınız.( bakırkoy ıcesınde oturuyorum) yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkurler.. ılk defa mahkemeye gıdecegım ıcın hıc bır bılgım yok ayrıntılı bılgı verırsenız sevınırım
    merhaba
    öncelikle bu dava için aile mhkm sine başvurmanız gerektiğini belirtim eşinizle 6 aydır birlikte yasadğınız yerdeki veya eşinizin bulnduğu yerdeki mahkemede dava açabilirsiniz velayet konusunda sorun yaşayacagınızı zannetmiyorm küçük çocuklar genelde annelerine veriliyor ama burda eşinizin tutumu da önemli dilekçe konusunda ve dava seyri konusunda bir avukat yardımı almanızı öneririm
    saygılar

İletiler
    36
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Post Re: Boşanma ve velayet

selam benimde şöyle bir sıkıntım var; (1) eşim bundan 1,5 ay öncesi çocuğumuda alıp evi terketti.8 gün kadar hiçbir haber alamadım ailesi tarafından saklandı.ben evi ter ettiğinin 2,günü savcılıktan; kaçıp ailesi tarafından saklandığına dair şikayette bulundum.evliliğim boyunca beni suçlayacak hiçbir bahaneside yok.boşanma gerekçesi benim onu dövdüğüm morlukları gecene kadar eve hapislediğim,hiç bir şekilde ispatı mümkün değildir,çünkü gerçekliği yoktur ve komşularım aksine problemsiz bir evliliğim olduğunu mahkemeye tanık olarak çıkyorlar. 1 dene öncede böyle evi terketmişti ve pişman olup geri döndü,dava dahi açmıştı kendi gidip iptal etti (2) ve kaçtığı tarihte çocuğumuzun doktor randevuları vardı.nörolojik rahatsızlığı var.ayrıyetten kendi astım hastalığı var,ailesi üvey aile ve arkniyetli insanlar(ispatlı,öz annesi tarafından)çocuğumu görmeye gittiğim de üvey babası ve yanındaki 4 kişi tarafından saldırıya uğradım karakola şikayette bulunup darp raporuda aldım.ve üvey babası 74,üvey annesi68 yaşında bakıma muhtaç insanlar,ve şu an hiçbir adreste bulamıyorum mahkemeye verilen yazışma adresi dahil gerçek adres değil,çocuğumu benden kaçırıyorlar.çocuğum 1 yaşında (3) mal rejimi konusunda;benim ssk am olduğu halde üvey ailesinin gösteriş merakı yüzünden özel hastahanelere gitmek zorunda bırakıldım,ve 9,000 ytl masraf yüzünden borçlandım;evimin mobilyalarının 3,500 ytl borcu vardır,ve ailesi tarafından nişan törenimiz sırasında bize hediye edilmek üzre takılan para,altın vb,eşyalar geri ödenmek üzre alıkonuldu.ve ödenmedi.(düğün salonunda yapıldığı için kamera kayıtlaı mevcut)ve ayrıyetten çocuğumu benden kaçırdıkları tarihe kadar bütün masrafları tarafımdan karşılandı,o tarihten sonra onlar tarafından(çocuğumun ve eşimin ssk karneleri onlarda) asgari ücretle çalışıyorum vede kirada ikamet diyorum üzerime kayıtlı herhangi mal varlığı yoktur.
    (1)hakim bu sartlarda beni kusurlu bulma olanağı varmı?bana herhangi bir nafaka ödettirebilirmi(çocuğumun nafakasını seve seve öderim)
    (2)çocuğumun velayetinin anneye verileceğinin bilincindeyim,ama benim minumum görme zamanım vede en yakın ne zaman velayeti için başvurabilirim;
    (3)mal paylaşımı konusunda bu borçlarıma ortak olmalarını talep edebilirmiyim,nişandaki takılarımızın paylaşımını talep edebilirmiyim sosyal güvencelerini sağladığım halde bunlar bir takım tedavi masrafları talep ediyorlar böyle bir hakları varmı?
    not:evliliğim için 2 sene uğraştım ama kurtaramadım,şu an tek savaşım çocuğum için;(yapıcı notlar yazacağınızı düşündüğüm için bu notu yazdım denedim olmuyor!) biraz uzun oldu ama :mahcup: şimdiden teşekkerler;

İletiler
    36
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Boşanma ve velayet

merhaba ersin tosun bey umarım müsaitsinizdir.benim sizden bir istirhamım olacak ben boşanma aşamasında bir babayım ilk celsemiz 1.5 ay sonra.. bizim bir erkek çocuğumuz var(1 yasında)annesi bana oğlumu göstermiyor.hiçbir gerekcesi yokken en songörmeye gittiğimde babası ve yanındaki 4 kişi tarafında saldırıya ugradım gerekli şikayette bulundum darp raporlarını da aldım..benim size sormak istediğim yasal olarak;İLK DURUSMA GÜNüne kadar benim oğlumu görmemi sağlayacak bir emir varmı ,varsa buna nasıl ulasabilirim? TESEKKÜR EDERİM!

