+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 5´e kadar toplam 14 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Oct 2005
  Nerede
  Gavur İzmir
  İletiler
  249
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Nurettin Veren ve İddiaları

  Kimmiş bu Nurettin Veren?

  A-) F. Gülen' in 1966 yılında İzmir' e geldiği ilk günden itibaren, 35 yıl gece gündüz beraber olduğu arkadaşı.

  B-) Zaman Gazetesi' nin kurucusu, genel müdürü, genel koordinatörü ve Feza Gazeteciliğin noter belgeli en yekilisi.

  C-) Samanyolu Televizyonu kurucusu, hissedarı ve yönetim kurulu başkanı.

  D-) Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı' nın kurucusu, mütevelli heyeti başkanı. ( Tüzük ve noter belgeleriyle sabittir. )

  E-) Azerbaycan, Kırgızistan, Gürcistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kazakistan, Arnavutluk, Romanya, Bulgaristan, İspanya' daki müesseselerin kurucusu. Fatih Üniversitesi kurucusu ve başkanı. Cumhur başkanı Sayın Süleyman Demirel' in ülke cumhurbaşkanlarına Nurettin Veren' in şahsına verilen resmi mektuplarla bunlar hayata geçirilmiştir.

  F-) F. Gülen' in ilk defa Tansu Çiller ile gizlice konutta, Özer Çiller ile Altunizada ve Bozyaka' da dört defa, Süleyman Demirel ile, Hikmet Çetin ile evinde, Bülent ve Rahşan Ecevit ile evinde, Hüsamettin Cindoruk ile mecliste (50.000 Dolarlık saat hediye edilerek) görüştüren,

  G-) Aydın Doğan ile ve Hürriyet ekibiyle Hürriyet Plazada, Nazlı ve Mehmet Ali Ilıcak ile gazetelerinde,

  H-) Asya Finans kuruluşu için, Özer Çiller ile Altunizade FEM Dershanelerinin beşinci katında, İzmir Yamanlar Koleji' nin beşinci katında gizlice görüştüren, Semra Özal ile Altunizade' de , Cem Karaca ile Dedeman otelindeki gazeteciler ve yazarlar vakfı toplantısında, Barış Manço ile Ali Çevik' in evinde, Galatasaraylı futbolcular ile Altunizade Fem Dershanesinde, R. Tayyip Erdoğan ile belediye başkanı iken Altunizade' de görüştüren,

  I-) Ve şimdi yollarını ayıran, F. Gülen' in hain ilan ettiği ABD' de 50 kişinin huzurunda öldürülmesini emrettiği ben; Makina mühendisi ve gazeteci Nurettin Veren;

  Hem bütün yetkililere hem de bütün samimiyeti ile Allah, Vatan ve Millet için fedakarlık yapan genç kuşaklara, olayların gerçek yüzünü açıklamaya başladım. Şirk ve dikta sistemi ile, yobazlık ve meczubluk haline getirilmek istenen tek adam, tek lider ve kontrolsüz güç haline gelen bu durumu gözler önüne sererek, hoşgörü, diyalog ve uzlaşma diyerek kendini ve kitleleri yozlaştırmaya HAYIR diyorum...

  Olayların şeffaf, demokrat ve halka malolmuş şekilde ve devlet denetiminde yürütülmesini istiyorum. Bu konularda her türlü görüşme, konuşma ve tartışmaya açık olduğumu bildiririm.

  Bu masum görünüşlü sahte maskelerin ardındaki bütün sırları sorgulayacağım.


  Nurettin Veren  Hukuki NET Güncel Haber


  Nurettin Veren ve İddiaları konulu yargıtay kararı ara
  Nurettin Veren ve İddiaları konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Oct 2005
  Nerede
  Gavur İzmir
  İletiler
  249
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Nurettin Veren ve İddiaları

  Atletle namaz kıldı diye Hüseyin Başaran evden kovulmak istenmişti , sigara içtiği görüldüğü için pek çok arkadaşımız evlerden atılmıştı açıkça değil gizli sigara içtiği tespit edildiği için atılmıştı.

  Kot pantolon giydiği için pek çok kimse evlere yurtlara alınmamıştı.

