+ Konuyu Yanıtla
3 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 38 ileti bulundu.

Konu: Boşanma ve mal paylaşımı

Boşanma ve mal paylaşımı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Boşanma ve mal paylaşımı

aslında boşanma talebinin karşıladan gelmesi sebebi benim önce istememem ancak 1 aylık sürecde buna kendimde ikna olmamla başlayan bir süreç neticesinde yazmıştım.sonuç olarak çekişmeli sürecde diğer konuların dışında daha öncede sorduğum konutun üzerinde alınış tarihinin 2002 den önce olmasından dolayı hakkı varmı . teşekürler

Hukuki NET Güncel Haber

Boşanma ve mal paylaşımı konulu yargıtay kararı ara
    Boşanma ve mal paylaşımı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba ben hakan 2003 yılında evlendim fakat eşimle şiddetli bir geçimsizliğimiz var.Boşanmak istiyoruz,çocuğumuz yok.Benim sizlere bir sorum olacak ben esnafım eşimin ailesi düğünde pek birşey takmadı benim ailem çok daha fazla takı taktı ve o takılarla,eşim memur olduğu için onun kurumunnnun yaptırdığı evlerden ev aldık ve onun adına oldu eşim şimdi ev benim diyor takılar benim olduğu için ev de benim diyor taksit ödeme aşamasında benim daha fazla katkım olmasına rağmen ev benim diyor.Bu düğün takılarını peşinat yapıp ev aldığımız için edinilmiiş mal sayılır mı ben de o evden pay alabilirmiyim şiimdiden cevabınız için çok teşekkür eder çalışmalrınızda başarılar dilerim.

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba ben sitenize yeni üye oldum.İsmim osman eşimdem ayrılmak istiyorum evlenirken aramızda herhangi bir sözleşme yapmadık kendime ayit evim var bu evi babamın katkılarıyla aldım evi 2002 eylül ayında aldım evlilik tarihimde 2003 agustos ayı evliligim süresince eşim 3 yıl çalışmadı tabi o arada çocuk oldu eşim 2006 eylül başında işe girdi onunda girme nedeni benim isten çıkmam oldu ama işsiz kalmadım sadece daha az maaş aldıgım için eşimle ekonomik kriz yaşamamak için oda çalışmaya başladı ve hala çalışıyor 2008 ekim ayında araba aldık sıfır onu eşimin üzerine yaptık benim ögrenmek istedigim eşim bu evden hak sahibi olurmu yada ben arabadan hak sahibi olurmuyum arabada gözüm yok evden hak sahibi olmasını istemiyorum açıkçası bu aradada evi satmak istiyorum kendime ufakta olsa bir iş yeri açmak istiyorum sermaya yapmak için eşimin rızası olmadan evi satabilirmiyim satmama konusunda bir yaptırımı olurmu yoksa ev üzerinde kendi hakkımı kullanıp sıkıntı çekmeden satabilirmiyim beni bu konularda aydınlatırsanız sevinirim saygılar iyi çalışmalar.LÜTFEN ACİLLL
    Konu oisguzar tarafından (28-02-2009 Saat 12:02:13 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    35
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Boşanma ve mal paylaşımı

Sn. Dilek Hn.
    Lutfedip cevaplarsanız cok sevinirim.

Darp sonucu acılan bosanma davası var.
    Raporlar ve sahitlerle hersey ispatlı.
    Nisanlılık doneminde ev alınması ıcın kız tarafından erkege verilen para var makbuzu mevcut.(Ama ev icin gereken paranın bır kısmınını kredi olarak erkek bankadan kendi ustune cekıyor. Yanı evi o alıyor gorunuyor.kredi odemesi halen devam etmekte)
    Altınları erkek nıkahtan sonra huysuzluk ederek kendi ustune bır kasaya koyuyor o da ıspatlı.
    Bosanma ve maddi manevi tazminat davası birlikte aciliyor.

Ikıncı celsede erkek bosanmak ıcın hakım onunde ımza verıyor.