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Re: Boşanma ve velayet

Merhaba ablam 2002 yılında anlasmalı olarak bosandı.mahkeme kararında 10 000 ytl tazminat ve ayda 70 ytl nafaka ve çocukların( iki tane) velayeti babaya verildi.Bundan sonraki süre içinde 2 yıl öncesine kadar beraber yasadılar. Şimdi çocukların babası baska biriyle beraber ve o kişiyle evli. Ablam çocuklarla beraber 2 yıl yalnız yasadı. Artık daha fazla dayanamayacağını anlayan ablam çocuklarla beraber yanımıza geldi .Gelmesini tabiki bizde istedik. Okulların acılmasıyla çocukları bulunduğumuz yerdeki okula yazdırmak istedik, fakat çocukların velayeti babalarında olduğu için kaydı yapılmadı;babalarının olması gerekdiği söylendi. Durumu duyan babası çocukları yeni evlendiği eşinin yanına götürdü.Ablam bu duruma çok üzüldü.Sizden sormak istedigim doğduklarından beri annelerinden hiç ayrılmayan şimdi bile babalarına hiç gitmek istemeyen biri 9 diğeri 11 yasındaki çocukların tekrar velayetlerinin annelerine verilmesi,bugüne kadar hiç talep edilmeyen boşanma kararındaki maddi tazminat ve nafakanın verilmesi mümkünmüdür?Şimdiden çok teşekkür eder, saygılar sunarım.
    Konu sergün21 tarafından (20-09-2007 Saat 01:11:11 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Re: Boşanma ve velayet

Merhaba ablam 2002 yılında anlasmalı olarak bosandı.mahkeme kararında 10 000 ytl tazminat ve ayda 70 ytl nafaka çocuklar( iki tane) babaya verildi.Bundan sonraki süre içinde 2 yıl öncesine kadar beraber yasadılar. Şimdi çocukların babası baska biriyle beraber ve o kişiyle evli. Ablam çocuklarla beraber 2 yıl yalnız yasadı. Artık daha fazla dayanamayacağını anlayan ablam çocuklarla bereber yanımıza geldi .Gelmesini tabiki bizde istedik. Okulların acılmasıyla çocukları bulunduğumuz yerdeki okula yazdırmak istedik, fakat çocukların velayeti babalarında olduğu için kaydı yapılmadı;babalarının olması gerekdiği söylendi. Durumu duyan babası çocukları yeni evlendiği eşinin yanına götürdü.Ablam bu duruma çok üzüldü.Sizden sormak istedigim doğduklarından beri annelerinden hiç ayrılmayan şimdi bile babalarına hiç gitmek istemeyen biri 9 diğeri 11 yasındaki çocukların tekrar velayetlerinin annelerine verilmesi,bugüne kadar hiç talep edilmeyen boşanma kararındaki maddi tazminat ve nafakanın verilmesi mümkünmüdür?Şimdiden çok teşekkür eder, saygılar sunarım.

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Boşanma ve velayet

benim 1.5 yıl önce boşandığım eşimden 4yaşında 1 kızım var. mahkeme çocuğun velayetini anneye vermişti.kızım 2.5 yaşındaydı ozaman .tekrar mahkemeye verip çocuğun velayetini almak istiyorum.çünkü eski eşimin şu anki maddi durumu oldukça kötüye gidiyor.oturduğu ev kira,birinin yanında çalışıyo ve çocuğa başkaları bakıyo.çocuğa iyi bir gelecek veremiyeceğini düşünüyorum.bu arada eski eşim bir adamla evlenmek istiyormuş eve şimdiden o kişiyi alıp yatırıyomuş.bu olayı konuştuk onunla kendisi yalanlasada çocuk doğruluyo çocuğumun üvey baba elinde büyümesini istemiyorum .ben evlenmeyip çocuğumu en iyi şekilde büyütmek ve ona iyi bir gelecek vermek istiyorum.mahkeme çocuğu bana verme olasılığı nedir.yardımcı olursanız sevinirim.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: