+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 14 ileti bulundu.

Konu: Nurettin Veren ve İddiaları

Nurettin Veren ve İddiaları Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Gavur İzmir
    İletiler
    249
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Nurettin Veren ve İddiaları

Kimmiş bu Nurettin Veren?

A-) F. Gülen' in 1966 yılında İzmir' e geldiği ilk günden itibaren, 35 yıl gece gündüz beraber olduğu arkadaşı.

B-) Zaman Gazetesi' nin kurucusu, genel müdürü, genel koordinatörü ve Feza Gazeteciliğin noter belgeli en yekilisi.

C-) Samanyolu Televizyonu kurucusu, hissedarı ve yönetim kurulu başkanı.

D-) Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı' nın kurucusu, mütevelli heyeti başkanı. ( Tüzük ve noter belgeleriyle sabittir. )

E-) Azerbaycan, Kırgızistan, Gürcistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kazakistan, Arnavutluk, Romanya, Bulgaristan, İspanya' daki müesseselerin kurucusu. Fatih Üniversitesi kurucusu ve başkanı. Cumhur başkanı Sayın Süleyman Demirel' in ülke cumhurbaşkanlarına Nurettin Veren' in şahsına verilen resmi mektuplarla bunlar hayata geçirilmiştir.

F-) F. Gülen' in ilk defa Tansu Çiller ile gizlice konutta, Özer Çiller ile Altunizada ve Bozyaka' da dört defa, Süleyman Demirel ile, Hikmet Çetin ile evinde, Bülent ve Rahşan Ecevit ile evinde, Hüsamettin Cindoruk ile mecliste (50.000 Dolarlık saat hediye edilerek) görüştüren,

G-) Aydın Doğan ile ve Hürriyet ekibiyle Hürriyet Plazada, Nazlı ve Mehmet Ali Ilıcak ile gazetelerinde,

H-) Asya Finans kuruluşu için, Özer Çiller ile Altunizade FEM Dershanelerinin beşinci katında, İzmir Yamanlar Koleji' nin beşinci katında gizlice görüştüren, Semra Özal ile Altunizade' de , Cem Karaca ile Dedeman otelindeki gazeteciler ve yazarlar vakfı toplantısında, Barış Manço ile Ali Çevik' in evinde, Galatasaraylı futbolcular ile Altunizade Fem Dershanesinde, R. Tayyip Erdoğan ile belediye başkanı iken Altunizade' de görüştüren,

I-) Ve şimdi yollarını ayıran, F. Gülen' in hain ilan ettiği ABD' de 50 kişinin huzurunda öldürülmesini emrettiği ben; Makina mühendisi ve gazeteci Nurettin Veren;

Hem bütün yetkililere hem de bütün samimiyeti ile Allah, Vatan ve Millet için fedakarlık yapan genç kuşaklara, olayların gerçek yüzünü açıklamaya başladım. Şirk ve dikta sistemi ile, yobazlık ve meczubluk haline getirilmek istenen tek adam, tek lider ve kontrolsüz güç haline gelen bu durumu gözler önüne sererek, hoşgörü, diyalog ve uzlaşma diyerek kendini ve kitleleri yozlaştırmaya HAYIR diyorum...

Olayların şeffaf, demokrat ve halka malolmuş şekilde ve devlet denetiminde yürütülmesini istiyorum. Bu konularda her türlü görüşme, konuşma ve tartışmaya açık olduğumu bildiririm.

Bu masum görünüşlü sahte maskelerin ardındaki bütün sırları sorgulayacağım.

Nurettin Veren

Hukuki NET Güncel Haber

Nurettin Veren ve İddiaları konulu yargıtay kararı ara
    Nurettin Veren ve İddiaları konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Gavur İzmir
    İletiler
    249
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Nurettin Veren ve İddiaları

Atletle namaz kıldı diye Hüseyin Başaran evden kovulmak istenmişti , sigara içtiği görüldüğü için pek çok arkadaşımız evlerden atılmıştı açıkça değil gizli sigara içtiği tespit edildiği için atılmıştı.

Kot pantolon giydiği için pek çok kimse evlere yurtlara alınmamıştı.

