+ Konuyu Yanıtla
1 den 4´e kadar toplam 4 ileti bulundu.

Konu: Yönetim kararlarınla alay

Yönetim kararlarınla alay Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    sakarya, Türkiye.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Yönetim kararlarınla alay

merhaba
    Size bir şey sormak istiyorum. eğer evap verebilirseniz sevinirim. ben 4 dairelibir apartmanda yöneticiyim.

alt kattaki kiracı ile bir takım sorunlarımız olmuştu. bu nedenle karar defterine kaydetmek kaydıyala kat malikleri kurulu toplantısı düzernledim ve yeniş hkararlar aldım bu toplantıya benle beraBER 2 ev sahibi katıldı vekararları imzaladı

fakat alınan kararlardan biri olan apartman ortak kullanım alalarında eşya bulundurulmaması, ayakkabıların merdiven boşluğunda değil dairelerin içinde olması ve belirlen daire başı temizlik gününde tyemizliğini yapmadı.

yönetici olarak bildirmemize rağmen yapmıyor. resmen alay ediyor bu alınan kararların onu ilgilendirmediğini söylüyor.
    üstelik bu kararları onun evsahibi de imzaladı. neler yapabiliriz?

bu sahsı çıkarmak için ne yapmamız lazım.

iki yıldan beri sabredecek gücümüz kalmadı.
    lütfen yardım edin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

B2 BLOK
    APARTMAN KURALLARI
    05.07.2004 tarihinde yapılan toplantıda özetle şu kararlar alınmıştır:
    Yönetimle ilgili
    1. Yönetici seçilmiştir. (madde 1)
    2. Denetçi seçilmiştir. (madde 3)
    3. Üçüncü olağan toplantı Temmuz 2005 de yapılacaktır. (madde 2)
    4. Sorunların çözümünde ve gerekli ek düzenlemeleri yapmak için yöneticiye yetki verilmiştir. (madde 5)
    5. Ada yönetiminde bloğu yönetici temsil eder. (madde 6)
    6. Temizlik ve harcamalar denetçi tarafından denetlenir. (madde 4 ve 10) Apartman temizlik durum bölümünde denetçi tarafından yapıldı veya yapılmadı şeklinde durum tespitinde bulunulur.
    7. alınan kararlar kiracılara toplantıya katılmayan kat maliklerine ve kiracılara tebliğ edilir.
    Aidatla ilgili;
    8. Temmuz 2004 den başlamak üzere her ay her daireden sabit olarak 10.000.000 TL toplanmasına karar verilmiştir. (madde 7 ve 18)
    9. Aidat her ayın 1 ile 5 arasında toplanacaktır. Ayın 5’den sonra ödenmeyen aidatlara K.M.K. ve yönetim Planının ilgili maddesi gereği aylık %10 gecikme cezası uygulanır. Daire boş da aidat olsa ödenecektir. (madde 8 ve 17)
    Ortak alanların kullanımı ile ilgili;
    10. Merdiven boşluğu, merdivenler ve giriş bölümünde apartman çevresinde ve bodrum ortak kullanım alanlarında eşya, çöp ve benzeri hiçbir şey bulundurulmaz. (madde 11 ve 16)
    11. Ortak kullanım alanlarında eşya bulundurulamaz.
    12. Bisiklet, çocuk arabası vb. hareketli eşyalar bodrumda sayaçların olduğu ortak kullanım alanında muhafaza edilir. (madde 11)
    13. Merdiven boşluğu, merdivenler ve kapı önlerinde ayakkabı, ayakkabılık ve benzeri her hangi bir şeyin kesinlikle bulundurulmaz. (madde 16) Her daire ayakkabılarını ve misafirlerinin ayakkabılarını kendi dairesinde muhafaza etmekten sorumludur.
    Temizlikle ilgili;
    14. Her hafta bir kat maliki (veya kiracısı) merdivenler, giriş bölümü, giriş bölümü kapıları ve apartman çevresinin temizliğinden sorumludur. Bu temizliğin günü pazartesidir ve sırayla yapılır. (madde 9)
    15. Temizliğin mazeretsiz olarak yapılmaması ve atlanması durumunda ceza olarak ilgili daire bir sonraki temizlik gününde ve ondan sonraki temizlik gününde (iki defa) temizlik yapar. (madde 19)
    16. Tatil ve hastalık nedeni ile sırası gelen daire tarafından yapılamayan temizlik bir başka daire tarafından yapılıp açıklama bölümünde belirtilir. İlgili daire temizliği yapan dairenin gününde temizliği yapar ve açıklama bölümünde belirtir.(KARŞILIKLI GÜN DEĞİŞİMİ)
    17. Temizlik esnasında sorumlu daire temizlik malzemelerini kendinden kullanır.
    18. Pazartesi günleri saat 9-17 arası balkon temizliği, halı, kilim vb. şeylerin sirkelenmesi için ayrılmıştır. Bu saatler dışında diğer dairelerden izin alınarak temizlik yapılabilir. (madde 14)
    19. Apartman çevresinin temizliğinden tüm daireler sorumludur. Hiçbir daireden çöp ve benzeri maddeler atılamaz. Çocukların kirletmesi durumunda ilgili daire sahibi hemen temizler. (madde 16)
    20. Taşınma ve eşya getirmeleri sonucunda oluşacak kirlenmeler, güne bakılmaksızın işi veya işlemi yapan daire tarafından hemen temizlenecektir.
    21. Herhangi bir daireye toplu halde gelen misafirlerin söz konusu müşterek kullanım yerlerini kirletmelerinde ilgili daire hemen gerekli temizliği yapacaktır.
    22. Boş daireler her hangi birisi taşınana kadar temizlikten muaftır.
    Apartmanla ilgili problemler için yöneticiye müracat ediniz.

YÖNETİM

okul

Hukuki NET Güncel Haber

Yönetim kararlarınla alay konulu yargıtay kararı ara
    Yönetim kararlarınla alay konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    kocaeli, Türkiye.
    İletiler
    92
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

merhaba,

Kiracı olan komşunuz bu yönetim planına gülmekle az bile yapmış, herhalde gülmeyen organı kalmamıştır, çünkü bu plan sanırım hiçbir şekilde Kat Mülkiyeti Kanunu hakkında bilgi sahibi olmayan ancak çok şey bildiğini zanneden biri tarafından düzenlenmiş olmalı.

Ben size bunun için ' APARTMAN YÖNETİCİSİNİN EL KİTABI ' isimli kitabı önerebilirim.
    Lütfen kimse bilgi sahibi olmadan iş yapmaya hele yönetici olmaya kalkmasın.
    İYİ GÜNLER....

Nerede
    sakarya, Türkiye.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

merhaba belloman

bu soruyu yazan kişi olarak yöneticide benim zaten soruyu yazmamdaki amaç bilgi edinmek.

sakarya ilinde deprem sonrası yeni kurulan yerleşim birimlerinde oturuyorum
    belidiye yetkilileri bize apartman yönetimlerini kurmamı istiyor fakat kendileride bir şey bilmiyorlar.

ben noter tasdikli bir karar defteri oluşturup, kasa defteri, gelir gider makbuzu ve harcamların faturalarını yapıyorum

ayrıca bilirmizsinizbilmemem 8 daireden az kat maliki olan daireler kmk ya göre yönetim kurmak mecburiyetinde değiller.

sizinde binanızda biri otursa ve bir yıldan beri 2 defa merdivenleri silse ve ayrıca alt kat olduğu halde merdivenlere dağınık birşekilde aykkabılarını yayıp üstüne basıp geçinefendim dese dahası raatsız oluyrsanız toplayın dese ev sahibi adına on milyon ödeneceğini ve kiradan düşüleceğini ve evsahibine söylememe rağmen benim kapıma gelip ağza alınmayacak hakaretlerde bulunsa bunu yapan bir bayan

benim onu dövmeme veya hukuk dışı yollara sapmam mı gerekiyor????

sonuç olarak ben bir öğretmenim çıkan bütün kanun ve nizamları takip edebiliyorum
    ayrıca yüksek lisans mezunu iki yabancı dil bilen birisiyim

şimdi nedersiniz

diğer insanlar gibi görmedim duymadım bilmiyorum mu demeliyim??????

bana akıl veren insanlar aynen sizin gibi bunu söylüyor

bir türk evladı olmama rağmen alman mentalitesi ile büyüdüm ve herşeyi boşveremiyorum yurdumun insanlarının yarısı gibi:::::::::::::::::::::::::

okul

Nerede
    kocaeli, Türkiye.
    İletiler
    92
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu var ve sizin koyduğunuz bazı kurallar buna uymuyor.Sizinki "mkaya74 K.M.K" ları olmuş.
    İşte benimde güldüğüm ve sakıncalı bulduğum maddeler.

6. Temizlik ve harcamalar denetçi tarafından denetlenir. (madde 4 ve 10) Apartman temizlik durum bölümünde denetçi tarafından yapıldı veya yapılmadı şeklinde durum tespitinde bulunulur.

14. Her hafta bir kat maliki (veya kiracısı) merdivenler, giriş bölümü, giriş bölümü kapıları ve apartman çevresinin temizliğinden sorumludur. Bu temizliğin günü pazartesidir ve sırayla yapılır. (madde 9)
    15. Temizliğin mazeretsiz olarak yapılmaması ve atlanması durumunda ceza olarak ilgili daire bir sonraki temizlik gününde ve ondan sonraki temizlik gününde (iki defa) temizlik yapar. (madde 19)
    16. Tatil ve hastalık nedeni ile sırası gelen daire tarafından yapılamayan temizlik bir başka daire tarafından yapılıp açıklama bölümünde belirtilir. İlgili daire temizliği yapan dairenin gününde temizliği yapar ve açıklama bölümünde belirtir.(KARŞILIKLI GÜN DEĞİŞİMİ)
    17. Temizlik esnasında sorumlu daire temizlik malzemelerini kendinden kullanır.

19. Apartman çevresinin temizliğinden tüm daireler sorumludur. Hiçbir daireden çöp ve benzeri maddeler atılamaz. Çocukların kirletmesi durumunda ilgili daire sahibi hemen temizler. (madde 16)
    20. Taşınma ve eşya getirmeleri sonucunda oluşacak kirlenmeler, güne bakılmaksızın işi veya işlemi yapan daire tarafından hemen temizlenecektir.
    21. Herhangi bir daireye toplu halde gelen misafirlerin söz konusu müşterek kullanım yerlerini kirletmelerinde ilgili daire hemen gerekli temizliği yapacaktır.
    22. Boş daireler her hangi

Bilgili ve çevreye uyumlu olmak için fazlaca okumuş veya fazlaca dil bilmek gerekmiyor. Duyarlı olmak güzel bir şey fakat, sizin uygulamalarınız sanırım bizim gibi duyarlı insanların adınıda kötüye çıkaracak kadar enteresan bir örnek olamakta. Bazen sizin bu tartışmayı şaka veya muziplik olsun diye bile başlattığınızı düşünebiliyorum.

Görmedim, duymadım uygulamaları ise benim tavsiyem olamaz ama, belki size daha fazlasını anlatamıyacak olan kişilerin, sizin yararınıza kestirmeden ( fazla uğraşamayacaklarını anladıklarından ) yaptıkları bir uygulama olmalı.

Almanya güzel bir örnek, ama nazi değil.

İyi günler....

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: