Kıymetli üstatlar.
2006 yılında noterden satış sözleşmesi ile devralınan şirket için tarih kısmı boş olan 70.000 TL. lik senet şirketin varislarine teslim edilmiştir. Ancak sözlü yapılan bir anlaşma ile varislerden anneye, ölene kadar maaş şeklinde ödeme yapılacaktı. (Ahde-vefa) bu güne kadar yaklaşık 72.000 TL ödeme yapıldı. Ancak işletmenin durumu iyi olmadığından maaş şeklinde yapılan bu ödemede düşüş oldu, bunun üzerini anneden aileden çatlak sesler yükselmeye başladı. Sanırım bu çatlak seslerin çokmasına senetin olması güç veriyor. Ancak ortağı olduğum bu şirket gerçekten okadar kötükü, ben yaklaşık 1 sene dışarda çalışarak şirket bünyesine katkıda bulundum ve verdiğimiz sözü yerine getirmek adına aldığım maaşları yine anneye mağdur olmaması için verdim.

Fakat yapılan ödemelerden yaklaşık 40.000 TL ye talsil edildiğine dair bir imza almıştık, Heryıl aylar halinde, imza ise altta topluca örneğin; 2008 yılı için alt toplam 12.000 tl ve imza ise "senet karşılığı 12.000 tl tarafımdan teslim alınmıştır," şeklinde. Bunu 2010 yılı sonuna kadar yaptık.

Küçük bir detay biz bu şirketin eski çalışanları idik. Sorum şu; iyiniyet kerizliği ile imzaladağımız bu senet sahibi veya sahipleri bize ne gibi yaptırımlar uygular. Geçmişe veya geleceğe dair.

Ben kirada oturuyorum. Anne 2 kira gelirine sahip. Ben çocuğumu devlet anaokuluna göndermeme rağmen zamanında devletin belirlediği ücreti yatıramıyorum, onun 2 çocuğu iyi yerlerde çalışıyor. ben ve eşim çalışmamıza rağmen toplamda aylık gelirimiz 2.000 TL zor oluyor, anne kendisi, eşi ve yanlış hatırlamıyorsam babası olmak üzere üç maaş alıyor. (Artık kim mağdur siz takdir edin.) Ne olur bana ne yapmam gerektiği hakkında bilgi verin, çünkü karşı taraf atakta bulunacak gibi görünüyor ve benim bunu kaldıracak gücüm yok.