Bosanma ve maddi manevi tazminat davası aynı anda acıldıgında bosanmanın gerceklestırılıp, diger verilen para, altınlar, maddi manevi tazminat icin
    ayrıca dava acılması normalmıdır? Yani hepsinin birlikte sonuclanması gerekmezmi?
    Eger hepsinin birlikte sonuclanması gerektıgıne dair kanun var ise neden bosanma kesinlestirilp tazminat devası icin ayrica alacak davası acılması gerekiyor?(Bize boyle soylendi)
    Eger tum davaların bırliıkte sonuclanması gerekmez ise de neden erkek bosanacagına dair imza verdiginde bosanma gerceklestırılmiyor?

Maddi manevi tazminat, kıza takılan altınlar, erkege ev alınacagı ıcın verılen para icin neden ayrıca mal paylasımı davası acmak gerekiyor? Evdev hisse ya da pay istenmiyor ki?

Nerede
    Ankara, Turkey.
    İletiler
    1.842
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Dilek hanım yoğun işleri sebebiyle pek siteye uğrayamadığından, ben cevap vereyim.

Maddi ve manevi tazminat talepleri ile nafaka talepleri boşanmanın fer'ileri sayıldığından aynı davada talep edilebilir. Boşanma davası ile birlikte talep edildiklerinde harca tabi değiller. Ancak boşanma kararı kesinleştikten sonra 1 yıl içinde tazminat davaları açılırsa harca tabiler.

Mal rejiminin tasfiyesi sebebiyle alacaklar boşanma davasının fer'i niteliğinde değil. Bunlar aynı davada talep edilmiş olursa dosya tefrik edilir yani iki ayrı davaya ayrılarak ayrı ayrı görülür.

Eşinizin boşanma yönünden beyanı alınmış muhtemelen, imzasını da beyana istinaden almıştır mahkeme.
    Eğer o anda anlaşmalı boşanma gerçekleşmişse mal rejiminin tasfiyesinden kaynaklı alacaklar konusunda da tarafların uzlaşması boşanmanın gerçekleştiği celse ara kararına yazdırılır.
    Böyle bir şey olmadıysa yani tüm yönleriyle bir anlaşma sağlanamadıysa boşanma gerekleşir ancak mal rejimi davası ayrıca açılır.

Tazminata ilişkin talepleri boşanma davasından tefrik edemezler. Böyle bir şey usule de kanuna da aykırıdır.

İletiler
    35
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.İlknur Sezgin Temel rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Dilek hanım yoğun işleri sebebiyle pek siteye uğrayamadığından, ben cevap vereyim.

Maddi ve manevi tazminat talepleri ile nafaka talepleri boşanmanın fer'ileri sayıldığından aynı davada talep edilebilir. Boşanma davası ile birlikte talep edildiklerinde harca tabi değiller. Ancak boşanma kararı kesinleştikten sonra 1 yıl içinde tazminat davaları açılırsa harca tabiler.

Mal rejiminin tasfiyesi sebebiyle alacaklar boşanma davasının fer'i niteliğinde değil. Bunlar aynı davada talep edilmiş olursa dosya tefrik edilir yani iki ayrı davaya ayrılarak ayrı ayrı görülür.

Eşinizin boşanma yönünden beyanı alınmış muhtemelen, imzasını da beyana istinaden almıştır mahkeme.
    Eğer o anda anlaşmalı boşanma gerçekleşmişse mal rejiminin tasfiyesinden kaynaklı alacaklar konusunda da tarafların uzlaşması boşanmanın gerçekleştiği celse ara kararına yazdırılır.
    Böyle bir şey olmadıysa yani tüm yönleriyle bir anlaşma sağlanamadıysa boşanma gerekleşir ancak mal rejimi davası ayrıca açılır.

