Kilitli Konu
4 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon
31 den 40´e kadar toplam 65 ileti bulundu.

Konu: Cumhurbaşkanlığına Kim Vekalet Eder ?

Cumhurbaşkanlığına Kim Vekalet Eder ? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    50
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Cumhurbaşkanlığına Kim Vekalet Eder ?

Ragıp hocam, sizin sitelerinizi bekliyorum. Bir albay ve öğretmen arkadaşın tavsiye ettiğini yazmıştım. Demek ikisi de zararlı siteleri dolaşıyormuş. Kendilerine de bilgi vereyim. Yalnız hukuken de "kimler" meselesini irdeleyip ispat etmemi de isteyebilirler. O zaman yardımınıza ihtiyaç duyacağım.
    Şimdiden teşekkürler.

Hukuki NET Güncel Haber

Cumhurbaşkanlığına Kim Vekalet Eder ? konulu yargıtay kararı ara
    Cumhurbaşkanlığına Kim Vekalet Eder ? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın yeni üye PDR,
    Merak ettim, Ragıp Bey sizin hocanızmıdır.
    Israrla bir albay ve bir oğretmenden bahsediyorsunuz..
    Bu albay herhalde sizin şeriat ordusunun subaylarından.
    Zira Türk Ordusunun hiçbir subayı ima ettiğiniz seviyeye düşmez....
    Hep aynı şeyi yapıyorsunuz..
    Çaktırmadan forumları karıştırıp konudan uzaklaşılmasını sağlıyorsunuz.
    Sinsi ve kaypak taktikler Türk Milletinden gereken cevabı alıyor, alacaktır...
    Konuya gelince....
    Söyleyeyim..
    Size ve şeyini şeyettiğimin şeyi Arınç'a rağmen, Ahmet Necdet Sezer
    Cumhurbaşkanlığı görevine devam edecek...
    Söyleyeyim..
    Önümüzdeki seçimlerde AKP niz patlak bir ampul olarak muhalefetteki yerini alacaktır....
    Yanaklarınızdan öperim muhterem kardeşim...

Saygılar

Nerede
    içanadolu
    İletiler
    366
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

arkadaşlar,
    102.madde yazmıştır. Sezer diyor. 106.madde gerçekleşmemiştir. Cumhurbaşkanı hasta değildir, yurt dışında değildir, burada makamındadır yahu,hepsini birden okusanıza.Herkesi takiyyeye mi alıştırdılar ne?

Nerede
    içanadolu
    İletiler
    366
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sayın Alisinkay,

Sizin dediğiniz gibi hukuk anlaşılır ve açık olduğunu varsayalım. Ben katılmıyorum, çünkü müspet ilimlerle uğraşıyorum,bizde 5X5 =25 tir. Hukuk öyle değildir. Hukuk temeline oturmuş yargı da. Bu konularda birini diğerinden soyutlayamayız.
    Ama gerçek, hukukta bizim meslekteki gibi bir doğru yok, yorumlar ve subjektif değerler geçerli, adına da vicdani kanaat falan diyorlar. Ben bunlara saygı duymuyor, o gün işyerine karısıyla kavga etmiş, ya da taksidini ödeyememiş gelen yargıç ve savcının kararında kesinlikle ruh halinin etkili olacağını düşünüyorum. İnsan doğasını inkar edemeyiz. Kişinin en öenmli sorunu kendi sorunudur ve onu çözümlemden diğer sorunlarla ilgilenemez. Bu saptama çok önemlidir, çünkü ülkemiz gerçeğinin aynasıdır.
    Gerçekten Anayasa'da çok açık yazılmış ve her an kamuoyunu ilgilendirmeyen, ancak böyle çokluk oyuna sahip olan çoğunluğu temsil etmeyen bir iktidarın sebep olabileceği, toplumsal muhalefetin, TSK ya bile açıklama yapmayı zorunlu kıldığı gerçeklikte, 102. madde size Sezer'in kalması gerektiğini anlatmıyor mu? Olmaması halini düzenleyen madde 106. koşullarının olmadığını göstermiyor mu?

Sezer'in o makamda 2 ay daha kalması bana göre bir kazanç ta, Sezer için ne anlam taşıyor, ne düşünerek bu 2 ayı geçirecek ayrı mesele.

Bence bu maddeler 5X5 =25 te, şayet yanlış anlıyorsak, anlaşamıyorsak gerçekten dil, algılama toplum olarak bir sorunumuz var. Bu ben de olabilirim yanlış anlamayın ama doğruyu bulmak da bizim görevimiz.

Nerede
    Adana, Seyhan, Turkey.
    İletiler
    2.930
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Cumhurbaşkanlığına yenisi seçilinceye kadar meclis başkanının vekalet edeceği görüşünü benimsemek güç. Anayasa'nın açık olduğunu düşünüyorum. Sayın Sezer'in yenisi seçilinceye kadar görevde kalması gerekir. Zaten öyle olacağı konusunda da mutabakat var gibi görünüyor. Aksi görüşün kuvvetli gerekçesi yok ve azınlıkta kalan bir görüş.

İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Wink Re: Cumhurbaşkanlığına Kim Vekalet Eder ?

Sayın üyeler,
    Dikkat ederseniz hukukçu arkadaşlarımız hep aynı doğrultuda görüş beyan ediyorlar.
    Hem de gerekçelerini ve kanun maddelerini belirterek.
    Oysa bazı arkadaşlar, her zaman olduğu gibi, konuya gerçekten samimi yaklaşıp, görüşlerini belirtmek yerine, Sayın Mansuroğlu'nun dediği gibi,
    düdük öttürüyorlar.
    Çünkü amaç üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek...
    Amaç fikir tartışması yapmak değil, ya durumdan vazife çıkardıkları ya da gerçekten vazifelendirildikleri için, forumları karıştırmak.
    Ama hep hüsrana uğradılar.
    Hep hüsrana uğrayacaklar.....
    Baş karıştırıcı, şeyini şeyettiğimin şeyi, Arınç bile, artık bunlar gibi ısrar etmiyor.
    Zira başından beri biliyor ki.....
    Yasa gereği,
    "CUMHURBAŞKANLIĞINA AHMET NECDET SEZER DEVAM EDECEKTİR."
    Bu anlamda,
    Muhterem yeni üye Erkan PDR ve arkadaşlarına tavsiyem, bu konu kesinleştiğine göre başka forumlarda göreve devam etmeleridir.
    AMA UNUTULMASIN Kİ......
    Biz emeğe saygılı, fikre saygılı demokrat yurtseverler,
    ORADA DA OLACAĞIZ......
    Saygılar

İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Ahmet Nejdet SEZER in Cumhurbaşkanlığından memnunum.Vekalet etse ne sakıncası olur asıl siz bunun cevabını verin.Ne mutlu Türküm diyene.

İletiler
    50
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sadece kendisi gibi düşünenlere saygı duymak insanca bir saygı değil, bencilliktir. Karşıt düşüncelere tahammülsüzlük de insanın çiğliğinin ve hamlığının ifadesidir. Biraz da ikna da acziyetin göstergesidir. Hele hemen yaftalarla suçlamak da küçüklüğün metodudur.

Herkes kendi gibi düşünenlerle forum yaptıktan sonra nerde kaldı "farklılıklara saygı ve diyalog, nerde kaldı fikre saygılı demokrat yurtseverlik"
    Unutmayalım ki laiklik söylemlerini kullanıp takiyye yapan ama aslında dini ve dindarı kasteden, kutsala tahammülsüz bir kadrolaşmış hukukçu zümresi var.
    İnsallah yazılarında beni kastedenler de bu zümreden değildir.
    Selamlar

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erkan PDR rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sadece kendisi gibi düşünenlere saygı duymak insanca bir saygı değil, bencilliktir. Karşıt düşüncelere tahammülsüzlük de insanın çiğliğinin ve hamlığının ifadesidir. Biraz da ikna da acziyetin göstergesidir. Hele hemen yaftalarla suçlamak da küçüklüğün metodudur.

Herkes kendi gibi düşünenlerle forum yaptıktan sonra nerde kaldı "farklılıklara saygı ve diyalog, nerde kaldı fikre saygılı demokrat yurtseverlik"
    Unutmayalım ki laiklik söylemlerini kullanıp takiyye yapan ama aslında dini ve dindarı kasteden, kutsala tahammülsüz bir kadrolaşmış hukukçu zümresi var.
    İnsallah yazılarında beni kastedenler de bu zümreden değildir.
    Selamlar
    Fetoş'un askerleri nöbette haa???

İslamı Kalvinistleştiren, hurafelere boğan, kişiyi özgürlüğünden alıp cemaatin kulu haline getiren, cemaati millete egemen kılmaya çalışan, kendisinden olmayana tahammül edemeyip akıl almaz yöntemlerle dışlayan,Amerika'da 100 dönümlük malikanede yaşayıp Türkiye' ye hükmetmeye çalışan, toplumu dindar- dindar olmayan diye bölmeye çalışan (çünkü layikler size göre dindar değildir, müslüman hiç değildir, ayıp utanın bunu yazarken söylerken, iftira atmayın kimseye, sizin yüzünüzden dininden de soğudu bu millet, sizin Allahınız da kitabınız da Muhammediniz de bizimkinden farkılı çünkü, bu noktaya getirdiniz artık insanları, kendinizle gurur duyabilirsinizızgın devleti evlerde yetiştirdiği sizin gibi askerleriyle ele geçirmeye çalışan vs. vs. vs. sizin gibi kişilere ve düşüncelere karşı çıkanları kutsala tahammülsüz diyebilmek, ancak ve ancak ipnotize edilmiş birisinin söyleyebileceği sözdür.
    Şu yazınızı yazarken bile karşınızdaki suçlama yöntemini kullanıyorsunuz. Demokrasi, yalnız sizin için. Daha bu gün Erkan mUmcu sizin gibiler için Mecliste neler söyledi eğer dinlediyseniz yada dinlemeye tahmmül ettiyseniz. " Demokrasi, şurdan şuraya giderken binebileceğiniz tramvay değildir" siz herkesi sersem elalemi kör mü sanırsınız kendiniz gibi.

Açıkça şunu yazmanızı beklerdik bize demokrasi nutukları atacağınıza.

Bizim özlemimiz, Türkiye' de şeriat düzenini egemen kılmaktır, demokrasi bizim için sadece bu amacımıza erişmek için bir ARAÇTIR. Müslümansınız, yalan söylemeyin, iftira atmayın,riyakarlık yapmayın, hileye fesada sapmayın, (çarpılısınız diyemiycem Allah'ın işine karışılmaz) ama günahtır, yazıktır insanlara. Öleceğimi bilsem yanınızda yer almayacağım.Cumhuriyet, demokrasi ve layiklik benim için ekmekten daha önemlidir. İnsan ekmeğini bir şekilde çıkarır ama kaybettiği özgürlüğü geri almak çok zordur. Tarih bunun acı örnekleriyle doludur. Siz de ayrılın bu fesat cemaatinden ve özgürlüğünüze kavuşun, size tavsiyem budur. Merak etmeyin ayrıldığınızda müslüman kimliğinizden bir şey kaybetmeyeceksiniz.

Haa bu arada;

Manisa mitinginde Manisa Belediye Başkanı bayrak satışlarını neden yasakladı acaba?

İstanbul mitinginde baz istasyonları neden engellendi? Semtlerin elektrikleri insanlar mitingi tvden izlemesin diye neden kesildi? Vapur otobüs seferleri neden iptal oldu?
    Ankara mnitingine medya neden ilgi göstermedi?

Sizin demokrasiniz işte bu kadar.

Ve sizinkiler, biz istesek 10 milyon insan toplarız dediler, hadi toplasanıza, öyle bir topluluğun görüntüleri dünyaya yayınlandığında, Türkiye'deki şeriat özlemi açığa çıkacak diye mi korkuyorlar? Bunu ben demiyorum ABD' de etkili bir adam (korkmayın gavur o gavur Amerikalı yani, üstadınız değil) diyor.
    Konu milo tarafından (07-05-2007 Saat 17:11:48 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    50
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bakın Türk mahkemeleri ve hakimleri "Türk Milleti Adına" sizinle ne kadar aynı düşünüyor bir iftira ettiğiniz kişi hakkında...
    İşte Türk hukukundan müfterilere şamar gibi cevap (mahkeme kararları, tekzipler)

Yönetim : Bu sitede F tipi reklam yasaktır.

Kilitli Konu
4 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

cumhurbaskani olmadigi zaman yerine kim vekalet eder

cumhurbaskani yokken yerine kim bakarcumhurbaşkanı yurtdışına çıkarsa yerine kim bakarcumhurbaşkanı yurtdışındayken yerine kim bakarcumhurbaşkanı yerine kim vekalet edercumhurbaskani yurt dışında yerine kim bakarcumhurbaskani hastalandiginda yerine kim bakarcumhurbaşkanı ölürse yerine kim geçercumhurbaşkanının yerine kim vekalet edercumhurbaskani yerine kim bakarhttp:www.hukuki.netshowthread.php22058-Cumhurbaskanligina-Kim-Vekalet-Ederpage3cumhurbaşkanı hasta olduğunda yerine kim bakarcumhurbaşkanı yurtdışına çıkınca yerine kim bakarcumhurbaskani izindeyken yerine kim bakarcumhurbaskani olmayinca yerine kim bakarcumhurbaskani hastayken yerine kim bakarcumhurbaskani tatile ciksa yerune kim bakarcumhurbaşkanı olmadığında yerine kim bakarcumhurbaskaninin yerine kim bakarcumhurbaskani hasta olursa yerine kim bakarcumhurbaşkanı olmadığı zaman yerine kim vekalet edercumhurbaşkanı yerine kim bakarcumhurbaşkanı olmadığı zaman yerine kim bakarcumhurbaskani makaminda bulunmadigi zaman bu makama kim vekalet edercumhurbaskani rahatsizlandiginda yerine kim bakar
Forum