Kilitli Konu
5 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon
41 den 50´e kadar toplam 65 ileti bulundu.

Konu: Cumhurbaşkanlığına Kim Vekalet Eder ?

Cumhurbaşkanlığına Kim Vekalet Eder ? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Cumhurbaşkanlığına Kim Vekalet Eder ?

Farz edelim ki ben meclis başkanıyım,cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak, adaylığımı kabul görmediği için ya da başka bir sebeple açıklayamıyorum ama Cumhurbaşkanlığı yapmayı (Vekaleten de olsa) deli gibi istiyorum.

Seçimlerde şike yapmak çok kolay (Her şeyin manuel olduğu zamanları düşünün), toplantıya katılanları eksik gösteriyorum ya da kabul oylarını azaltıyorum, kısacası bir şekilde Cumhurbaşkanının seçilmesini sabote ediyor, engelliyorum. Sonra da ortaya çıkıp, seçim yapılamadı Cumhurbaşkanı seçilemedi ben vekillik edeceğim arkadaş diyorum. Var mı böyle şey, sizce hukuk buna cevaz verir mi?

Daha gündelik, basit bir örnek vereyim hala anlamak istemeyenler için.

Boşanmak istiyorum ama kusurlu olan benim, eşim boşanmak istemiyor. Düşünüyorum ve ne yapsam ne etsem de eşimi boşanmaya mecbur etsem diyorum ve başlıyorum icraata. Eşime her türlü (maddi-manevi) baskıyı uyguluyor, aile birliğinin üzerime yüklediği görevlerimi yerine getirmiyorum. Sonunda eşim dayanamıyor ve evi terk ediyor. Hah işte beklediğim fırsat da buydu diyor ve patlatıyorum boşanma davasını, sebep eşim evi terk etti. Hakim beni haklı bulacak öyle mi?!...

Buyrun hukuku bir de bu açıdan değerlendirin...

Hukuki NET Güncel Haber

Cumhurbaşkanlığına Kim Vekalet Eder ? konulu yargıtay kararı ara
    Cumhurbaşkanlığına Kim Vekalet Eder ? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Orta Anadolu
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Değerli üyeler,
    Yeni üye olduğum için forumları dolaşıyor ve siteyi tanımaya çalışıyorum.
    Dikkat ettim her kes fikrini özgürce söylüyor ve hiçbir engelleme ile karşılaşmıyor.
    Üyeler bazan aynı fikirde görüş belirtirken bazen de farklı bir konuda tamamen çatışıyorlar ama hep saygı çerçevesinde. Bu beni çok etkiledi çok mutlu etti.
    Ancak "hukuksuzluk özlemi" başlıklı forumda olduğu gibi burada da ErkanPDR rumuzlu üye fikir çatışması yerine sürekli ortamı germeye çalışıyor.
    Yaklaşımını çok samimiyetsiz bulduğum bu kişinin hem şikayet edip hem de bu kadar ters düştüğü halde hala bu sitede neden bulunduğunu anlayamıyorum.
    İster istemez, sayın galipstayn'ın söylediklerinin doğru olduğunu düşünüyorum.
    Herhalde birileri kendilerini özellikle siteyi germek, karıştırmak için görevlendirmiş olmalı.
    Yoksa bu kadar saygısızlıktan şikayet ettiği, üyeleriyle ve yönetimiyle çatışmaya girdiği halde sitede hala neden dursun ki..
    Saygılar

İletiler
    50
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

En küçük bir hata ve saygısızlık sayılabilecek bir ifademi lütfen bildirin düzelteyim hemen. Fakat forum içinde ihbar mekanizması olmadığını düşünüyorum. Keşke herkes bir fikirle dahil olsa yazışmalar. yazdıklarımın tümü bana yazılmış iletilere cevap hakkı idi ve hiçbir olumsuz üslup kullanmadım.
    Farklılıklara saygı, hoşgörü ve tolerans lütfen. Birlikte yaşama kültürüne bir katkımız olsun.

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Görüyorum ki Erkan PDR yukarıdaki yazıma henüz cevap vermemiş, o halde biz devam edelim.

Cumhurbaşkanı adayı ABDullah Gül kimdir???

