+ Konuyu Yanıtla
7 / 11 Sayfa İlkİlk 1234567891011 SonSon
61 den 70´e kadar toplam 103 ileti bulundu.

Konu: Denetimli Serbestlik (Esrar)

Denetimli Serbestlik (Esrar) Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İzmir-İstanbul
    İletiler
    152
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Denetimli Serbestlik (Esrar)

Tedavi görmen için bir yere müracaat etmen yazıyormu kararda?

Hukuki NET Güncel Haber

Denetimli Serbestlik (Esrar) konulu yargıtay kararı ara
    Denetimli Serbestlik (Esrar) konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Sakarya
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Denetimli Serbestlik (Esrar)

İyi akşamlar bende yaklaşık 1 hafta önce jandarmaya üzerimde esrarla yakalandım fakat ne kadarla yakalandığım konusunda bilgi verilmedi ifademdede sadece ne kadara aldığım yazılıydı.Beni yakalayan askerler önce karakola sonrada hastaneye gönderdiler mahkemeye çıkmayabilirsin bile dediler birkaç belge imzalatıp kan ve idrar testimi almaya hastaneye götürüldüm ve hastanede serbest bırakıldım.

-Hakkımda Soruşturma açılmışmıdır ?

-Açıldıysa Mahkemeye çağrı kaydı Verdiğim adresemi yoksa ikametgahımda
    gözüken adresemi yollanır(çünkü artık orada oturmuyorum)

-Mahkeme Yakalandığım yerdemi yoksa ikametgahımda olan şehrin mahkemesindemi yada adresini verdiğim İlin mahkemesindemi olur ?

Teşekkür ederim.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Cevap: Denetimli Serbestlik (Esrar)

Selamlar,

Ben de denetimli serbestlikten yararlanan biriyim. Üzerimde 10gr (polisler eczanede tarttırdılar) plaka esrarla yakalandım. Karakolda sabahlama sürecinden sonra, hastaneye sevk edilmeden direkt savcının karşısına çıktım ve savcı bir açıklama yapmadan serbest bıraktı. Daha öncen de karakol ve savcılık deneyimlerim olduğundan, olacaklara hazırlıklı bir şekilde bekledim ve olanlar oldu tabii sonunda.

Önce adresinize bir tebligat gönderiliyor. Bazı yerlerde karakollar işlerini tam yapıp, sizi adresinizde arama zahmetine katlansa bile, çoğunlukla bu tebligatları muhtarlığa teslim ederler. Eğer adresi doğru verdiyseniz ve evinize gelen bir tebligat yoksa muhtarlığa gidip bir araştırın, orada olabilir. Ben bu durumdan ehliyet başvurusu yaptığım sırada haberdar oldum. Trafik şubesindeki memur bilgisayardan bakarak, hakkımda bir mahkeme kararı olduğunu, bunu getirmem gerektiğini söylemese ben de çoğunuz gibi durumdan habersiz olacaktım. Ben tebligatı muhtardan imza atmadan aldığım için (nasılını sormayın) teslim almamış sayıldım. Ehliyet sürecinde sorun çıkmasını istemedim. Birkaç ay sonra bu sefer eve adliyeden bir memur gelip telefon numarası bırakmış ve kendisine ulaşmamı istemiş. Aradığımda polis memuru olduğunu, mahkemeye gelmem gerektiğini söyledi. Sağolsun bu arada evdekilere konunun ne olduğundan da bahsetmemiş, beni ailemin gözünde küçük düşürmemişti. Mahkemeye, polisle görüşmeye gittim, imzamı aldı, telefon numaramı kaydetti ve bana haber verileceğini söyledi. yaklaşık 2 ay sonra cep telefonuma şu tarihe kadar DS bürosuna gelmeniz gerekmektedir, gelmediğiniz takdirde dosyanız mahkemenize iade edilecektir diye bir mesaj geldi. Gittik ve DS sürecimiz başladı. şimdi birkaç küçük tavsiye ve bilgi vereyim arkadaşlar.