Tazminata ilişkin talepleri boşanma davasından tefrik edemezler. Böyle bir şey usule de kanuna da aykırıdır.
    [I]Sn. Ilknur Hanim,
    Ilginize cok tesekkur ederim.
    Dogru anladıysam nişanlı iken ev alinmasi icin verilen para, kasadaki altinlar icin mal rejimi davasi mi acmak gerekiyor? Eger boyle ise mal rejimi davasi sonucunda ev alinmasina katkida bulunmak icin verilen para icinmi karar veriliyor. alinan evin paylasimi icinmi?
    Saygilarimla,

Nerede
    İzmir
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Boşanma ve mal paylaşımı

Merhaba, lütfen yazımın tamamını okuduktan sonra yorum yapın. Çünkü şuan ki durumumdan dolayı en son yazacağımı ilk de yazabilirim. Biz 7,5 yıllık evliyiz ve 3,5 yaşında bir oğlumuz var. Eşim evliliğimizin yaklaşık 2. yılından sonra karakteri olumsuz yönde değişmeye başladı ve zamanla bu artmaya başladı.Ben, evliliğimizin başından itibaren (Onun çalıştığı dönemde de çalışmadığı dönemde de) ev işlerinde (yemek yapmak,temizlik,bulaşık vs.) yardımcı oldum (evlendiğimizde hiç yemek yapmayı bilmediği için uzun süre hep ben yaptım). Ama zamanla bir baktım bunlar benim birincil görevim haline gelmiş.O elini sürmüyor gibi birşey…Ben de yavaş yavaş yapmayı bıraktım.Bırakınca da olmuyor…Bunlarla birikte ortada hiçbirşey yokken birden tartışma çıkartmaya başladı ve ısrarla kavga etmeye çalışıyordu, sanki bundan zevk alıyormuş gibi…Bir süre sonra konuşmaya başlayınca kavgaya dönüştüreceğini anlayıp hemen kapatmaya çalışıyordum ama nafile…(hayatımda hiç sevmediğim şey tartışmak, bağıra bağıra kavga etmek, çünkü annemle babamın evliliğinde bunda bıktım)…Askerliğimi yapmadığım için ve kısa dönem yapmak için A.Ö.F. okuyordum.Çocuk yapmayı askerden sonraya erteliyorduk.(ama içimden de bizim böyle devam ederse ne kadar evli kalacağımızı ister istemez sorguluyordum).Bir süre sonra, ben askerden geldiğimde O, 30 yaşında olacak diye, 30 yaşından sonra çocuk yapamazmış, şimdi olacak diye ısrar etmeye başladı.Bir süre sonra hergün bu sebepten kavga çıkarmaya başladı. Kavga çıkardığında da aklına ne gelirse söylüyordu.(hakaretleri bıraktım, ben onu beğenmiyormuşum, O esmermiş, ben beyaz tenliymişim çocuk beyaz tenli olsun diye sarışın birinden yapacakmışım…bunun gibi saçma sapan şeyler…ben onu beğendiğimi aşık olduğumu söylediğimde de o zaman çocuk yapalım, ha askerden önce , ha sonra… ben çocuğu askerdeyken sana getirim falan demeye başlıyordu).Neyse… bir süre sonra hamile kaldı ve karakteri daha da olumsuzlaşmaya başladı. (Bu söylenmez ama…Bir de yatak hayatımız bitti…hatırladığım kadarıyla hamile kalmasından, çocuk 1 yaşına gelene kadar 3-4 defa birlikte olmuşuzdur). Çocuk olduktan sonra da nazı kaprisi gittikçe arttı. ilk bezini değiştirdiğinde çocuk 2. ayını doldurmuştu…gece her emzirdiğinde beni de kaldırıyordu falan… ama hiç birinde de bir şey demedim…Aralık 2010 da kısa dönem askere gittim. Askere giderken bile berbat haldeydik.Ama ben gittiğim için öyle kaldı.Askere gittiğim günden itibaren her konuşmamızda sürekli sorun, problem anlatıyordu…İş yerinde şöyle oldu, bana bunu dedi, arkamdan konuşuyorlar yok annen hafta içi burda kalmaya başladı, sen mi söyledin…her gün hep sorun, problem…Ben askerdeyim, evliyim ve çocuğum var, berbat bir yerdeyim ve güzel bir şeyler duymaya ihtiyacım varken her telefonda sorun, problem…Bir kaç kez yalvardım “Allah aşkına bir gün güzel birşeyle söyle, bak ben burada çok kötüyüm” dedim “Sen kötüysen, bende kötüyüm, kime anlatayım, sana anlatçam tabi, dinlemek zorundasın” diyordu.O da kutulsun, bende kurtulayım bari işyeriyle ilgili problemlerden kurtulalım diye kenarda çok şükür paramız var, bugünler için biriktirdik dedim ve istifa etmesini istedim… Oda sürekli sen gelene kadar, Mayıs’a kadar dayanamayacağım diyordu…Babasının kanser olduğunu söylemiş ve işten ayrılmış…Ama problemler bitmedi…yine her telefonda anlatabileceği sorunlar vardı…Bir süre sonra oğlumuz anneme ondan daha fazla ilgi gösteriyor diye, yemek yedirirken babanesinden istiyor diye anneme “Sen, ben yokken çocuğu bana karşı dolduruyorsun” diye kavga çıkarmış…Sonra bir kaç defa daha böyle yapmış ve annemi evden kovmuş…Sonra da çocuğu görmek istediğinde göstermiyormuş, telefonla aradığında açmıyor , açtığında ve annem torununu özlediğini, gelmek istediğini söylediğinde “biz de şimdi dışarı çıkıyorduk” , habersiz geldiğinde kapıyı açmamalar, açtığında 5dk. sonra çocuğu alıp dışarı çıkmalar…(Askerden döndüğümde evsahibi bile annemi kaç defa kapıda ağlarken gördüğünü, eşiminde evde olduğunu bildiğini söyledi, gece 23 de de kovduğunu falan…). Onu bunları yapmamasını haftada 2 defa çocuğu göstermesini sert bir şekilde söyledim.Sonra göstermeye başladı. Çocuğu birgün bana göstermeye getirecekti. Önce ailesinin yazlığına gidecekti, sonra benim yanıma getirecekti.