FOTOĞRAF HARAM

Fotoğraf mevzu hiçbir arkadaşımız fotoğraf çektiremez ve hiçbir arkadaşımız eve gazete getiremezdi .
    çünkü resim olan yere melekler girmez onun için hiç kimse resimli bir dergi veya gazete senelerce evine sokmadı.
    ve biz ailelerimizin albümlerindeki annelerimizin babalarımızın düğün fotoğraflarını bile eve melekler girmez diye albümlerimizi yakmış çöpe atmıştık
    ve hiç birimiz fotoğraf çektirmemiştik vesikalık fotoğrafın haricinde doğan çocuklarımıza okullara gidinceye kadar vesikalık fotoğraf bile çektirmemiştik.

Hatta bu inanış o kadar ileri bir noktada idi ki, sızıntı dergisinin çıktığı ilk 10 senesindeki sayılarına dikkatle bakılırsa bütün canlı resimlerin boyunları kesilmiştir bu derginin dizaynında o zaman bir heyet halinde çalışan arkadaşlarımızın hepsi bilir bir ara formül bulunmuştu.( Boynu kesilirse günah olmaz)

Fethullah Gülen kendi içtihatları ile bunları ince bir çizgi ile boyunlarından kesince bunlar suret olmaktan çıkar ve dinen mahsursuz hale gelir diye sızıntının ilk çıkan 10 yıllık sayısında fotoğrafların hepsi istisnasız hayvan fotoğrafları dahil,yani bütün hayvanlara, kuşlara ait fotoğrafların dahi boyunları çizilmişti ve böylelikle dinen günah olması halledilmişti bu bir ara formüldü Fethullah Gülen içtihadı idi hatta Saidi Nursi'nin tarihçeyi hayat kitabında fotoğrafı olduğu için o gün evlerde okunan saidi nur sinin kitaplarının içersinden teker tek fotoğrafının keserek çıkarmamızı emretmişti.

Biz fotoğraf hususunda hassasiyetle ev ev dolaşarak bu fotoğrafları çıkardık ve o gün bu eserleri neşreden ağabeylerle Fethullah Gülen bu fotoğraf hususunda bir birleriyle ayrı görüşler içerisindeydiler
    ve bunun büyük günah olduğunu Fethullah hoca içtihat ederek ağabeylere tavır koymuştu.ve tarihçeye hayat kitabındaki Sait nur sinin fotoğrafları teker teker kesilerek çıkarılmıştı.

Çünkü melek girmezdi Fethullah Gülenin o günkü öğretisi buydu ve hiçbir arkadaşımızın iki kişi yan yana çekilmiş bir fotoğrafı yoktur fotoğraf hususunda bu kadar hassasiyet telkin edilmişti ve bütün bunlar yaşanması çok güç olan şartlardı.

Sinemaya,tiyatroya,maça hiçbir arkadaşımız hiçbir şekilde dinen günah diye gitmemişti.

Müzik dinlemek kesinlikle mümkün değildi.

Bizim dinleyeceğimiz tek şey abdussamedin okumuş olduğu kuranı kerim bantlarını dinlemekti.

Eski nurcular ile aramızda ilahi dinleme meselesi olmuştu onlar marşlar ve ilahi dinlemenin mahsursuz olduğunu düşünürken biz marş veya herhangi ilahi dinlemeyi bile dinen büyük bir günah olarak Fethullah Gülenin öğretisiyle almıştık, hiçbir arkadaşımız 10 -15 sene herhangi bir şekilde radyodan Türk sanat müziği yada bir mevlit dahi dinlememiştir.

Fethullah hoca kendi teybini kampta ortaya koyar abdussamedin sesini dinlerdik çünkü kurandan bir şey anlamadığımızdan Mustafa İsmail’in sesine aşık olurduk.

Kurana değil ses olarak sadece bunu dinliyorduk ve o arada ben yine mahsursuz olduğunu düşündüğüm kuran kaseti dinlerdim arabamla hocayı bir yere götürüyordum Fethullah hocanın bu sesi duyar duymaz bana çok dehşetli bir şekilde hakaret etti çünkü kuranı kerimi okuyan Malezyalı bir kadın hafızdı kadın sesinden kuran bile dinlenmez deyip bu kasedi çıkarıp atmamı söyledi ve bir daha da dinlemememi gerektiğini sıkı sıkı tembih etti.

