+ Konuyu Yanıtla
1 / 6 Sayfa 123456 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 58 ileti bulundu.

Konu: Babaların velayet hakları

Babaların velayet hakları Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Babaların velayet hakları

Ben 36 yaşındayım 8 yıllık evliyim 5 yaşında erkek bir çocuğum var.Maddi durumum iyi sayılır.Aylık ortalama gelirim 4000YTL(Bordrolu) ve bunu ispatlayabilirim.Çok iyi bir işim ve kariyerim var.08.00 ila 18.00 arası haftaiçi çalışıyorum.Eşimle şiddetli geçimsizlik yaşıyoruz.Sebepleri çok basit şeyler ve eşimin para hırsı 20 ytl 100 ytl nin hesaplarını yapması ailemi istememesi evimize gelmelerini istememesi ( 2 ayda 1 gelirler ) aileme karşı küfürler v.b. bardağı taşıran son damlalar oldu.Eşim de çalışıyor hemşire 1200 YTL civarında tam bilmiyorum geliri var.Ayda 5 gün tam gün nöbet tutar.İlçelere gönderilme şansı var.Acil servise geçip vardiyalı çalışma şansı var.Benim böyle durumlarım sözkonusu değil yazılı belgeler alabilirim.Tek birşey istiyorum oğlumun velayetini.Avukatla 3 saat görüştüm başta alamazsın demişti sonra ikna oldu alabilirsin dedi.Eşim oğluma küfürler öğretiyor.Oğlum yarım yamalak bu küfürleri söylediğinde hoşuna gidiyor gülüyor.Eşim bir ara haftanın 7 günü 20.00 dan gece 00.30 a kadar türk dizileri seyrediyor çocuğuyla ilgilenmiyor.Diğer odada ben oyun oynuyorum.Eşim çocuğumuzu hasta olur terler üşür diye parka çıkartmıyor çocuk güneş görmediği için bembeyaz parka hep ben çıkartırım kaçırırırm oğlumu.Eşim her gün çocuğuyla uyuyor 5 senedir daha benim yanımda uyumadı çocuk hasta olur üstü açılır diye oğlumla uyuyor çocuğun özgüveni oluşmadı.Bir defa oğlumun cinsel organı sertleşmiş eşim ve eşimin annesi bunu farketmişler çocuğa gülerek bağırarak aaa oğlum ne olmuş ona öyle kocaman olmuş diyerek çocuğun anlaması güç psikolojisini etkiliyorlar.Çocuğuma tiyatro çocuk tiyatrosu bileti alıyorum annesi göndermiyor.Çocuğum kreşe giderken kreşte doğumgünü yapıyoruz annesi nöbetini değiştirebileceği halde değiştirmiyor doğum günü partisine kreşe ben gidiyorum annemizin eksikliğini hissediyoruz.çocuğum 5 yaşını geçti daha 2 ay önce ilk dondurmayı eşimle tartışarak ben yedirdim.Hasta olur diye dondurma yedirmiyor.Nöbetlerde çocuğumun yanında değil.İnternette tüm araştırmalarımda çocuk hep anneye verilir yazıyor.Çocuğum 1 sene sonra okula gidecek annesi sen mühendissin sen ders çalıştırırsın ben anlamam diyordu.Play stationumuz var oğlumla hep ben oynarım işten yorgun gelince eşime bir kez de sen oyna lütfen derim ben bilmiyorum der.Gel öğreteyim derim öğrenmez.Çünkü dizi seyretmekten başka birşeyle ilgilenemiyor.Seyredemediği dizileri CD lere çektirip sonra seyrediyor.Şu anda diziler tatil.tatil döneminden önce haftanın en son kavga dövüş 3 gün seyretmesine karar verdik haftanın 3 günü 20.00 ila 00.30 arası dizi seyrediyor gözlerini ayırmadan.Çocuğumun puzzllarını oğlumla birlikte ben yapıyorum.Eşim tartışınca ben evi onlara bıraktım oğlum evinden ayrılmasın diye eşim 1 hafta yaşayabildi sonra annesinin evine gitti.şimdi de cep telefonlarıma çıkmıyor çocuğumu bana göstermiyor çocuğumun psikolojisini bozuyor ve yaşam ortamından uzaklaştırıyor.
    Yokmu bunun bir çaresi?Bu şartlarda dahi çocuğumu alamam mı boşanma kararında bunları ispatlarsam çocuk bana verilmez mi?
    Yarın okula gidecek futbol oynamak spor yapmak isteyecek.Annesi bunları yapabilir mi?Yüzmeye gönderelim dedim hasta olur diye ona da yanaşmadı.
    Boşanma davasnın sonunda çocuğumun bana verilme olasılığı nedir.
    Lütfen tecrübeli birileri bana yol göstersin.Türkiye Cumhuriyetinde babanın çocuğun velayetini alması için daha ne neler yapması nasıl bir insan olması gerekiyor?Lütfen yorumlarınızı bekliyorum.

