+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 25 ileti bulundu.

Konu: On günlük süre

On günlük süre Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İZMİR
    İletiler
    190
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation On günlük süre

eşimin mahkemeye boşanma ile ilgili başvuru talebi bugün elime geçti. İddaların olduğu kısımın haricinde bir kağıt daha vardı söle yazıyor.
    DAVALININ (humk 190. maddesi uyarınca )dava dilekçesi aldıktan sonra ON GÜNLÜK süre içinde
    a)ilk itirazı ile birlikte esas hakkında cevaplarını bildirmesine.(1-BU DAVA AÇMAK İÇİN SÖYLEDİKLERİ YALAN BEYANLARIN AKSİNİN İSPATIMI OLUYOR?)aksi halde davayı inkar etmiş sayılacağına.
    b)Davacının kanıt dilekçesini aldıktan sonra , dava ile ilgili tüm savunma ve karşı kanıtlarını ON GÜNLÜK süre içinde liste halinde bildirmesine.
    c)elinde bulunan belgelerin asılları ile birlikte davacı sayısından 1 fazla düzenlenmiş örneklerini dosyaya sunmasına( 2-BURDA DAVACI EŞİM OLDUĞUNA GÖRE 1 DAVACI VAR 2 NUSHAMI YAPMAM GEREKİYOR BELGELERİ??)

BİRDE EN ALTTA yargılamanın 19/01/2009 günü saat ...... bırakılmasına tensiben karar verildi.13/11/2008
    ek yazıda yazanlar anlayamadıklarım bunlar.

AYRICA: 3-DAVA KABULMU EDİLMİŞKİ MAHKEME TARİHİ BELİRLENMİŞ.??
    4- 6 KASIM GÜNÜ BENİM EŞİME GÖNDERMİŞ OLDUĞUM EVİ TERK DİLEKÇESİNİN BİR HÜKMÜ KALMAMIŞMI OLUYOR?
    5- BENİM EVİ TERK DİLEKÇEMİN GÖNDERİLMSİNDEN SONRA BU TİP BİR GİRİŞİM GERÇEĞE AYKIRI OLUŞUNU İSPATLMAZMI?
    6- KISKANÇ OLDUĞUMU EVDE OLMADIĞI ZAMANLARDA NEREDE OLDUĞUNU TLF YOLU İLE KONTROL ETTİĞİMİ İDDA ETMİŞ. ( Bİ İNSANIN EŞİNİN NERDE OLDUĞUNU SORMASI KADAR DOĞAL BİRŞEY OLURMU? BU BİR SEBEPMİDİR.?
    7-GİYİMİNE KARIŞTIĞIMI İDDA ETMİŞ. EVLİLİĞİMİZ DÖNEMİNDE KENDİSİNİN GİYDİĞİ MODERN TARZ KIYAFETLERLE ÇEKİLMİŞ FOTOLARIMIZ VAR BU BİR İSPAT DEĞİLMİDİR?(KISKANÇLIK VE
    8- EĞERKİ BU KARAR MAHKEMENİN HENÜZ KABUL EDİLMEDİĞİNİ SADECE İDDALARIN ORTAYA KONMASI İLE İLGİLİ İSE DAVANIN RED Dİ İÇİN NEYAPMALIYIM.?
    9-RED OLURSA AİLEMİN KURTULUŞU İÇİN MAHKEMEDEN NASIL BİR TALEB DİLEKÇESİNİ EKLEMEM GEREKİR SAVUNMA DİLEKÇEME?

