+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 14 ileti bulundu.

Konu: Sitelerde hayvan beslenmesi

Sitelerde hayvan beslenmesi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Sitelerde hayvan beslenmesi

Yazlık bir sitede ev kiraladım.Sitede oturanlardan biri kapısının önünde ve site bahçesinin çeşitli bölümlerinde onlarca kediye yemek veriyor.
    Bu kediler hazırladığımız sofralara atlıyor,salıncak ve sandaye minderlerine oturuyor,doğal ihtiyaçlarını sandalye ve masa bacaklarında gideriyor.
    Sitenin karar defterinde okuduğuma göre site alanı içinde hayvan beslenemeyeceği kararı sitenin ilk yönetim toplantısında alınmış.(1997)
    Defalarca yapılan sözlü uyarılara saldırgan cevaplar veren bu kişiye karşı nasıl bir yasal yaptırım uygulanabilir.
    Site yönetiminin ve kiracı olarak kendimin nasıl bir yol uygulaması gerekiyor?
    İlgilerinize şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılarımla.
    Dr.Reyhan Akçay

Hukuki NET Güncel Haber

Sitelerde hayvan beslenmesi konulu yargıtay kararı ara
    Sitelerde hayvan beslenmesi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İSTANBUL, SİLİVRİ, Türkiye.
    İletiler
    867
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Sitelerde hayvan beslenmesi

Sayın eylül8,

Yönetim planında veya site yönetimince oy birliği ile alınmış, sitenizde hayvan besleme ile ilgili yasaklayıcı bir madde varsa buna uyulması zorunludur.
    Kat Mülkiyeti Kanununda hayvan beslenmesini doğrudan yasaklayan bir madde olmayıp, kanunun 18. maddesi kapsamında, rahatsızlık verme hususu çerçevesinde konu düzenlenmiştir.
    Bu anlamda yasal olarak hakkınızı mahkeme yolu ile arayabilirsiniz.

Kişisel not : Hayat kurtarmak ve doğaya katkıda bulunmakla mükellef olan şahsınıza sormak isterim.
    Allahın yarattığı insan dostu bu yavrucukları sizce kim beslemeli ?

Esenlikler,

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Editör;
    Sizinde belirttiğiniz gibi hekimler hayat kurtarnakla yükümlüdür.Modern Tıp uygulamaları koruyucu hekimliği ön plana taşımaktadır.Hiç bir aşısı olmayan ,parazit kontrolu yapılmayan bu kedilerin tabaklarıma atlaması,yattığım yastıklara yatması vs vs hiç bir şekilde hijyen kurallarına uymamaktadır.
    Ben hayvanlar beslenmesin demedim.Site dışında beslenebilirler.
    Koruyucu hekimliğin ilkelerinden biride insanlara sağlıklı koşullarda barınabilmekve beslenebilme ortamını yaratmaktır.
    Siz hiç modern bir ülkede sokak hayvanı gördünüzmü?
    Bilgilerinize.

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

önemli ek;
    Hekimler insan hayatını kurtarmak ve korumalka yükümlüdürlerç
    Doğaya katkıda bulunmak gibi bir yükümlülükleri yoktur.

İletiler
    167
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı eylül8 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    önemli ek;
    Hekimler insan hayatını kurtarmak ve korumalka yükümlüdürlerç
    Doğaya katkıda bulunmak gibi bir yükümlülükleri yoktur.
    Sayın Dr. Reyhan Akçay

Eğer bir hekim olarak, geldiğiniz nokta buysa..
    Yandı gülüm keten helva.....
    Saygılarımla

Nerede
    Ankara
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı korugan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Dr. Reyhan Akçay

Eğer bir hekim olarak, geldiğiniz nokta buysa..
    Yandı gülüm keten helva.....
    Saygılarımla
    sayın kardesşim
    Nedendir bilinmez herkeste bir hayvan sevgisi aldı başını gidiyor.Neden böceklere aynısını yapmıyorsunuz.?Çünkü size bize zarar veriyor.Bu ortak görüş.Ben diyorum ki köpekleri çok sevmeme rağmen ben sitede köpek beslenmesini uygun görmüyorum.Besleyen kişi benim özgürlüğüme müdahale ediyor kabul ediyorum.Siz evinize benim kakalak koymamı istermisiniz?

Nerede
    ankara
    İletiler
    1.107
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı turk005 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    sayın kardesşim
    Nedendir bilinmez herkeste bir hayvan sevgisi aldı başını gidiyor.Neden böceklere aynısını yapmıyorsunuz.?Çünkü size bize zarar veriyor.Bu ortak görüş.Ben diyorum ki köpekleri çok sevmeme rağmen ben sitede köpek beslenmesini uygun görmüyorum.Besleyen kişi benim özgürlüğüme müdahale ediyor kabul ediyorum.Siz evinize benim kakalak koymamı istermisiniz?
    Sayın,Türk size katılıyorum.

Nerede
    ankara
    İletiler
    1.107
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı eylül8 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Yazlık bir sitede ev kiraladım.Sitede oturanlardan biri kapısının önünde ve site bahçesinin çeşitli bölümlerinde onlarca kediye yemek veriyor.
    Bu kediler hazırladığımız sofralara atlıyor,salıncak ve sandaye minderlerine oturuyor,doğal ihtiyaçlarını sandalye ve masa bacaklarında gideriyor.
    Sitenin karar defterinde okuduğuma göre site alanı içinde hayvan beslenemeyeceği kararı sitenin ilk yönetim toplantısında alınmış.(1997)
    Defalarca yapılan sözlü uyarılara saldırgan cevaplar veren bu kişiye karşı nasıl bir yasal yaptırım uygulanabilir.
    Site yönetiminin ve kiracı olarak kendimin nasıl bir yol uygulaması gerekiyor?
    İlgilerinize şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılarımla.
    Dr.Reyhan Akçay
    Sayın, Eylül8 önce site yönetimine, ve bu şahsa noterden bir ihtar name cekin,bu harekete son verilmediği taktirde,dava acılacağını belirtin.

Eyer bu durumun devam etmesi halinde,Bulunduğunuz yer SULH HUKUK MAHKEMESİNE Dava acın, dava acınca Hakim iddia ve savunmayı dinler; delilleri değelendirir ve neticede davalının,diğer maliklerin haklarına tecavüz ettiğini tespit ederse;bu davranışlardan vazgecmesi için uyarıda bulunur.

DAVALI, BU UYARIYA RAĞMEN DAVRANIŞLARINDAN VAZGECMEZSE.

daha önce bu davaya bakan hakim'e,baş vurulur ve bu kere,davalınıncezalandırılması istedir.

Bu durumda,Hakim,Kat Mülkiyeti Kanunun'un 33'üncü maddesinin son fıkrası gereğince,davalıyı peşin para cezasına mahkum eder. Ve hatta uzatmak istemiyorum cümlelerimi KMK.m;25 istenirse diğer bağımsız bölüm malikleri,davalının bağımsız bölümü üzerindeki,mülkiyet hakkının kendilerine devredilmesini yetkili mahkemeden istiye bilir.

sizin görüşlerinizede ayrıca katılıyorum,bukadar cok hayvan sevenler,yetiştirme yurlarının acaba kapılarından hic girdilermi.

Saygılar sunar kolaylıklar dilerim.

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Üst katımda oturan ailenin 2 çocuğu o kadar çok gürültü yapıyor ve ağlayıp, çığlık-çığlığa bağırıyor ki evde eşimle birbirimizin sesini bile duyamıyoruz kimi zaman. Ancak evimizdeki evcil köpeğimiz şüpheli bir ses üzerine 1-2 kere havlasa hemen uyarı alıyoruz, sürekli yasalarla korkutuluyoruz. Bizim baktığımız evcil köpek, tüm tıbbi gereklilikleri yerine getirilmiş, aşılı, temiz, eğitimli ve uysal olmasına rağmen, insanlar kadar yaşama ve gürültü yapma hakkı olmaması beni derinden üzüyor.. Üstteki ailenin çocuklarının giriş kat olan evimizin balkon kısmına attığı yiyecekler o kadar kötü kokuyor ve böcek çekiyor ki, günde bir yıkamak zorunda kalıyoruz. Herkes hayvan sevmek zorunda değil, peki herkes insan sevmek zorunda mı ? Yetiştirme yurduna girip bir can ile ilgilenmek çok insani ve ahlaki bir davranış olmakla birlikte, hayvan-sever olmak için yetiştirme yurduna gidip hayır işlerinde bulunma zorunluluğu da tahmin ediyorum yasalarca belirlenmemiştir. Yazın kuraklığında su bulamadığı için can çekişerek ölen bir hayvana bir tas su vermek için ne hukuk fakültesi bitirmek gerekir, ne de tıp.

