+ Konuyu Yanıtla
4 / 12 Sayfa İlkİlk 123456789101112 SonSon
16 den 20´e kadar toplam 58 ileti bulundu.
 1. #16
  Kayıt Tarihi
  Aug 2007
  İletiler
  6
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Babaların velayet hakları

  sayın aydın ben boş muhabbet derken sanırım yanlış anlaşıldım.Demek istediğim kadınların kanunlar nazarında erkeklere göre daha üstün oldu ezilen kadın bence erkek ve buradaki arkadaşlarımda bana katılacaktır. Bu evlarını babalarından kaçıran annelerin yerinde velayet babalarda olsa aynı şeyi bence babalar yapmaz. Ben evledımı icra ile almaya mecbur bırakılıyorum bana bu konuda ken eşim hemde kanunlar böyle bir şart koyuyor. Şikayetçi oldum ama bir şey olmadı eski tas eski hamam aynı hiç bir hukuki işlem yapılmadı aynısını ben bir erkek olark yapsaydım sizce ne kadar ceza alırdım söylermisiniz. Ayrıca bahsettiğim siyaset muhabbetine gelince vatandaşın 2 sene temyizde bekleyen dosyaları varken televizyon ve gazetelerden takip ediyoruz yargıtay veya diğer resmi kurumları yok cumhur başkanlığı yok türban meselesi gibi konularla uğraşmaktan bence kendi işlerinden uzaklaşıp başka konulara sapmaya başlamadılarmı sizce. 2 seneden beri yargıtaydan gelecek kararı bekleyen vatandaş ne olacak kimse bu yuvalar neden yıkılıyor diye düşünmüyor bir bakıyorsunuz verilen kararlara saçma sapan kararlar bir örnek kadın çalışmıyor erkek çalışıyor ve evlilik süresince edinilmiş mallara kadın ortak edilmiyor neden eş çalışmadığı için ev hanımı olduğu için. başka bir kararda ise eşin evlenmeden önce edindiği bütün malları ortak sayılıyor mesela benim kararımda olduğu gibi evlenmeden önce ladığım ve faturaları evlenmeden önce 1 yıl öncesine ait bütün eşyalarımın paylaşılmasına karar verdi mahkeme ki ben onları alırken eşimi bile tanımıyordum küçük bir örnek bu bu çelişki değilde nedir sizce  Hukuki NET Güncel Haber


  Babaların velayet hakları konulu yargıtay kararı ara
  Babaların velayet hakları konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #17
  Kayıt Tarihi
  Jun 2007
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  2.042
  Dilekçeler Sözleşmeler
  1
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Babaların velayet hakları

  Sizi anladım.

  Soru sormuyorsunuz. Yorum yapıyorsunuz.

  Peki! Sizce çocuğu göstermeyen anne-baba ya karşı ne yapılmalıdır?

  Ne yapılırsa sizin için adalete uygun olur?

  Mahkemeye gitmeyip herkes kendi hakkını zorla mı almalıdır?

 4. #18
  Kayıt Tarihi
  Aug 2007
  İletiler
  6
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Babaların velayet hakları

  Alıntı Av.Dilek Kuzulu Yüksel rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Kimse burada boş muhabbet etmiyor Sayın Ahmet Şen, mevcut mevzuat çerçevesinde temel hukuki bilgi veriliyor. Başvuruda bulunduğunuz C.Savcısı size yapmanız gerekeni izah etmiş, yanlış merciiye müracaat eden sizsiniz, size izlemeniz gereken yol belirtildiği halde bundan memnun olmayan yine sizsiniz. Eğer velayet size bırakılsaydı ve siz de çocuğu annesine göstermiyor olsaydınız, anne için de aynı yolu uygulamaktan başka çare olmayacaktı. Bu mudur ayrımcılık? Kanunlar kadına da erkeğe de eşit mesafededir, elbette birtakım eksiklikler, yanlışlıklar olabilir ama mevzuatımız cinsiyet ayrımı içermemektedir.

  Velayet hususunda hakim ne kadını ne de erkeği korumaz, çocuğu korur. Siz de dile getirmişsiniz ki yaşı küçük olduğu için çocuğunuzun velayeti annesine bırakılmış. Annesi size çocuğunuzu göstermiyorsa kanunen yapabilecekleriniz de izah edilmiş, masraflar da sizi zora sokacak kadar yüksek değil. Kaldı ki söz konusu masrafları yapmanıza neden olan anne olacağından, yaptığınız masrafları da tahsil edebileceksiniz. Maddi durumu o masrafı yapmaya dahi elverişli olmayan vatandaşlarımız için ise Adli Yardım diye bir müessese söz konusudur. Gördüğünüz üzere erkeklere yönelik bir haksızlık, kadınlar lehine bir ayrımcılık söz konusu değildir. Kanun hükümlerinin yerindeliği, uygulanabilirliği tartışılır ama kadın-erkek ayrımından bahsetmek insafsızlık olur.
  dilek hanım velayet annede değil biz hala boşanmadık sadece mahkeme süresi
  nce kızım anneisnde kalacak deniyor kararda peki velayetin annede olmadı kesinleşmemişken ben yinede kızımı bu yollamı alacağım siz beni yanlış anladınız.

