+ Konuyu Yanıtla
8 / 11 Sayfa İlkİlk 1234567891011 SonSon
71 den 80´e kadar toplam 103 ileti bulundu.

Konu: Denetimli Serbestlik (Esrar)

Denetimli Serbestlik (Esrar) Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Denetimli Serbestlik (Esrar)

Alıntı theking rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba,
    Ben ve 2 arkadaşımla bundan 2 gün önce esrar bulundurma suçundan devriye ekiplerin araması sonucunda yakalandık.Arkadaşlarımın birinin üzerinde esrar çıktı fakat ne kadar olduğu söylenmedi.

Benim ve diğer arkadaşımın üst araması sonucunda herhangi bir uyuşturucu madde bulunamadı.Karakola götürüldükten sonra arkadaşlar esrarın kendilerine ait olduğunu ve içtiklerini kabul ettiler.Polis memuru bana eğer içmediğimi iddia edersem ,hastaneye kan analizine gönderileceğimi söyledi.Bunun üzerine bende hastaneye gitmeyi kabul ettim.

İfadelerde ben ve arkadaşlarımın belirtiği gibi benim olayla kesinlikle hiçbir alakam yok.Ne içtim ne de onlar bana ait.Ayrıca daha önce içmediğimi de belirttim.Sadece yanlarına uğramıştım.

İfadelerin ardından suçsuzluğumu ispatlamak için hastaneye gitmek istediğimi söyledim.Orada bulunan memur bana "zaten arkadaşların ve sen , senin içmediğin ve sana ait olmadığı yönünde ifade verdiniz,şimdi gidebilirsin adresine mahkemeden kağıt gelecek" dedi.

Bende kendim bir hastaneye gidip test yaptırmayı düşünüyorum.
    1.Bende denetimde serbestliğe mi tabi olacağım?
    2.Bu olay adli sicilime işlenir mi? Gbt kayıtlarında çıkar mı ?
    3.Beni neden hastaneye göndermediler?

Bu konuda bilgisi veya fikri olan paylaşırsa çok memnun olurum.

Şimdiden Teşekkür Ederim...
    Öncelikle geçmiş olsun..

Karakoldaki ifadende içmediğini söylemişsen ve gerçekten üzerinde esrar bulunmadıysa yani zabıtlara bilmem kaç gram esrar bulundu diye geçmediyse mahkeme tarafından serbest bırakılırsın, denetimli serbestlik falan verilmez. Serbest bırakılacağın için siciline de işlenmez ama Gbt'de görünür mü onu bilmiyorum.

Seni hastaneye göndericez diyerekten besbelli zarfa düşürmeye çalışmışlar. İçici birisi olsan teste sokulmaktan korkardın ve o an içine düştüğün tereddütte polisler seni konuşturmayı başarırdı. Ama kullanmadığından emin olduğun için onlar da diretmemiştir.

Bu olayda her ne kadar suçsuz konumda olsan da mahkemeyi sakın kaçırma. Eğer gitmessen aleyhinde bir karar çıkabilir. Mahkemeye çıktığın zaman karakolda verdiğin ifadenin aynısını söyle, içine yalan katmadan. Çünkü dosyan hakimin elinde olacak. Dediğin gibi arkadaşların da senin suçsuz olduğun hususunda ifade vermişlerse hiçbir ceza almadan serbest kalırsın.

Hukuki NET Güncel Haber

Denetimli Serbestlik (Esrar) konulu yargıtay kararı ara
    Denetimli Serbestlik (Esrar) konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    izmir
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Çağatay552 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle geçmiş olsun..

Karakoldaki ifadende içmediğini söylemişsen ve gerçekten üzerinde esrar bulunmadıysa yani zabıtlara bilmem kaç gram esrar bulundu diye geçmediyse mahkeme tarafından serbest bırakılırsın, denetimli serbestlik falan verilmez. Serbest bırakılacağın için siciline de işlenmez ama Gbt'de görünür mü onu bilmiyorum.

Seni hastaneye göndericez diyerekten besbelli zarfa düşürmeye çalışmışlar. İçici birisi olsan teste sokulmaktan korkardın ve o an içine düştüğün tereddütte polisler seni konuşturmayı başarırdı. Ama kullanmadığından emin olduğun için onlar da diretmemiştir.