(Heyecandan, sevinçten içim içime sığmıyor) Ailesinin yazlığına ulaştıktan bir süre sonra askeriyeden aradım. Yarın gemi ne zaman var diye bakmasını,bir-iki gün sonra neyse gelmelerini istedim. Bana “Oooooo benden öyle hemen çocuğu getirmemi bekleme, önce bir hafta dinleneyim” dedi…başımdan kaynar sular döküldü…Tamam çocukla 7-8 saat yolculuk yormuş olabilir ama ben zaten yarın bak, bir-iki gün sonra ne zaman gemi varsa o zaman getir demiştim. Ama 1 hafta dinlenmesi gerekiyormuş. Bende t…k mı geçiyorsun benimle dedim. Bana düzgün konuş, sen biliyor musun ben nasıl bi yolculuk geçirdim, ne kadar yoruldum diye bağırmaya başladı… Tamam getirme istemiyorum dedim. O da tamam getirmiyorum dedi. Ama içim içimi yiyiyor, oğlumu çok görmek istiyorum. Bir gün sonra konuştuğumuzda da, gemi ne zaman varmış sordun mu dedim. Hayır, niye sorayım ki, getirmeyeceğim dedi…Madem getirme dedin, bende getirmiyorum, sonucuna katlanacaksın dedi…Allahım ölüyorum…Yani yanımda olsa vururdum herhalde…yine bir gün geçtikten sonra oğlumuz her gemileri gördüğünde “hani babamın yanına gidecektik” demeye ve ağlamaya başlıyormuş. Ondan bıkmış, sadece onun ağlamalarını çekmemek için getireceğini söyledi..2-3 saatliğine de olsa oğlumu görecektim. Ama bana bunu yaptığı içinde çok kızgındım.Onları, daha doğrusu onu güzel karşılamamışım diye bir de tavrını çektim…Buna da şükür, oğlumu gördüm ya…Neyse askerlik bitti, dertler bitmedi…Geçimsizlik artarak devam etti…Son günlerde bağırıp, hakaret ediyordu, çocuk var …yok anlamıyor…hakaretlere, bağırmaya devam, “bana hakaret etmemesini, hakaretlerini çekmek zorunda değilim” dediğimde de “bu evde duruyorsan çekmek zorundasın” diyordu, bende ona bağırdığımda “ne artistlik yapıyorsun, ne yapabilirsin ki” diyor tahrik etmeye çalışıyordu. Benim annem, babamdan dayak yediği için bu benim hassas noktam, vurmayacağımı bildiği için üzerime geliyordu…defalarca böyle oldu…(bir gün çenesini tutup, sus artık, yeter elimde kalacaksın dedim, sustu, arkamı döndüğüm gibi “gırtlağıma yapıştın, artık üzerime yürürüp gırtlağıma yapışıyorsun” demeye başladı..”Ben gırtlağına yapışmadım, çeneni tuttum, sus artık” desem de nafile , O zaten madem ayrılacağız bir tane vursunda, dövdü olsun modunda olduğu için..kime ne anlatacağım) en son yine böyle bir durumdayken hastalandı, işyerimden izin aldım, (O da çalışıyor) hastaneye gittik.ilaçlarını kullandı, tam iyileşti, spora gittiği için tekrarladı, 1 hafta evdeki antibiyotik, burun spreyi, grip hapı vs. kullandı. Doktora gitmedi. Sonra kötü olunca ben yine izin alıp hastaneye götürdüm. 2 gün rapor aldı. Bende 2 gün izin aldım, araya da haftasonu girdiği için 4 günde iyileşir diye düşündük.Elimden ne geliyorsa yaptım. 2. günün akşamı toparlandı yine tartışma çıkarmaya başladı, yine üzerime geldi (bu evden gideceksin, giden sen olacaksın vs. demeye başladı)…neyse konuyu kapattık bir şekilde ve 4. günün sonunda 15 Ocak 2012 pazar günü kendi kıyafetlerimi ve oğlumuzun kıyafetlerini topladım annemin evine yerleştim. Evimizin tüm eşyaları ve bankada onun hesabında duran 27.000TL kadar ortak paramız onda kaldı.Oğlumuz benimle birlikte kalıyor, Cuma akşamı iş çıkışı alıyor, pazar günü tekrar ben alıyorum. Ona da “istersen her gün görebilirsin, yazın yıllık iznin olduğunda biryere onunla gitmek istersende alabilirsin” dedim.hiçbir problem çıkartmadım. şu an için her akşam telefonla görüşüyorlar, cuma günüde alıyor.
    5 Kuruş param yok, hiçbir eşyam yok ama çocuğumu hemen hemen hergün görebildiğim için çok mutluyum. (çünkü işsiz olduğu dönemde boşanma konusu açıldığında “benim burada ailem yok, beni buraya bağlaya bişey de yok, mahkeme çocuğu annesi olduğum için bana verir, çocuğu alır ailemin yaşadığı şehre giderim, işide orada bulurum” diyordu). Şimdi burada memnun olduğu bir iş olduğu için gitmiyor. Ailesi de o dönem çocuğu istememişti ama bunu ihtimali düşündükçe şükrediyorum.