1. Karakolda ve Mahkemede adres ve telefon bilgilerinizi kesinlikle doğru olarak verin. Tutuklandığınız anda zaten sizin kimlik bilgilerinizi aldıkları için, olmadık bir anda, olmadık bir yerde bu tatsızlıkla karşılaşabilirsiniz. Adresinizde ya da verdiğiniz adreste birkaç başarısız tebligat girişiminden sonra hakkınızda arama ve tutuklama kararı çıkabilir. İşyerinize giderken ya da okulunuzda önemli bir final sınavına yetişmeye çalışırken, bir uygulama sırasından tutuklanmanız işten bile değil.

2. Kullanmıyorsanız, DS süreciniz büyük ihtimalle tedavisiz, 1 sene boyunca ayda 1 imza atmaya gitmekten ibaret olacaktır. Kullanıyorsanız sıkıntı var demektir. Bu Esrar ya da diğer uyuşturucu maddelerin vücuttan atılma süresi hem kişiye göre hem de kullanılan miktara göre değişir. Tahlili veririm, 2 hafta içerim 2 hafta da içmem temiz çıkar gibi laflara kanmayın. Tecrübeyle sabittir, 3,5 hafta sonra bile pozitif rapor alabilirsiniz. Tebligatı aldıktan sonra içmeyin. Hatta içmekten de öte, mümkünse bunu içtiğiniz ortamlardan, arkadaşlardan da uzak durmaya çalışın. Bu meret ortamda içiliyor, ortam bunu içirtiyor çünkü.

3. DS bürosunda genelde 1 rehberlik öğretmeni ve 1 psikolog oluyor. Bunu kullanıyorsanız, ve gerçekten bırakmak istiyorsanız, açık olun. sorunlarınızı, sıkıntılarınızı anlatmak çekinmeyin. Uyuşturucu kullanımının sebeplerinden birisi de psikolojik sorunlardır.

4. Hastahanede tahlil süreci biraz sıkıntılıdır. Uzun ve endişeli bir bekleyiş içerisinde olursunuz. Kullanıyor ve bıraktıysanız bazı sıkıntılarınız olacaktır. Uyukusuzluk ve huzursuzluk bunların başında gelenleridir. Hastahanedeki psikiyatrist ile bunları konuşun, gerekli görürse ilaç yazar, size yardımcı olur.

5. Tedavi içeren DS süreci genelde 6 adet negatif rapordan sonra 1 senelik rehberlik çalışmasıdır. bu 6 negatif raporun arka arkaya olması gerekmektedir. ilk raporun negatif ya da pozitif olması çok önemli değildir. pozitif çıkarsa Hastahanede psikiyatrist durumunuzu değerlendirerek bir karara varabilir. bu karar Amatem'e ya da 1 ay sonra tekrar kontrol şeklinde olabilir. bu karara etki etme şansınız pek yok. Bu 6 aylık tahlil sürecinde eğer 1 tahlil pozitif çıkarsa doktor tekrar tahlil isteyebiliyor. ama bunu yapması için gerçekten içmediğinize inanması ve kullanmış olduğunuz herhangi bir ilaç ya da benzer maddenin bu tahlile etki etmesi gerekiyor. Kullandığınız göz damlasının tahlilde kokain gibi görünmesi muhtemel. o yüzden reçetesi ilaç kullanmayın. yok eğer uyuşturucu kullandıysanız, son tahlil bile olsa hepsi boşa gidiyor. 6 temiz raporluk süreç tekrar başlayabileceği gibi, dosya iade edilebiliyor. sonucu malum tabii

Biraz uzun bir yazı oldu ama en azından ben de deneyimlerimi paylaşayım dedim. Son olarak Esrar bağımlılık yapan bir madde değildir. Bağımlısı olduğunuz şey, içerken verdiği rahatlama hissi, sahte cesaret ve özgüven, arkadaş ortamlarında şen-şakrak muhabbetlerdir. Kimi uzmanların yoksunluk hissi (maddeyi arzulama) dediği şey Esrar için gerçekte bunlardır. Bırakmak isteyenlerin ailelerinden destek almaları, kullanmayan arkadaşlar ile ortamlarda bulunmaları bu süreci hızlandıracak ve kolaylaştıracaktır.

Hepimize geçmiş olsun, sağlıcakla kalın.

VTeam.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

MerabaLar ....

BEN Bİ ARKDAŞIMLAR BİRLİKTE 1,8 GRAM KUBARLA YAKALANDIM KULLANMAK ÜZEREYKEN ÜNİ. MEZUNUYUM KARAKOLDA HERHANGİ Bİ DOSYAM YOK 08,07,2010 TARHİNDE MAHKEMEM VAR ARTIK KULLANMIYORUM ..... DEMETİMDE SERBESTLİK OLACAK BÜYÜK İHTİMAL OKUDUKLARIMA GÖRE...

Herkezin Merak Ettiği SoruLar LÜTFEN Bu KonuLarLa kesin bilgisi OLANLar CVP VERİRSE ÇOK MEMNUN OLURUM ;

1. MAHKEMEYE KADAR 3,5 AYLIK GİBİ Bİ SÜRECİM VAR KULLANDIĞIM ÇIKAR MI ?

2. DEMETİM SÜRESİ BOYUNCA KULLANILMADI SAPTANIRSA SABIKA KAYDINDAN BU SUÇ NE KADAR ZAMAN İÇERİSİNDE SİLİNİR ?

ÖzeLLİKLe BU SABIKA KAYDI OLAYI BENİM KAFAMI ÇOK YORUYOR İÇİM DARALIYOR ÇOK BÜYÜK Bİ APTALLIK ETTİM LÜTFEN Bİ BİLGİSİ OLAN ARKDAŞ YANITLARSA ÇOK SEVNİRİM ......

Şimdiden Herkeze TEŞEKKÜRLER ..... ' KEsinLikLe KULLanmayın ...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Lütfen CVP Hiç bir yerden bilgiye ulaşamıyorum !!!

Nerede
    kütahya
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sayın ds uzmanı. iyi gunler malıye bolumu son sınıf ogrencısıyım. nısanda 4 te vızelerımız baslayacagı ıcın kendıme ınternet ve oyun u son kez aynamak ıcın arkadasım (X) ın evıne gıttım bır gun onlarda kaldım sabaha kadar oyun oynadık.ertesı gun sadece selam verdıgım arkadasım almayan (Y) abı yı gorduk .ben eve gıtmeden ev arkadasımı aradım kapı anahtarı ıcın evde olmadıgını ogrendım . bundan dolayı (X) ile(Y) ve ben arabada dolastık. onlarında benım ikamet yerının uzerınde işleri oldugunu soyledıler. bende benıde eve bırakırmısınız dedım ve yola cıktık. arkadasımı bır kez daha aradım eve varmamıstı. bununuzrıne(Y) istersen donuste bırakalım senı dedıler .ıkametım ara sokakta oldugu için ve aceleciydiler .sonra bır semt e gırdık ben ve (Y) onde oturuyoruz arkadasım (X) arkada.sonra arabaya bır kısı daha bındı selam verdikten sonra (Y) ile kopekler hakkında konustular. (Y) kopek yetıstırıp satıyor. sadece arkadasım X e arabaya bınen bınen sahsın gaste kagıdında ufak bişi verdigini gordum. arkadasımın esrar maddesı kullandıgı bılıyorum. onu gorunce tahmın de ettım ne aldıklarını ama kesın olarak bılmıyordum ıcınde ne oldugunu.sonra polis bey ler arabayı durdurdular ve bızım ıfadelerımızı aldılar.sonra bırakıldık. ((bu mereti sadece bır kez 2009 hazıranda merak ve denemek maksatlı arkadas ortamındakı bırının kagıda sarması seklınde sıara ıcer gıbı denedım)). sonra bıze bır sey olmaz denetımlı serbestlık alırsınız dedıler. arastırdım (Y) nın bu konuda içmekten sabıkası oldugunu ogrendim. ifadem bu sekılde ve emnıyet sorgusunda arkadasların ifadesı de benım ıfademı desteklıyor. ifademde meraktan denedıgımı de soylemıstım ama kullanmadıgımı bagımlısı olmaıgımı o sure zarfından berı ıcmedıgımı soyledım ve ıfademe gectı. Dünya kadar planlarım vardı sozlesmelı subaylık kamu kurumu sınavları bakanlıklar hepsıne hazırlanıyordum kurs okul tan baska bir de ınternet oyunu harıcende evden dısarı bıle cıkmazdım. ondan dolayı mahvolmus durumdayım acaba ne olucak sicilime bir sey olucak mı veya sınavlarda nasıl etkılenecek. bu olaydan cekıncem yok yanlız benı bu kadar endıselendıren . esrar maddesının vucutta en uzun kalan atılması zor olan bır madde oldugu ogrendım .denedıgım sureden bu gune kadar acaba kalırmı suphesı benı endıselendırıyor. oyle bır sey olursa acaba bahsettıgım sınavlarım ve sıcılım nasıl olucak
    BU KONUDA BİLGİSİ OLAN KİMSE VARSA YARDIMCI OLABİLİRMİ . İLGİNİZ İÇİN TESEKKUR EDERİM.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba,
    Geçtiğimiz 2009 Eylül ayında 4 gr. Esrar ile yakalandım ve Eylül 2010'da mahkemem olucak. Yakalandığım günden beri kullanmıyorum. Evimi, arkadaş ortamımı, hayatımın büyük bir bölümünü değiştirdim açıkçası. İşimle ilgili yurt dışı seyahatine çıkıcam ancak DS sürecinde bu nasıl bir etki yapar ? Pasaportumun süresini uzatmaya gidicem ve o sırada sabıka kaydı yada DS'ten dolayı yurt dışına çıkamassınız gibi bir durumla karşılaşabilirmiyim ?
    İlginiz için şimdiden teşekkür ederim..

Nerede
    istanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı vteam rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Selamlar,

Ben de denetimli serbestlikten yararlanan biriyim. Üzerimde 10gr (polisler eczanede tarttırdılar) plaka esrarla yakalandım. Karakolda sabahlama sürecinden sonra, hastaneye sevk edilmeden direkt savcının karşısına çıktım ve savcı bir açıklama yapmadan serbest bıraktı. Daha öncen de karakol ve savcılık deneyimlerim olduğundan, olacaklara hazırlıklı bir şekilde bekledim ve olanlar oldu tabii sonunda.

Önce adresinize bir tebligat gönderiliyor. Bazı yerlerde karakollar işlerini tam yapıp, sizi adresinizde arama zahmetine katlansa bile, çoğunlukla bu tebligatları muhtarlığa teslim ederler. Eğer adresi doğru verdiyseniz ve evinize gelen bir tebligat yoksa muhtarlığa gidip bir araştırın, orada olabilir. Ben bu durumdan ehliyet başvurusu yaptığım sırada haberdar oldum. Trafik şubesindeki memur bilgisayardan bakarak, hakkımda bir mahkeme kararı olduğunu, bunu getirmem gerektiğini söylemese ben de çoğunuz gibi durumdan habersiz olacaktım. Ben tebligatı muhtardan imza atmadan aldığım için (nasılını sormayın) teslim almamış sayıldım. Ehliyet sürecinde sorun çıkmasını istemedim. Birkaç ay sonra bu sefer eve adliyeden bir memur gelip telefon numarası bırakmış ve kendisine ulaşmamı istemiş. Aradığımda polis memuru olduğunu, mahkemeye gelmem gerektiğini söyledi. Sağolsun bu arada evdekilere konunun ne olduğundan da bahsetmemiş, beni ailemin gözünde küçük düşürmemişti. Mahkemeye, polisle görüşmeye gittim, imzamı aldı, telefon numaramı kaydetti ve bana haber verileceğini söyledi. yaklaşık 2 ay sonra cep telefonuma şu tarihe kadar DS bürosuna gelmeniz gerekmektedir, gelmediğiniz takdirde dosyanız mahkemenize iade edilecektir diye bir mesaj geldi. Gittik ve DS sürecimiz başladı. şimdi birkaç küçük tavsiye ve bilgi vereyim arkadaşlar.

1. Karakolda ve Mahkemede adres ve telefon bilgilerinizi kesinlikle doğru olarak verin. Tutuklandığınız anda zaten sizin kimlik bilgilerinizi aldıkları için, olmadık bir anda, olmadık bir yerde bu tatsızlıkla karşılaşabilirsiniz. Adresinizde ya da verdiğiniz adreste birkaç başarısız tebligat girişiminden sonra hakkınızda arama ve tutuklama kararı çıkabilir. İşyerinize giderken ya da okulunuzda önemli bir final sınavına yetişmeye çalışırken, bir uygulama sırasından tutuklanmanız işten bile değil.

2. Kullanmıyorsanız, DS süreciniz büyük ihtimalle tedavisiz, 1 sene boyunca ayda 1 imza atmaya gitmekten ibaret olacaktır. Kullanıyorsanız sıkıntı var demektir. Bu Esrar ya da diğer uyuşturucu maddelerin vücuttan atılma süresi hem kişiye göre hem de kullanılan miktara göre değişir. Tahlili veririm, 2 hafta içerim 2 hafta da içmem temiz çıkar gibi laflara kanmayın. Tecrübeyle sabittir, 3,5 hafta sonra bile pozitif rapor alabilirsiniz. Tebligatı aldıktan sonra içmeyin. Hatta içmekten de öte, mümkünse bunu içtiğiniz ortamlardan, arkadaşlardan da uzak durmaya çalışın. Bu meret ortamda içiliyor, ortam bunu içirtiyor çünkü.

3. DS bürosunda genelde 1 rehberlik öğretmeni ve 1 psikolog oluyor. Bunu kullanıyorsanız, ve gerçekten bırakmak istiyorsanız, açık olun. sorunlarınızı, sıkıntılarınızı anlatmak çekinmeyin. Uyuşturucu kullanımının sebeplerinden birisi de psikolojik sorunlardır.

4. Hastahanede tahlil süreci biraz sıkıntılıdır. Uzun ve endişeli bir bekleyiş içerisinde olursunuz. Kullanıyor ve bıraktıysanız bazı sıkıntılarınız olacaktır. Uyukusuzluk ve huzursuzluk bunların başında gelenleridir. Hastahanedeki psikiyatrist ile bunları konuşun, gerekli görürse ilaç yazar, size yardımcı olur.

5. Tedavi içeren DS süreci genelde 6 adet negatif rapordan sonra 1 senelik rehberlik çalışmasıdır. bu 6 negatif raporun arka arkaya olması gerekmektedir. ilk raporun negatif ya da pozitif olması çok önemli değildir. pozitif çıkarsa Hastahanede psikiyatrist durumunuzu değerlendirerek bir karara varabilir. bu karar Amatem'e ya da 1 ay sonra tekrar kontrol şeklinde olabilir. bu karara etki etme şansınız pek yok. Bu 6 aylık tahlil sürecinde eğer 1 tahlil pozitif çıkarsa doktor tekrar tahlil isteyebiliyor. ama bunu yapması için gerçekten içmediğinize inanması ve kullanmış olduğunuz herhangi bir ilaç ya da benzer maddenin bu tahlile etki etmesi gerekiyor. Kullandığınız göz damlasının tahlilde kokain gibi görünmesi muhtemel. o yüzden reçetesi ilaç kullanmayın. yok eğer uyuşturucu kullandıysanız, son tahlil bile olsa hepsi boşa gidiyor. 6 temiz raporluk süreç tekrar başlayabileceği gibi, dosya iade edilebiliyor. sonucu malum tabii