Şimdi bu hayat kesitlerini aklıma geldikçe anlatıyorum ve bu geniş bir kitlede, yani o gün Fethullah gülene yakın olan bütün cemaat tarafından bu prensipler en az 10-15 sene yaşandı ve halen daha pek çok kimse bu sistemle devam etmektedir bu kurallara uyarak hayatını devam ettirmeye çalışmaktadır.

KOLONYA ALKOLLÜ MÜREKKEP HARAM

Bütün cemaat senelerce kolonya kullanmadı. çünkü içinde alkol vardı,. hatta mürekkebin içerisinde alkol olduğu için Abdurrahman Cerrah oğlu alkolsüz mürekkep cerrol mürekkepleri üretmişti ve cemaat sadece cerrol mürekkepleri kullanırdı .

Başka mürekkeplerin kullanıldığı hiçbir kalem kullanılmazdı ve tükenmez kalemlerdeki mürekkeplerin alkolle yapıldığından dolayı hiç kimse cebindeki tükenmez kalemle namaz kılmazdı,

Daha sonra buna paraları da namaz kılarken çıkarmak tavsiyesi ilave edildi
    çünkü paraların üzerinde Atatürk ün resmi vardı ve Atatürkün resmi olan paralarla namaz kılınmazdı
    bu sefer cemaat, üzerindeki paraları ve cüzdanları da çıkarıp bir kenara koymaya başladı.

Bu derece aklına gelen her hezeyanını dinin bir ölçüsü olarak üzerimizde tatbik etti ve bunları kobay gibi bizlere uyguladı, sonrada bu dediklerinden fersah fersah farklı ve 180 derece zıt davranışları rahatlıkla yaptı ve bugün gelinen noktayla mukayeseyi sizler yapın diye sizlere sunuyorum.

Yani bu mürekkep mevzu, fotoğraf mevzu, alkol mevzu kolonya mevzu hatta kolonya değil esansları dahi içinde mutlaka çok cüz i bir miktar alkol vardır diye kullanılmadı.

DETERJANLAR VE KOKULU SABUNLAR

Hiçbir kimse kokulu sabun kullanmadı çünkü kokuyu verirken mutlaka esans konmuştur,
    kokusuz sabun kullanıldı yani tamamen prina sabunu veya hiçbir kokusu olmayan sabunlar kullanıldı özellikle Edremit tarafından Ayvalık tarafından köylerden getirilen zeytin yağı posasından yapılmış sabunlar kesinlikle kokusuz olanlar.

daha sonra deterjanlar kullanılamaması tavsiye edildi deterjanında koku ürettiği için onlarda kesinlikle kullanılmamalıydı işte hayatının her safhasında kendi hezeyanlarını ölçü olarak din olarak ortaya koyup insanlar bununla meşgul edildi ve bununla işgal edildi kalpler kafalar bununla dolduruldu.

artık yapılacak iş ita ata alıştırılmış cemaati koyun sürüsü gibi artık her sahada kullanabilmek idi .

çünkü bu tatbikatlarla cemaat sorgusuz sualsiz itaate hayatlarını ipotek ettirmeye alıştırılmıştı,

hayatlarının her şeyine bu şekliyle müdahalede başarılı olduğunu gören Fethullah Gülen artık onların çocuklarını,ailelerini kalplerini kafalarını rahatlıkla yöneteceğine kendisi de inanmıştı.
    çünkü bu kadar büyük tatbikatlardan aldığı müspet netice onu istediği her şeyi yaptıracak köleleri olduğuna inandırmıştı.

İBRET VERİCİ BİR HATIRA

Bir gün boz yaka yamanlar kolejinde hocayla yaptığım münakaşadan sonra bana çok kızmıştı,

Bir ara Barbaros koca kurt yanıma sokularak tarihi bir ihtarda ve nasihat ta bulundu :

Bak Nurettin ağabey sen F.hocayı hepimizden daha eski tanırsın ,ben yanında devamlı kalırken neler yaşadığımı nelere katlandığımı Allah la ben bilirim.

Bazen sinirlendiği zaman beni yoruluncaya kadar döver ve üzerime çıkıp ayakları ile tekmeler.

Sonrada pişman olur helalık diler.Bunları sende görmüşündür.

Bundan sonra hocanın yanında kalmak istiyorsan ,
    HEM KEDİSİ HEM KÖPEĞİ OLMAYA KATLANMALISIN dedi.

İşte ALLAHA itaat ve iman edilmesinin gerektiğini öğretmek yerine ,

KURAN ölçülerinden ve bilgisinden mahrum saf ,genç arayış içindeki, Anadolu insanlarını inanç boşluğundan istifade ederek kendine kul köle ederek,
    mutlak itaati sadakat ve ibadet diye beyin yıkayarak

(GASSALIN ELİNDEKİ MEYYİTLEROLUN)
    YANİ:
    Ölü yıkayanın elindeki ölüler olun

BİZE DELİLER LAZIM , AKLIN GÖZÜ MANA ALEMİNE KAPALIDIR

GİBİ KURAN ÖLÇÜLERİNE TAMAMEN ZIT

Pek çok hezeyanlarını, hayali hikayeleri din olarak senelerce telkin etti.

ve uzun süreli tatbikattan sonra da daha büyük hayali projelerine girişti bundan sonra artık siyaha ,beyaz beyaza, siyah dese de bir mahsuru yoktu .

ve bütün cemaat O gün itaat emrettiği bu meselelerin 180 derece tersiyle karşılaşacağını düşünemezdi ,yani o gün bu derece hassasiyetle insanların hayatına din olarak müdahale eden Fethullah Gülen acaba yıllar sonra Amerika’ya gidip sığınacağını o gün söyleseydi,
    bir kadının sesini dinlemek günlerce aylarca dinden ve ibadetten zevk alamayacağını
    harama bir bakışın günlerce ibadetten zevk alamayacağını kadının elinin sıkıldığı zaman veya onun bir kalktığı otobüsteki dolmuştaki koltuğa oturulduğu zaman büyük bir günah işlenmiş , kadınla konuşmanın büyük bir günah olduğu,

kadının yüzüne bakmanın büyük bir günah olduğunu öğreten Fethullah Gülenin

bugün Nuriye Akmanlarla,Nevval sevin dilerle hareket etmesini

Amerika ve VATIKANIN dostluğuna inanmasını o gün kimse düşünemezdi.

yine bir hatıra zikredeyim:
    Mehmet Demir canın televizyonda görev yaptığı bir dönemde yönetim kurulu üyesi olarak bulunuyordum gündeme şöyle bir şey gelmişti,

Mehmet Demir can bilgisayarcı olarak Samanyolu televizyona örtülü bayan personel alabilirmiyiz diye sormuştu ,

İkinci soru, televizyona 12-13 yaşında kız talebeler eğitim programında yer alabilirmi ?

Tabii Mehmet demir can hoca tarafından perişan edildi.

Bu noktada bir hatıramı anlatayım.

Stv kurulmadan önce

televizyon hiçbir eve giremezdi.
    Sema video şirket kurulmuştu, sadece Fethullah Gülen kasetlerini seyretmek bahanesiyle verilen bu cevazla televizyonların evlere girmesine müsaade edilmişti ,

bu arada haberlere bakma hususunda Fethullah Gülen bir fetva vermişti
    yalnız televizyonun başında Cevdet ayakta durup elinde bir tülbent parçası
    spiker kadınsa hemen televizyonun üstüne örtüyü örtüp spiker erkekse televizyonun önünden perdeyi çekiyordu.

yani perde darlık yapan bir Cevdet Türk yolu
    Cevdet’in görevi o gün televizyonun başında durup kutsal Fethullah Gülenin günaha girmemesi için televizyondaki haber spikerinin yüzünü örtmek spiker çekildiği zaman ekrandan televizyonu açmak . bu derece meczupça davranışları biz 10-15 sene yaşadık.

Bu derece dini hassasiyetler sergileyerek kalplerine girip güvenlerini kazandığı insanlara karşı

Fethullah Gülenin bugünkü davranışlarını ,Amerika ve Papazların politikalarına alet olmasını izah edebilmesi imkansız görünüyor.

İşte yüzde yüz itaate şartlandırılmış adeta hipnozlaşmış böyle tepkisiz ve makuslaştırılan

Hiçbir şeyi sorgulayamayan f.gülene itaate ALLAHA itaat zanneden toplumun perişan hali.

Fethullah Gülen mukayese edilmesi çok zor bir zıtlıklar yumağıdır

Yani bu hassasiyetleri sergileyen birinci Fethullah Gülen ile bu günkü yaşantısı ve bulunduğu konum itibariyle ikinci bir Fethullah Gülen.

Bunların hangisi gerçek Fethullah Gülen ve bu davranışların hangisi doğru bir karar verilmesi bu hususta araştırma yapılması lazım bence

Nurettin Veren

Nerede
    Çankaya/ANKARA
    İletiler
    99
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ABD ve İsrail'in kucağında oturup, ödediği bastığı halının bile parasını zavallı ve saf halkın sattığı köftelerden, böreklerden:o edinen, sonra da memleketimizin geldiği noktaya bakıp bakıp bir tarafı ile gülen'leri , ağlatmayın yazıktır.

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Gzüne atgözlüğü takmış birileri okur inşallah
    Allah senden razı olsun Sayın arıza sayğılarımla.

Nerede
    Gavur İzmir
    İletiler
    249
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yıllarca faiz haram,bankanın gölgesinde oturmak haram bankada çalışmak haram diyeceksin.

20 Yıl Zaman Gazetesi ve Samanyolu TV ye Banka reklamı almayacaksın.

Faiz haram diye korkuttuğun insanlara, can simidi olarak Asya Finansı kurduracaksın.

Az olsun helal olsun diyen zavallı saf Müslümanların küçücük paralarını faizsiz kazanç vaat ederek ucuza toplayacaksın.

Sadık müritlerine, zengin yandaşlarına arpalık olarak kullandıracaksın.

Bir yıllık net karı 95 milyon ytl açıklayacaksın.
    Türkiye’nin duru inançlı insanlarının birikimini, kendi hayali dünyan için, Anadolu’nun karda kışta terlikle okula giden fakir çocuklarına değil de Amerika’da, Avrupa’da,Japonya’da yandaşlarına dolgun maaşlar ve turistlik seyahatler için kullanacaksın.

Sonrada İnsanların gözlerinin içine baka baka ilkelerimiz aynı ha Asya Finans, ha Banka Finans diyeceksin.

İŞTE F.GÜLEN’İN YENİ DİN ANLAYIŞI, YENİ FIKHI

Allah’tan çok F.Gülen’in baskılarından korkarak konuşmayan din alimlerine arz olunur…..

Nurettin Veren

Nerede
    Gavur İzmir
    İletiler
    249
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Cemaat önderlerinde ve toplum liderlerinde istikrar ve güvenilirlik bir esastır. Sabahtan akşama, günü birlik yapılan fikir ve davranış değişimleri toplumları sarsıntıya ve şüpheye sürükler. Büyük kitleler bu manevralara ayak uydurmada bir hayli tedirgin olur.

Gülen' in ilk başlarda fakirlik ve eğitimsizliğe işaret ederek başlattığı hareket; din, vatan, bayrak, asker söylemleri, sivil-resmi her kesimi etkiledi ve güven sağladı. Cami kutsiyeti ve gözyaşlarını kullanarak, duygusal Türk milletini çok ciddi etkiledi.

Bu güven sayesinde toplumun başarılarını kendi başarıları gibi görüp, kendi olağanüstülüğüne inandı. Halbuki bu güç, toplumun ortak aklı ve ortak gücüydü.

Bu gücü kendine vehmetmek, topluma ait başarıları kendinde görmek bir ruh zaafiyeti olduğu gibi, nefsin ve şeytanın bir tuzağıdır.

Mütevazilik sergilerken şöhretin ve gücün dayanılmaz cazibe girdabı; nice HAK yolcularını yoldan çıkarmış, kazanma kuşağında iken kaybetme uşağı derekesine sürükleyebilmiştir.

Bir elinde KURAN, diğer elinde ABD dolarları;

" Gönlüm Türkiye' de ama ikametim ABD' de "...

" Askere bugün çağırsalar giderim...( Fakat Nokta dergisini ve diğer medya kuruluşlarını toptan satın alarak askerin altını delerim ) "

" İsrail' de ölen çocuklar için ağlarım... ( Fakat Irak' ta, Lübnan' da, Afganistan' da, Filistin' de yapılan katliamlara tek kelime tepki vermem ) "

Hele hele; " Bütün İslam Alemini ve Türk coğrafyasını kan denizi haline getirsede ABD' nin safında yer alırım..."

Gibi hiç bir inanç sahibinin akıl ve mantığına sığdıramayacağı söylem, gizli saklı düşünceler ve zikzaklar, F. Gülen' in vebalini bütün inançlı topluma ve hizmet insanlarına mal etmiştir.

" Biz siyasete talip değiliz. Siyasete girmeyiz, sadece maneviyat insanları olarak Milletimize ve Vatanımıza hizmet ederiz..." Söylemleri ile 40 yıl cemaate verdiği bu mesajlara karşılık, " Bütün dünyayı tek başıma yönetirim...." tarzındaki davranış, " Ticarette, siyasette, dinde benim tekelimdedir..." şeklindeki uygulamalar kimsenin gözünden kaçmayacak büyük zıtlıklardır.

" BEN HERŞEYİM. DÜNYANIN KURTULUŞU BENSİZ MÜMKÜN DEĞİLDİR..." Diyen bir zihniyet sağlıksızdır ve "ŞİRK" sembolüdür...

Bir elinde NUR, bir elinde TOPUZ.

Biz bu işte YOKUZ

Nurettin VEREN

Nerede
    Afyonkarahisar
    İletiler
    2.022
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben de Nurettin Veren'e sorulan ve cevaplanmayan soruları buraya eklemek istiyorum. Cevabı duyan varsa lütfen yazsın. Sorular Ahmet Hakan'dan Nurettin Veren cemaati çok iyi tanıyorsa onu da cemaaat çok iyi tanıyor olmalı...Unutmadan her olayın iki yönü vardır.

BİR: "35 yıl para almadan hizmet ettim, tek kuruşum yok" diyorsun. Cemaatin parasını çalmadığını söylüyorsun. Peki o zaman cevap ver Nurettin Veren! Antalya’daki o yatı hangi parayla aldın? Hangi yat mı? Hani şu haczedilen yattan söz ediyorum.

İKİ: Cemaate yakın bir işadamından sekiz yüz bin dolar borç alıp kaçtın mı? Bu yüzden hakkında verilmiş kaç tutuklama kararı var?

ÜÇ: Alacaklı olduğun bir adamı kaçırtıp bir hafta işkence altında tuttun mu? Bu konuda hakkında açılan davadan ne ceza aldın?

DÖRT: Eşin ve çocukların seni neden terk etti? Gülen’in rol oynadığını söylediğin bu olayda acaba senin şu "bıktırıcı aldatma olayları"nın bir rolü olmuş olabilir mi?

BEŞ: İkide bir Gülen’in, ilkokulu bile dışarıdan bitirmiş biri olduğunu, bu yüzden "müçtehit" olamayacağını söylüyorsun. Peki o zaman tam 35 yıl ilkokulu bile dışarıdan bitirmiş birine nasıl oldu da kul köle oldun? Bu kadar hipnoz sana da fazla gelmiyor mu?

ALTI: Bir din alimi olarak Fethullah Gülen’in fıkıh kitabı yazamayacağını söylemeni, senin cehaletine mi, yoksa Gülen’i bitirme azmine mi bağlamalıyız?

YEDİ: Şu anda mal varlığın nedir? Geçimini nasıl sağlıyorsun?

Not: Uzun süreli hizmet sorusunu Cevat babunaya da sormak isterdim.....

Nerede
    Gavur İzmir
    İletiler
    249
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hah,ben de bunu bekliyordum sonunda istediğim yanıt geldi.Sayın alisinkay,konu başlığına dikkat ederseniz ".. ve İddiaları" ibaresi yer almakta ve ben bu ibareyi bilerek seçtim.Nurettin Veren hakkında yazdıklarınızı,dahasını da okudum ama unutmayınız ki henüz onlar da iddiadan ibaret.
    Ben ne Nurettin Veren'in beyanlarının,ne de O'nun hakkında ileri sürülen iddiaların doğruluğunu bilmiyorum.Benim savunduğum şu: Bu adam çıkmış birtakım iddialarda bulunmuş,herkes de hadi canım sen önce kendi yaptıklarının hesabını ver demiş.Bu ne kadar hukuki ve de dürüst bir yaklaşımdır bana açıklayabilir misiniz?

Hırsızlıktan yargılanan bir sanık,bu işte şunların şunların da parmağı var,şu da şunu yaptı derse vereceğimiz yanıt "Hadi canım,sen önce kendi hırsızlığının hesabını ver,bırak onu bunu karalamayı" mı olmalı?Yoksa,hem hırsızı hem de ileri sürdüğü iddialarda adları geçenleri de mi araştırmalı ve sonuca ulaşmalıyız?

Bu adam,yolsuzluk yapmış olabilir,zamanında şimdi nefret ettiğini söylediği malum şahsa hizmet etmiş olabilir,hatta ona ihanet etmiş de olabilir,hatta ve hatta sırf bu ihanetten sonra maruz kaldığı muamele nedeniyle intikam alma çabasıyla beyanatta da bulunmuş olabilir.Ammaaaa,bu durum söylediklerinin asılsız olduğu,hayal ürünü olduğu sonucunu doğurmaz.Bu nedenle Nurettin Veren'in yaptıklarını sorgularken diğerini masum göstermek,mağdur pozisyonuna itmek de çok ama çok yanlış,bir o kadar da tehlikelidir.

Nerede
    Afyonkarahisar
    İletiler
    2.022
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Peki bir hırsızın iddiasını kesin doğrulara ulaşmadan ve güvenilirliğini teyit etmeden buraya taşır mıydınız?

Bir yerden kovulmak psikolojiyi en fazla etkileyen unsurlardan biridir. Bu durumda kovulan bir insanın sözlerini bir bakış açısıyla taşımak doğal mıdır. Bu iddiaları keşke ben değil de siz, Nurettin Veren'e karşı yapılan iddialar da bu şekilde deyip objektif bir yaklaşımla verseydiniz.

Daha düne kadar kokainci ilan ettiğimiz birisi yargı kararıyla beraat etti. daha düne kadar mankenlerin çıplak görüntülerini yayınlıyor dediğimiz birisi yine yargı kararı ile beraat etti. Düne kadar deli dediğimiz birisi yargının raporlara dayanan aksi görüşü ile karşımıza çıktı. Bu durumda o iddiaları kesinleşmeden ve öyle olmadığı ortaya sonradan çıktığına göre kullanmak insafsızlık değil midir?

Bir bütün halimde başka forumlardaki yazılarımı da okuduğunuzda bahse konu oluşum için kaygılarımı belirtmiştim. Ancak tek bir taraftan ve doğruluk kanaati oluşturacak şekilde bu iddiaları paylaşmak ne kadar doğrudur.

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn. alisinkay,

Malumu ilam ne zamandır ayıplanır oldu. Açın youtube ve benzeri siteleri kendi ağızlarından izleyin, görün.

Ben açıklamakta hiç beis görmüyorum, hiç kimseden de korkmuyorum. Bu konuda forumlarda başlık da açmıştım. Bizim dinimiz en son ve en bozulmamış dindir. Ancak dindeki hurafeler, mezheplerin, cemaat ve tarikatlerin görüşlerini insanlara sanki gerçek Dinmiş gibi dikte etmeleri nedeni ile , İslamiyet ne yazık ki bozulmuştur. Mezhep ve cemaatler adeta partileşmiş, çıkar hesapları işi çığırından çıkartmış, Din saygınlığını yitirmeye başlamıştır. Bizim Dinimiz güzel ahlakı över. Bugün dindar, din büyüğü vb. sıfatlarla tanınanları gördükçe , ben mi Kuran-ı yanlış okudum demeden kendimi alamıyor ama sonunda Allah kelamı ve insanlara gönderilmiş bir Kitabı yanlış anlamama imkan olmadığını düşünüyorum. Bu durumda ya bizler aptalız , ya da aracılar bizi çıkar hesapları ile kandırıyor. Ben ikincisine inanıyorum. Sadece Utah Jazz takımı değil, Adnan Hoca , Mevlana tarikatı, Sevi vb. , aynı Hıristiyanlıktaki düzmece paragöz sözde din adamları gibi bizim Dinimizin de o yola itildiğini üzülerek görüyorum.

F tipi de bir şey söylüyor, diğerleri de, bir de Kuran-ı Kerim'e bakıyorsunuz. Allah aşkına söyleyin hangisi gerçek Din? Hangisine uyalım da Cennetlik olalım? Kaç tane İslamiyet var bu dünyada?

Artık yeter....

Selamlar,

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

nurettin veren resmi sitesi

nurettin verenin iddialari

nurettin veren resmi web sitesi

nurettin veren soruşturması

nurettin veren bin pişman

Nurettın verel

nurrettin verel