Bu olayda her ne kadar suçsuz konumda olsan da mahkemeyi sakın kaçırma. Eğer gitmessen aleyhinde bir karar çıkabilir. Mahkemeye çıktığın zaman karakolda verdiğin ifadenin aynısını söyle, içine yalan katmadan. Çünkü dosyan hakimin elinde olacak. Dediğin gibi arkadaşların da senin suçsuz olduğun hususunda ifade vermişlerse hiçbir ceza almadan serbest kalırsın.
    Çok sağol, içim rahatladı.Benim aklıma takılan nokta,ben hastaneye gönderilmediğim için suçsuzluğumu ispat edemedim.Fakat onların elinde de beni suçlayacak bir delil yok.Dava nerden bakılsa en az 3-4 ay sonra başlar.O zamandan sonra mahkeme teste bile gönderse bir anlamı olmaz çünkü en fazla 3 ay önceye kadar analiz yapılabiliyormuş

Nerede
    istanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı theking rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Çok sağol, içim rahatladı.Benim aklıma takılan nokta,ben hastaneye gönderilmediğim için suçsuzluğumu ispat edemedim.Fakat onların elinde de beni suçlayacak bir delil yok.Dava nerden bakılsa en az 3-4 ay sonra başlar.O zamandan sonra mahkeme teste bile gönderse bir anlamı olmaz çünkü en fazla 3 ay önceye kadar analiz yapılabiliyormuş
    Bak aynı olay benim bir arkadaşımın başına geldi. Bunlar bir parkta kalabalık bir arkadaş grubuyla otururken polisler gelmiş. Polisin geldiğini gören çocuklardan birisi cebinden içinde esrar bulunan bir kağıdı çıkararak fırlatmış. Polisler görmüş tabi bunu ama çocuk kaçmayı başarmış. Bir kaç kişiyle benim arkadaş kalmışlar, polis de onları alıp götürmüş. Polisler kağıt içindeki esrarı yakaladığı kişilere kitlemeye çalışmış ama arkadaşım karakoldaki ifadesinde esrarın kendisine ait olmadığını, diğer çocuğun cebinden çıkartıp attığını ve polisin de bunu gördüğünü falan söylemiş. Teste falan sokulma mevzusu olmamış. Ama senin için rahat etmiyorsa ve mahkeme böyle bir bilgiyi gerekli tutuyorsa ki sanmıyorum git araştır testini yaptır belgen elinde bulunsun.

Neticede arkadaşım bir kaç ay sonra mahkemeye çıktı ve hiç bir ceza almadan kurtuldu. Senin de muhtemelen bu şekilde olacaktır. Fakat, dediğim gibi mahkemeyi sakın kaçırma ve hakime güzelce anlat olayı, suçsuz olduğuna kesinkez inansın. Denetimli serbestlik falan alacağını sanmıyorum çünkü ne delil var ne de ifadende içtiğini falan söylemişsin. Bişey çıkmaz yani..

Nerede
    Ordu
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar İyi Çalışmalar Dilerim..

Şimdi sorum şu 6 7 ay önesinde bi arkadaşımla yakalandık ancak arkadaşım olay yerinden kaçarak beni zan altında bırakmış olup ve kendisi üzerindeki ile kaçmış bulunmuştur.. sonrasında polislerin beni merkeze götürmesi üzerine ben durumu açıkladım ve açıklama şu yönde gelişti benim sadece içiçi olduğum ve kendi çabalarımla ailemden gizli ordu ilinde bulunmaktayım buradaki bir pskiyatri sayesinde samsun amatemle ortak çalışma ile beni bu maddeden kurtaracak yoksunluk hissedirecek ilçalar kullanmaya başladım..dedim ifademde..ve o kaçan arkadaşa az da olsa hni gram olarak beyan edersek 2 gr bişe aldığımı söyledim..sonucunda mahkeme günü geldiğinde öğrendiğim şey o arkdaşın beni sattığını ve sonrasında kendisinin olayla hiç bir alakası olmadığını ve tüm herşeyi benim üstüme atmıştır.. '' Satıcılık, temin etme ve arabulucuk'' olarak beni mahkeme suçladı ve bende bu suçlamaları kabul etmedim ve ifademi yine yeniledim evet şu an denetimli serbesttim ve ortalama olarak 3 aydır kullanmıorum.. tam ve kesin olarak.. sorum şu şimdi mahkemeye ve polise verdiği ifadenin doğru olmadığını biliyorum ve elimde olayların böyle gerçekleşmediğine dair ses kayıdı bulunmakta benim amacım artık o arkadaş ile.. şu an kendisi askerde benim öğrenmek istediğim şu ben bu arkadaşa manevi tazminat davası açabilirmiyim.. yakalanmadan önce kendisi benden çook içen hap kokain lsd kullanan ve ailesinin yardımı ile ne içici ne de başka bir suç yada suçlama ile karşı karşıya gelmedi .. size soruyorum şimdi ben bu arkadaştan davacı olabilrmiyim yada olamazmıyım

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Soruşturma devam ediyor ibaresi ?