Biraz uzun bir yazı oldu ama en azından ben de deneyimlerimi paylaşayım dedim. Son olarak Esrar bağımlılık yapan bir madde değildir. Bağımlısı olduğunuz şey, içerken verdiği rahatlama hissi, sahte cesaret ve özgüven, arkadaş ortamlarında şen-şakrak muhabbetlerdir. Kimi uzmanların yoksunluk hissi (maddeyi arzulama) dediği şey Esrar için gerçekte bunlardır. Bırakmak isteyenlerin ailelerinden destek almaları, kullanmayan arkadaşlar ile ortamlarda bulunmaları bu süreci hızlandıracak ve kolaylaştıracaktır.

Hepimize geçmiş olsun, sağlıcakla kalın.

VTeam.

Kardeşim verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Ben de bundan bir kaç ay önce üzerimde 3 gram dolaylarında esrar maddesi ile yakalandım. Nisan ayında mahkemeye çıktım ve denetimli serbestlik cezası aldım. Aynı zamanda Kocaeli üniversitesinde okumaktayım ve orada yerleşik bir düzenim var. Şuanda ds şubesinden çağırılmayı bekliyorum ama devlet işlerindeki bir türlü çözüm bulunamayan sıkışıklık nedeniyle aylardır beklemedeyim.

Geçen gün Amatemi aradım ve telefonda konuştuğum bayan ds şubesinden çağırılmayı beklemeksizin işlemleri başlatabileceğimi söyledi. Bunun üzerine Denetimli serbestlik şubesine gittim fakat aldığım cevap ''şubeden kağıdın gelmesini bekleyeceksiniz'' oldu.

Böylesine ufak bir olaydan ve hatta kanımca suç dahi sayılmaması gereken bir durumdan dolayı bu kadar koşuşturmalara tabi tutulmaktaki dar kafalılığı anlamıyorum. Beni yakalayan polisler esrar maddesini satın aldığın adamların nerde yuvalandıklarını, isimlerinden tutun da hangi maddeyi nerden temin ettiklerini çok iyi biliyorlardı. Zaten maddeyi aldığım yer ile yakalandığım yer arasında 50 metre kadar bir mesafe vardı.. Herneyse bu muhabbetlere hiç girmiyorum, bir kaç tane densizin yüzünden yüce devletimizi töhmet altında bırakacak değilim.

Kardeşim, Ds şubesine gittiğim gün ayaküstü konuşabildiğim görevliye farklı bir şehirde öğrenim gördüğümü söylediğimde, işlemleri orada yaptırabileceğimi söyledi. Sen de Kocaeli'de ikamet eden ve bu yaptırıma tabi tutulmuş birisi olarak bilirsin. Kocaeli'de Denetimli Serbestlik şubesi ve idrar testi yapan hastaneler var mı? Var ise ne sıklıkla idrar testine çağırılıyorsun ?

Bu maddeyi hayatımda bir defa kullandım ve ikinci kullanıma yeltendiğimde yakayı ele verdim. Ve görüştüğüm Ds uzmanının söyledeği üzre ilk ay 3 defa kan testi yaptırmaya gidecekmişim. Eğer ki kan testim temiz çıkarsa, diğer testlerin gün aralığı kaç günde bir olur? Ya da şöyle sorayım, ayda kaç defa test yaptırmaya geleceğin o ilk ayda verdiğin 3 adet kan testinin neticesinde mi şekilleniyor?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Denetimli Serbestlik (Esrar)

Merhabalar,
    3 adet denetimli serbestlik dosyam mevcut, 3'ü de uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmaktan kaynaklanmakta, üzerimde yakalanan miktar 10gr'ı geçmemekte aktif bir içiciyim.
    1.ci dosya anatem'den gelen tahlil sonuçlarının pozitif olmasından dolayı Denetimli serbestlik müdürlüğü dosyayı kapatıp mahkemeye göndermiş.
    2.ci dosya halen açık anateme düzenli olarak idrar örneği veriyorum.
    3.cü dosya ise adres değişikliği nedeniyle tebligat ulaşmamasından dolayı kapatılıp mahkemeye gönderilmiş. Tebligat eski komşularıma yapılmış.
    Öğrenmek istediğim kapatılan 2 dosyadan dolayı ceza alma durumum var mı ? Mahkemeye gidip dosyaya pişman olduğumu ve tekrar denetimli serbestlik verilmesini isteme hakkına sahipmiyim?
    3cü dosya için tebligatın ulaşmamasından dolayı itiraz etme şansım var mı? Nasıl haraket etmem gerektiğini anlatacak birileri varsa çok sevinirim.

Teşekkürler, İyi çalışmalar.
    Konu atrocita tarafından (31-08-2010 Saat 14:07:40 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    izmir
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba,
    Ben ve 2 arkadaşımla bundan 2 gün önce esrar bulundurma suçundan devriye ekiplerin araması sonucunda yakalandık.Arkadaşlarımın birinin üzerinde esrar çıktı fakat ne kadar olduğu söylenmedi.

Benim ve diğer arkadaşımın üst araması sonucunda herhangi bir uyuşturucu madde bulunamadı.Karakola götürüldükten sonra arkadaşlar esrarın kendilerine ait olduğunu ve içtiklerini kabul ettiler.Polis memuru bana eğer içmediğimi iddia edersem ,hastaneye kan analizine gönderileceğimi söyledi.Bunun üzerine bende hastaneye gitmeyi kabul ettim.

İfadelerde ben ve arkadaşlarımın belirtiği gibi benim olayla kesinlikle hiçbir alakam yok.Ne içtim ne de onlar bana ait.Ayrıca daha önce içmediğimi de belirttim.Sadece yanlarına uğramıştım.

İfadelerin ardından suçsuzluğumu ispatlamak için hastaneye gitmek istediğimi söyledim.Orada bulunan memur bana "zaten arkadaşların ve sen , senin içmediğin ve sana ait olmadığı yönünde ifade verdiniz,şimdi gidebilirsin adresine mahkemeden kağıt gelecek" dedi.

Bende kendim bir hastaneye gidip test yaptırmayı düşünüyorum.
    1.Bende denetimde serbestliğe mi tabi olacağım?
    2.Bu olay adli sicilime işlenir mi? Gbt kayıtlarında çıkar mı ?
    3.Beni neden hastaneye göndermediler?

Bu konuda bilgisi veya fikri olan paylaşırsa çok memnun olurum.

Şimdiden Teşekkür Ederim...

+ Konuyu Yanıtla
7 / 11 Sayfa İlkİlk 1234567891011 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

denetimli serbestlik esrar

denetimli serbestlik uyuşturucu

denetimli serbestlik idrar testi pozitif

denetimli serbestlik esrar ceza infaz

denetimli serbestlik ilk test

tedavi ve denetimli serbestlik

esrardan denetimli serbestlik

https:www.hukuki.netshowthread.php26819-Denetimli-Serbestlik-Esrarpage7

uyuşturucu denetimli serbestlik

denetimli serbestlik ihlal edilirse ne olur

esrar denetimli serbestlik

amateme gitmezsem ne olur

denetim serbestlik uyuşturucudenetimli serbestlik yurtdışına çıkabilir midenetimli serbestlik esrar idrar denetimli serbestlik ilk test pozitifdenetimli serbestlik idrar testidenetimli serbestlikesrardenetimli serbestlik bitince ne olacak esrarda denetimli serbestlikdenetimli serbestlik yurtdışı yasağı var mıhttps:www.hukuki.netshowthread.php26819-Denetimli-Serbestlik-Esrarpage3denetimli serbestlik ihlali esrarDenetimli serbestlik uyusturucu
Forum