Hukuki NET Güncel Haber

Babaların velayet hakları konulu yargıtay kararı ara
    Babaların velayet hakları konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.042
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Babaların velayet hakları

Alıntı yokmuçaresi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben 36 yaşındayım 8 yıllık evliyim 5 yaşında erkek bir çocuğum var.Maddi durumum iyi sayılır.Aylık ortalama gelirim 4000YTL(Bordrolu) ve bunu ispatlayabilirim.Çok iyi bir işim ve kariyerim var.08.00 ila 18.00 arası haftaiçi çalışıyorum.Eşimle şiddetli geçimsizlik yaşıyoruz.Sebepleri çok basit şeyler ve eşimin para hırsı 20 ytl 100 ytl nin hesaplarını yapması ailemi istememesi evimize gelmelerini istememesi ( 2 ayda 1 gelirler ) aileme karşı küfürler v.b. bardağı taşıran son damlalar oldu.Eşim de çalışıyor hemşire 1200 YTL civarında tam bilmiyorum geliri var.Ayda 5 gün tam gün nöbet tutar.İlçelere gönderilme şansı var.Acil servise geçip vardiyalı çalışma şansı var.Benim böyle durumlarım sözkonusu değil yazılı belgeler alabilirim.Tek birşey istiyorum oğlumun velayetini.Avukatla 3 saat görüştüm başta alamazsın demişti sonra ikna oldu alabilirsin dedi.Eşim oğluma küfürler öğretiyor.Oğlum yarım yamalak bu küfürleri söylediğinde hoşuna gidiyor gülüyor.Eşim bir ara haftanın 7 günü 20.00 dan gece 00.30 a kadar türk dizileri seyrediyor çocuğuyla ilgilenmiyor.Diğer odada ben oyun oynuyorum.Eşim çocuğumuzu hasta olur terler üşür diye parka çıkartmıyor çocuk güneş görmediği için bembeyaz parka hep ben çıkartırım kaçırırırm oğlumu.Eşim her gün çocuğuyla uyuyor 5 senedir daha benim yanımda uyumadı çocuk hasta olur üstü açılır diye oğlumla uyuyor çocuğun özgüveni oluşmadı.Bir defa oğlumun cinsel organı sertleşmiş eşim ve eşimin annesi bunu farketmişler çocuğa gülerek bağırarak aaa oğlum ne olmuş ona öyle kocaman olmuş diyerek çocuğun anlaması güç psikolojisini etkiliyorlar.Çocuğuma tiyatro çocuk tiyatrosu bileti alıyorum annesi göndermiyor.Çocuğum kreşe giderken kreşte doğumgünü yapıyoruz annesi nöbetini değiştirebileceği halde değiştirmiyor doğum günü partisine kreşe ben gidiyorum annemizin eksikliğini hissediyoruz.çocuğum 5 yaşını geçti daha 2 ay önce ilk dondurmayı eşimle tartışarak ben yedirdim.Hasta olur diye dondurma yedirmiyor.Nöbetlerde çocuğumun yanında değil.İnternette tüm araştırmalarımda çocuk hep anneye verilir yazıyor.Çocuğum 1 sene sonra okula gidecek annesi sen mühendissin sen ders çalıştırırsın ben anlamam diyordu.Play stationumuz var oğlumla hep ben oynarım işten yorgun gelince eşime bir kez de sen oyna lütfen derim ben bilmiyorum der.Gel öğreteyim derim öğrenmez.Çünkü dizi seyretmekten başka birşeyle ilgilenemiyor.Seyredemediği dizileri CD lere çektirip sonra seyrediyor.Şu anda diziler tatil.tatil döneminden önce haftanın en son kavga dövüş 3 gün seyretmesine karar verdik haftanın 3 günü 20.00 ila 00.30 arası dizi seyrediyor gözlerini ayırmadan.Çocuğumun puzzllarını oğlumla birlikte ben yapıyorum.Eşim tartışınca ben evi onlara bıraktım oğlum evinden ayrılmasın diye eşim 1 hafta yaşayabildi sonra annesinin evine gitti.şimdi de cep telefonlarıma çıkmıyor çocuğumu bana göstermiyor çocuğumun psikolojisini bozuyor ve yaşam ortamından uzaklaştırıyor.
    Yokmu bunun bir çaresi?Bu şartlarda dahi çocuğumu alamam mı boşanma kararında bunları ispatlarsam çocuk bana verilmez mi?
    Yarın okula gidecek futbol oynamak spor yapmak isteyecek.Annesi bunları yapabilir mi?Yüzmeye gönderelim dedim hasta olur diye ona da yanaşmadı.
    Boşanma davasnın sonunda çocuğumun bana verilme olasılığı nedir.
    Lütfen tecrübeli birileri bana yol göstersin.Türkiye Cumhuriyetinde babanın çocuğun velayetini alması için daha ne neler yapması nasıl bir insan olması gerekiyor?Lütfen yorumlarınızı bekliyorum.
    Avukatınızın sonunda ikna olduğunu söylüyorsunuz. Yazdıklarınızdan yola çıkarak ben de avukatınıza katılıyorum.