Öncelikle herkese iyi forumlar dilerim.Ben şubat ayında ehliyet kursuna başvurdum.gerekli evrakları tamamladıktan sonra kursa başladım.. bu evraklardan biri bildiğiniz üzere sabıka kaydıydıkadar ve hiç bir suçum olmadığı için temiz bi şekilde aldım..bu aşamaya bi sorun yok..kurs başladı,yazılı ve direksiyon sınavını kazandım..yaklaşık 10 gün sonra dışardayken 1.8 gram sigaraya sarılmış ot ile yakalandım...ifademiz alındı ve mahkemeye çıkıcağımız söylendi..fakat bana hala mahkeme dosyası gelmiş değil..(ama gelicek farkındayım) ve polis GBT kayıtlarında 'soruşturma devam ediyor' ibaresi çıkıyor..

05.10.2010 tarihinde yeni sisteme göre ehliyet almak için başvurduğum randevum var..sizlerden ricam şudur ; Bu durumda harcı yatırıp ehliyet almak için gerekli evrak olan EK-18 A formunu doldurup randevuma gittiğimde bana ehliyetimi verirler mi ? sabıka kaydım evraklarda temiz bi sorun yok...

bu konu benim için çok önemli arkadaşlar yaptığımız bi yanlış nelere mal oldu ve ailede herkes ehliyet almamı bekliyor..diğer bi tarafta harcı yatırıp ehliyeti alamayacağım diye bi tedirginlikte yaşıyorum.. Bu konuda beni aydınlatısanız inanın çok sevinirim..ve o lanet şeyi bi dahada içmedim..
    şimdiden saygılarımı sunuyorum...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Soruşturma devam ediyor ibaresi ?

mahkemeye çıkmadıysan verirler diye biliyorum sıkıntı çıkarsa bile biraz diret alırsın ama mahkemeye çıkıpta denetimli serbestlik aldıktan sonra ds. süresince ehliyet alamıyorsun yenileme yapamıyorsun ters birine denk gelirsen iptal ediyorlar. dikkatli ol ama emin değilim. sen şu an mahkemeye çıkmadıysan hakkında bir hüküm yok o zaman ehliyetini vermemeleri gibi bir durum yok.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

aydınlattığınız için teşekkür ederim...umarım dediğiniz gibi olur...

Nerede
    Eskişehir
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar ben bundan 5 ay önce çıkarıldığım mahkemece denetimli serbestlik cezasına çarptırıldım.Toplamda 3 kez tahlil verdim ilk ikisi temiz 3.sü pozitif(+) çıktı.Şimdi dava dosyam kapanıp mahkemeye geri mi gönderilir? Cezaevine girme olasılığım yüksek mi? Yoksa denetimli serbestlik süremin uzatılmasına mı karar verilir? Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum..

Nerede
    istanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı witchery rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhabalar ben bundan 5 ay önce çıkarıldığım mahkemece denetimli serbestlik cezasına çarptırıldım.Toplamda 3 kez tahlil verdim ilk ikisi temiz 3.sü pozitif(+) çıktı.Şimdi dava dosyam kapanıp mahkemeye geri mi gönderilir? Cezaevine girme olasılığım yüksek mi? Yoksa denetimli serbestlik süremin uzatılmasına mı karar verilir? Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum..
    Kardeşim Eskişehirlisin galiba. Bişey sormak istiyorum. İdrar tahlillerine Eskişehir'de mi girdin yoksa İstanbul'a falan mı geldin?

Nerede
    Eskişehir
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Eskişehir Devlet Hastanesine (Gökmeydan) verdim.

+ Konuyu Yanıtla
8 / 11 Sayfa İlkİlk 1234567891011 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

denetimli serbestlik esrar

denetimli serbestlik uyuşturucu

denetimli serbestlik idrar testi pozitif

denetimli serbestlik esrar ceza infaz

denetimli serbestlik ilk test

tedavi ve denetimli serbestlik

esrardan denetimli serbestlik

https:www.hukuki.netshowthread.php26819-Denetimli-Serbestlik-Esrarpage7

uyuşturucu denetimli serbestlik

denetimli serbestlik ihlal edilirse ne olur

esrar denetimli serbestlik

amateme gitmezsem ne olur

denetim serbestlik uyuşturucudenetimli serbestlik yurtdışına çıkabilir midenetimli serbestlik esrar idrar denetimli serbestlik ilk test pozitifdenetimli serbestlik idrar testidenetimli serbestlikesrardenetimli serbestlik bitince ne olacak esrarda denetimli serbestlikdenetimli serbestlik yurtdışı yasağı var mıhttps:www.hukuki.netshowthread.php26819-Denetimli-Serbestlik-Esrarpage3denetimli serbestlik ihlali esrarDenetimli serbestlik uyusturucu
Forum