  FOTOĞRAF HARAM

  Fotoğraf mevzu hiçbir arkadaşımız fotoğraf çektiremez ve hiçbir arkadaşımız eve gazete getiremezdi .
  çünkü resim olan yere melekler girmez onun için hiç kimse resimli bir dergi veya gazete senelerce evine sokmadı.
  ve biz ailelerimizin albümlerindeki annelerimizin babalarımızın düğün fotoğraflarını bile eve melekler girmez diye albümlerimizi yakmış çöpe atmıştık
  ve hiç birimiz fotoğraf çektirmemiştik vesikalık fotoğrafın haricinde doğan çocuklarımıza okullara gidinceye kadar vesikalık fotoğraf bile çektirmemiştik.

  Hatta bu inanış o kadar ileri bir noktada idi ki, sızıntı dergisinin çıktığı ilk 10 senesindeki sayılarına dikkatle bakılırsa bütün canlı resimlerin boyunları kesilmiştir bu derginin dizaynında o zaman bir heyet halinde çalışan arkadaşlarımızın hepsi bilir bir ara formül bulunmuştu.( Boynu kesilirse günah olmaz)

  Fethullah Gülen kendi içtihatları ile bunları ince bir çizgi ile boyunlarından kesince bunlar suret olmaktan çıkar ve dinen mahsursuz hale gelir diye sızıntının ilk çıkan 10 yıllık sayısında fotoğrafların hepsi istisnasız hayvan fotoğrafları dahil,yani bütün hayvanlara, kuşlara ait fotoğrafların dahi boyunları çizilmişti ve böylelikle dinen günah olması halledilmişti bu bir ara formüldü Fethullah Gülen içtihadı idi hatta Saidi Nursi'nin tarihçeyi hayat kitabında fotoğrafı olduğu için o gün evlerde okunan saidi nur sinin kitaplarının içersinden teker tek fotoğrafının keserek çıkarmamızı emretmişti.

  Biz fotoğraf hususunda hassasiyetle ev ev dolaşarak bu fotoğrafları çıkardık ve o gün bu eserleri neşreden ağabeylerle Fethullah Gülen bu fotoğraf hususunda bir birleriyle ayrı görüşler içerisindeydiler
  ve bunun büyük günah olduğunu Fethullah hoca içtihat ederek ağabeylere tavır koymuştu.ve tarihçeye hayat kitabındaki Sait nur sinin fotoğrafları teker teker kesilerek çıkarılmıştı.

  Çünkü melek girmezdi Fethullah Gülenin o günkü öğretisi buydu ve hiçbir arkadaşımızın iki kişi yan yana çekilmiş bir fotoğrafı yoktur fotoğraf hususunda bu kadar hassasiyet telkin edilmişti ve bütün bunlar yaşanması çok güç olan şartlardı.

  Sinemaya,tiyatroya,maça hiçbir arkadaşımız hiçbir şekilde dinen günah diye gitmemişti.

  Müzik dinlemek kesinlikle mümkün değildi.

  Bizim dinleyeceğimiz tek şey abdussamedin okumuş olduğu kuranı kerim bantlarını dinlemekti.

  Eski nurcular ile aramızda ilahi dinleme meselesi olmuştu onlar marşlar ve ilahi dinlemenin mahsursuz olduğunu düşünürken biz marş veya herhangi ilahi dinlemeyi bile dinen büyük bir günah olarak Fethullah Gülenin öğretisiyle almıştık, hiçbir arkadaşımız 10 -15 sene herhangi bir şekilde radyodan Türk sanat müziği yada bir mevlit dahi dinlememiştir.

  Fethullah hoca kendi teybini kampta ortaya koyar abdussamedin sesini dinlerdik çünkü kurandan bir şey anlamadığımızdan Mustafa İsmail’in sesine aşık olurduk.

  Kurana değil ses olarak sadece bunu dinliyorduk ve o arada ben yine mahsursuz olduğunu düşündüğüm kuran kaseti dinlerdim arabamla hocayı bir yere götürüyordum Fethullah hocanın bu sesi duyar duymaz bana çok dehşetli bir şekilde hakaret etti çünkü kuranı kerimi okuyan Malezyalı bir kadın hafızdı kadın sesinden kuran bile dinlenmez deyip bu kasedi çıkarıp atmamı söyledi ve bir daha da dinlemememi gerektiğini sıkı sıkı tembih etti.

  Şimdi bu hayat kesitlerini aklıma geldikçe anlatıyorum ve bu geniş bir kitlede, yani o gün Fethullah gülene yakın olan bütün cemaat tarafından bu prensipler en az 10-15 sene yaşandı ve halen daha pek çok kimse bu sistemle devam etmektedir bu kurallara uyarak hayatını devam ettirmeye çalışmaktadır.

  KOLONYA ALKOLLÜ MÜREKKEP HARAM

  Bütün cemaat senelerce kolonya kullanmadı. çünkü içinde alkol vardı,. hatta mürekkebin içerisinde alkol olduğu için Abdurrahman Cerrah oğlu alkolsüz mürekkep cerrol mürekkepleri üretmişti ve cemaat sadece cerrol mürekkepleri kullanırdı .

  Başka mürekkeplerin kullanıldığı hiçbir kalem kullanılmazdı ve tükenmez kalemlerdeki mürekkeplerin alkolle yapıldığından dolayı hiç kimse cebindeki tükenmez kalemle namaz kılmazdı,

  Daha sonra buna paraları da namaz kılarken çıkarmak tavsiyesi ilave edildi
  çünkü paraların üzerinde Atatürk ün resmi vardı ve Atatürkün resmi olan paralarla namaz kılınmazdı
  bu sefer cemaat, üzerindeki paraları ve cüzdanları da çıkarıp bir kenara koymaya başladı.

  Bu derece aklına gelen her hezeyanını dinin bir ölçüsü olarak üzerimizde tatbik etti ve bunları kobay gibi bizlere uyguladı, sonrada bu dediklerinden fersah fersah farklı ve 180 derece zıt davranışları rahatlıkla yaptı ve bugün gelinen noktayla mukayeseyi sizler yapın diye sizlere sunuyorum.

  Yani bu mürekkep mevzu, fotoğraf mevzu, alkol mevzu kolonya mevzu hatta kolonya değil esansları dahi içinde mutlaka çok cüz i bir miktar alkol vardır diye kullanılmadı.


  DETERJANLAR VE KOKULU SABUNLAR

  Hiçbir kimse kokulu sabun kullanmadı çünkü kokuyu verirken mutlaka esans konmuştur,
  kokusuz sabun kullanıldı yani tamamen prina sabunu veya hiçbir kokusu olmayan sabunlar kullanıldı özellikle Edremit tarafından Ayvalık tarafından köylerden getirilen zeytin yağı posasından yapılmış sabunlar kesinlikle kokusuz olanlar.

  daha sonra deterjanlar kullanılamaması tavsiye edildi deterjanında koku ürettiği için onlarda kesinlikle kullanılmamalıydı işte hayatının her safhasında kendi hezeyanlarını ölçü olarak din olarak ortaya koyup insanlar bununla meşgul edildi ve bununla işgal edildi kalpler kafalar bununla dolduruldu.

  artık yapılacak iş ita ata alıştırılmış cemaati koyun sürüsü gibi artık her sahada kullanabilmek idi .

  çünkü bu tatbikatlarla cemaat sorgusuz sualsiz itaate hayatlarını ipotek ettirmeye alıştırılmıştı,

  hayatlarının her şeyine bu şekliyle müdahalede başarılı olduğunu gören Fethullah Gülen artık onların çocuklarını,ailelerini kalplerini kafalarını rahatlıkla yöneteceğine kendisi de inanmıştı.
  çünkü bu kadar büyük tatbikatlardan aldığı müspet netice onu istediği her şeyi yaptıracak köleleri olduğuna inandırmıştı.

  İBRET VERİCİ BİR HATIRA

  Bir gün boz yaka yamanlar kolejinde hocayla yaptığım münakaşadan sonra bana çok kızmıştı,

  Bir ara Barbaros koca kurt yanıma sokularak tarihi bir ihtarda ve nasihat ta bulundu :

  Bak Nurettin ağabey sen F.hocayı hepimizden daha eski tanırsın ,ben yanında devamlı kalırken neler yaşadığımı nelere katlandığımı Allah la ben bilirim.

  Bazen sinirlendiği zaman beni yoruluncaya kadar döver ve üzerime çıkıp ayakları ile tekmeler.

  Sonrada pişman olur helalık diler.Bunları sende görmüşündür.

  Bundan sonra hocanın yanında kalmak istiyorsan ,
  HEM KEDİSİ HEM KÖPEĞİ OLMAYA KATLANMALISIN dedi.

  İşte ALLAHA itaat ve iman edilmesinin gerektiğini öğretmek yerine ,

  KURAN ölçülerinden ve bilgisinden mahrum saf ,genç arayış içindeki, Anadolu insanlarını inanç boşluğundan istifade ederek kendine kul köle ederek,
  mutlak itaati sadakat ve ibadet diye beyin yıkayarak

  (GASSALIN ELİNDEKİ MEYYİTLEROLUN)
  YANİ:
  Ölü yıkayanın elindeki ölüler olun

  BİZE DELİLER LAZIM , AKLIN GÖZÜ MANA ALEMİNE KAPALIDIR

  GİBİ KURAN ÖLÇÜLERİNE TAMAMEN ZIT

  Pek çok hezeyanlarını, hayali hikayeleri din olarak senelerce telkin etti.

  ve uzun süreli tatbikattan sonra da daha büyük hayali projelerine girişti bundan sonra artık siyaha ,beyaz beyaza, siyah dese de bir mahsuru yoktu .

  ve bütün cemaat O gün itaat emrettiği bu meselelerin 180 derece tersiyle karşılaşacağını düşünemezdi ,yani o gün bu derece hassasiyetle insanların hayatına din olarak müdahale eden Fethullah Gülen acaba yıllar sonra Amerika’ya gidip sığınacağını o gün söyleseydi,
  bir kadının sesini dinlemek günlerce aylarca dinden ve ibadetten zevk alamayacağını
  harama bir bakışın günlerce ibadetten zevk alamayacağını kadının elinin sıkıldığı zaman veya onun bir kalktığı otobüsteki dolmuştaki koltuğa oturulduğu zaman büyük bir günah işlenmiş , kadınla konuşmanın büyük bir günah olduğu,

  kadının yüzüne bakmanın büyük bir günah olduğunu öğreten Fethullah Gülenin

  bugün Nuriye Akmanlarla,Nevval sevin dilerle hareket etmesini

  Amerika ve VATIKANIN dostluğuna inanmasını o gün kimse düşünemezdi.

  yine bir hatıra zikredeyim:
  Mehmet Demir canın televizyonda görev yaptığı bir dönemde yönetim kurulu üyesi olarak bulunuyordum gündeme şöyle bir şey gelmişti,

  Mehmet Demir can bilgisayarcı olarak Samanyolu televizyona örtülü bayan personel alabilirmiyiz diye sormuştu ,

  İkinci soru, televizyona 12-13 yaşında kız talebeler eğitim programında yer alabilirmi ?

  Tabii Mehmet demir can hoca tarafından perişan edildi.

  Bu noktada bir hatıramı anlatayım.

  Stv kurulmadan önce

  televizyon hiçbir eve giremezdi.
  Sema video şirket kurulmuştu, sadece Fethullah Gülen kasetlerini seyretmek bahanesiyle verilen bu cevazla televizyonların evlere girmesine müsaade edilmişti ,

  bu arada haberlere bakma hususunda Fethullah Gülen bir fetva vermişti
  yalnız televizyonun başında Cevdet ayakta durup elinde bir tülbent parçası
  spiker kadınsa hemen televizyonun üstüne örtüyü örtüp spiker erkekse televizyonun önünden perdeyi çekiyordu.

  yani perde darlık yapan bir Cevdet Türk yolu
  Cevdet’in görevi o gün televizyonun başında durup kutsal Fethullah Gülenin günaha girmemesi için televizyondaki haber spikerinin yüzünü örtmek spiker çekildiği zaman ekrandan televizyonu açmak . bu derece meczupça davranışları biz 10-15 sene yaşadık.

  Bu derece dini hassasiyetler sergileyerek kalplerine girip güvenlerini kazandığı insanlara karşı

  Fethullah Gülenin bugünkü davranışlarını ,Amerika ve Papazların politikalarına alet olmasını izah edebilmesi imkansız görünüyor.

  İşte yüzde yüz itaate şartlandırılmış adeta hipnozlaşmış böyle tepkisiz ve makuslaştırılan

  Hiçbir şeyi sorgulayamayan f.gülene itaate ALLAHA itaat zanneden toplumun perişan hali.

  Fethullah Gülen mukayese edilmesi çok zor bir zıtlıklar yumağıdır

  Yani bu hassasiyetleri sergileyen birinci Fethullah Gülen ile bu günkü yaşantısı ve bulunduğu konum itibariyle ikinci bir Fethullah Gülen.

  Bunların hangisi gerçek Fethullah Gülen ve bu davranışların hangisi doğru bir karar verilmesi bu hususta araştırma yapılması lazım bence

  Nurettin Veren

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Apr 2007
  Nerede
  Çankaya/ANKARA
  İletiler
  99
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Nurettin Veren ve İddiaları

  ABD ve İsrail'in kucağında oturup, ödediği bastığı halının bile parasını zavallı ve saf halkın sattığı köftelerden, böreklerden:o edinen, sonra da memleketimizin geldiği noktaya bakıp bakıp bir tarafı ile gülen'leri , ağlatmayın yazıktır.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Nov 2006
  Nerede
  izmir,TÜRKİYE
  İletiler
  2.361
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Nurettin Veren ve İddiaları

  Gzüne atgözlüğü takmış birileri okur inşallah
  Allah senden razı olsun Sayın arıza sayğılarımla.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Oct 2005
  Nerede
  Gavur İzmir
  İletiler
  249
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Nurettin Veren ve İddiaları

  Yıllarca faiz haram,bankanın gölgesinde oturmak haram bankada çalışmak haram diyeceksin.  20 Yıl Zaman Gazetesi ve Samanyolu TV ye Banka reklamı almayacaksın.  Faiz haram diye korkuttuğun insanlara, can simidi olarak Asya Finansı kurduracaksın.  Az olsun helal olsun diyen zavallı saf Müslümanların küçücük paralarını faizsiz kazanç vaat ederek ucuza toplayacaksın.  Sadık müritlerine, zengin yandaşlarına arpalık olarak kullandıracaksın.  Bir yıllık net karı 95 milyon ytl açıklayacaksın.
  Türkiye’nin duru inançlı insanlarının birikimini, kendi hayali dünyan için, Anadolu’nun karda kışta terlikle okula giden fakir çocuklarına değil de Amerika’da, Avrupa’da,Japonya’da yandaşlarına dolgun maaşlar ve turistlik seyahatler için kullanacaksın.  Sonrada İnsanların gözlerinin içine baka baka ilkelerimiz aynı ha Asya Finans, ha Banka Finans diyeceksin.  İŞTE F.GÜLEN’İN YENİ DİN ANLAYIŞI, YENİ FIKHI  Allah’tan çok F.Gülen’in baskılarından korkarak konuşmayan din alimlerine arz olunur…..


  Nurettin Veren

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Benzer Konular :

 1. İş Veren Tarafından Mağduriyet
  Yazan: Can EKER Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 29-11-2015, 22:51:08
 2. iş veren mah.
  Yazan: gaffur130 Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 02-07-2015, 08:32:42
 3. Yanıt: 12
  Son İleti: 05-06-2015, 00:26:04
 4. Kamu Maliyesi (Nurettin Bilici) [Kitap Fiyat bilgisi]
  Yazan: Hukuk Kitapçısı Forum: Hukuk Kitapları Tanıtımı
  Yanıt: 0
  Son İleti: 22-11-2011, 17:30:05
 5. Avukat Gerçek Olmadığını Bildiği İddiaları İleri Sürebilir mi?
  Yazan: eser963 Forum: Hukuki Görüş ve Yorum
  Yanıt: 17
  Son İleti: 29-01-2010, 17:22:30

Bu sayfada bulunan kavramlar:

nurettin veren resmi sitesi

nurettin verenin iddialari

nurettin veren resmi web sitesi

nurettin veren soruşturması

nurettin veren bin pişman

Nurettın verel

nurrettin verel

nurettin veren sitesi

Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  Hukuk Blog |  2016 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  ISP Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikoloğum |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Sanal Turk |  Satılık Düşecek Domainler |  Playbarn Levent |  Terapi  |  Kral |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Online Muhasebe Programı |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  icralık arabalar  | 
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2016 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
Hukuki.Net sunucusu yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN teknolojisi kullanmaktadır.
Reklam Alanları: Sitenin 2016 yılı reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.