Anket Sonuçlarını Göster:

Oylayanlar
0. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • 0 0%
+ Konuyu Yanıtla
86 / 87 Sayfa İlkİlk ... 6162636465666767778798081828384858687 SonSon
851 den 860´e kadar toplam 862 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır

Merhaba
    361 kisa donem A grubuyum askerden once kalp ritmi bozuklugum vardi fakat doktor onemli olmadigini normal yasantima devam edebilecegimi spor yapmamda bi sakinca olmadigini soylemisti bende bu rahatsizligimi askerde belirtmedim ve hic bi sikinti yasamadim askerligimin bitmesine 20 gun kala disarida herhangi bir sosyal guvencem olmayacagi icin askeri hastahaneye gidip kontrol ettirmek istedim ve doktor rahatsizligimin onemli oldugunu askerlik yapmaya elverisli olmadigimi soyledi tabi ben sok gecirdim 18 gunum kaldigini soylememe ragmen resimli sevk belgesiyle saglik kuruluna sevk edecegini soyledi iki gun sonra resimli sevk belgesiyle gidip tekrar doktora dil doktum bunun uzerine 15 gun hava degisimi verdi hava degisimimin bittigi gunde ist gataya gitmemi soyledi
    Sorum şu
    1: gataya gidecegim gun 7 gun askerligim kalmis olacak ordan bana 7 gun kalmisken curuk verirler mi?
    2: ordan beni birligime geri gonderirler mi yoksa kalan bir kac gunu subede yada hastahanede gecirebilirmiyim
    3: teskere belgemi subeden alabilirmiyim bunun icin ne yapmam gerekir
    4:gataya sevkimin son gunumu ertesi gunumu basvurmayalim
    5:curuk almaktan cok korkuyorum buna engel olmak icin ne yapabilirim

Hukuki NET Güncel Haber

Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu yargıtay kararı ara
    Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    izmir
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

askerlik yoklaması öncesi kilo alıp muaf olduktan sonra askerliğe 30 kilodan fazla veren birini şikayet edebilir miyiz

Nerede
    malatya
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ben 3 aylık asker iken erzincan ilçe jandarmada görev yaparken bel fıtığı patladı apar topar hastaneye götürdüler komutanım bizzat geldi ordaki beyin cerrahisi emarda fıtıgın patladıgını görünce bana ameliyat olman şart ama biraz bekle belki ayakların düzelir ve memleketinde doktora git diyerek 15 gün sııhhı izin yazdı eve gönderdi evde bir daha rahatsızlandım evimden ambulasla devlet hastanesine gidince ameleyat olacaksın dediler oldum 2 ay oldu ayagımda ve belimde agrılarım devam etmekte hava degişimi bitince birligime döneceğim bir kaç gün sonra ordan tekrar gataya sevk isteyecegim çürük alma olasılıgım varmı birde tazminat hakkım olurmu lütfen

- - - Updated - - -

ben 3 aylık asker iken erzincan ilçe jandarmada görev yaparken bel fıtığı patladı apar topar hastaneye götürdüler komutanım bizzat geldi ordaki beyin cerrahisi emarda fıtıgın patladıgını görünce bana ameliyat olman şart ama biraz bekle belki ayakların düzelir ve memleketinde doktora git diyerek 15 gün sııhhı izin yazdı eve gönderdi evde bir daha rahatsızlandım evimden ambulasla devlet hastanesine gidince ameleyat olacaksın dediler oldum 2 ay oldu ayagımda ve belimde agrılarım devam etmekte hava degişimi bitince birligime döneceğim bir kaç gün sonra ordan tekrar gataya sevk isteyecegim çürük alma olasılıgım varmı birde tazminat hakkım olurmu lütfen

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

ben 3 aylık asker iken erzincan ilçe jandarmada görev yaparken bel fıtığı patladı apar topar hastaneye götürdüler komutanım bizzat geldi ordaki beyin cerrahisi emarda fıtıgın patladıgını görünce bana ameliyat olman şart ama biraz bekle belki ayakların düzelir ve memleketinde doktora git diyerek 15 gün sııhhı izin yazdı eve gönderdi evde bir daha rahatsızlandım evimden ambulasla devlet hastanesine gidince ameleyat olacaksın dediler oldum 2 ay oldu ayagımda ve belimde agrılarım devam etmekte hava degişimi bitince birligime döneceğim bir kaç gün sonra ordan tekrar gataya sevk isteyecegim çürük alma olasılıgım varmı birde tazminat hakkım olurmu lütfen şu an sol bacagımda uyuşmalar agrılar ve his kaybı mevcut hala agrı kesici igneler yaptırıyorum

Nerede
    Kırıkkale
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben 29 Nisan 1994 doğumluyum. 19 yaşımda askerlik yoklamasına gittiğimde oradaki komutan bende anormallik olduğunu iddia edip hastahaneye sevk etti. Hastahane normalde bende kusur bulamamasına rağmen ''Anksiyete bozukluğu'' diyerek çürük raporu verdi. Fakat bende böyle bir sorun yok. Yoklamada asker ve komanda olmak istiyor musun sorularına olumlu yanıt vermeme rağmen, sırf biraz ketum birisi olduğumdan böyle bir yorum getirdiler. Görme engelli vatandaşa askerlik celbi gönderip sonra 30 bin lira tazminat ödemek zorunda kalan TSK'dan, ileri derece şizofreni hastasını askere alan ve o askerin ortalığı birbirine katmasıyla çalkalanan TSK'dan bahsediyorum. Defalarca sözlü olarak itiraz edip hiçbir hastalığım ya da sorunum yok dememe rağmen bana bu raporu zoraki verdiler. En sonunda raporu almak zorunda kaldım. İlk başlarda bir kaç yıl sürelik kısımda yaptığım işte bu rapor bana engel teşkil etmedi. Fakat, daha sonraki iş başvurularımda (güvenlik görevlisi vb.) ayağıma pranga oldu. Ben hiçbir sorunum olmadığını söylüyorum, adamlar tamam diyor. Ama biz bir şey yapamayız diyorlar. Bu TSK beni körü körüne işsiz bıraktı ve gelişmemiş bir ülkede sigortalı, asgari ücretli iş bulması bir hayli zor. Bu hatalı rapora itiraz etme şansım var mı, varsa nasıl itiraz edebilirim? Beni müşkül duruma sokan bu yetkilileri nasıl şikayet edebilirim?

Nerede
    balıkesir
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

+++++++++++

Nerede
    İzmir
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Saygıdeğer Hocalarım Hukukçularım ;

Benim Sorum biraz karışık olacak ama bugüne kadar kimseden doğru düzgün cevap alamadım bende sizlere sormaya karar verdim.
    Öncelikle biraz detay vereyim sizlere ve daha sonra sorumu sorayım,
    1977/2 tertip askere gittim acemi birliğini tamamlayıp usta birliğine teslim oldum. istanbuldaki birliğimden 1999 yılında terhis oldum. Terhis olduktan sonra Ankara GATA ya çağrıldım ve ve yaklaşık 1 hafta gözetim altında tutulduktan sonra Çürük raporu verildi ve askerliğe elverişli değildir dendi.
    Şimdi ben zaten askerlik süremi cezalarımı herşeyimi tamamladım terhis belgesi almıştım Buna rağmen Çürük raporu verildi hemde terhis belgesinden 4-5 ay sonra. Ankara Gata daki doktorlarım Yapmış olduğum askerlik günleri için tazminat alacağımı söylemişti. ama askerlik şubeme gidipte başvuru yapmaya kalkınca nerdeyse tekme tokat kovuldum . Yok böyle birşey dediler ve kolumdan tutup dışarı attılar.
    Sorum şudur: bu halde tazminat alabiliyormuyum.
    Konu DopaMinLiCk tarafından (12-11-2016 Saat 23:27:21 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Gençliğimde efsane bir askerlik yapmayı hayal ederken üniversite 2. sınıfta 2004 yılında halı saha maçında nefessiz kaldım ve ölüyordum.Nefes almaya çalışıyordum ama işe yaramıyordu.Kalp spazmı geçirmişim.Bir sürü film çektirdim,minimal kalp yetersizliği sonucu çıktı. O günden sonra hayatım karardı. Asla spor yapmadım,göğüs ağrıları ve batmalar oldu sürekli. Egzersiz yapmadım,az koşsam aldığım nefes beni rahatlatmıyor ölüyorum. Neyse,üniversite bitti ve askerlik zamanı geldi.Ben askere gidersem ölürüm diye bu sefer de askerlikten kaçtım,yoklama kaçağı durumuna düştüm.Oysa yoklama olup rahatsızlığı belirtmek yeterliymiş ama???.

Bazı sağlık sorunlarımı da analiz ederek yoklama için başvurdum.Açıkcası bu durumda askerlik yapmak istemiyorum. Yaşım 34 ama yaşlı biri gibiyim,çünkü kalp hariç farklı sağlık sorunlarım var yaşamımı oldukça kötü etkileyen. Bu sorunlar askerlikten muaf sağlar mı,bu konuda görüş belirtirseniz mutlu olacağım.Acele işlemlere başlayacağım çünkü.