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yanıtınız için teşekkür ederim.Yalnız yaptığım tüm araştırmalarda çocuğun annesinin iffetsiz bir yaşamı dahi olsa çocuk yaşı küçükse genelde anneye veriliyor.Küçük yaş sınırı nedir?Oğlum 5 yaşında.Bu durumda insan ister istemez çok fazla tedirginlik yaşıyor.Benim gibi eminim ki bu durumdan müzdarip birçok baba böle çıkış yolları arıyorlardır.
    Peki şu anda oğlumu nasıl görebilirim ne yapmalıyım.
    Eşim cep telefonlarına çıkmıyor.Oğlumu sosyal yaşam ortamından uzaklaştırmak için evi onlara bırakmıştım eve gelmiyor.Annesine gidiyordu şimdi zillerini çalıyorum kapıyı açan yok.Kayınbiraderime ulaştım nerede olduklarını bilmediğini söyledi.( yalan söylüyor)
    Savcılığa 1 hafta önce başvurdum konuyu aynen yazdım bir ses yok.
    Ben ne yapabilirim şimdi.Bir şekilde gidip oğlumu bulsam vermek istemeyecekler şiddet kullanırsam almak için suçlu olacağım.
    Ne yapmam gerekiyor.

İletiler
    21
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sayın arkadaşım, yazdıkların aslında toplumda çok yaygın olan şeyler. ben avukat değilim mühendisim ama oğlumun velayetini alabilmek için verdiğim ve halen vermekte olduğum 3 yıllık hukuk mücadelesi bana çok şey öğretti. malesef bizim aile mahkemelerimiz kadını hala 50 yıl önceki kadın olarak görüyor. horlanan, aşağılanan, kısıtlanan kadın. oysa türkiye değişti, toplum değişti, kadın değişti. ama mahkeme ve kanun bunun farkında değil. şundan emin olun ki yazdıklarınıza göre annesi istemediği sürece o yaştaki çocuğun velayetini size vermezler. iffetsiz yaşam veya derin psikolojik bozukluklarda bu durumun tersine karar verilebilir ancak yargıtay bir kararında "genelevde çalışan kadına çocuğun velayetinin verilmesinde ahlaki bir sakınca" görmemiştir. tirajikomik ama fiili durum bu. adımılarınızı buna göre atmanızı şiddetle tavsiye ederim

İletiler
    56
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Aydınlıadama katılmamak elde degil benim de eski eşim üniversitede okuyor oğlumda anane ile kalıyor ve anane agır psikolojik ve psikiyatr tedavi görüyor hakime bunu ispatladıgım halde bana vermedi ben çalışıyormuşum ve bu da yetmezmiş gibi aynı sehirde olursam ayda 1. ve 3. hafta olmak üzere 2 gün ayrı sehirde olursam temmuzda 1 ay görüş verdi bunu izah edebilirmisiniz bana bi baba oğlunu yılda 1 ay ve dini bayramlarda sadece 3. gün 10 ila 17 arası görecegim kaldıki siz velayet istiyorsunuz avukatı degil hakimi ikna etmek önemli bence inşallah hayırlısı olur.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben bosanali cok oldu, 16 yasindan kucuk 2 cocugum var, velayet bende. Babalarini rezil bir insan, seytanin kendisi!!!, cocuklarla degil hala benimle ugrasma derdinde. Senede 1 kez gorme hakki var, cocuklari gercekten degil sadece bana eziyet olsun diye alip per perisan geri getiriyor. Bana avukatim, mutlaka gostermem gerektigini soyledi, yoksa bana hapis cezasi varmis??? Peki bu nasil oluyor? Sizin de esinizin gosterme mecburiyeti yokmu? Ya da anneyi hapsemi atmiyorlar?
    Benimki hem soru, hem cevap..
    Tesekkurler

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.042
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ZorluHayat rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben bosanali cok oldu, 16 yasindan kucuk 2 cocugum var, velayet bende. Babalarini rezil bir insan, seytanin kendisi!!!, cocuklarla degil hala benimle ugrasma derdinde. Senede 1 kez gorme hakki var, cocuklari gercekten degil sadece bana eziyet olsun diye alip per perisan geri getiriyor. Bana avukatim, mutlaka gostermem gerektigini soyledi, yoksa bana hapis cezasi varmis??? Peki bu nasil oluyor? Sizin de esinizin gosterme mecburiyeti yokmu? Ya da anneyi hapsemi atmiyorlar?
    Benimki hem soru, hem cevap..
    Tesekkurler
    Size göre boşandığınız eşiniz bir "şeytan" olabilir!

Bir de çocuklarınıza sorun....

Ve ne kadar şeytan olduğuna inanmış olursanız olun. Fakat, asla bu sıfatı çocuklarınızın yanında kullanıp, onları babalarına düşman olarak yetiştirmeyin.

Mahkeme kararlarına uymak her sorumlu vatandaşın ödevidir. O kararı beğenmeseniz bile........

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Mehmet Bey,
    Seytan konusu ya da en yakini evde gecmez, kaclarca psikologa tasindik.Cocuklar kendilerini babalarininda bir parcasi olarak gordukleri icin, babaya soylenen kotu bir soz, cocugun kisiligini zedeler denildi.Onun icin konunun bilincindeyim. Yinede tesekkurler.
    Benim merakimi cezb eden sey, bana gostermez isem hapis cezasi uygulanacagi soyleniyor ama soruyu ilk soran baba bir turlu cocugunu goremiyor. Ve bayan hakkinda da hic birsey yapilamiyor, ben bunu anlamis degilim... Peki o bayan nasil boyle kaygisizca davranabiliyor? Turk hukukunda ve uygulamalarinda cifte standard olmayacagini umuyorum....

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.042
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ZorluHayat rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Mehmet Bey,
    Seytan konusu ya da en yakini evde gecmez, kaclarca psikologa tasindik.Cocuklar kendilerini babalarininda bir parcasi olarak gordukleri icin, babaya soylenen kotu bir soz, cocugun kisiligini zedeler denildi.Onun icin konunun bilincindeyim. Yinede tesekkurler.
    Benim merakimi cezb eden sey, bana gostermez isem hapis cezasi uygulanacagi soyleniyor ama soruyu ilk soran baba bir turlu cocugunu goremiyor. Ve bayan hakkinda da hic birsey yapilamiyor, ben bunu anlamis degilim... Peki o bayan nasil boyle kaygisizca davranabiliyor? Turk hukukunda ve uygulamalarinda cifte standard olmayacagini umuyorum....
    Sayın zorluhayat,

Çifte standart yok.

Eşiniz çocuğu göremediği için şikayetçi olmazsa sorun yok.

Beyefendi de şikayetçi olmamıştır. Eğer şikayet etse durum farklı olurdu.

Ne olursa olsun baba bu.......

"gülhane parkında ceviz ağacı"....değil.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba mehmet bey bunu özellikle size yazıyorum..görüşleriniz çok akıllıca geldi umarım yol gösterirsiniz.eşim benle evlenmeden önce başka bir kadınla birlikte olmuş ondan evlilik dışı bir çocuğu var bu kadın hayat kadını ve ağır uyuşturucu bağımlısı ve bebek olduğu dönemde bir başkasıyla resmi evli olduğu için eşimçocuğu kendi nüfusuna alalamdı ve otomatik olarak diğer adamın kütüğüne çıktı.ilk sorum bununla ilgili şu an çocuk 5 yaşında nasıl alabiliri.babalık davası açması gerektiğini biliyorum ama bazı kimseler 5 yıllık süre var o süreyi aşmış olabilir dediler. aydınlatırsanız sevinirim.ayrıca bir problemimde bu kadın kötü bir hayat yaşadığı be çocuk perişan olduğu için yada bu sadce bir bahane eşim ben 7 aylık hamileyken onların yanına gitti çocuğa göz kulak olmak için bentek başıma doğumumu yaptım bebeğim şu anda 3 aylık ve o hala orda kalıo 3 ayda 3 kere geldi ne maddi ne manevi faydası yok boşanmak istiyorum fakat dava açtık hakim rafa kaldırdı yeni bir evlilik olduğu için nasıl bir yol izlemeliyim bu kadarını hakettiğimi düşünmüyorum birde karşıma geçip benim hiç bir sorunum olmadığını söylüyo 1000 ytl maaşla çalışıyorum onun bu hareketleri yüzünden doğumumun 10.günü işe başlamak zorunda kaldım çünki birinin bana bize bakması gerekiyordu annmegeldi yanımızda kalıyor bebeğime bakıyor işe gidip geldiğim için zaten az olan sütümde kesildi üzüntü vs.sebeplerden ben bunları mahkeme dilekçesinde belirtirsem boşanmamız hızlanırmı.ayrıca son sorum sonradan öğrendiğime göre eşimin annesi kızkardeşi ve birlikte olduğu kadın hepsi fuhuş tnan sabıkalı ben boşandıktan sonra vekayeti zaten istiyorum ama yasal olarak alıp götürme hakkı olmasın istiyorum sonuçta çevresindeki insanlar güvenilir değil ve ben çocuğumu bu tip insanlarla muhatap etmek istemiyorum diğer kadından olan çocuğunda gerçekten onun olup olmadığından şüpheliyim neticede hayat kadını o yüzden herşey kati olmadan onunlada herhangi bir ilişki kurulsun istemiyorum farkındayım durum çok karışık umarım beni yönlendirebilirsiniz.şimdiden teşekkürler.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 6 Sayfa 123456 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

velayet avukatları

velayet hakkı

velayetin babaya verildiği durumlar

en iyi velayet avukati

velayet davasinda en iyi avukat

velayeti alan kişinin hakları

Velayet hakları

en iyi cocuk veleyet avukati

babaların velayet hakları

velayet avukatı

izmirde en iyi velayet avukatiizmirdeki cocuk velayeti icin avukatlarankaranin en iyi velayet avukatiizmirdeki cocuk velaeti icin avukatlarbaba velayek hakkisabikali bi baba cocuklarinin velayetini nasil alabilirçoçuk velayetleri konusunda izmirde en iyi avukatEn iyi 10 velayet avukatıvelayet avukaten iyi velayet avukati izmircocuguna eziyet velayet velayet avukatı izmirvelayet alan baba haklarıvelayeti babada olan cocuklar sehir disina gidebilir mivelayette yaş sınırı
Forum