Hukuki NET Güncel Haber

On günlük süre konulu yargıtay kararı ara
    On günlük süre konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: on günlük süre

Alıntı godzi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    eşimin mahkemeye boşanma ile ilgili başvuru talebi bugün elime geçti. İddaların olduğu kısımın haricinde bir kağıt daha vardı söle yazıyor.
    DAVALININ (humk 190. maddesi uyarınca )dava dilekçesi aldıktan sonra ON GÜNLÜK süre içinde
    a)ilk itirazı ile birlikte esas hakkında cevaplarını bildirmesine.(1-BU DAVA AÇMAK İÇİN SÖYLEDİKLERİ YALAN BEYANLARIN AKSİNİN İSPATIMI OLUYOR?)aksi halde davayı inkar etmiş sayılacağına.
    b)Davacının kanıt dilekçesini aldıktan sonra , dava ile ilgili tüm savunma ve karşı kanıtlarını ON GÜNLÜK süre içinde liste halinde bildirmesine.
    c)elinde bulunan belgelerin asılları ile birlikte davacı sayısından 1 fazla düzenlenmiş örneklerini dosyaya sunmasına( 2-BURDA DAVACI EŞİM OLDUĞUNA GÖRE 1 DAVACI VAR 2 NUSHAMI YAPMAM GEREKİYOR BELGELERİ??)

BİRDE EN ALTTA yargılamanın 19/01/2009 günü saat ...... bırakılmasına tensiben karar verildi.13/11/2008
    ek yazıda yazanlar anlayamadıklarım bunlar.

AYRICA: 3-DAVA KABULMU EDİLMİŞKİ MAHKEME TARİHİ BELİRLENMİŞ.??
    4- 6 KASIM GÜNÜ BENİM EŞİME GÖNDERMİŞ OLDUĞUM EVİ TERK DİLEKÇESİNİN BİR HÜKMÜ KALMAMIŞMI OLUYOR?
    5- BENİM EVİ TERK DİLEKÇEMİN GÖNDERİLMSİNDEN SONRA BU TİP BİR GİRİŞİM GERÇEĞE AYKIRI OLUŞUNU İSPATLMAZMI?
    6- KISKANÇ OLDUĞUMU EVDE OLMADIĞI ZAMANLARDA NEREDE OLDUĞUNU TLF YOLU İLE KONTROL ETTİĞİMİ İDDA ETMİŞ. ( Bİ İNSANIN EŞİNİN NERDE OLDUĞUNU SORMASI KADAR DOĞAL BİRŞEY OLURMU? BU BİR SEBEPMİDİR.?
    7-GİYİMİNE KARIŞTIĞIMI İDDA ETMİŞ. EVLİLİĞİMİZ DÖNEMİNDE KENDİSİNİN GİYDİĞİ MODERN TARZ KIYAFETLERLE ÇEKİLMİŞ FOTOLARIMIZ VAR BU BİR İSPAT DEĞİLMİDİR?(KISKANÇLIK VE
    8- EĞERKİ BU KARAR MAHKEMENİN HENÜZ KABUL EDİLMEDİĞİNİ SADECE İDDALARIN ORTAYA KONMASI İLE İLGİLİ İSE DAVANIN RED Dİ İÇİN NEYAPMALIYIM.?
    9-RED OLURSA AİLEMİN KURTULUŞU İÇİN MAHKEMEDEN NASIL BİR TALEB DİLEKÇESİNİ EKLEMEM GEREKİR SAVUNMA DİLEKÇEME?
    Buna en iyi cevabı HUKUK SEVER üye sdt23 yapar.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    190
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

eğerki konu ile ilgili bilginiz varsa sizinde yardımınızı bekliyrum. lütfen.

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

eşiniz boşanma davası açtı sanırım.

BOŞANMA NEDENLERİ GENEL OLARAK AŞAĞIDA GÖSTERİLMİŞTİR:

1-Zina nedeni ile boşanma

a- Evli olmak b- Cinsel ilişki, c- Kusurlu olmak,

2-Cana Kast ve Pek Fena Muamele

3-Cürüm ve haysiyetsizlik nedeniyle boşanma

a-Yüz Kızartıcı bir suçun işlenmesi b-Haysiyetsiz hayat sürmek

4-Akıl Hastalığına dayalı boşanma

A) Eşlerden birisinin evlendikten sonra akıl hastası olması ve Uzman doktor raporuna göre belirlenmesi

B) Hastalığın tedavisinin mümkün olmaması

C) Hastalığın en az 3 yıl sürmesi

D) Akıl hastalığı yüzünden evliliğin diğer eş yönünden çekilmez bir hal alması gerekir.