1. Sağlık sorunum:
    Kalp ile ilgili askerlik şubesinin gönderdiği hastanede tekrar ekoya girdim,doktor "Mitral Kapak Prolapsusu" "Minimal Mitral Yetersizliği" tespit edilmiş olup Beta Bloker tedavisine yanıtı değerlendirilmelidir,sonuca göre askerliğe elverişli olup olmadığı değerlendirilir,yazdı ve kurula sevk edeceğini söyledi.
    2.Sağlık sorunum: En az 6 yıldır devam eden ufak bel ağrılarım ve hareket kısıtlamalarım son 1 sene arttı ve geçen ay sağ ayağımın uyuştuğunu,basarken güç eksikliği olduğunu farkettim ve beyin cerrahine gittim. Devamında MR çekildi ve MR'da sağ tarafta 2 fıtık,fıtığın biri patlamış(halk diliyle),fizik tedavi fayda sağlamaz,acil ameliyat dendi. Bu sonucu askerlik şubesinin doktoruna gösterdiğimde ve MR CD'sini de incelediğinde,EVET,senin fıtık ileri seviye,4. seviye,ayağın felce gidiyor,ameliyat olsan da uyuşma düzelmez,ama artması engellenebilir,olmazsan artar,felç yayılır dedi. Tamam dedim,bu halde askerlik yapamam,muaf olmam konusunda kurula gönderin dedim,ama kanunları tam bilmiyorum,ben şu durumda muaf diyemem kurul karar versin dedi. Ama kurula da ameliyat olsun sonuca göre falan yazmış. Ya diyorum hem 2 sene de uyuşukluk düzelmez,basman düzelmez dediniz hem ameliyat sonucundaki tedaviye göre karar verilmeli diyorsunuz dedim. Kızdı,seni kurula göndermiyorum,askere git,orada ne yaparlarsa yapsınlar dedi.
    Yani kuruldan da olduk ama ben bastırıyorum,fıtık durumundan dolayı yarım insan gibiyim. Sağ ayak diz altı güçsüz,ayakta 1 saat duramıyorum,yatarken 2 saat yatıyorum sonra yatamıyorum tekrar ayağa kalkıyorum. Bu arada oturursam dahada kötü oluyor belim.

2 sağlık sorunum değerlendirildiğinde,(Kalp raporları ve bel fıtığı raporları) askerlikten muaf olurmuyum. Sizlerin yönlendirmesine göre hareket edeceğim. Bu arada haftada kurul sürecim başlayacak,kısa sürede cevap verilebilirse çok işime yarayacaktır.
    Açıkcası askeri hastaneler devlete geçtikten sonra yeni atanan doktorlar askeri sağlık kanunlarını bilmiyorlar. Hem kalp doktoru hem beyin sinir cerrahi doktoru benim durumum için google'dan dakikalarca arama yapıp karar vermeye çalıştılar. Hata da yapmak istemiyoruz dediler her ikiside. Kalp doktoru özellikle söylediana kalsa yapamaz derim,minimal mitral yetmezliği de olsa risktir dedi. Bu arada Efor da iyi çıktı sonuç,EKG da iyi çıktı,ama kalbime eko ile baktığında 2 kere kalp spazmı geçirdiğimi gördü nasıl görüyorsa.
    Lütfen CEVAP,Lütfen YARDIM..

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

askerlik anayasal bir sorumluluk oldugu gibi aynı zamanda bir haktır. umuyorum şartlar düzelir de patates soymaya değil de gerçekten bu sanatı öğrenmeye çalışırız

Nerede
    ankara
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

nasıl? anlamadım ben olayı

Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

arladaslar merhaba ben askerde intahara teşebbüs ettim ve 3 ay smk lı hava degfişimi aldım piskoljm cok bozukdu ailevk sıkıntılarımdan dolayı bana dedilerki sana cğrğk vericez ama bi hava degişimi alman lazım dediler aldım hava degişimini sürem bitti piskiyatriye sevk oldum oda bende kıta kanat ve işlevsellk formu istedi gittm almaya komutanlarım 3 ayda bitmedimi sıkıntıların dedi ve vermedi raporu bana tekrar piskiyatriye geldm 1 ay daha verdi hava degişi,mi şimdi bana cürük verirlermi verirlerse nasıl olur ne yapmam gerekiyor lütfen yardım

+ Konuyu Yanıtla
86 / 87 Sayfa İlkİlk ... 6162636465666767778798081828384858687 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

jinekomasti askerlik

varikosel askerlik

pectus excavatum askerlik

safra kesesi olmayan askere gidebilir mi

https:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage22

pes cavus askerlik

bronsektazi ve askerlik

b58 f8

spontan pnömotoraks askerlik

testis kanseri askerlikten muaf

ülseratif kolit hastaları askerlik yapabilirmi

https:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage63

varikosel askerliğe engel mi

6 ay hava değişimi çürük

anksiyete curuk

varikosel çürük raporuf29 organık olmayan psıkoz ankara gata hava degısımı renk körlüğü çürük raporunefes darlığı çürük raporuc15 remisyonda psikotik bozuklukbronşektazi hastaları askerlikorganik olmayan psikotik bozukluk rapor koduhttp:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage2747 c raporub 58 raporu
Forum