"Türkiye’de bir sistem bunalımı var. Halka zorla diretilen, halkına zıt, ona düşman bir sistem. İşte onun içindir ki, bugün senelerdir beraber olduğumuz bazı insanlar ayrılıkçı mücadele içine girmişler. Ülke bütünlüğünü bile tehlikeli duruma getirir hale gelmiş böyle bir sistem..."

"Türkiye’nin resmi ideolojisinin tabii karakterleri bu sistemi kuran tek partinin altı sloganı ile ortaya çıktı. Cumhuriyetçilik, milliyetçilik, halkçılık, devrimcilik, devletçilik ve laiklik. Ama bu milletin halkı bir araya gelip biz devletçi olalım, laik olalım, milliyetçi olalım diye bir karar vermedi. Bu ilkeler hep bu halka bir zorlatma şeklinde dayatıldı..."

"Uygulamada tam bir diktatörlük. Tam halka zıt bir yönetim. Hálá tabuların olduğu, söylenemez şeyler olduğu, halkın yıldırıldığı Türkiye’de yaşıyoruz."

"
    Türkiye’nin Irak, Libya, Suriye’ye benzeyen çok yanları var. Neden? Aynı TEK ADAM pozisyonu. Bugün Libya, Irak ve Suriye’ye gidin, tek insanın resimleri vardır her yerde. Tek insanın heykelleri vardır."

"Devrimcilik adı altında yine bir dizi hukuki düzenleme tepeden inme, zorla getirilmiş ve zorla kabul ettirilmiştir."

"Milliyetçilik maalesef bir nevi ırkçılık şeklinde devam etmiştir. Halbuki içinde bulunduğumuz coğrafyada bütün insanlar İslam’ın potasında barışık yaşamış ve İslam’ın etrafında bütünleşmişti.

Milliyetçilik öyle olmuş ki, Türkçülük şeklinde alınmış ve bu ister istemez aksini de bazı insanların aklına getirmiştir. Mesela bunları açık söylemek zorundayım, ’Ne mutlu Türk’üm diyene’ lafını tutup her yere yaza yaza, Türkiye aslında İLKEL bir hale dönmüştür. Bu laflar Türkiye’nin geçmişte bütün insanları İslam kardeşliği etrafında toplayan bütünlüğünü tehdit eder anlama gelmiştir. Bunlar halkın inanç değerleriyle bütünleşmeyen bir dünya sistemini halka zorla kabul ettirmektir."

"Türkiye’nin bütünlüğünü tehdit eden, en büyük tahribatı vermiş olan sistemin ilkelerinden biri de LAİKLİK ilkesidir. Türk milletinin moral değerlerinin ana kaynağı din olacak, İslam olacak, sonra siz bunu potansiyel tehlike olarak göreceksiniz ve bunu uygulamalarla ortaya koyacaksınız."

"Aynı şekilde, dindar olan bir subaya da siz kendi ordunuzda hayat hakkı vermiyorsanız, bunu açıkça söylemeden onu saf dışı ediyorsanız, sanki safra atar gibi, ajan yakalamış gibi onları ayıklıyorsanız, siz o zaman bu ülkenin devamını, bütünlüğünü nasıl temin edersiniz?.."

"Bu açıdan ikinci Cumhuriyet, yeni OSMANLICILIK kavramlarının ve bu tartışmaların ortaya gelmesini ben çok sağlıklı görüyorum ve geleceğe çok ümitle bakıyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum."

Bu metin ;

Türkiye’nin Milli Bütünlüğü ve Güvenliği. İş Dünyası Vakfı Yayını'nda yer almıştır ve ABDullah Gül'ün bir seminerde Refah Partisi milletvekili olarak yaptıpı konuşmadır.

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu da ŞEVKET KAZAN tarafından ABDullah Gül hikayesi,

Sakın haa ordan burdan kes gopyele yapıştırla bir yere varamazsınız demeyin, buradaki açıklamalara siz de bir cevap verin.

EXETER'DE YETİŞTİ AMERİKA SEÇTİ !..

Şevket Kazan anlatıyor: 'Abdullah Gül Amerikan elçiliği'nden hiç çıkmazdı'

Yaklaşık 12 yıl önce İstanbul'da bir Kafkaslar Toplantısı düzenlenmişti! Toplantıya gazeteci olarak davetliydim. Graham Fuller de oradaydı. Kendisinden bir röportaj talebim oldu, kabul etmedi. Ertesi gün, Yenişafak gazetesinde Graham Fuller ile yapılmış bir röportaj çıktı! Bunun üzerine istihbarat servisleri ile diyaloğu iyi olan bir muhabire görev verdim. Graham Fuller, konferanstan ayrıldıktan sonra nereye gitmiş ve kimlerle görüşmüştü? Bunu araştırmasını istedim. Kısa bir süre sonra bilgi geldi: Graham Fuller, Topkapı'daki Yenişafak gazetesine gitmiş, röportajdan sonra o zaman gazetenin üst katında bulunan Refah Partisi İstanbul İl Başkanlığı'nda Abdullah Gül ile görüşmüştü!

Yıllar sonra bu durumu Prof. Dr. Necmettin Erbakan'a 'Neden böyle oldu? Bu kadrolar, nasıl böyle birdenbire değişim gösterdi? Siz, hepsinin hocası olarak onların bu değişimini nasıl değerlendiriyorsunuz?' diye sorduğumda şu cevabı aldım:
    'Bu arada önemli husus şudur: Maya çok mühim bir şey. Mayasız ekmek olmaz. O cevher sizde yoksa, ekmeği yapamazsınız.'

ABD derin devleti ile...
    DSP'nin çökertilmesi sırasında Abdullah Gül ABD'de idi. İki kişiyle görüştü: CFR'nin beyni Morton Abramowitz ve ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Mark Grossman!
    Tayyip Erdoğan da daha RP Beyoğlu İlçe Başkanı iken, Morton Abramowitz ile görüşmüş ve CIA'nın önemli şeflerinden Graham Fuller ile temasa geçmişti. Amerika'nın Adana Konsolosu Elizabeth Shelton, ABD'nin İstanbul Başkonsolosu Caroline Hagins, ABD Büyükelçilik Müsteşarı Silwer Lawrens ve CIA görevlisi Kenny Bob ile de görüşüyordu!

312-2'den aldığı cezanın onanmasından bir gün sonra 28 Eylül 1998'de, ABD'nin İstanbul başkonsolosu Caroline Hagins, Tayyip Erdoğan'ı makamında ziyaret ederek, 'Bu tür gelişmeler, Türkiye demokrasisine olan güveni azaltır' demiş ve Erdoğan'a destek vermişti!
    Erdoğan'ın AKP'yi kurmadan önce 18 Temmuz 2001'de İsrail büyükelçisi David Sultan ile görüştüğü de basına yansıdı. Erdoğan'ın 'Yeni oluşacak partinin İsrail ve ABD politikalarına asla ters düşmeyeceği' yolunda garanti verdiği yazıldı. Abdullah Gül de bir taraftan İngiltere Büyükelçisi Sir David Logan'ı makamında ziyaret ederek parti çalışmaları hakkında bilgi veriyordu!
    Londra Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Türkiye Uzmanı Dr. Andrew Mango, Abdullah Gül'ün sık sık ABD ve İngiltere'ye giderek görüşmeler yaptığını açıklıyordu!
    CIA şefi Graham Fuller de tam o sıralarda Türkiye'de artık Kemalizm'in modasının geçtiğini ve 'ılımlı İslam' a öncülük etmesi gerektiğini ileri sürüyordu! Fuller, 'Fazilet Partisindeki gençlerin baskın çıkacağı ve Yenilikçi Hareketin ılımlı İslama liderlik yapacağı' nı söylüyordu!

Sonunda, Tayyip Erdoğan gayrımeşru bir ara seçimle TBMM'ye sokuldu, AKP'nin başına getirildi. Bu arada AKP'nin parti programı, yerel yönetimlere otonomi vermeyi önören gizli bir CFR memorandumundan aynen kopyalanmıştı. AKP, CFR'nin verdiği gizli programla kurulmuştu! Bunu yayınladığımız halde yüksek yargı organları kapatma davası için harekete geçmedi!
    Gazeteci Yavuz Selim'in 'Milli Görüş Hareketindeki Ayrışmaların Perde Arkası: Yol Ayırımı' kitabında ise ilginç bilgiler veriliyordu:

Yoldan nasıl çıktılar?
    Mehmet Bekaroğlu anlatıyor:
    -Daha Refah Partisi kapanmadan Talat Halman, FP kapanmadan da Güneri Civaoğlu, Milliyet gazetelerinde yazdıkları makalelerinde, Milli Görüş Partilerinin kapatılmasının yetmeyeceğini, mutlaka bölünmesi gerektiğini söylediler; hatta nasıl bölüneceğini de ifade ettiler. Güneri Civaoğlu, 24 Eylül 1998 tarihli yazısında, bölünme konusunda Sayın Erdoğan'a bir misyon da yüklemektedir. Nitekim gelişmeler bu doğrultuda oldu. Bölünme, öngörüldüğü gibi bir proje olarak adım adım gerçekleşti.

Amerikalıların ilgisi
    SP Genel Başkanı Recai Kutan anlatıyor:
    -Abdullah Gül, Fazilet Partisi döneminde Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısıydı. Dolayısıyla, özellikle dış ülkelerin temsilcilikleriyle, elçilikleriyle en yakın ilişkide olan bir arkadaş idi. Sonradan aldığımız intiba o ki, Abdullah Gül'e karşı özel bir ilgileri ve sempatileri varmış. Bunu daha sonraları çeşitli vesilelerle gördük. Bizimle beraber çalıştığı dönemde bu durumdan herhangi bir gocunmamız da olmamıştır. Fakat sonradan Amerikalı makamların, 'Acaba hangi isim bizimle en iyi uzlaşma halinde olabilir' diye özellikle seçim yaptıklarını ve Abdullah Gül'e özel bir ilgi gösterdiklerini hissettik.

Boyuna Amerika ile fakslaşıyorlar
    Şevket Kazan anlatıyor:
    -Abdullah Gül, hiçbir zaman Refah Partisi için çalışmadı. Hep kendisi için çalıştı. Erbakan Hoca, Abdullah Gül'e Politik Araştırma Merkezi diye bir merkez kurdurmuştu. Dış ilişkilerden sorumluydu ya, Refah Partisi'ni Avrupa'ya, elçiliklere tanıtacağı yerde, sadece kendisini tanıttı. Danışmanı olan Murat Mercan , ki aynı zamanda Melih Gökçek'in danışmanıydı, Amerika'ya boyuna fakslar gönderiyormuş. Oradan da boyuna fakslar geliyormuş. Sekreteri de bir hanım kız. Bu hanım kızın annesi de benim hanımın arkadaşı. Annesine anlatmış, 'Böyle böyle, bunlar devamlı Amerika ile fakslaşıyorlar, hep Abdullah Gül'ün propagandasını yapıyorlar' demiş. Hanım da bana söyledi. Ben de 'Belki yanlış tespit etmiştir. Öyle bir şey varsa, bir gün o fakslardan bir tanesinin fotokopisini alsın, sana getirsin, ben de göreyim' dedim. Kızı yakalıyorlar ve işine son veriyorlar. Şimdi Amerika'da kendisini tanıtan bir kitap bastırmış...

Refahyol Hükümeti'nde, Türk Cumhuriyetleri'nden Sorumlu Devlet Bakanlığını biz almıştık. Gül, Türk Cumhuriyetlerine bir tek seyahat yapmıştır, o kadar. Adamın aklı, fikri Amerika'daydı. Bir de Amerikan Elçiliği'nde ne vardı, bilmiyorum, oradan hiç çıkmazdı!
    Recai Kutan anlatıyor:
    -AKP'deki arkadaşlarımız, teslimiyetçi bir anlayış içerisindedirler. İMF'cilerle, Dünya Bankası ile ilişki içinde olmak ayrı bir şeydir, onların telkinlerine ve empozelerine açık olmak ayrı şeydir..

Exeter lobisi ve Gül
    İngiltere'de bir Exeter Üniversitesi vardır. İngiliz Üniversiteleri arasında 'Kürt Araştırmaları Enstitüsü' olan tek yüksek öğretim kurumudur. Exeter Üniversitesi'nde ayrıca Arap ve İslami Araştırmalar Enstitüsü de bulunuyor! Başında, Abdullah Gül'e fahri doktora unvanı veren Tim Niblock vardır.

İngiliz istihbarat servislerinin yurt dışı görevlere gönderilecek ajanlarının önemli bir bölümü Exeter Üniversitesi'nde eğitim görür. Ayrıca Arap ve İslam Dünyası ile Kürtler hakkında uzmanlaşması gereken İngiliz ajanlar da bu üniversitenin hocaları tarafından eğitilir. Üniversite yayınlarında, Irak'ın kuzeyinden 'Irak Kürdistanı' diye söz edilir.
    Green Peace (Yeşil Barış) örgütü de Exeter Üniversitesi'nde bir laboratuvar sahibidir!
    Exeter Üniversitesi'nden mezun olan veya doktorasını burada yapan kişileri, daha sonra özellikle İslam ülkelerinde önemli ekonomik ve siyasi kuruluşların başında veya devlet görevlerinde görmek mümkündür. Mesela İslam Kalkınma Bankası'nın bütün önemli yöneticileri Exeter Üniversitesi'nde yüksek lisans veya doktora yapmıştır! Tabii buraya gönderilecek öğrencileri de kendi ülkelerindeki 'İslami kuruluşlar' seçer!

İstanbul Milletvekili Nevzat Yalçıntaş seneler önce İngiliz Dışişleri Bakanlığı'nın kendisini Londra'ya ve güneye Exeter Şatosuna davet ettiğini, burada medyanın demokrasiyi tahrip etmesi üzerine bir beyin fırtınasına katıldığını bir Meclis konuşmasında açıklamıştır. Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Exeter Üniversitesi'nde iki yıl eğitim-öğretim görmüştür. Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz da Abdullah Gül'ün bu üniversiteden arkadaşıdır! Abdullah Gül, Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş ve Prof. Sebahattin Zaim gibi hocalarının teşviki ve sağladıkları Milli Kültür Vakfı bursu ile 1976-1978 yıllarında Fehmi Koru ve Şükrü Karatepe ile birlikte İngiltere'ye gönderilmiştir.
    Gül, burada İslam ülkelerinde ileride görev alacak olan doktora öğrencileri ile sıkı bir arkadaşlık kurmuştur. Dönüşte Sebahattin Zaim'in daveti ile Sakarya Üniversitesi'nde görev almıştır. Abdullah Gül, 12 Eylül'den birkaç gün sonra evinden alınıp götürülür ve İstanbul'da Metris Askeri Cezaevine kapatılır!
    Çıktıktan bir süre sonra Merkezi Cidde'de olan ve 48 İslam ülkesinin üye olduğu İslam Kalkınma Bankası'nda diğer Exeter mezunu arkadaşları ile birlikte ekonomi uzmanı olarak görev alır. İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğu, Exeter Üniversitesi'nde doktora sonrası çalışmalar yapmıştır.
    Exeter Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ian Markham'ın 'Said Nursî'nin başarısı: Hakikat ve hoşgörü' başlıklı bir makalesi vardır! Yani bu üniversite 'dinlerarası diyalog' un kurgulanmasında da vardır.
    Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Abdullah Gül, görüldüğü gibi özellikle ABD ve İngiltere'nin derin devleti ile yakın ilişkiler içinde olan bir kişidir.

Üniversiteyi bitirdikten sonra İngiliz istihbaratına eleman yetiştiren Exeter Üniversitesi'nde yüksek lisans yapan Abdullah Gül, CIA istasyon şefi Graham Fuller ile gizli bir görüşme yaptıktan sonra Yenilikçi Hareket'in başına geçti!

İslam ülkelerine yönetici yetiştiriyorlar
    İngiltere'de bir Exeter Üniversitesi vardır. İngiliz Üniversiteleri arasında 'Kürt Araştırmaları Enstitüsü' olan tek yüksek öğretim kurumudur. Exeter'de Arap ve İslami Araştırmalar Enstitüsü de bulunuyor! Başında, Abdullah Gül'e fahri doktora unvanı veren Tim Niblock vardır. İngiliz istihbarat servislerinin yurt dışı görevlere gönderilecek ajanlarının önemli bir bölümü Exeter'de eğitim görür. Ayrıca Exeter'den mezun olan veya doktorasını burada yapan kişileri, daha sonra özellikle İslam ülkelerinde önemli ekonomik ve siyasi kuruluşların başında veya devlet görevlerinde görmek mümkündür.

İsrail ile özel ilişki
    Abdullah Gül, İsrail ile ilişkileri çok sıkı tutan bir politikacı olarak dikkat çekti. Kasap Şaron olarak bilinen ve sonradan İsrail Başbakanlığı da yapan Ariel Şaron ile de görüşen Abdullah Gül, ABD derin devletine hizmetleriyle tanınan Ahmet Ertegün'ün Özbekler tekkesindeki cenaze töreninde ön saftaydı.

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şimdi de Cumhur'un başkanı Sezer'in yerine göz diken ÜMMET''in başı BÜLENT ARINÇ' a bir bakalım kimdir diye..

Laik T.C. Devletinin en üst düzeyinde görev yapan bir kişinin, laik Türkiye Cumhuriyeti açısından son derece önemli olan tarihi “Menemen” isyanına bugünkü bakış açısı, Türkiye’de laikliğin tanımı var mı, yok mu tartışmasından daha önceliklidir. Onun için sayın ARINÇ’ın tabiri ile konuşmamak “nezaketsizlik” olur!!! Çünkü, Menemen isyanını çıkartan Derviş Mehmet ile Bülent ARINÇ arasında bir yakınlık vardır!

Bu nedenle kısaca Menemen olaylarını yeniden hatırlamakta fayda var. … Manisa’da, Menemen’de ve daha bir çok yerde işgalcilere karşı bir örgütlenme içerisinde yer almayanlar, cumhuriyetin ilanından sonra “din elden gidiyor” söylemi ile Hüsnüyadis namlı, Manisa Mutasarrıf Nakşibendi tarikatı mensubu Giritli Hüsnü Bey’in kardeş çocuğu olan sözde Giritli mehdi Derviş Mehmet önderliğinde çoğu cahil insanlar bir araya geldiler…

Bu grup 23 Aralık 1930 günü Menemen’de yaptıkları isyan girişimi sırasında kendilerine engellemeye çalışan 43. Piyade Alayı'ndan Piyade Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile karşı karşıya geldiler. Kubilay ve beraberindeki askerler gruba uyarı ateş açtı. Fakat, “silahlarında manevra mermisi bulunduğundan dolayı etkili” olamadılar… Bunu fırsat bilen Giritli mehdi Derviş Mehmet ise, “bakın bana mermi işlemiyor” diyerek kendince kutsallık zırhına büründü. Olaylar sırasında ağır bir şekilde yaralanan Kubilay, yaralı olarak meydandaki hükümet binasına girmek istedi. Ama binanın giriş kapısı kapalı olduğu için giremedi… Bu nedenle, hükümet binasının hemen yanındaki Kazez Camii bahçesine yöneldi. Giritli mehdi Derviş Mehmet, Giritli Şamdan Mehmet ile birlikte Kazez Camii bahçesinde bitkin bir vaziyette bulunan Kubilay'ın başını bağ testeresi ile canlı canlı gövdesinden ayırdılar. Sonrada, asteğmen Kubilay’ın başını yeşil bir bayrağın tepesine takarak Menemen sokaklarında dolaştırmaya başladılar. Bu sırada, kendilerine müdahale eden Şevki ve Hasan adlı kahraman iki bekçiyi de öldürdüler. Olay yerinde toplanan 250 – 300 kişilik ahali ise Kubilay'ın şehit edilmesi esnasında olaylara hissiz ve seyirci kaldı. Hatta bir kısmı, olayı tasvip edercesine alkış tuttu. O sırada sözde mehdi Giritli Derviş Mehmet, Yüzbaşı Fahri'ye “ben mehdiyim, şeriatı ilan ediyorum. Bana kimse mukavemet edemez. Karşımdan çekil!” dedi…

Sonunda isyan bastırıldı. Kurşun işlemeyen sözde Giritli mehdi Derviş Mehmet’e ateş açıldı. Ve bu ateş esnasında Kubilay'ı şehit eden sözde Giritli mehdi Derviş Mehmet ile birlikte Giritli Sütçü Mehmet ve Giritli Şamdan Mehmet öldürüldü. Aralarında önceden Şeyh Sükuti’nin Menemen belediye başkanlığı yaptığı sırada yönetimde birlikte olduğu bilinen Hayımoğlu Yahudi Jozef, Erbilli Şeyh Esad’ın oğlu Mehmet Ali ve 37 kişinin idamına karar verildi. Nakşibendi Şeyhi Esad Efendi ise ilerlemiş yaşından dolayı 24 yıla hapis oldu. Fakat tutuklu bulunduğu sırada hastalığından dolayı öldü. Şeyh Esat ve tarikatının amacı Cumhuriyet kayıtlarına, “Hükümeti yıkmak, ATATÜRK ilke ve inkılaplarına aykırı olarak saltanat ve şeriatı getirmek, tekke ve zaviyeleri açmak, şapkayı yasaklayıp yeniden fesin kullanılmasını” sağlamak olarak geçti. Menemen olayının hazırlayıcılarından olan Nakşibendi tarikatı lideri Şeyh Esat'ın yurt dışı bağlantısı ile ilgili olarak Askeri Mahkeme Başkanı General Mustafa MUĞLALI, verdiği beyanatta (Cumhuriyet Gazetesi; 01 Şubat 1931 Tarihli nüshası), “Şeyh Esat, hilafet komitesiyle alakasına dair bir itirafname hazırlıyordu. Bu münasebetle İngiliz casusu Lavrens ile münasebette bulunduğunu da doğrulamaktaydı. Fakat, hastalığı bunu yazıp bitirmesine mani” olduğunu belirmiştir.

İşte size, “bir - iki sarhoş ve esrarkeşin gerçekleştirdiği olayların insafsızca inançlı bir kesime mal edilmek” istendi denilen Menemen isyanı. Bu isyanın gerçeklerini yıllar sonra Nedim ÇAKMAK’ın yazdığı “İşgal Günlerinin İşbirlikçileri Hüsnüyadis Hortladı” isimli kitabı (Kumsaati Yayınları [Kitabın 5. baskısı yayına hazırlanıyor!]) sayesinde öğrendik… Kitapta, Menemen isyanını Giritli Hüsnü Bey’in Türk Milletine ve Cumhuriyete karşı düşmanlığı sonucu Yunanistan’a gittikten sonra buradan idare ettiği yazılıydı!!!

Olayların tertipleyicileri ise Nakşibendi tarikatı lider Erbilli Şeyh Esat, işgal dönemin Manisa Valisi Giritli Hüsnüyadis (1922’de Yunanistan’a yerleşti ve Hristiyan oldu) ve onun kardeş çocuğu Giritli Derviş Mehmet, Menemen Belediye Başkanı Şeyh Sükuti ve akın akın Manisa’dan Menemen gelen diğerleri…

Hüsnüyadis namlı Manisa Mutasarrıfı, Nakşibendi tarikatı mensubu Menemen isyanının tertipleyicisi, Nakşibendi tarikatı lideri Erbilli Şeyh Esat ve Derviş Mehmet, işgal yıllarında yurdunu savunmak için çete kurmadı, işgal güçlerine karşı kurşun sıkmadı!... Fakat, genç Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı çete kurarak, asker ve iki bekçisine kurşun sıkmakta ve kurşun sıktığı asteğmen Kubilay’ın başını bağ testeresi ile kesme konusunda hiç tereddüt etmedi…

- Neden, bu vatan bu türden insanlar yetiştiriyor? Bu düşüncelere başka bir kaynak ise yakın zamanda araştırmacı-yazar Ergun POYRAZ’dan geldi… POYRAZ, “ARAP-KÜRT KIRMALARININ YENİ HEDEFİ; EMİN ÇÖLAŞAN” isimli makalesinde yer alan, “Menemen isyancısı Derviş Mehmet'in (Menemen-Sümbüller Köyü) ikinci eşinden torunu, babadan Girit Rum'u, anadan Mısırlı Arap olan zat (Bülent ARINÇ) bana bir gün gelerek, - biz seninle hemşehri sayılırız. Benimle uğraşma. Hoca efendi ve onun yetiştirdiği Rum ve Ermeni Yahudi kırması olanlarla uğraş. İşte belgeler - diyerek yalakalık üzerine yalakalık yapmıştı…” şeklindeki şaşırtıcı açıklamalara henüz bir tekzip gelmedi ama Menemen olayları ve sonrası Türkiye Cumhuriyeti’nin yaşaması için gerekli olan laikliğin değeri daha da net ortaya çıktı.

Sanırız, TBMM Başkanı sayın Bülent ARINÇ bu üzücü olaya karşı “nezaketsizlik” olmaması için, laiklik tanımından önce bir açıklama getirir!!!

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Nerede kalmıştık???

İsterseniz iktidarın bünyesine uyum sağlamış (onu var etmiş demek belki daha doğru olacak) KRİPTO KİMLİKLERDEN de söz etmeye başlayalım mı??? Mesela kripto sabetaycılar, kripto kürtler, barzaninin milletvekilleri...

İşin en acı yönü de işte bu zaten.

Gerçekten ve yürekten İslama inanan Trabzon'lum Erzurum'lum Ankara'lım, Konya'lım da bu KRİPTO KİMLİKLERİN peşinden gidiyor.

Onların inançlarını, onların çocuklarını, onların sevgilerini, kısacası ;

ONLARIN BEYİNLERİNİ VE YÜREKLERİNİ ONLARIN ÖZGÜR İRADELERİNİ ÇALDINIZ BU GÜNE

KADAR. ONLARI KÖLELEŞTİRDİNİZ

ÇALDIKLARINIZI OY'A VE PARA'YA TAHVİL ETTİNİZ.

KİŞİLİKLERİNİ YOK ETTİNİZ.

BU GÜNAHIN VEBALİN ALTINDA KALACAKSINIZ HİÇ ÇARESİ YOK.

Konu milo tarafından (07-05-2007 Saat 20:10:52 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Çankaya/ANKARA
    İletiler
    99
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şu şakirtlere ADL'yi (Anti-Defamation League) sor, milo kardeş,

Sor da kimlere hizmet ettiklerini bir öğrensinler, eğer içlerinde biraz utanma, biraz ülke sevgisi kaldıysa hicap duysunlar.!!!

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu iş parayla değil sırayla turkuaz kardeş

onları da siz anlatın, hani renk olsun çoğulculuk, demokrasi falan, çok severler ya rabbena hep bana...

Nerede
    Çankaya/ANKARA
    İletiler
    99
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu malum şahıs 19.09.1997'de ABD'de kiminle görüşmüş, bunları biz biliyoruz. Siz de bilin, biraz reklam olacak, tabi eğer izin verirse site yönetimi ,eh artık kusura bakmasınlar bıçak kemiğe dayandı!!!

Yönetim tarafından silinmiştir
    Konu Harun Gür tarafından (08-05-2007 Saat 23:39:32 ) de değiştirilmiştir.

Kilitli Konu
5 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

cumhurbaskani olmadigi zaman yerine kim vekalet eder

cumhurbaskani yokken yerine kim bakarcumhurbaşkanı yurtdışına çıkarsa yerine kim bakarcumhurbaşkanı yurtdışındayken yerine kim bakarcumhurbaşkanı yerine kim vekalet edercumhurbaskani yurt dışında yerine kim bakarcumhurbaskani hastalandiginda yerine kim bakarcumhurbaşkanı ölürse yerine kim geçercumhurbaşkanının yerine kim vekalet edercumhurbaskani yerine kim bakarhttp:www.hukuki.netshowthread.php22058-Cumhurbaskanligina-Kim-Vekalet-Ederpage3cumhurbaşkanı hasta olduğunda yerine kim bakarcumhurbaşkanı yurtdışına çıkınca yerine kim bakarcumhurbaskani izindeyken yerine kim bakarcumhurbaskani olmayinca yerine kim bakarcumhurbaskani hastayken yerine kim bakarcumhurbaskani tatile ciksa yerune kim bakarcumhurbaşkanı olmadığında yerine kim bakarcumhurbaskaninin yerine kim bakarcumhurbaskani hasta olursa yerine kim bakarcumhurbaşkanı olmadığı zaman yerine kim vekalet edercumhurbaşkanı yerine kim bakarcumhurbaşkanı olmadığı zaman yerine kim bakarcumhurbaskani makaminda bulunmadigi zaman bu makama kim vekalet edercumhurbaskani rahatsizlandiginda yerine kim bakar
Forum