 5. #19
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  Salihli/Manisa
  İletiler
  7.142
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Babaların velayet hakları

  Tedbiren, karar verilinceye ve kesinleşinceye kadar velayet anneye verilmiş olmalı ki, size de ona göre şahsi ilişki tesis edilmiş Ahmet Bey. Ben sizin aktardıklarınızdan yola çıkarak yanıtladım sorunuzu. Dolayısıyla, anne bu ara kararı kendiliğinden yerine getirmiyorsa evet yine aynı yöntemle çocuğunuzu görebilirsiniz, yani cebri icra yoluyla.

  Lütfen bir meslektaşımdan hukuki yardım alınız, yararınıza olacaktır, burada sadece temel, asgari hukuki bilgi verildiğini ve bu bilgilerle dava ve işlerinizi yürütmenizin çok zor hatta neredeyse imkansız olduğunu unutmayınız.

 6. #20
  Kayıt Tarihi
  Sep 2007
  İletiler
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Babaların velayet hakları

  benim 1.5 yıl önce boşandığım eşimden 4yaşında 1 kızım var. mahkeme çocuğun velayetini anneye vermişti.kızım 2.5 yaşındaydı ozaman .tekrar mahkemeye verip çocuğun velayetini almak istiyorum.çünkü eski eşimin şu anki maddi durumu oldukça kötüye gidiyor.oturduğu ev kira,birinin yanında çalışıyo ve çocuğa başkaları bakıyo.çocuğa iyi bir gelecek veremiyeceğini düşünüyorum.ama bunları hakimede ispatlıyamıyorum.bu arada eski eşim bir adamla evlenmek istiyormuş eve şimdiden o kişiyi alıp yatırıyomuş.bu olayı konuştuk onunla kendisi yalanlasada çocuk doğruluyo çocuğumun üvey baba elinde büyümesini istemiyorum .ben evlenmeyip çocuğumu en iyi şekilde büyütmek ve ona iyi bir gelecek vermek istiyorum.mahkeme çocuğu bana verme olasılığı nedir.yardımcı olursanız sevinirim.

+ Konuyu Yanıtla
4 / 12 Sayfa İlkİlk 123456789101112 SonSon

Benzer Konular :

 1. Erkeklerin ve anne babaların en az %70 i kadın şiddetine kurban
  Yazan: ismail32 Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 1
  Son İleti: 16-06-2014, 03:29:54
 2. Çocuk Hakları ve Velayet [Kitap Fiyat bilgisi]
  Yazan: Hukuk Kitapçısı Forum: Hukuk Kitapları Tanıtımı
  Yanıt: 0
  Son İleti: 05-11-2012, 11:50:11
 3. Çocuklar; biz babaların en zayıf yanları
  Yazan: serenity Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 7
  Son İleti: 18-09-2011, 02:20:22
 4. Babaların Dramı - Yukarılarda başka oluyormuş meğerse
  Yazan: Abdullah Yaman Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 13-07-2011, 23:28:25
 5. Velayet ve Diğer Tarafın Hakları
  Yazan: SAVANT2006 Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 29-09-2006, 10:50:28

Bu sayfada bulunan kavramlar:

velayet avukatları

velayet hakkı

velayetin babaya verildiği durumlar

velayeti alan kişinin hakları

en iyi velayet avukati

Velayet hakları

en iyi cocuk veleyet avukati

babaların velayet hakları

velayet avukatı

en iyi velayet avukati izmirizmirdeki cocuk velayeti icin avukatlarankaranin en iyi velayet avukatiizmirdeki cocuk velaeti icin avukatlarvelayet davasinda en iyi avukatbaba velayek hakkisabikali bi baba cocuklarinin velayetini nasil alabilirçoçuk velayetleri konusunda izmirde en iyi avukatEn iyi 10 velayet avukatıvelayet avukatizmirde en iyi velayet avukaticocuguna eziyet velayet velayet avukatı izmirvelayet alan baba haklarıvelayeti babada olan cocuklar sehir disina gidebilir mivelayette yaş sınırı
Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  Hukuk Blog |  2016 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  ISP Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikoloğum |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Sanal Turk |  Satılık Düşecek Domainler |  Playbarn Levent |  Terapi  |  Kral |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Online Muhasebe Programı |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  icralık arabalar  | 
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2016 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
Hukuki.Net sunucusu yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN teknolojisi kullanmaktadır.
Reklam Alanları: Sitenin 2016 yılı reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.