+ Konuyu Yanıtla
1 den 10´e kadar toplam 10 ileti bulundu.
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Uzun Süreli Kredi Kartı Borcu ve Faiz İndirim Yasası

Herkese İyi Günler... Çok Kısaca Açıklamak İstiyorum.2001 Krizi Sonrası İşsiz Kaldım ve xxx Bankasına Olan Borcumu Ödeyemedim.Banka İle Görüşüp Ödeyebileceğim Miktarı Söyledim,Onlar da Kabul Etmedi ve Öylece Bıraktım.Ama Borcum Olan Diğer xxxxxxBankası Çok Yardımcı Oldu ve Çok Uygun Şartlarda Onlara Borcumu Ödedim.Ardından Bir Müddet Çalışıp Askere Gittim.Ve O Zamanda Faiz İndirimi İle İlgili Yasa Çıktı.Fakat Askerde Olduğum İçin İlgilenemedim.Güney Doğuda Görev Yaptım ve Bulunduğum Bölgede İlgili Bankanın Hiç Şubeside Yoktu.Üzerinden Neredeyse 5-6 Yıl Geçti ve O Borcum Öylece Duruyor.Hiçbir Tebligat Almadım.Eski İşyeri Adresim Vardı Bankanın Kayıtlarında.2 Kere Sormuşlar Sadece...
    Şuan Asgari Ücetle Çalışıyorum.Bankayı Arayıp Anlaşalım Desem Maaşımdan Çok Para İsterler.O Zaman 800YTL Borcum Vardı.Şimdi Servet Olmuştur.
    Ve xxxx Bankası Şuanda Başka Bir Bankaya Devredilmiş Durumda.Durum Nedir Sizce? Forumunuzu Saatlerce İnceledim.Pek Çok Konuda Çok Şey Öğrendim. Askerliğimi Yaptığım Birlikten O Tarihlerde Askerde Olduğuma Dair Belge Alsam Faydası Olur mu? Emeği Geçecek Olan Herkese Şimdiden Çok Teşekkürler...

Hukuki NET Güncel Haber

Uzun Süreli Kredi Kartı Borcu ve Faiz İndirim Yasası konulu yargıtay kararı ara
    Uzun Süreli Kredi Kartı Borcu ve Faiz İndirim Yasası konulu hukuk haber
    Konu ozan_ist tarafından (27-04-2007 Saat 14:54:06 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    49
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Uzun Süreli Kredi Kartı Borcu ve Faiz İndirim Yasası

Siz bankayla iletişime geçmeseniz bile sigortalı çalışıyorsanız onlar sizi zaten çok kolay bulurlar merak etmeyin! Ödeme emrinide işyerinize gönderirler. Ödeme gücünüz de yoksa maaşınıza haciz koyarlar neticede aldığınız ücretin 1/4 ü kesilir, evinizi tespit ederlerse eşyalarınıza haciz de koyarlar. Sizin o zamanki imkanlarınız doğrultusunda sunduğunuz ödeme planını reddeden banka şimdi en fazla maaşınızın 1/4 ünü almaktan başka hiçbirşey yapamaz! Benim de başımda var birkaç tane. Bu nedenle size tavsiyem madem bu kadar uzun zaman geçmiş tebligatı alana kadar bekleyin, biraz da para biriktirin. Herşeyden önemlisi de hiç endişe etmeyin, panik olmayın. Peşin ödemeye çalışırsanız yani imkanları biraz zorlarsanız size çok kolaylık yaparlar benden söylemesi. Bir arkadaşımın 9 yıllık kredi borcu 14.000 ytl yi bulmuştu, gitti 2.000 ytl ye kapattı hepsini! İster inanın ister inanmayın bu işler böyle oluyor. O dönemde askerde olmanızın da hiçbir önemi yok. Yeterki siz borcunuzu ödemeye çalışın. Unutmayın ki ödemediğiniz sürece bu borçla yaşayacaksınız ve bu sizi hep rahatsız edecek!

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tavsiyen İçin Teşekkür Ederim Medya71. Dikkate Alacağım.Esasında Hep Sigortalı Olarak çalıştım Borçtan Sonra Ama Hiç Arayan Soran Olmadı. Borcun Katlanması Onlarında İşine Geliyor Gibi. Yapacağım İlk İş Muhtarlıktan İkametimi Almak Ve Başka Bir Yere Kayıt Olmak. Sonuçta 25 Yaşındayım Ve Onlarla İlgim Yok Artık. Ailemin Bu İşe Bulaşmasını Kesinlikle İstemiyorum.Bilsem ki Bırakın 2.000YTL'yi 5.000YTL'ye Borcum Kapanır,Gider Kredi Çekerim (Daha Doğrusu Başkasına Çektiririm) O Borcu Kapatır Sonrada Bankaya Düzenli Ödememi Yaparım. Başka Bir Yerde İkametim Olsa Dahi Yinede Ailemin Evine Gitme İhtimalleri Var Mıdır? Bilgileriniz İçin Şimdiden Teşekkürler...
    Konu ozan_ist tarafından (28-04-2007 Saat 09:37:03 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    49
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bir yerde oturma ihtimaliniz bile yetiyor onlar için. Benim başıma geldi. Onlar herhangi bir şekilde iz bulduklarında işin usulüne filan bakmıyorlar haczi koyuyorlar. Ondan sonra haczi yiyen uğraşsın dursun 10 belki 15 senedir kullandığı eşyaların kensine ait olduğunu ispatlamak için. Sonuçta her insan hata yapar veya imkansızlığa düşer ödeyemez. Ama iyi niyetle ortaya çıkıp ödeyeceğim dersin 5 liralık borcun 1 senede olur 10 lira! Taksit dersin teklifine yanaşmazlar, işi hep yokuşa sürerler ki iyice zor duruma düşesin! sonra kaçarsın 5 sene sonra çıkarsın ortaya veya bulurlar bu seferde borç olmuştur 500 lira! gider 5-10 liraya kapatırlar borcunu! Madem bu işler böyle olabiliyorda neden zamanında yardımcı olmadınız bana? diye sormak aklına gelir tabi o zaman. Bu işler böyle bizim ülkemizde. Kredi aldınya, kullandınya, ödeyemedinya! tamam bittin. Adam öldürenleri bile kaç kez affedip salıverirler, sen bir kara listeye girdin mi tamam ömür boyu kredi filan alamazsın. Herşey başıboş ve düzensiz bu ülkede. Bu işlerin hukuku sistemi filan yok kardeşim. Halledebiliyorsan halledersin, çünkü yetkileri var. Yeri geldiğinde 5 yıllık faizi bir kalemde silerler ama iyi niyetle zamanında taksitle ödemek istersin ...............EDİT...... onların kasasını doldurur, senin de karşında timsah gözyaşı dökerler. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Ama benden tavsiyedir, hayatta hiçbir şey senden ve sevdiklerinden önemli değil. Şu kadarcık kafaya takmaya değmezmiş ben anladım ve artık buna göre davranıyorum. Onlar koşsun peşimden neyse gereken o yapılır. Paran imkanın varsa ödersin yoksa ödeyemezsin canını mı alacaklar? Hiçbirşeyi kafana takma ve işi oluruna bırak yapabileceklerini de yap bir an evvel kurtul imkanın varsa derim ben.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Çok doğru yazmışsın Medya. Sana katılıyorum.Gelecek hafta içi aramayı düşünüyordum bankayı ama biraz daha bekleyeceğim. Askerden yeni geldiğim için herhangi bir birkimim yok. Biraz para biriktireyim. Ondan sonra görüşmeye başlayacağım. Yardımcı olurlar umarım. Çok asabi bir insanım. Bana ters davranacaklarından çekiniyorum. Çekingenliğim onlardan korktuğumdan değil, bana ters birşey söylerler bende onlara söylerim.Ondan sonra param olsada ödemem.Avukat aracılığı ile görüşseler yani benim adıma avukat onlarla görüşse daha ılımlı olur mu sence?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    49
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ya o kadar kasmana gerek yok. Onlar sana karşı çok iyi davranırlar merak etme, sonuçta herşey hukuki çerçevede sonuçlanmalıdır. Sadece ve sadece haklarını bileceksin, borçlu olmak yüz kızartıcı bir suç değildir! Dediğim gibi insanın başına herşey gelebilir, imkansızlıklar olabilir ama önemli olan niyettir. Senin de birinden alacağın olsa eğer bilinçli ve mantıklı biriysen sorunu tabiki hukuki çerçevede çözmek istersin. Ben şunu demek istiyorum; Genelde banka avukatları borçlulara karşı yapıcı çözümler üretmekten uzak daha fazla ne koparırsak kardır mantığıyla hareket ederler ama bunu belli etmeden yapmaya bayılırlar! "Sen şu kadar ver bakalım şimdi kalanına bakarız imkan olsa şu kadar daha zaman tanırdık ama napalım olmuyor! bak cezan da var borcunu bitir ki davadan da feragat edelim" derler.(Mal beyanında bulunmamışsan!) İşte benim demek istediğim budur. Ödeme emrini aldığında zaten neler yapman gerektiğin yazılıdır orada. Eğer 7 gün içinde mal beyanında bulunman belirtilmişse ve sen de bu süre içinde bulunmamışsan cezayı peşinen kabullenmek durumundasındır. Benim buna itirazım yok. Yapılması gerekeni yapmak yükümlülüğündür. Ama böyle bir durumda bile yine borcunu kapatmak isteyen borçluya alacaklının bu durumu koz olarak kullanıp sömürmeye çalışan kötü niyetliler de var. Ben bunları kastediyorum özellikle. Herşey usulune uygun olduğu halde sırf panik yaratmak ve korkutmak için mal beyanı davası açarlar. Sen belki hayatında hiç hakim karşısına çıkmamışsındır, çıkmak da istemezsin ama bu durumdan kurtulmak için her ihtimale karşı aman hakim şimdi bir usulsüzlük görür de hapis kararı verir diye düşünesin çekinesin diye açarlar bu davaları. Bu ülkede borçtan dolayı hapis cezası yoktur bilesin. Malın olmayabilir, işin dahi olmayabilir ama kanunun öngördüğü yükümlülükleri yerine getirsen başına kötü bir şey gelmez merak etme! O yüzden içini rahat tut, hiç kimse de burda gazel okumasın yaşayan bilir, yaşayan görür sonuçta herşeyi. Allah sağlık versin ölüm kalım meselesi değil bu işler. Kalbin temizse, niyetin iyiyse Allah mutlaka bir fırsatını verir, gün doğmadan neler doğar. Kendine iyi bak kardeşim benim yaşım 36!.

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    4.244
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı medya71 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Siz bankayla iletişime geçmeseniz bile sigortalı çalışıyorsanız onlar sizi zaten çok kolay bulurlar merak etmeyin! Ödeme emrinide işyerinize gönderirler. Ödeme gücünüz de yoksa maaşınıza haciz koyarlar neticede aldığınız ücretin 1/4 ü kesilir, evinizi tespit ederlerse eşyalarınıza haciz de koyarlar. Sizin o zamanki imkanlarınız doğrultusunda sunduğunuz ödeme planını reddeden banka şimdi en fazla maaşınızın 1/4 ünü almaktan başka hiçbirşey yapamaz!
    Sayın medya71 bankaların neyi yapıp neyi yapamayacakları konusunda bankalar sizi çok yanıltabilirler. Bankalar sabırlıdır.

Benim de başımda var birkaç tane. Bu nedenle size tavsiyem madem bu kadar uzun zaman geçmiş tebligatı alana kadar bekleyin, biraz da para biriktirin. Herşeyden önemlisi de hiç endişe etmeyin, panik olmayın. Peşin ödemeye çalışırsanız yani imkanları biraz zorlarsanız size çok kolaylık yaparlar benden söylemesi. Bir arkadaşımın 9 yıllık kredi borcu 14.000 ytl yi bulmuştu, gitti 2.000 ytl ye kapattı hepsini! İster inanın ister inanmayın bu işler böyle oluyor. O dönemde askerde olmanızın da hiçbir önemi yok. Yeterki siz borcunuzu ödemeye çalışın. Unutmayın ki ödemediğiniz sürece bu borçla yaşayacaksınız ve bu sizi hep rahatsız edecek!
    Yine kesin olmayan ifadeler. Sayın medyanın söylediklerinin garantisi yoktur. Söylenen genel olup Her olay her dosya kendi özellikleri için değerlendirilir

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    4.244
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

işi hep yokuşa sürerler ki iyice zor duruma düşesin! .

Bankanın amacı borçulunun daha zor duruma düşürmek değil daha çok para kazanmaktır. Borçulunun zor duruma düşüp düşmediği onları ilgilendirmez. Başka birdeyişle zor duruma düşürmek için değil daha çok para kazanmak için davranırlar. Çünkü bankalar para kazanmak için kurulurlar

Madem bu işler böyle olabiliyorda neden zamanında yardımcı olmadınız bana? diye sormak aklına gelir tabi o zaman. .

Yine aynı yanılgı devam etmektedir. Bankaların duyguları değil stratejileri olur. Duruma ve koşullara göre en karlı gördükleri davranış şeklini benimserler. Bu kez banka tahsili çok uzun süre gecikmiş alacakların tahsili için başka bir strateji uygular

Adam öldürenleri bile kaç kez affedip salıverirler, sen bir kara listeye girdin mi tamam ömür boyu kredi filan alamazsın. .

Adam öldürenleri af edenler ile kredi verenler aynı kişiler ki böyle bir çıkarsamada bulunulabiliniyor

Herşey başıboş ve düzensiz bu ülkede. Bu işlerin hukuku sistemi filan yok kardeşim. .

Çok iddialı bir cümle. Hukuk sosyolojisi hukuk felsefesi ve özel olarak da anayasa hukuku konusunda yazılmış kitaplar ve makaleler bu konuyu ülkemiz nezdinde değerlendirmekte çok saygın bilim adamları dahi net bir şekilde ülkemizde hukuk yok diyememektedir. Hatta bir görüşe göre en hukuksuz dönemimiz olan 12 eylül döneminin dahi bir hukuk'u olduğu savunulur.
    Yeri geldiğinde 5 yıllık faizi bir kalemde silerler ama iyi niyetle zamanında taksitle ödemek istersin .......çıkartırlar. ...... gibi davranırlar, pek çoğu böyle bunların. Yeri gelir mal beyanında bir açık ararlar ki ........ yiyesin içeri giresin diye t....... tavır sergilerler. Çünkü sana verdikleri veya verebilecekleri ......, senin de karşında ......dökerler. Allah hepimizin yardımcısı olsun. .
    Bazı ifadeleriniz bankacılık suçu oluşturabileceğini düşündüğüm site yetkili ve görevlilerin sorumluluğunu doğurabileceğinden sansürlüyorum.

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    4.244
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Genelde banka avukatları borçlulara karşı yapıcı çözümler üretmekten uzak daha fazla ne koparırsak kardır mantığıyla hareket ederler ama bunu belli etmeden yapmaya bayılırlar! "Sen şu kadar ver bakalım şimdi kalanına bakarız imkan olsa şu kadar daha zaman tanırdık ama napalım olmuyor! bak cezan da var borcunu bitir ki davadan da feragat edelim" derler.
    Bu Avukatlarda canım durduk yerde dimi ne işler çıkartıyorlar adamın başına yoksa banka çok iyi niyetli, anlaşmak istiyor ama bu avukatlar engel oluyor. Avukatlar asil banka vekil sanki e maşallah
    borçluya alacaklının bu durumu koz olarak kullanıp sömürmeye çalışan kötü niyetliler de var.
    Birisine kötü niyetli denilmesi için hak etmediği hukuken hakkı olmayan bir şeyi bir parayı alması icap eder. Bankalar hukuken hakkı olmayan bir şeyi hakkından daha fazla bir parayı talep ederler. Yoksa serbest iradesi ile imzaladığı sözleşmede kabul edilen koşullar ve yasalar çerçevesinde mi talep ederler

panik yaratmak ve korkutmak için mal beyanı davası açarlar.
    Tabi bankanın amacı parasını tahsil etmek değil teror yaratmak Başka ne amacı olabilir ki
    Sen belki hayatında hiç hakim karşısına çıkmamışsındır, çıkmak da istemezsin ama bu durumdan kurtulmak için her ihtimale karşı aman hakim şimdi bir usulsüzlük görür de hapis kararı verir diye düşünesin çekinesin diye açarlar bu davaları.

Yoksa şikayet hakkı bulunduğu için değil, alacağını almak için değil, sırf borçluya zarar vermek için
    Bu ülkede borçtan dolayı hapis cezası yoktur bilesin. Malın olmayabilir, işin dahi olmayabilir ama kanunun öngördüğü yükümlülükleri yerine getirsen başına kötü bir şey gelmez merak etme! O yüzden içini rahat tut, hiç kimse de burda gazel okumasın yaşayan bilir,
    teknik olarak doğru ama borç yüzünden yapılan bir icra takibinde süre içinde ve gereği gibi mal beyanında bulunmaz isen karşılıksız çek keşide eder ve mahkeminin hükmettiği para cezasını ödemez isen "borç yüzünden hapis yatılmazmış" sözünü hatırlarız

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

2001 yılı kredi kartı borcu başlığına yazdım.
    Konu buxes tarafından (24-05-2007 Saat 14:47:14 ) de değiştirilmiştir. Sebep: yazdıklarımı yeni bir başlık altına geçirdim.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kredi kartı borcu faiz indirimi

kredi borcu faiz indirimi

banka borcu faiz indirimi

gecmis kiredi borcunda indirim

kredi kartı faiz indirimi

kiredi karti borcuna faiz indirimifaiz indirimi kiradi kartini kapsiyomuavukatlik olan kredi borclarinda faiz indirimi oluyormukeredi kartlarinda faiz indirimifaiz indirimi yasasikredi kartı borcuna faiz indirimi var mikiredi kartlna avukat ne kadar faiz koyarbanka borclari faiz indirimikiredi kartifaizine indirimkredi karti faiz indirimikredi krti borcunda faiz indirimibanka borum avukatlik indirim yapilirmikeredi borcululari yorumlarikredi karti borcu faizine indirimhttp:www.hukuki.netshowthread.php21837-Uzun-Sureli-Kredi-Karti-Borcu-ve-Faiz-indirim-Yasasiavukatlik kredi kartlarında indirim olur mukredi karti borclarinda indirim55 yadindayim bankaya borcum vat odeyemiyorumAvukat faiz indirimibanka borclarinda faiz indirimi
Forum