Saygılarımla
    Konu selant tarafından (04-08-2008 Saat 17:20:46 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    1.107
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı selant rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Üst katımda oturan ailenin 2 çocuğu o kadar çok gürültü yapıyor ve ağlayıp, çığlık-çığlığa bağırıyor ki evde eşimle birbirimizin sesini bile duyamıyoruz kimi zaman. Ancak evimizdeki evcil köpeğimiz şüpheli bir ses üzerine 1-2 kere havlasa hemen uyarı alıyoruz, sürekli yasalarla korkutuluyoruz. Bizim baktığımız evcil köpek, tüm tıbbi gereklilikleri yerine getirilmiş, aşılı, temiz, eğitimli ve uysal olmasına rağmen, insanlar kadar yaşama ve gürültü yapma hakkı olmaması beni derinden üzüyor.. Üstteki ailenin çocuklarının giriş kat olan evimizin balkon kısmına attığı yiyecekler o kadar kötü kokuyor ve böcek çekiyor ki, günde bir yıkamak zorunda kalıyoruz. Herkes hayvan sevmek zorunda değil, peki herkes insan sevmek zorunda mı ? Yetiştirme yurduna girip bir can ile ilgilenmek çok insani ve ahlaki bir davranış olmakla birlikte, hayvan-sever olmak için yetiştirme yurduna gidip hayır işlerinde bulunma zorunluluğu da tahmin ediyorum yasalarca belirlenmemiştir. Yazın kuraklığında su bulamadığı için can çekişerek ölen bir hayvana bir tas su vermek için ne hukuk fakültesi bitirmek gerekir, ne de tıp.

Saygılarımla

İzmir'de, köpek besleyen aileye apartman sakinleri dava açtı. Mahkeme aileyi haklı buldu. Yargıtay ise "Kat malikleri istemezse, beslenemez" dedi..

İzmir'in Hatay semtindeki Deniz Apartmanı'nın yöneticisi Celal Duran, apartman yönetiminin kararıyla, dairelerinde 'Nancy' adlı Golden Retriever cinsi köpek besleyen Hüseyin ve Belgin Kayalar çiftini mahkemeye verdi. İzmir 11. Sulh Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada Nancy'nin sahibi Hüseyin Kayalar, oğlunun içine kapanık bir çocuk olduğunu, doktor tavsiyesi üzerine çocuğunun daha sosyal bir kişilik kazanması için evde köpek beslediklerini söyledi. Celal Duran ise altında Hüseyin Kayalar'ın da imzası bulunan apartman kat malikleri kurulunun; apartmanda ve dairelerinde aşılı da olsa kedi ve köpek barındırılmasını yasaklayan kararını mahkemeye sundu. Bilirkişi incelemesi de yaptıran mahkeme, insanların hayvanlarla ilişki kurmaları gibi bir ihtiyaçlarının bulunduğunu, belirterek davayı reddetti.

YÖNETİM PLANI GEÇER

Bunun üzerine apartman yöneticisi kararı temyiz etti. Dosyayı inceleyen Yargıtay 18. Hukuk Dairesi de kararı bozdu. Daire gerekçesinde, tüm kat maliklerini bağlayıcı sözleşme niteliğinde olan yönetim planında, bağımsız bölüm ve eklentilerinde kedi, köpek gibi hayvanların beslenmesi açıkça yasaklandığı belirtilerek, uyuşmazlık halinde mahkemece yönetim planının uygulanmasının zorunlu olduğu belirtildi

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

sitede kedi beslemek

sitede hayvan beslemek

sitede evcil hayvan besleme kuralları

sitelerde hayvan besleme kurallarısite içerisinde hayvan beslemeksitede evcil hayvan beslemeksitede evcil hayvan beslenmesisitelerde kedi beslemeevcil hayvan besleme kanunuapartmanda hayvan besleme ile ilgili kanunYandeks animalYandekshayvansite icinde hayvan beslemekkat mülkiyeti kanunu hayvan beslemekiraciyken kopek beslediniz miortak alanda köpek beslemeksıte yonetımınde hayvan haklarısıtelerde kanunı hayvan haklarıapartman bahçesinde kedi besleme kanunusite içinde hayvan besleme kanunlarıyuksek katta kedi beslemesitede köpek beslemekhayvanlarla ilgili kira kanunusitelerde hayvan beslemeYatay sitelerde sokak kedisi beslemek
Forum