Merhaba , aşağıda başımdan geçen olayı (bilgi eksikliği olmaması açısından) detaylıca yazıyorum.Bu bağlamda banka, şube ve/veya şube müdürü hakkında ne taleple dava açabilirim.Hakaret davası ve hak mahrumiyeti ile ilgili dava açma şansım var mı?.ederim.Ve nereye ne kanaldan başvurmam gerekir.Kendim izmir de öğrenciyim , tanığım ankarad öğrenci ve olay Aydın'ın bir ilçesi olan Didim'de gerçekleşmiştir.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler....

Bugün İşbankası Didim Şubesi'nden yatırım hesabım vasıtası ile hisse senedi alım işlemi gerçekleştirmek istedim.Yapacağım bir çalışma için IMKB de mevcut her senetten 1 adet (lot-altı işlem olarak , ki sadece İşbankası bu işlemi yapıyor-diğer bankalar yapmıyor) almak istediğimi belirttim.Müşteri temsilcisi bu işlemi yapmaya başlarken , bunu bankamatiklerden daha rahat yapabileceğimi söyledi , ancak burası yazlık bir yer olduğu için bankamatikler
fazlasıyla yoğundu.Bu arada başka biri gelerek burdan bu işlemin çok uzun süreceğini söyledi.Ben de bana ayrılan işlem sürem dahilinde
(örneğin max 20 dakika ise o kadar) ,alım gerçekleştirmek istediğimi belirttim.Bunun üzerine buradan lot-altı işlem olamayacağını belirttiler.
Ancak daha önce yapılır dediniz diyerek uyardığımda , bunun mümkün olmadığınıve ancak bankamatiklerden yapmam gerektiğini
söylediler.
Bunun üzerine eve gelerek 444 02 02 müşteri hizmetlerini arayarak konuyu bildirdim ve bana bankanın bu işlemi yapmak zorunda olduğunu
bildirip bankadan Safiye Hanım ile görüşmem belirttiler.Bunun üzerine bankaya geri döndüm ve Safiye hanımla görüştüm.Kendisi de bu işlemin
uzun olduğunu ve bankamatikten yapmamı söylediler.Ben de müşteri hizmetlerini aradığımı ve işlemin yapılması gerektiğini ilettim.Bunun üzerine
yetkili olduğunu sandığım bir bayan gelerek ortamın çok yoğun olduğunu ve salı günü yapabileceklerini söylediler.Ben de bana ayırılan işlem süresinde bu işlemin yapılmasını istedim.Bunun üzerine bayan ile aramızda şöyle bir diyalog geçti ;
Bayan : ''O zaman 10 dakikan var'

Ben - Bana 10 dakikan var diyemezsiniz.Ben burada 20
dakika işlem yapıldığını da gördüm.Bu
sebeple 20 dakika işlem yaptırmak istiyorum'

Bayan : ''O zaman yapmıyorum işlemini''

Ben - Nasıl yapmazsınız

Bayan : '' (sesi yükselerek) Terbiyesiz , çık
dışarı''

Ben - Beni kovamazsınız , bana hakaret edemezsiniz ,
lütfen isminizi söyler misiniz?

Bayan '' İsmim masamda yazılı (masası 3 katta ben
1.kattayım) , ben şube müdürüyüm''

Ben - Şikayet etmek istediğimde isminizi soruyorlar ,
lütfen söyler misiniz?

Bayan ''İsmim masamda yazılı istediğin yere şikayet
et''

Ben- (Bu arada güvenlik gelir ve beni banka dışına
doğru götürmek ister , ve bana söyle
diyerek yanıma yaklaşır) , sizi genel müdürlüğe
şikayet edeceğim

Bayan ''İstediğin yere şikayet et!... (bağırmaktadır)

Durum bundan ibarettir.Bunun üzerine bankanın müşteri hizmetlerini tekrar aradım ve şikayetimi ilettim.Ancak daha önceden bildiğim kadarıyla bu tarz
şikayetlerden bir sonuç çıkmamakta.Burada onurumun zedelenmesi, o kadar kişinin içerisinde hakaret edilmesi, güvenlik görevlisinin müdahalesi ile karşılaşmam ve hepsinden önemlisi işlemimin gerçekleştirilmemesi söz konusu.Yani hakkım zorla gaspedilmiş düşüncesindeyim.Burada bir zaman maliyeti söz konusu olmuştur.Bu sebeple işlem süresi gecikecektir.Zira
senetleri fiziksel olarak almak istediğimden bu süre en az 10 gün olmakta ancak bu süre şu anda daha da artmış durumdadır.Tabi böylesi
bir bankada banka memurlarının 'yalan' söylemeleri de ayrı bir konudur.
Bu durum gerçekleştiği sırada yanımda (bir akrabalık
bağım olmayan) 18 yaşını aşmış bir arkadaşım daha mevcut idi.Bu hakaretin
gerçekleştiği olayı başından sonuna kadar da gördü ,yani bir şahidim de mevcut.