Ama bazen, “senelerdir bana çektirdi, ayrılırken bile elimden gelen tüm iyi niyeti ona gösterdim, ne bir gün vurdum, ne de aldattım (cinsel hayatımız berbat durumda olmasına rağmen düşünmedim bile), ayrılırkende herşey onun çıkarına göre oluyor” gibi bir düşünce beni rahatsız ediyor.

Şu an ayrıyız, sadece çocukla ilgili durumlarda çok az konuşuyoruz.
    Mahkemeyi O açmayacakmış, ben açacakmışım (çünkü ilerde koz olarak kullanabilirmişim ) kişi kendinden bilir işi…demek ki bana açtıracağına göre böyle bir düşüncesi var).

Bu aralar davayı açacağım.
    Ama dediğim gibi içimi bir kurt kemiriyor.
    Her şey onun çıkarına uygun olduğu gibi böyle mi kalmalı, yoksa ortak paramızdan hakkıma düşeni almalı mıyım ? diye düşünüyorum… (eşyalardan alıp mağdur etmeyi düşünmüyorum)

Şu an için çocuğun bende kalmasını O da istiyor ama onun hesabında bulunan ortak paramızdan hak talep edersem, çocuğun velayetini ister ve bana çocuğu göstermeyle ilgili sorun çıkarabilir ?

Onun hesabında bulunan ortak paramızdan hak talep edebilir miyim ?
    Bu şartlarda (kusurlu olduğunu, burada yazmadığım şeyleride mahkemede söylersem) çocuğun velayeti bana verilir mi ?

Saygilar...

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    176
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Boşanma ve mal paylaşımı

Sayın "Mert-2008" anlattıklarınızı okurken yaşadığım olaylar başımdan geçenler geldi aklıma , ne kadar iyi niyetli olursan ol kadın kafasına koyduysa sana büyük bir zevkle eziyet ediyor.Eski eşim evi terk ettikten sonra yıllarca bana yaşattıklarını çektirdiklerini anlatıp büyük bir keyif alıyormuş, anlatılanların doğruluğuna kesinlikle eminim sadece ikimizin bildiği konuları dahi anlatmış ki onlar zaten söylenenlerin doğruluğunu kanıtlıyor.İşlerine geldiğinde kanun önünde korunmaya muhtaç, masum, zavallı ve savunmasız olarak değerlendiriliyorlar ve erkeğin ne hikmetse her zaman kadını ezdiğini düşünürler ( Kadını ezen erkek olduğu gibi erkeği ezen kadın da var )tüm taktir hakkı , kanaatler kadından yana kullanılıyor, bir de çocuk varsa tamam en büyük koz elinde demektir.

Benim size nacizene önerim hakkınızı sonuna kadar arayın, parada sizinde hakkınız var istemeniz gayet normal , bir çoğu hakkı olmayan katkısı olmayan maldan paradan pay isterken sizin tereddütünüz olmasın bence, Çocuk konusunda çocuğun ne kadar zamandır sizinle olduğunu annesini ne sıklıkla gördüğünü günlük ihtiyaçlarını kimin nasıl karşıladığını çok iyi bilen ve gören şahitleriniz olsun.Bu yaşta çocuğun annesini ihtiyacı var bu yaştaki çocuk anneye muhtaçtır diyenlere bunları anlatın , Ortada hafta sonları çocuğunu gören yada buna itirazı olmayan bir anne varken velayet noktasında bakalım ne diyecekler, çocuğun yüksek menfaati gözetilir hükmüne göre size verilmeli ama malesef kanunlarımıza göre çok uç örnekteki anne sıfatı taşıyan kadınlara bile velayet verilmekte, bu hususu da göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Saygılarımla.

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Buraya yazılanlar ve daha önceki yazılanlardan alınacak şu ders var.

Çocuk yokken anlaşamıyor, bir taraf sürekli geçinmek için alttan alıyor, bir de üstüne düzeliriz diye çocuk yapıyorsanız hayatınızın en büyük hatasını yapıyorsunuz.

Çocuk yokken anlaşamayan, çocuk varken nasıl anlaşacak anlamıyorum. Eski komşularımızdan biliyorum. Daha cicim aylarında iken geceleri ne kavgalar ederlerdi, apartmanda sesleri yankılanırdı. Çocuk oldu yine değişmedi. Ve ayrıldılar.

Sorularınız hakkında cevap vermek isterdim ama bence sizin avukattan tavsiye almanız daha doğru.

Nerede
    ist
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba. Annem ve babam 2011 yılı 5. ayda boşandılar.2003 yılında almış oldukları bir ev vardı. Mahkeme evi anneme verdi ayrıca nafaka bağladı. Babam şimdi evin %50 sini almak istiyor. Babam 1 sene dolmadan önce kararı temyize göndermiş ancak olumsuz cevap gelmiş. Şimdi 2. bir dava açarak babamın evin %50 sini alması mümkün mü? Yoksa 1 seneyi geçtiği için hakkını kaybetti mi? Avukata danışmış 4500 TL verirsen evi alabiliriz demiş ama internette zaman aşımı 1 yıl diyor... Bu konuda yorumlarınız nelerdir?

+ Konuyu Yanıtla
3 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: