+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 27 ileti bulundu.

Konu: Anlaşmalı Boşanma,4 Aylık Evlilikte!

Anlaşmalı Boşanma,4 Aylık Evlilikte! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Anlaşmalı Boşanma,4 Aylık Evlilikte!

çok kısa ve öz anlatıyorum.
    ben başkasını seviyorum. ama bizimkiler istemedi. ve bana karşı herkez baskı uyguladı ailem ve aile çevrem. ailemin bulduğu biriyle evlendirilmek istendim. ama ben o aileye başka birini sevdiğimi belirttim. Ama ailemin onlara beni vermek istemesi üzerine onlarda beni almamazlık etmedi. bende çaresizlik ve baskı sonucunda evet demek zorunda kaldım. ama şu var ? bu nikah isteğim dışımda oldu. bu nikah ben avrupada yaşıyorum. nikahlandığım kişinin avruıpa işlemleri yapılsın diye oldu. bu nikah öylesine oldu. şuan nikahlandığım kişiyle birlikte yaşamıyorum. ve hiç bir ilişkimiz olmadı hatta eli elime değmedi. yane yuva kurulmak için değil. sadece nikahlanmak için nikahlandırıldım. kısaca olay bu. ben bizimkilere karşı koyamıyorum. bunun içinde kaçıp gitcem. ve boşanma davası açcam. herneyse artık zamanı gelince görecez neler olacak. ama şunu biliyorum ben haklıyım. İnşallah Bunu Hakimde Anlar.

Hukuki NET Güncel Haber

Anlaşmalı Boşanma,4 Aylık Evlilikte! konulu yargıtay kararı ara
    Anlaşmalı Boşanma,4 Aylık Evlilikte! konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    TEKİRDAĞ
    İletiler
    506
    Dilekçeler Sözleşmeler
    2
    Dosya Yükleme
    0

Taraflar karşılıklı olarak formalite bir evlilik yaptığının bilincinde.

Bu durumda karşı tarafın manevi tazminat talep etmesi düşünülemez.

Ancak olayların mahkeme tarafından da iyi anlaşılabilmesi için , ailenin, arkadaşlarının ve yakınlarının bir şekilde bu olayları tanık sıfatıyla anlatmaları gerekecektir.

Yine doktor raporu ile ilişkiyi girilmemiş olduğu da tespit edilebilir. Bu husus ta evliliğin formalite olduğunu mahkemeye ispat etmek için delil teşkil edecektir.

Ben yinede baskı konusunu anlamış değilim, Yani sizden istenileni yapmamış olsaydınız ne olurdu, size ne yapabilirlerdi. Baskının ciddiyeti anlaşılamıyor.

Saygılarımla

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    4.244
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

27 nisan 2008 e fazla kalmamış

Nerede
    TEKİRDAĞ
    İletiler
    506
    Dilekçeler Sözleşmeler
    2
    Dosya Yükleme
    0

27 nisan 2008 in özelliği nedir ?

İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Fahri Sürücü rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Taraflar karşılıklı olarak formalite bir evlilik yaptığının bilincinde.

Bu durumda karşı tarafın manevi tazminat talep etmesi düşünülemez.

Ancak olayların mahkeme tarafından da iyi anlaşılabilmesi için , ailenin, arkadaşlarının ve yakınlarının bir şekilde bu olayları tanık sıfatıyla anlatmaları gerekecektir.

Yine doktor raporu ile ilişkiyi girilmemiş olduğu da tespit edilebilir. Bu husus ta evliliğin formalite olduğunu mahkemeye ispat etmek için delil teşkil edecektir.

Ben yinede baskı konusunu anlamış değilim, Yani sizden istenileni yapmamış olsaydınız ne olurdu, size ne yapabilirlerdi. Baskının ciddiyeti anlaşılamıyor.

Saygılarımla

baskı nedir.. ben ne diyorsam o olacak. benim dediğim yerle evlenceksin. istemiyorum ama. senin isteyip istemenle olmuyor. evlenceksin dedim o kadar. ama istemiyorum anlamıyormusunuz istemiyorum. isticeksin. alışırsın zamanla. insan istemediğini belirtip ? ama hala aynı şeyler tekrarlanırsa.. insanda belli bir süre sonra psikolojik olarak çöküntüler oluşur. işte buna baskı denir. köşeye sıkıştırma. ha bir kişide değil. herkez aynı şeyi diyor bana. isticeksin. bende ister istemez evet demek zorunda kaldım. hayır desem ne olacaktı ? sonuçta gene ailemle teslim edilcektim. sonra ailemle çok iyimi olacaktık ? sizce beni salacaklarmıydı hade git sevdiğin insana diye. hayır salmıcaklardı. evlendirecek başka birini bulacaklardı. yane artık laf anlatmaktan bıktım. tek istediğim şey kimseye artık bişi anlatmamak ve kaçıp gitmek. boşanmak ve mutlu bir yuva kurmak. ben ne kimsenin gururuyla oynadım ? nede koşa zıplaya gittim ? ben olaydan en çok zararı alan benim ? herkez tazminat açarbilir size diyor ? size soruyorum sizce ? benim nikahlanmak istemediğimi bilipde beni kabul eden o ailemi tazminat açma hakkına sahip ? yoksa mecbur kalarak evlenmek durumunda kalıp. hayatı karartılmak istenen ve psikolojik olarak sorunlar yaşayan benim mi tazminat açma hakkım var ? ama kimseye tazminat açmıcam. onlar açarsada ben açmıcam.. onların kendi reziliiği ayıbı. hakimde bunu göremezse ne diyim yazık..

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Anlaşmalı Boşanma,7 Aylık Evlilikte!

Saygıdeğer Fahri Bey,

İlk önce ilgi ve bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.
    Ben 7 aylık evli bir bayanım. Ben Ziraat Müh. yim. eşim ise ortaokul mezunu. Eşimle çok ani bir evlilik yaptık ve beni maddi durumu hakkında nişanlılık dönemimizde kandırdı. Daha sonra doğruları kendi çabalarımla öğrendim. ancak en son olarak 500 ytl maaş ve sigortası olduğuna inandırdı beni. iş yerim dediği yere defalarca gittiğimde orada çalışır bir halde olduğunu gördüm. Ancak evlendikten 2 ay sonra hala maaş getirmediğini görünce iş yerine gittim orada fiilen çalışmadığını dışarıdan komisyonla çalıştığını fakat evlendiği günden beri hiçbir çaba sarfetmediğini söylediler. Eşimle görüştüğümde daha önceki söyediği yalanları itiraf edip gerçeği açıkladı.Ona evliliğimizi kurtarması için yalvararak şans vereceğimi söyleyerek ne kadar süre istediğini sordum 4 ay içinde halledeceğini söylereyerek bir kağıda durumunu yazarak imza attı. ben bekledim ancak hiçbir çabası olmadı her geçen gün bir yalanı ortaya çıktı. Kendisinin ve benim tanıdığım bir sürü insandan borçlar alarak benim karşıma çıkardı bu kişileri. En son olarak 25 gün ayrı yaşadık sonunda aramızda evliliğimizin 1 yılı dolduracağı günü belirten tarih atarak anlaşmalı Boşanma Protokolü imzalayarak herşeyin düzeleceği umudu ile tekrar barıştık aradan 2 gün geçtikten sonra kardeşime ait cep tel dükkanından gizlice bir hat alarak görüşmeler yaptığını anladık. (Eşimle ayrı olduğumuz dönemde hattın kaybolması üzerine ekstre istemiştik. Aranan numaraları aradığımızda eşimin aradığını söylediler.)
    Kısaca durumu izah ettim netice itibariyle ben artık bu evliliği sürdürmek istemiyorum. Yılımızın dolmasını beklemek istemiyorum. Evliliğimiz süresince çok sıkıntılar yaşadım grurum çok ezildi (suyumuzun kesilmesi, kira ödenmediği için evden atılmak, borçluların beni araması, borçluların kapıya gelmesi, sürekli yalan,kandırma ve en sonundada hırsızlık).
    Yardımlarınızı bekliyorum.
    Saygılar sunar iyi çalışmalar dilerim.

Nerede
    TEKİRDAĞ
    İletiler
    506
    Dilekçeler Sözleşmeler
    2
    Dosya Yükleme
    0

Sayın bilinmeyen X,

size karşı tarafın açacağı tazminat davasından bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum, daha önce de açıkça beyan etmiştim,

Ancak sizin sorununuz da karşı taraftan ziyade kendi ailenizden kaynaklanıyor, yani sizin açacağınız tazminat ta sonuç vermeyecektir.

Bu koşullar altında aslında ortada HUKUKEN GEÇERLİ BİR EVLİLİK te bulunmuyor. Tabiki zorla evlendirildiğinizi ve tarafların niyetinin evlenmek olmadığını, daha ziyade vatandaşlık, yahut oturma hakkı elde etmeye yönelik bir evlilik olduğunu mahkemeye tanıklarla anlatmalı, ortaya koymalısınız.

Açılacak dava da sorun yaşamamak için her iki talebi birden yöneltin. Yani ÖNCELİKLE EVLİLİĞİN BUTLANINA yani GEÇERSİZLİĞİNE hükmedilmesini, hayır geçerli bir evlilik varsa BOŞANMAYI TALEP EDİN.

Aksi takdirde açılacak davada sorun yaşayabilirsiniz.

İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı xbilinmiyor rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    çok kısa ve öz anlatıyorum.
    ben başkasını seviyorum. ama bizimkiler istemedi. ve bana karşı herkez baskı uyguladı ailem ve aile çevrem. ailemin bulduğu biriyle evlendirilmek istendim. ama ben o aileye başka birini sevdiğimi belirttim. Ama ailemin onlara beni vermek istemesi üzerine onlarda beni almamazlık etmedi. bende çaresizlik ve baskı sonucunda evet demek zorunda kaldım. ama şu var ? bu nikah isteğim dışımda oldu. bu nikah ben avrupada yaşıyorum. nikahlandığım kişinin avruıpa işlemleri yapılsın diye oldu. bu nikah öylesine oldu. şuan nikahlandığım kişiyle birlikte yaşamıyorum. ve hiç bir ilişkimiz olmadı hatta eli elime değmedi. yane yuva kurulmak için değil. sadece nikahlanmak için nikahlandırıldım. kısaca olay bu. ben bizimkilere karşı koyamıyorum. bunun içinde kaçıp gitcem. ve boşanma davası açcam. herneyse artık zamanı gelince görecez neler olacak. ama şunu biliyorum ben haklıyım. İnşallah Bunu Hakimde Anlar.

Peki burda yapılmış bir işlemle amaçlanan farklı bir işlemse ve irada ile beyan arasındaki uyuşmazlıkta bilinçli olarak yapılmış ise; Muvaaza var diyemezmiyiz?

Bu durumda vatandaşlık hakkı düşer ve evlilik geçerli olur değilmi?

Ancak muvaazayı bilinçli olarak gerçekleştirmiş bir kişi beni zorla evlendirdiler gibi bir şeyi öne sürse bile, hakimin bu olaya bakışı ve evlilik birliğinin sonlanmasının hızına ne denli etkisi olur bilinmez. Muhakkak olumsuz olacaktır diye düşünüyorum.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.042
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı DENİZ06 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle Herkese selamlar,Sizlere danışmak ve fikirlerinizi almak istediğim bir konu mevcut;Yardımcı olacağınıza inanıyorum...
    27Nisan 2007 tarihinde resmi nikahım oldu,1Temmuzdada düğünüm,yasal olarak 4aylık evliyim,ama şu 1,5 ay zaman zarfında şunu analdıkki biz asla yapıyacağız,Eşim başka bir şehirde ikamet ediyor ben Ankaradayım..
    Şimdi anlaşmalı boşanmayı kabül ediyor ama biz 4aylık evliyiz bunun hiçmi çaresi yok yani 1 yıl beklememizmi gerekiyor...
    Avukat Pazartesi hakimle görüşse,bir kaç gün içinde boşanırmıyız,Yani protokola imza atılıyomuş, en fazla 3gün içindede boşanırsınız dediler..
    Teşekkürler....
    Avukat hakimle görüşecek ve sırf avukat olduğu için Sn. hakim de "tamam avukatımı kıralım şimdi" diyecek......ve üç gün içerisinde boşanacaksınız!

Lütfen bu rivayetlere inanmayın.

Vatandaş olarak başvurunuz ile, avukatınız aracılığı ile başvurunuz arasında usul açısından herhangi bir fark yoktur. Ve bu ülkede herşeye rağmen ayakta tertemiz kalmayı başarmış kurumların içerisinde ilk sırada "yargı" bulunmaktadır.
    Konu Av.Mehmet Aydın tarafından (01-09-2007 Saat 12:20:45 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    TEKİRDAĞ
    İletiler
    506
    Dilekçeler Sözleşmeler
    2
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Eylüll,
    aslında size daha önce cevap yazıp göndermiştim ama sayfaya girdiğimde yazımı göremedim, sanıyorum teknik bir sorun yaşadım.

Anlattığınız olaylar evlilik birliğinin temelinden sarsıldığını, birlikteliğin yeniden tesisinin mümkün olamayacağını işaret etmektedir.

1 yılı beklemek zorunda değilsiniz. Gerekirse siz yine davayı açın, şahitlerle bu anlattıklarınızı ortaya koyarak ispat ettiğinizde zaten boşanmaya hükmolunacaktır. Ayrıca davanın devamı esnasında 1 yıllık süre dolduğunda davayı anlaşmalı boşanmaya da dönüştürebilirsiniz.

Bir yerden işlemlere başlamanızda fayda var.

Selamlar

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

4 aylık evlilikte boşanma

4 ayda boşanma

4 aylık evlilik te boşanma nasıl olur

4 aylik evli anlasmali bosanma

evliligin 4.ayinda

evliligin 4. ayinda bosananlar

5 aylik evli bosanma

4 ay evlilik bosanma

evlilikte ilk kac ay bosanma kolay

baro avukatlari anla

evliligin ilk 3 ayinda bosanilir mi

1 aylikken bosanmak tazminat

3 ay evlilik anlasmali bosanma

evliligin besinci ayinda anlasmali bosanilabilir mi

uc aylik anlasmali bosanma

5 aylik evlilik nasil bosanir

4 ayli evlilikte anlasmali hemen bosanilirmi

http:www.hukuki.netshowthread.php26486-Anlasmali-Bosanma-4-Aylik-Evlilikte!

5 ay icindebosanma

3 aylik evlilikte kadin hataliysa bosanmada ne olur

4aylik bosanabilirmiyiz anlasmali

evliligin 4.ayi

anlasmali evliliklerde kac ay evli kalinir

4 ay da denetim sebestlikten cikaan bosanan kisi nafka odermi

4 aylik bosanma islemleri

Forum