Sn.Avukat
21.08.2003_27.12.2004 tarihleri arasında ticari araç sahibi olduğumdan bağ kur ‘a kayıt oldum.23.09.2005 tarihinde eşimden boşandım ve yetim maaşı almaya başladım.08.11.2009 da 2.evliliğimi yaptım ve durumu SSK ‘ya bildirerek yetim maaşımın durdurulmasını ve evlilik yardımı yapılmasını için Ankara’ya dilekçe gönderdim. Ankara’dan gelen cevapta bağ kur terk ve bağ kur çalışmalarını gösteren ay ay hizmet dökümü istendi.Bağ kur ‘a gittiğimde BAĞ KUR’ umun hala aktif olduğunu ve24 milyar borcum olduğunu örgendim. Aracı satınca BAĞ KUR’ ile olan ilişiğimin kesildiğini zannettiğimden dolayı böyle bir borçtan haberim olmadığını söyleyerek BAĞ KUR hizmetinden yararlanmak istemediğimi ve bu borcu ödeyemeyeceğimi belirttim. 5 yıllık BAĞ KUR borcum silinerek terk gösterildim. Fakat eski eşimin 8 aylık BAĞ KUR primlerini ödedim deyip de ödemediğini örgendim ve şu an halen BAĞ KUR’ a 4 milyar borç’lu gözüküyorum .BAĞ KUR’ dan aldığım terk belgesini Ankara’ya gönderdim .Ankara’dan bana söyle bir cevap geldi. 21.08.2003_27.12.2004 tarihinde BAĞ KUR’ a kayıtlı görünseniz de terkiniz 21.12.2009bu çelişkiyi gidererek gerekli evrakları başkanlığımıza göndermenizi rica ederiz. Bu arada 2.eşimden de 04.03.2010 tarihinde şiddetli geçimsizlikten dolayı boşandım. Yetim maaşı için tekrar Ankara’ya müracaat ettim hala bir cevap alamadım ailemden kimsem olmadığı iç akrabalarımın yanında kalıyorum ve uzun süre ayni yerde kalamıyorum durumum çok karışık yetim maaşı için ne yapmalıyım. adres değiştirdim hiçbir gelirim olmadığı için ev tutamıyorum çok zordayım yardımlarınızı rica ediyorum şimdiden teşekkürler
saygılarımla.