Önemli: Bu davada akıl hastası olduğu iddiası nedeniyle eşin dava ehliyetinin olup-olmadığının belirlenmesi için Sulh Hukuk Mahkemesine müzekkere yazılarak Vasilik kararının alınması gerekir. Bu süre içinde dava Bekletici Sorun yapılmalıdır.

5- Terk nedenine dayalı boşanma(MK-164)

6-Geçimsizlik nedenine dayalı boşanma(MK 166)

a)MK - 166/1

b)MK -166/2

c)MK - 166/3 (Anlaşmalı Boşanma)

d)MK - 166/ SON

Size bunlardan hangisi ile boşanma davası açtı eşiniz?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    190
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

öncelikle ilginize gerçekten teşekkür ederim.
    onların iddalarının bulunduğu kağıtta konu olarak tarafların boşanmalarına aylık 500 ytl tedbir nafakası 15000 ytl manevi tazminata hükmedilmesine yazıyor.

Sebep olarak toplam 7 madde var kısaca söle
    1-davacı ve davalı nisan ayından buyana ayrı yaşamaktadırlar. (evi terk den dolayı ben kendilerine 6 kasım günü hakimlik kanalı ile eve dön çağrısı yapmıştım.)
    2-yaşadığımız evin ailemle aynı binada olması. yemeklerin ailemin evinde yeniyor olması iddası.( aynı binada ancak kapı girişleri ayrı, ortak kullanım alanı bulunmayan bir daire. yemeklerin ailemde yenme si olayı ise şöle. kendisi o dönem çalışırken mesai ye kaldığı için eve geç geliyor olması evde yemek yapma ile uğraşmaması adına kendisine teklif edilmiş ve kendisi bunu seve seve kabul edeceğini ve işine geleceğini söleyerek kabul etmiştir. şahitler mevcuttur.)
    3-Davacı kıskanç bir yapıya ship olduğum iddası.
    a)Evde olmadığı zamanlarda nerde olduğunu tlf soruyor olmam.
    b)giyimine karıştığım iddası.
    (evde olmadığı zamanlarda bir insanın eşini arayarak nerde ve nasıl olduğunu sorması kadar doğal birşey olamaz sanırım.Bu bir sebepmidir boşanmak için.? Giyimi ile ilgili ise gün içinde giydiği kıyafetlerle çekilmiş fotoları özel günlerde giydiği kıyafetlerle çekilmiş fotoları var gayet modern bir tarz. idda edildiği gibi kıskanç ve baskıcı bir kocanın giydirmeyeceği tipten kıyafetler.Fotolarla ispatı mevcut.
    4-kendisinin ihtiyaçlarını karşılamadığım ve evime bakmadığım ilgilenmediğim iddası. 3 yıllık evliliğimiz boyunca 1 kere elektirik 5 saat süreyle ve 1 kere suyun 1 gün süreyle borcundan dolayı kesilmiş olması.(evle ilgili tüm ihtiyaçlarını elimden geldiği kadar karşıladım.ayrıca ben evinden işine işinden evine giden hatta ev işlerinde bile kendisine defalarca yardımı olan biriyim.Şahitlerle ispatlı.elektrik ve suyun kesilmesi ise bankada olan otamatik ödeme talimatının banka tarafından ihmali sonucu ödenmeyen faturadan kaynaklanması.Bankadan otamatik ödeme talimatımın olduğunu ve o dönem faturalarının banka tarafından ödenmediği cıkarılır.
    5-eşimin ikizi olan bir bayanla aramda olan bir olay. kısaca şöyle.Eşimin ikizi olan bayan ahlaksız bir yaşam sürmekte evli erkekler ve ablasının erkek arkadaşı ile otel odalarında gün geçiren bir yapıya sahip.bu şahısın bana yapmış olduğu bir teklif sonucu red cevabının ardından ailesine olayı tam ters şekliyle anlatmış olması ama benim aramızda geçen pc konuşmalarını bir pc operatörü tarafınddan kendi aile fertlerinin yanınnda onların evinde çıkarttırıp olayın gerçek yüzünü ispatlamıştım. bunu şimdi boşanma sebebi olarak önüme getirmişler.olayın şahitleri mevcut. eşim bu sebepten dolayı terk etmiş olduğu evine tekrar dönmüş ancak kendi annesinin baskısı ile tekrar terk etmiştir. eve dönüşü ortada bir suç olsa bile af olduğunun kanıtı olarak sayılmazmı??
    6-anlaşamalı boşanmak için benim baskı yaptığımı sölemişler.(anlaşmalı boşanmayı kendisi istemişti bende bi protokol hazırlayıp babasının evinin önünde kendisine imzalattım. imzaladığı bu protokolun baskı altında imzalattırıldığını idda etmişler.. kendi evlerinin önünde imzalanmış olduğu baskıcı bir tavrın olmadığını ispat etmezmi?

AYRICA BU BANA GELEN BELGE DAVANIN KABUL OLDUĞUNUMU YOKSA HALEN RED OLABİLECEĞİNİMİ GÖSTERİR?

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

öncelikle ilginize gerçekten teşekkür ederim.
    onların iddalarının bulunduğu kağıtta konu olarak tarafların boşanmalarına aylık 500 ytl tedbir nafakası 15000 ytl manevi tazminata hükmedilmesine yazıyor.

Sebep olarak toplam 7 madde var kısaca söle
    1-davacı ve davalı nisan ayından buyana ayrı yaşamaktadırlar. (evi terk den dolayı ben kendilerine 6 kasım günü hakimlik kanalı ile eve dön çağrısı yapmıştım.)
    2-yaşadığımız evin ailemle aynı binada olması. yemeklerin ailemin evinde yeniyor olması iddası.( aynı binada ancak kapı girişleri ayrı, ortak kullanım alanı bulunmayan bir daire. yemeklerin ailemde yenme si olayı ise şöle. kendisi o dönem çalışırken mesai ye kaldığı için eve geç geliyor olması evde yemek yapma ile uğraşmaması adına kendisine teklif edilmiş ve kendisi bunu seve seve kabul edeceğini ve işine geleceğini söleyerek kabul etmiştir. şahitler mevcuttur.)
    3-Davacı kıskanç bir yapıya ship olduğum iddası.
    a)Evde olmadığı zamanlarda nerde olduğunu tlf soruyor olmam.
    b)giyimine karıştığım iddası.
    (evde olmadığı zamanlarda bir insanın eşini arayarak nerde ve nasıl olduğunu sorması kadar doğal birşey olamaz sanırım.Bu bir sebepmidir boşanmak için.? Giyimi ile ilgili ise gün içinde giydiği kıyafetlerle çekilmiş fotoları özel günlerde giydiği kıyafetlerle çekilmiş fotoları var gayet modern bir tarz. idda edildiği gibi kıskanç ve baskıcı bir kocanın giydirmeyeceği tipten kıyafetler.Fotolarla ispatı mevcut.
    4-kendisinin ihtiyaçlarını karşılamadığım ve evime bakmadığım ilgilenmediğim iddası. 3 yıllık evliliğimiz boyunca 1 kere elektirik 5 saat süreyle ve 1 kere suyun 1 gün süreyle borcundan dolayı kesilmiş olması.(evle ilgili tüm ihtiyaçlarını elimden geldiği kadar karşıladım.ayrıca ben evinden işine işinden evine giden hatta ev işlerinde bile kendisine defalarca yardımı olan biriyim.Şahitlerle ispatlı.elektrik ve suyun kesilmesi ise bankada olan otamatik ödeme talimatının banka tarafından ihmali sonucu ödenmeyen faturadan kaynaklanması.Bankadan otamatik ödeme talimatımın olduğunu ve o dönem faturalarının banka tarafından ödenmediği cıkarılır.
    5-eşimin ikizi olan bir bayanla aramda olan bir olay. kısaca şöyle.Eşimin ikizi olan bayan ahlaksız bir yaşam sürmekte evli erkekler ve ablasının erkek arkadaşı ile otel odalarında gün geçiren bir yapıya sahip.bu şahısın bana yapmış olduğu bir teklif sonucu red cevabının ardından ailesine olayı tam ters şekliyle anlatmış olması ama benim aramızda geçen pc konuşmalarını bir pc operatörü tarafınddan kendi aile fertlerinin yanınnda onların evinde çıkarttırıp olayın gerçek yüzünü ispatlamıştım. bunu şimdi boşanma sebebi olarak önüme getirmişler.olayın şahitleri mevcut. eşim bu sebepten dolayı terk etmiş olduğu evine tekrar dönmüş ancak kendi annesinin baskısı ile tekrar terk etmiştir. eve dönüşü ortada bir suç olsa bile af olduğunun kanıtı olarak sayılmazmı??
    6-anlaşamalı boşanmak için benim baskı yaptığımı sölemişler.(anlaşmalı boşanmayı kendisi istemişti bende bi protokol hazırlayıp babasının evinin önünde kendisine imzalattım. imzaladığı bu protokolun baskı altında imzalattırıldığını idda etmişler.. kendi evlerinin önünde imzalanmış olduğu baskıcı bir tavrın olmadığını ispat etmezmi?

AYRICA BU BANA GELEN BELGE DAVANIN KABUL OLDUĞUNUMU YOKSA HALEN RED OLABİLECEĞİNİMİ GÖSTERİR?
    Anladığım kadarı il Şiddetli geçimsizlik ile eşiniz boşanma davası açmış.
    Siz boşanmak istemediğiniz için de daha evvel eşinize hakim kararı ile yasal yoldan eve dönme çağrısında bulundunuz diye anladım.
    Siz eşinizden boşanmak istemiyorsanız, eşinizin yukarıda belirttiği 7 maddeye cevaplar hazırlatın avukatınıza cevaben. Savunma amaçlı.
    Bilgisayarınızda word ile her maddeye karşılık cevaplarınızı yazın derim. Avukatınıza giderken elinizde olsun. Ayrıca olayları avukatınıza da anlatın. Eşinizin ev dönmesi ile ilgili yasal başvurunuzaait belgenizi de avukatınıza verin. Bunu savunmanıza ekler.

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ayrıca müşterek çocuğunuz varsa, çocuğunuzla şahsi münasebet tesis edilmesi için de savunmanıza bu konuda talepte bulunsun avukatınız.
    Yani çocuğunuzu görme konusunda sorun yaşıyorsanız!!

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    190
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

evliliğimizden çocuğumuz bulunmamakta.
    bu bana gelmiş olan kağıttan anladığınız şey mahkemenin kabul edilmiş olduğumu? yoksa halen reddi istenebilirmi.

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

evliliğimizden çocuğumuz bulunmamakta.
    bu bana gelmiş olan kağıttan anladığınız şey mahkemenin kabul edilmiş olduğumu? yoksa halen reddi istenebilirmi.
    Bu konuda çok uzman değilim. bu sitede bu onuda sdt23 rumuzlu hukuk sever size net yanıt verebilir. Ama o da şu an online değil gördüğüm kadarı ile.

Avukatınız da size bu konuda cevap verebilir.
    Ancak şunu belirtmek isterim.
    10 günlük süre önemlidir.
    Bu süre içinde eşinizin yazdığı maddeler ışığında sizdee cevaplarınızı belirtmelisiniz. Bu yasal hakkınızı kesinlikle kullanın.
    Size çok yardımcı olamadığım için üzgünüm.
    Benimde bildiklerim sınırlı maalesef.

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Çocuğunuz yokken boşanmak daha kolay bence.

Ayrıca eşinizden psikolojk şiddet gördüyseniz bunu cevabınızda belirtin.
    Sizi herkesin içinde küçük düşürüyorsa, ya da hakaret küfür ettiyse,bunları da belirtin.
    Cinsel olarak kadınlık görevini yerine getirip getirmediği ya da bundan kaçınması varsa bunu avukatınıza belirtin.

Savunmanızda şuna karar verin ama.
    Boşanmak istiyor musunuz istemiyor musunuz?
    boşanırken taktikler ve şahitler çok önemlidir.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: